PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Όντως πρέπει να ακούγονται οι βαλβίδες;

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Hostile (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 Qs 1400 16V (2004)

Ένταξη: 04 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Αύγ 2004, 19:52:05    Θέμα δημοσίευσης: Όντως πρέπει να ακούγονται οι βαλβίδες; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!ΑΦΟΥ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΡΩΤΗΣΗ!ΕΞΑΛΛΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!ΡΩΤΑΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟΝ ΡΕΛΑΝΤΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΤΟΥΚ-ΤΟΥΚ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΣ!ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΗΣ PEUGEOT KAI MOY EIΠAN ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΤΑ 16V ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΕΣ!ΙΣΧΥΕΙ;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Αύγ 2004, 23:13:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο θόρυβος που ακούς μπορεί να είναι από τα μπεκ η ακόμα και από τα καπελοτα των βαλβίδων !! αλλά αφού ακούγεται μόνο στο ρελαντί ποιο πιθανό είναι να ακούς τα μπεκ! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2004, 21:07:46    Θέμα δημοσίευσης: Re: Όντως πρέπει να ακούγονται οι βαλβίδες; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hostile έγραψε:
ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!ΑΦΟΥ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΡΩΤΗΣΗ!ΕΞΑΛΛΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!ΡΩΤΑΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟΝ ΡΕΛΑΝΤΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΤΟΥΚ-ΤΟΥΚ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΣ!ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΗΣ PEUGEOT KAI MOY EIΠAN ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΤΑ 16V ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΕΣ!ΙΣΧΥΕΙ;;;;;


καλα σε επισημο της πεζο μπορει να σου πουνε οτι ειναι φυσιολογικο να καιει λαδια το μοτερ και να κρεμεται η εξατμιση στον δρομο.
anyway αν ειναι ο θορυβος που νομιζω ειναι φυσιολογικος και οχι μονο στα 16v αλλα σε ολα τα μοτερ της εταιρειας.Και εγω πιστευω οτι ειναι τα μπεκ (λογο παλμου)Οταν αυξανονται οι στροφες ακουγεται αλλα επειδη μουκριζει και το μοτερ περναει ποιο απαρατηρητο
Επισης ακουγονται οπως λεει και ο τουριστας και τα καπελοτα των βαλβιδων αρκετα, αλλα αυτο συμβαινει σε ολα ταμαξια


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Σεπ 2004, 10:16:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα καπελώτα των βαλβίδων κάνουν τακ -τακ ?

Ρωτάω γιατι προσπαθώ να καταλάβω αν το κκκρρρρρρ που ακούω εν κινήσει στις 2700-2800 στροφές μόνο με κρύο κινητήρα προέρχεται απο τις βαλβίδες ... Question Question Question


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Σεπ 2004, 16:42:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ohhhhhhh yeeeeeeeesssssssssssss Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
voudas (ΚΩΣΤΑΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 XS3 16V (2004)

Ένταξη: 26 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 64

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Σεπ 2004, 19:47:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σου μοιάζει σα θόρυβος συντονισμού σε συγκεκριμένες στροφές??

δες κι αυτό...


Ηow to fix the buzzing at 2800rpm
http://206gti.net/enginecover/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hostile (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 Qs 1400 16V (2004)

Ένταξη: 04 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Σεπ 2004, 21:16:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑΚ-ΤΑΚ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ ΜΟΝΟ!!!!!!!!! ΣΤΟΝ ΡΕΛΑΝΤΙ!Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΕΣ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Σεπ 2004, 23:25:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hostile έγραψε:
Ο ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑΚ-ΤΑΚ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ ΜΟΝΟ!!!!!!!!! ΣΤΟΝ ΡΕΛΑΝΤΙ!Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΕΣ!


εγω δεν ακουω τιποτα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 01:01:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πετρο εσυ εχεις γεμισει μπυρα μεχρι ταυτια!!! Περιμενεις νακουσεις κιολας??? Laughing Laughing


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 07:59:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Πετρο εσυ εχεις γεμισει μπυρα μεχρι ταυτια!!! Περιμενεις νακουσεις κιολας??? Laughing Laughing


Beer Beer Beer Beer Beer
Ποιος? εγω?? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2207s (PHP: 50% - SQL: 50%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on