PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Εγκατάσταση Ενισχυτή σε 206cc
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Μέλος
Μέλος


206 CC

Ένταξη: 04 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 125
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Δεκ 2005, 13:15:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερώτηση:
Το κόστος για εγκατάσταση ενισχυτή σε CC όπου θα συνδεθεί μόνο με τα μπροστινά ηχεία ποιο είναι περίπου?
(Καλώδια, ασφαλειοθήκες κτλ δεν υπάρχουν οπότε τα θέλω και αυτά)

Thanks
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Δεκ 2005, 13:30:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν μιλήσουμε για κόστος θές να μου πεις γιατί θες ενισχυτή μόνο για τα εμπρός?

Ρωτάω γιατί δεν είναι το πρώτο βήμα που κάνει κάποιος για βελτίωση του ήχου.

Το μαμά RCD του 206 παίζει επιεικώς χάλια παραμορφώνει τραγικά... ενώ και τα μπροστινά ηχεία του 206 είναι χάλια... (τα tweeter όμως είναι μια χαρά)

Σε πρώτη φάση εγώ θα έβαζα ένα ζευγάρι 16άρια της προκοπής στις πόρτες, μετά θα άλλαζα την πηγή, μετά θα έβαζα sub με ενισχυτή και στο τέλος θα άβαζα ενισχυτή για τα εμπρός ηχεία... Wink Wink

Τώρα για το κόστος που λες υπολόγισε κάνα 50~70ε για καλώδια ρεύματος / ασφάλεια / RCA + το κόστος του ενισχυτή. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Μέλος
Μέλος


206 CC

Ένταξη: 04 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 125
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Δεκ 2005, 13:49:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο αυτοκίνητο έχω R/CD JVC (το KD-LH1000R), και διαιρούμενο της Kenwood μπροστά που δεν θυμάμαι τον τύπο.
Ενισχυτής της Ultimate (δεν γράφει τι τύπος είναι αλλά είναι μεγαλούτσικος βαρύς και designάτος Very happy )και γούφερ της πλάκας Embarassed 10ιντσο βρίσκονται στο σπίτι μου. Αυτά γνωρίζω πως αποδίδουν και είμαι ευχαριστημένος.
Οπότε νομίζω είμαι έτοιμος για εγκατάσταση τώρα, με προοπτική ένα καλύτερο γούφερ.
Μίλησα με κάποιον και μου είπε τιμή γύρω στα 180 ευρώ διότι το αυτοκίνητο είναι δυσκολο στο ξύλωμα κτλ.Τεσπα, χωρίς να ξέρω, μου φάνηκαν αρκετά...Και όσο καλύτερη τιμή βρω τόσο πιο σύντομα θα τα βάλω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Δεκ 2005, 14:04:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκ τότε!
Όλα καλά!

Τα 180 είναι καλώδια/ασφάλειοθήκη/RCA/εργασία???
+ το ενισχυτή?

Χμμμ αρκετά είναι...

Βασικά σε όσα αυτοκίνητα είχα βάλει ηχοσύστημα το είχα κάνει μόνος μου και δεν ξέρω πόσο χρεώνεται η εργασία... Shocked Laughing Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Μέλος
Μέλος


206 CC

Ένταξη: 04 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 125
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Δεκ 2005, 14:52:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα 180 είναι για RCA,καλώδια,ασφαλειοθήκη και εργασία.
Και εμένα μου φαίνονται κάμποσα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Δεκ 2005, 21:55:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι πολλά ακόμα και αν σου βάλει υλικά πολύ καλής ποιότητας. Και το ξήλωμα δεν είναι δύσκολο αν ξέρεις το αυτοκίνητο. Για ρώτα και αλλού...


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LORD (AKIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206cc 1.6 i love this car

Ένταξη: 19 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Δεκ 2005, 16:26:02    Θέμα δημοσίευσης: Re: Εγκατάσταση Ενισχυτή σε 206cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

overgr έγραψε:
Αγαπητοί φίλοι,

σύντομα θα εγκαταστήσω έναν audio ενισχυτή στο CC μου. Το έχει δοκιμάσει κανείς το εγχείρημα? Που τον έχετε τοποθετήσει εσείς?

Αναμένω!

εχω βαλει ενα xetec 4καναλο και πυκνωτη πισω απο το καθισμα του οδηγου στα ποδια του συνεπιβατη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0745s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on