PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Υπολογιστής Ταξιδιού σε μη-Multiplex?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Απρ 2004, 02:47:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Μου φαίνεται πως τίποτα δεν θα κάνω... Το πολύ πολύ να αλλάξω την μεβράνη μπροστά με κάποια aftermarket και τελιώνει η υπόθεση. Evil
Αλλά αν οι βελόνες δεν μπουν σωστά, αν..., αν... (δεν θα είναι και ο Kovac δίπλα μου)...


Ωπα! Τώρα είδα τι λες... Embarassed Embarassed Embarassed

Πριν αποφασίσεις να βγάλεις τις βελόνες, 2 ερωτήσεις:

1.Έχεις 4 ή 5 βελόνες (4+ένδειξη λαδιού)?
2.Θες να τις βάψεις ή είναι ήδη κόκκινες?


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Απρ 2004, 17:00:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kovac έγραψε:
Ωπα! Τώρα είδα τι λες... Embarassed Embarassed Embarassed

Πριν αποφασίσεις να βγάλεις τις βελόνες, 2 ερωτήσεις:

1.Έχεις 4 ή 5 βελόνες (4+ένδειξη λαδιού)?
2.Θες να τις βάψεις ή είναι ήδη κόκκινες?


5 (4+1) όργανα και οι βελόνες μου είναι άσπρες (τουλάχιστον έτσι φωτίζονται). Δεν έχω σκεφτεί το βάψιμο.
Επίσης έχω δει ότι στα καινούργια 206 οι βελόνες έχουν μια ελαφριά μπλε απόχρωση, που μ' αρέσει πολύ!!
Αυτό μπορώ να το κάνω και 'γω; (πληροφοριακά ρωτάω)

Τέλος, μου φαίνεται πολύ ριψοκίνδυνο να αναλάβω μόνος μου μια τέτοια πρωτοβουλία...

Αν αλλάξουμε καντράν δεν μπορούμε να πάμε σε κανέναν αετονύχη, που ξέρει από εγκεφάλους, να μας αλλάξει την ένδειξη του χιλιομετρητή; (απλός και σίγουρος τρόπος Wink Wink για το λευκό καντράν που μ' αρέσει!!!)


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Απρ 2004, 17:55:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν για να μην τρελαθείς θα σου πω μια εύκολη λύση!!
Αν έχεις βρει λευκό καντράν πόρτο και άλλαξε την μεμβράνη με του δικού σου και καθάρισες ούτε χλμ ούτε τίποτα !!! Πως σου φαίνεται!!??
Wink Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Απρ 2004, 19:45:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λευκές βελόνες σε λευκό καντράν θα διακρίνονται; Question




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Απρ 2004, 19:47:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι λετε ρε παιδια δηλαδη οταν αλαζεις καντραν μηδενιζοντε και τα χιλιομετρα σου???? Laughing Laughing Laughing

Ο κολητος μου το αλλαξε αλλα δεν μηδενιστικαν!!!! Very happy



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Απρ 2004, 19:54:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα στο ολόκληρο project κολλάτε στα χιλιόμετρα αν μηδενίζονται ή όχι? Rolling eyes Question Exclamation Question Exclamation



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Απρ 2004, 21:08:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Λοιπόν για να μην τρελαθείς θα σου πω μια εύκολη λύση!!
Αν έχεις βρει λευκό καντράν πόρτο και άλλαξε την μεμβράνη με του δικού σου και καθάρισες ούτε χλμ ούτε τίποτα !!! Πως σου φαίνεται!!??
Wink Very happy


Δεν ξέρω το σκέφτομαι. Δεν θέλω να λέει άλλα αντί άλλων ο χιλιομετρητής... Rolling eyes Rolling eyes
Πάντως αν δεν γίνει κάτι με τον χιλιομετρητή, δεν θα κάνω τίποτα. Θα το αφήσω όπως είναι...
Να υσηχάσω κιόλας. Αρκετά στοιχεία από άλλες εκδόσεις του 206 έχουμε "κλέψει" (βλ. λεβιεδάκι από GTI, εξαεριστηράκια, κεντρική κονσόλα και χειρόφρενο από quicksilver, πίσω φώτα από νέας γενιάς 206, πεταλιέρες quicksilver style...)

Αυτό που λέει ο zzzleepy είναι πολύ σωστό. Οι βελόνες θα παραμείνουν και θα άσπρες...


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Απρ 2004, 22:04:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
Τι λετε ρε παιδια δηλαδη οταν αλαζεις καντραν μηδενιζοντε και τα χιλιομετρα σου???? Laughing Laughing Laughing

Ο κολητος μου το αλλαξε αλλα δεν μηδενιστικαν!!!! Very happy

Δεν μας είπες όμως αν είναι “MUX” η όχι του φίλου ??? Very happy Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2004, 01:10:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Λοιπόν για να μην τρελαθείς θα σου πω μια εύκολη λύση!!
Αν έχεις βρει λευκό καντράν πόρτο και άλλαξε την μεμβράνη με του δικού σου και καθάρισες ούτε χλμ ούτε τίποτα !!! Πως σου φαίνεται!!??
Wink Very happy


Αφού λοιπόν έχεις 5 βελόνες, θα συμφωνήσω 100% με τον Αργύρη! Για ποιό λόγο να το ζορίσεις το θέμα με τον χιλιομετρητή? Wink
Αλλάζεις μόνο τη μεμβράνη, από το λευκό ταμπλό (όταν βρεις). Wink

Οι βελόνες που λες, είναι έτσι λόγω γαλάζιου led (απ' ό,τι έχω δει).
ΑΛΛΑ...τη μέρα είναι λευκές...λευκές βελόνες...λευκό φόντο... Confused τη μέρα θα έχεις πρόβλημα. Το βράδυ όλα οκ! Wink

Αν θες να βάψεις τις βελόνες σου, τις βάφεις χωρίς να βγουν (αν πιάνουν τα χέρια σου), αφού και οι κόκκινες είναι οι ίδιες, απλά βαμμένες στο πάνω και κάτω μέρος τους (κι όχι ενδιάμεσα).

Αν βάλεις το άλλο ταμπλό (με τα λευκά όργανα), τότε να ξέρεις πως οι βελόνες του είναι κόκκινες. Οπότε αν δε θες κόκκινες βελόνες...δεν το βάζεις. Wink

Ξεφύγαμε τελείως από το τόπικ... Razz


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2004, 19:49:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Skull έγραψε:
Τι λετε ρε παιδια δηλαδη οταν αλαζεις καντραν μηδενιζοντε και τα χιλιομετρα σου???? Laughing Laughing Laughing

Ο κολητος μου το αλλαξε αλλα δεν μηδενιστικαν!!!! Very happy

Δεν μας είπες όμως αν είναι “MUX” η όχι του φίλου ??? Very happy Very happy Very happy Very happy


Ειναι του ΄99 16αρι 8v αρα δεν πρεπει να ειναι mux γιατι θα μου το ειχε πει στις πολλες συζητησεις μας για βελτιωσεις.... Very happy



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2004, 21:57:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σίγουρα δεν είναι “MUX” τότε αλλά σε αυτό αν αλλάξεις καντράν γράφει μηδέν χλμ Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3043s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on