PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Nissan Skyline GT-R
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
pygolabida (Γιάννα)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Fiat 500άκι C 1.4 100hp 16V Lounge

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: London

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2004, 12:06:28    Θέμα δημοσίευσης: Nissan Skyline GT-R Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διάβασα ότι στα άμεσα σχέδια της Nissan είναι να επεκτείνει την παραγωγή της καινούργιας γενιάς του GT-R και σε άλλες αγορές πέρα της Ιαπωνικής......

Ότι και να γίνει πάντως, είμαι περίφανη που έχω μπεί σε ένα τέτοιο αυτοκίνητο.... Very happy





Engine
Type: Inline-6, Twin-turbo
Displacement cu in (cc): 156 (2568)
Power bhp (kW) at RPM: 276(206) / 6800
Torque lb-ft (Nm) at RPM: 216(293) / 4400
Redline at RPM: n.a.

Brakes & Tires
Brakes F/R: ABS, vented disc/vented disc
Tires F-R: 245/40 WR18

Exterior Dimensions & Weight
Length × Width × Height in: 181.1 × 70.3 × 53.5
Weight lb (kg): 3672 (1666)

Performance
Acceleration 0-62 mph s: 5.2
Top Speed mph (km/h): 155 (250)
Fuel Economy EPA city/highway mpg (l/100 km): n.a.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2004, 12:29:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν μάθεις κάτι σίγουρα πες μου να αρχίσω να μαζεύω φράγκα!!! Cheers


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pygolabida (Γιάννα)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Fiat 500άκι C 1.4 100hp 16V Lounge

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: London

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2004, 12:51:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

crusader έγραψε:
Αν μάθεις κάτι σίγουρα πες μου να αρχίσω να μαζεύω φράγκα!!! Cheers


Ξέχασα να προσθέσω το παρακάτω...

Base Price:
1999 Nissan Skyline GT-R R34 - $89,500 (price is just informative)

......ήτοι 73.200 €

By the way, το τουτου σου μου αρέσει πολύ......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2004, 13:05:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pygolabida έγραψε:
crusader έγραψε:
Αν μάθεις κάτι σίγουρα πες μου να αρχίσω να μαζεύω φράγκα!!! Cheers


Ξέχασα να προσθέσω το παρακάτω...

Base Price:
1999 Nissan Skyline GT-R R34 - $89,500 (price is just informative)

......ήτοι 73.200 €


Α... μαιστα Crying or Very sad Ε καλά λέμε και καμιά μ...κία που κ που να περάσει η ώρα Silly

pygolabida έγραψε:
By the way, το τουτου σου μου αρέσει πολύ......


Thnx! Wink


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2004, 14:09:31    Θέμα δημοσίευσης: Re: 1999 Nissan Skyline GT-R R34 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pygolabida έγραψε:
Διάβασα ότι στα άμεσα σχέδια της Nissan είναι να επεκτείνει την παραγωγή της καινούργιας γενιάς του GT-R και σε άλλες αγορές πέρα της Ιαπωνικής......

Ότι και να γίνει πάντως, είμαι περίφανη που έχω μπεί σε ένα τέτοιο


Ως συνοδηγος.ε ? Question



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pygolabida (Γιάννα)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Fiat 500άκι C 1.4 100hp 16V Lounge

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: London

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2004, 14:54:56    Θέμα δημοσίευσης: Re: 1999 Nissan Skyline GT-R R34 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PHSYBORG έγραψε:
pygolabida έγραψε:
Διάβασα ότι στα άμεσα σχέδια της Nissan είναι να επεκτείνει την παραγωγή της καινούργιας γενιάς του GT-R και σε άλλες αγορές πέρα της Ιαπωνικής......

Ότι και να γίνει πάντως, είμαι περίφανη που έχω μπεί σε ένα τέτοιο


Ως συνοδηγος.ε ? Question


yep.... Razz
σιγά και μή με αφήνανε....
οι φήμες περί των κακών σχέσεων γυναίκας-αυτοκινήτου είναι δυστυχώς παγκόσμιο φαινόμενο από ότι διαπίστωσα.....

...όπως και το ότι μηχανικός & εξυπνάδα είναι δυο έννοιες ασυμβίβαστες....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2005, 08:45:46    Θέμα δημοσίευσης: Nissan Skyline GT-R Z-tune Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ίσως να έπρεπε να το βάλω στα "Νέα" αλλά επειδή κάποια στιγμή θέλω να κάνω ένα "αφιέρωμα" σε αυτό το αυτοκίνητο θεώρησα ότι εδώ θα ταιριάζει καλύτερα... Wink

Από autoexpress..com

If you have been spending the past few weeks honing your skills on the latest Sony PlayStation2 game, Gran Turismo 4, you might have some idea of what to expect from this Nissan. The GT-R Z-tune is every Japanese car fan's dream, and has a specification that's more suited to a video game than the public road.

Despite being axed 18 months ago, the R-34 Skyline GT-R has been resurrected by the firm's motorsport division, Nismo, for one last fling. And Auto Express took the wheel on an exclusive drive to see what two years of development work has achieved.

The first problem to overcome was the lack of brand new examples of the standard all-wheel-drive two-door. So Nismo sought out used models in mint condition to form the limited run of 20 Z-tunes. The company then rebuilt them into road-going track cars.

Μεγέθυνση

And the result is mind-boggling.
The normal 2.6-litre twin-turbo engine is bored out to 2.8 litres and packed full of race parts.
Pumping out 500bhp at a deafening 6,800rpm and 540Nm of torque at 5,200rpm
, the Z-tune provides astonishing acceleration.

Use all of the power from a standing start, and the four-wheel drive fights to retain the grip needed to launch the car forward. If the driver holds the engine in its peak torque range between 3,500 and 4,200rpm, it is hard to think of any other car that could be faster. Thankfully, technicians have also included advanced Brembo brakes which provide phenomenal stopping power and do not seem to fade, even after intense track use.

With a fully reinforced chassis, the GT-R also gets specially tuned adjust-able dampers costing an astonishing £10,000. Coupled with pin-sharp steer-ing, the suspension makes this Nissan a perfect track-day tool. But for a car that's so highly tuned, we were surprised how easy the Skyline is to drive. The racing clutch is nearly as light as the standard GT-R's, allowing easy and smooth shifts on the six-speed gearbox.

Μεγέθυνση

Meanwhile, the increased low-down torque also gives instant acceleration in any gear, and makes pottering around town less stressful. What's more, considering this car's race-bred character, the ride is acceptable for day-to-day use.

Inside, the part-leather seats are com-fortable but need more side support to cope with the model's superb cornering abilities. With the new 2007 GT-R set to be the most powerful yet, the Z-tune showcases the level of performance we can expect. For now at least, this is the most extreme Nissan we have ever driven.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Μάϊ 2005, 01:14:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και επειδή δεν είσαι ο μόνος που έχει κόλλημα με αυτό τον πύραυλο εδάφους-εδάφους
αρπα και μια βόλτα Νιρμπουρινγκ να ερθεις στα ισια σου Twisted evil Twisted evil
με ένα τζαπόνι στο τιμόνι ....έκανα και ρίμα Wink
κάντε δεξί κλικ και αποθήκευση ...προσοχή οι dialup είναι μεγάααλο
Nissan Skyline


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giorgos_gr (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 406 & Nissan Primera

Ένταξη: 26 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Μάϊ 2006, 13:20:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To αμαξι ειναι ΚΟΡΥΦΗ Exclamation
Θελω και εγω ενα τετοιο!

Μεταχειρισμενα τα βρισκεις και ποιο φθηνα αλλα δεν μπορεις να τα φερεις εδω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Μάϊ 2006, 13:26:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην ξύνετε πληγές...

Απίστευτο αυτοκίνητο...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
giorgos_gr (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 406 & Nissan Primera

Ένταξη: 26 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάϊ 2006, 13:00:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tα παντα για το Skyline!
http://www.nismoclub.gr/forum/index.php/board,30.0.html
Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούν 2006, 15:15:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρα πολυ ωραιο αμαξι αλλα με φουσκωματα,χαμηλωματα και τα σχετικα.Μαμα ειναι πολυ αμερικανια και δεν μου αρεσει πολυ.Για φτιαγμενο τα δεινω ολα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Οκτ 2006, 18:34:31    Θέμα δημοσίευσης: Nissan GT-R Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arrow http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpressnews/203249/nissan_skyline_gtr.html

Παράθεση:
...Under the skin, the GT-R packs an incredible punch; its specially built 480bhp 3.8-litre V6 engine features twin turbos tuned by motorsport expert Cosworth...


Παράθεση:
...Keen to make the newcomer competitive with current supercars, as well as the forthcoming V10-powered Lexus LF-A, Nissan engineers have tweaked the V6 to provide boost from 2,000rpm all the way to the 6,000rpm red line.

Compared with the previous model's high-revving straight-six, the new powerplant is said to feel far more torquey, offering throttle response similar to that of a large V8. All this power is sent to the tarmac via a totally fresh four-wheel-drive system...





η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Tiesto (Vassilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Opel Astra GTC 1.8 Cosmo

Ένταξη: 02 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 758
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Οκτ 2006, 20:12:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τρελανε μας! Απ οτι βλεπω εξελισεται και στο Nurburgring... Αντε με το καλο!


"The world's best Dj! Dj Tiesto!" - Cream Amnesia Ibiza 10/08/2002

www.tiesto.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Οκτ 2006, 20:14:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρά... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Οκτ 2006, 23:35:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσα 206 πρέπει να πουλήσω για να το πάρω Question


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Οκτ 2006, 03:54:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καμια 10αρια + κανα νεφρο κι εισαι κομπλε




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Οκτ 2006, 16:48:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα το κανουν το θαυμα τους τα Japonia παλι... Twisted evil


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Οκτ 2006, 19:11:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτά είναι....
Με μία σκούπα πρόγραμμα και εξάτμιση το αμάξι θα θερίζει..
(αααααααα) Θέλει και πύργο??????


Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Οκτ 2006, 00:43:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ καλο σχεδιαστηκα.Σιγουρα θα ειναι και θαυμα της τεχνολιας οσο αναφορα ηλεκτρονικα και κινητηρα.
Αν το Skyline μονο με προγραμμα καταφερνες να το κανεις απο τετρακινητο καθαρα πισωκινητο ή μπροστοκινητο τοτε αυτο τι θα κανει αραγε?


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Επόμενη
Σελίδα 1 από 18

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3153s (PHP: 92% - SQL: 8%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on