PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εγκατάσταση Υγραερίου σε αυτοκίνητο
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 49, 50, 51  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Ιούλ 2010, 14:43:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MTerry έγραψε:
Τα ειπαν και παραπάνω . . .
εγώ θα σας πώ ότι το μόνο μειονέκτημα ειναι ο χώρος που χάνεις λόγω δεξαμενής . . . ΤΙΠΟΤΑ αλλο !!!
ολα τα αλλα ειναι + με καλύτερο την οικονομία
Εχω κάνει 70.000 απροβλημάτιστα χλμ με SUZUKI Carry 1.3 (συσκευή LOVATO) με τέρμα γκάζι . . .
το ειχα ρυθμίσει να πηγαίνει καλύτερα απο την βενζίνη !

Ολοι οι κινητήρες (βενζίνη και πετρελαίου) γίνεται να λειτουργήσουν με υγραέριο !
Η επανάσταση , στην υγρεριοκίνηση , ειναι η νέα συσκευή που ψεκάζει υγρό υγραέριο και ειναι ηδη στην αγορά!
Η τελευταία δουλειά που έκανα ηταν σε εταιρεία υγραερίου με εδρα τα Γιάννενα
και ένας τομέας ηταν και η υγραεριοκίνηση με ενα απο τα καλύτερα service
και τιμές σε συσκευές και τιμή/λιτρο στην Ευρώπη
( η Βουλγαρία μονο ειχε πιό φθηνές συσκευές το 2007 χωρίς χαρτιά )

Τονίζω το θέμα του service
O μάστορας πρέπει να το κατέχει γιατί τα προβλήματα και οι δεισλειτουργειες ερχοντε απο αυτούς .
Αυτή την εποχή λόγω στροφής πολλών πρός το υγραέριο εχουν εμφανιστεί πολλοί
και θα εμφανιστούν και αλλοι νέοι πού θα προσπαθήσουν να μάθουν στο δικό μας αυτοκίνητο . . .
γι΄αυτό λοιπον προσοχή !!!
Αλλο ενα πρόβλημα , πού προέκυψε αυτή την εποχή , ειναι η λίστα αναμονής για εγκατάσταση της συσκευής . . .
Στην συγκεκριμένη εταιρεία φτάνει μεχρι τα Χριστούγεννα με ρυθμό παραγωγής 20-28 αυτοκίνητα το μήνα !!!

Α επίσης να σας πώ ότι δεν μπορεί να επιβληθει πρόσθετος φόρος καταναλωσης όπως εγινε
και θα γίνει (τελη κυκλοφοριας) με τα αλλα καυσιμα , λόγω νομοθεσίας . . .
θεωρείται οικολογικό καυσιμο !



+1 ektos apo ti forologia....
katse na i ygraeriokinisi na parei morfi "epidimias"
kai tha deis gia pote tha vgei kapoios ecoforo trexagyreve ektakti eisfora pou tha se kanei na klais ta lefta pou edoses gia na kais aerio....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Ιούλ 2010, 18:49:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
+1 ektos apo ti forologia....
katse na i ygraeriokinisi na parei morfi "epidimias"
kai tha deis gia pote tha vgei kapoios ecoforo trexagyreve ektakti eisfora pou tha se kanei na klais ta lefta pou edoses gia na kais aerio....
Από το στόμα μου το πήρες Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Ιούλ 2010, 20:04:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nai,αλλα μεχρι τοτε θα εχεις κανει αποσβεση...

Εντελως πληροφοριακα,στη Βουλγαρία η εγκατάσταση κοστιζει μολις 500ε.

Κι απο μηχανικους εχω ακουσει πως ειναι πολυ σοβαρότερη δουλεια απτην αντιστοιχη ελληνικη.
Ας μην ξεχνάμε πως στη βουλγαρια αεριο τοποθετουν αεριο στα αυτ/τα τους εδω και παμπολλα χρονια.
Απλως επειδη ειμαστε ελλαντα,δεν περναει κτεο εφοσον δεν τοποθετηθει απο ελληνικο συνεργειο.
Παρολο που ειναι το ιδιο "κιτ" ας πουμε.

Παντως το σκεφτομαι πολυ σοβαρα,500ε θα τα κανω αποσβεση σε χρονο dt.


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Ιούλ 2010, 22:54:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:
nai,αλλα μεχρι τοτε θα εχεις κανει αποσβεση...

Εντελως πληροφοριακα,στη Βουλγαρία η εγκατάσταση κοστιζει μολις 500ε.

Κι απο μηχανικους εχω ακουσει πως ειναι πολυ σοβαρότερη δουλεια απτην αντιστοιχη ελληνικη.
Ας μην ξεχνάμε πως στη βουλγαρια αεριο τοποθετουν αεριο στα αυτ/τα τους εδω και παμπολλα χρονια.
Απλως επειδη ειμαστε ελλαντα,δεν περναει κτεο εφοσον δεν τοποθετηθει απο ελληνικο συνεργειο.
Παρολο που ειναι το ιδιο "κιτ" ας πουμε.

Παντως το σκεφτομαι πολυ σοβαρα,500ε θα τα κανω αποσβεση σε χρονο dt.

+1000000 με τη διαφορά οτι πλέον σου δίνουν χαρτή και το δηλώνεις κανονικά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MTerry 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


320 si

Ένταξη: 09 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Λευκάδα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Ιούλ 2010, 21:49:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
+1 ektos apo ti forologia....
katse na i ygraeriokinisi na parei morfi "epidimias"
kai tha deis gia pote tha vgei kapoios trexagyreve ektakti eisfora pou
tha se kanei na klais ta lefta pou edoses gia na kais aerio....

Εχεις δίκιο Θανάση. . .
με το ελληνικό κρατος δεν μπορείς να εισαι ποτέ σίγουρος
αλλά δεν τα κλαίς σε καμιά περίπτωση γιατί πάντα η διαφορα με την βενζίνη θα ειναι μεγάλη Wink
kane έγραψε:
Εντελως πληροφοριακα,στη Βουλγαρία η εγκατάσταση κοστιζει μολις 500ε.

Σταυρο βεβαιώσου ότι δεν ειναι η απλή συσκευή πού μπαίνει σε αυτοκινητα με καρπυρατερ η μονού σημείου ψεκασμού
γιατί απ ότι ξέρω τόσο κάνουν οι απλές στη Βουλγαρια !!!


. . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Ιούλ 2010, 22:01:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

350 έχει η απλή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 00:45:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

350 Terry, έβαλε ένας γνωστός σε 3 ΑΧ 1.1 πρόσφατα (θα σου πω details αύριο απόγευμα!)


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 12:17:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

350 η απλή , 450-490 η πολλαπλού ψεκασμού (4ης γενιάς)
και η 5ης γενιάς γύρο στα 700..

Έχω ραντεβού την Παρασκευή το πρωί Σόφια για εγκατάσταση. Θα βάλω ή 4ης γενιάς ή 5ης.. το σκέφτομαι..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 13:22:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν είναι στο χέρι σου κολλητέ...4ης γενιάς είναι το κλασικό πολλαπλού ψεκασμού...τα 5ης γενιάς είναι για τα απεθείας ψεκασμού...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 14:03:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

? δηλαδή το 5ης γενιάς δεν μπαίνει σε μενα? δεν νομιζω...
στα αμάξια μας που έχουν full injection μπορείς να επιλέξεις 4ης η 5ης γενιάς. Η διαφορά είναι οτι το 5ης γενιάς δεν χρησιμοποιεί έξτρα μπεκ αλλα υγροποιεί το υγραέριο και το φτύνει μεσα απο τα μπεκ του αμαξιού, ουτε καν εξτρά εγκεφαλακι δεν θέλει, χρησιμοποιεί το ecu του αμαξιού.


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 14:09:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν νομίζω οτι είναι εφικτό χωρίς εγγέφαλο αυτό ρε Confused το υγραέριο έχει διαφορετική θερμοδυναμική απο τη βενζίνη οπότε δεν νομίζω οτι θα δουλέψει σωστά με το μαμά εγγέφαλο...τώρα για το αν είναι αυτο που λες δεν είμαι απόλυτα σίγουρος στον Θεοδώρου που είχα ρωτήσει μου το είχαν αναφέρει έτσι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 14:25:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε Κωνσταντινε, διαβασε λιγο πριν πεις κατι (μην το παρεξηγησεις αυτο που λεω, δεν το λεω εριστικα).

Εκτός αν βάλεις μαζί με αυτό που γράφεις σημείωση οτι είναι απλά μια σκέψη σου και οχι κάτι που έχεις διαβάσει ή για το οποίο έχεις ενημερωθεί.

Το λεω αυτό γιατι τα συστήματα 5ης γενιάς ετσι δουλεύουν, αυτό ειναι το πλεονέκτημα τους και γιαυτο ειναι ποιο ακριβά να τα βάλεις. Ουτε έξτρα μπεκ ουτε εξτρα εγκέφαλο. Εναν μικρο συμπιεστή έχει και κάνει υγρό το αέριο πριν το στείλει στα μπεκ. Ο εγκέφαλος του αμαξιού δεν καταλαβαίνει αν πετάει βενζίνη ή υγρό υγραέριο. απλός πετάει.

Πλεονεκτήματα? +10-15% ιπποδύναμη ( αν και σε μετρήσεις σε δυναμόμετρα αμαξια βγάλανε μόνο 2-3 αλογα παραπάνω με το υγραέριο) . Η αύξηση αυτη είναι λογο του οτι το υγραέριο είναι ποιο θερμοαποδοτικό απο την βενζίνη (σε ιδιο όγκο καύσιμου) , επίσης ειναι καλύτερο στην κρουστικη καυση (μεσα σε θαλαμο καυσης , πιστονια κτλ) γιαυτό και μπορει να δουλεψει σε μηχανές με λόγο συμπίεσης μέχρι και 12:1.
Επισης ενα ακομα θετικο με τα 5ης γενιας ειναι το φαινομενο NITRO, δηλαδη επειδη με το που ψεκάζεται το αέριο σαν υγρα γινεται αυτοματα αεριο μεσα στον θάλαμο καυσης ριχνει την θερμοκρασιου του θαλάμου (και του αερα εκει μεσα) οποτε ο αερας γινεται ποιο πικνος και εχουμε ποιο αποδοτική καυση...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 14:29:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συμφωνώ σε αυτό που λές παραπάνω...αλλλα δεν έχω διαβάσει πουθεν΄λα κάτι τέτοιο...σου λέω τι μου είπανε όταν πήγα να κλείσω ραντεβού...αν κάνανε λάθος δεν μπορώ να το ξέρω η αν αυτός που το είπε ήταν παπ**ας...αυτό που λες πάντως σωστό απο τη μία αλλα δεν μου κολλάει απο την άλλη διοτι αφου δεν έχει ούτε έξτρα μπεκ ούτε έξτρα εγγέφαλο γιατι να είναι ακριβότερο και όχι φθηνότερο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 14:35:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pugobios έγραψε:
αυτό που λες πάντως σωστό απο τη μία αλλα δεν μου κολλάει απο την άλλη διοτι αφου δεν έχει ούτε έξτρα μπεκ ούτε έξτρα εγγέφαλο γιατι να είναι ακριβότερο και όχι φθηνότερο?
Ίσως επειδή δεν δίνεις την απαραίτητη σημασία στο τί γράφεται?
AlienHack έγραψε:
Το λεω αυτό γιατι τα συστήματα 5ης γενιάς ετσι δουλεύουν, αυτό ειναι το πλεονέκτημα τους και γιαυτο ειναι ποιο ακριβά να τα βάλεις. Ουτε έξτρα μπεκ ουτε εξτρα εγκέφαλο. Εναν μικρο συμπιεστή έχει και κάνει υγρό το αέριο πριν το στείλει στα μπεκ. Ο εγκέφαλος του αμαξιού δεν καταλαβαίνει αν πετάει βενζίνη ή υγρό υγραέριο. απλός πετάει.
Αυτός ο μικρός συμπιεστής... έχει από 500 ευρώ και άνω Rolling eyes


Σκέψου ότι ο συμπιεστής του a/c που φοράμε όλοι μας έχει από 750 ευρώ και πάνω γνήσιος Evil



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 14:36:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γιατι σου δινει +10% επιδόσεις ενω το 4ης γενιας δινει -10% , γιατι εχει λιγότερα εξαρτήματα (ποιο αναστρέψημο) χωρίς τρύπες στην εισαγωγή για πνεύμονα κτλ.. αλλα έχει και το κομπρεσσοράκι που υποθέτω οτι ειναι ακριβούτσικο...
ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Laughing και συνήθως αυτο πουλιέται ακριβότερα..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 14:38:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α ΡΕ πουστρη STEVE! στην στροφή με προλαβες με την απάντηση... αχαχαχχα Laughing


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 14:38:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν δεν κάνω λάθος μέσα στην δεξαμενή είναι ίδη σε υγρή μορφή και μετατρέπετε σε αέριο οπότε τον συμπιεστή τι να τον κάνει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 14:54:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν είναι σε υγρή νομίζω μέσα στην δεξαμενή, απλός υπερσυμπιεσμένο , και αυτο νομίζω γιατι για να συμπιεστεί θελει ΠΟΛΛΗ μεγαλυ πιεση, οποτε δεν συμφέρει να το έχουν προσυμπιεσμενο σε υγρό και λογο κόστους συμπίεσης και λογο μπουκαλων μεταφοράς δεξαμενών (θα χρειάζονταν ποιο βαριες με καλύτερες αντοχές κτλ. )
οπότε η χρήση συμπιεστή γιαυτην την δουλειά ειναι η μόνη λύση..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 15:17:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η πίεση είναι μόλις 3 μπαρ δεν είναι σαν το φυσικό αέριο που χρειάζεται πολύ παραπάνω...τεσπα θα μάθω και θα ενημερώσω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 15:26:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.ygraeriokinisi.gr/fsi.html
ισχύει αυτο που σου είπα τα 5ης γενιάς τα χρησιμοποιούν στα απευθείας ψεκασμού...προφανώς όμως υπάρχει δυνατότητα να μπεί και στα δικά μας για να μην βάζεις έξτρα μπεκ κτλ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 49, 50, 51  Επόμενη
Σελίδα 3 από 51

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2408s (PHP: 87% - SQL: 13%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on