PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Υπολογιστής Ταξιδιού σε μη-Multiplex?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Σεπ 2002, 15:04:28    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Υπολογιστής Ταξιδιού σε μη-Multiplex? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως εχω αναφερει αρκετες φορες στο παρελθον το CC μου δεν ειναι Multiplex με αποτελεσμα οι φιλοι μας οι Γαλλοι να ξεχασουν Evil να βαλουν υπολογιστη ταξιδιου. Αναρωτιεμαι λοιπον αραγε μπορω με καποιο τροπο να βαλω υπολογιστη Question



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Σεπ 2002, 16:01:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nομιζω οτι τα πιο εξοπλισμενα μοντελα(πχ ,xt premium)ειχαν ασχετως multiplexing.Oποτε λεφτα να'χεις.....




Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αλεξ@νδρος στις Σαβ 21 Σεπ 2002, 19:23:44, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Σεπ 2002, 18:00:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexandros έγραψε:
Nομιζω οτι τα ποιο εξοπλισμενα μοντελα(πχ ,xt premium)ειχαν ασχετως multiplexing.Oποτε λεφτα να'χεις.....


Σωστά...
Αν ΝΙΚΕL ή οθόνη σου είναι η μεγάλη και αναφέρει την ΗΜ/ΝΙΑ τότε γίνεται σχετικά εύκολα....

Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι η καλύτερη ένδειξη στον υπολογιστή είναι τα εναπομείναντα χιλιόμετρα σύμφωνα με την βενζίνη που έχω στο ρεζερβουάρ....και σύμφωνα με την οδήγηση που κάνω... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Σεπ 2002, 21:05:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Alexandros έγραψε:
Nομιζω οτι τα ποιο εξοπλισμενα μοντελα(πχ ,xt premium)ειχαν ασχετως multiplexing.Oποτε λεφτα να'χεις.....


Σωστά...
Αν ΝΙΚΕL ή οθόνη σου είναι η μεγάλη και αναφέρει την ΗΜ/ΝΙΑ τότε γίνεται σχετικά εύκολα....


Ναι ρε παιδια οχι μονο εχω την οθονη που δειχνει ωρα ΗΜ/ΝΙΑ και Θερμοκρασια αλλα εχω (αν καταλαβα σωστα) μεχρι και το κουμπακι στον μοχλο των φλας για τον υπολογιστη...Για πειτε μου λοιπον που να απευθυνθω και ποιο νομιζετε οτι θα ειναι το κοστος



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Σεπ 2002, 22:12:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikel έγραψε:
Vini έγραψε:
Alexandros έγραψε:
Nομιζω οτι τα ποιο εξοπλισμενα μοντελα(πχ ,xt premium)ειχαν ασχετως multiplexing.Oποτε λεφτα να'χεις.....


Σωστά...
Αν ΝΙΚΕL ή οθόνη σου είναι η μεγάλη και αναφέρει την ΗΜ/ΝΙΑ τότε γίνεται σχετικά εύκολα....


Ναι ρε παιδια οχι μονο εχω την οθονη που δειχνει ωρα ΗΜ/ΝΙΑ και Θερμοκρασια αλλα εχω (αν καταλαβα σωστα) μεχρι και το κουμπακι στον μοχλο των φλας για τον υπολογιστη...Για πειτε μου λοιπον που να απευθυνθω και ποιο νομιζετε οτι θα ειναι το κοστος


ΧΑ! Νομίζεις κοινέ θνητέ ότι είναι φθηνό, ε; Το ίδιο λάθος έκανα κι εγώ. Κι ακόμη μεγαλύτερο που ρώτησα.

'Οταν πήγα για το δείκτη λαδιού και μου αναβάθμισαν το software (Αλέξανδρε, δεν σε έχω ξεχάσει, απλά δεν προλαβαίνω!), ρώτησα τον ηλεκτρολόγο της αντιπροσωπείας πόσο πάει η εγκατάσταση του υπολογιστή ταξιδιού στη θέση της οθόνης ενδείξεων που έχει το δικό μου.

Κάθεσαι; 600.000 δρχ Shocked Shocked γιατί λέει πρέπει να αλλαχθεί ΚΑΙ ο εγκέφαλος! Μη ρωτάς γιατί, δεν ξέρω, αυτό μου είπε.

Λεπτομέρειες δεν πρόλαβα να ρωτήσω γιατί ξαφνικά όλα τα έβλεπα μαύρα.....και πιο μαύρα...............................και πιο μαύρα........... Crying or Very sad




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Σεπ 2002, 22:39:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν πειραζει ξαναρωτα γιατι πιθανοτατα απο Peugeot σε peugeot οι τιμη μπορει να διαφερει Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Σεπ 2002, 08:03:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

svstouk έγραψε:
Nikel έγραψε:
Vini έγραψε:
Alexandros έγραψε:
Nομιζω οτι τα ποιο εξοπλισμενα μοντελα(πχ ,xt premium)ειχαν ασχετως multiplexing.Oποτε λεφτα να'χεις.....


Σωστά...
Αν ΝΙΚΕL ή οθόνη σου είναι η μεγάλη και αναφέρει την ΗΜ/ΝΙΑ τότε γίνεται σχετικά εύκολα....


Ναι ρε παιδια οχι μονο εχω την οθονη που δειχνει ωρα ΗΜ/ΝΙΑ και Θερμοκρασια αλλα εχω (αν καταλαβα σωστα) μεχρι και το κουμπακι στον μοχλο των φλας για τον υπολογιστη...Για πειτε μου λοιπον που να απευθυνθω και ποιο νομιζετε οτι θα ειναι το κοστος


ΧΑ! Νομίζεις κοινέ θνητέ ότι είναι φθηνό, ε; Το ίδιο λάθος έκανα κι εγώ. Κι ακόμη μεγαλύτερο που ρώτησα.

'Οταν πήγα για το δείκτη λαδιού και μου αναβάθμισαν το software (Αλέξανδρε, δεν σε έχω ξεχάσει, απλά δεν προλαβαίνω!), ρώτησα τον ηλεκτρολόγο της αντιπροσωπείας πόσο πάει η εγκατάσταση του υπολογιστή ταξιδιού στη θέση της οθόνης ενδείξεων που έχει το δικό μου.

Κάθεσαι; 600.000 δρχ Shocked Shocked γιατί λέει πρέπει να αλλαχθεί ΚΑΙ ο εγκέφαλος! Μη ρωτάς γιατί, δεν ξέρω, αυτό μου είπε.

Λεπτομέρειες δεν πρόλαβα να ρωτήσω γιατί ξαφνικά όλα τα έβλεπα μαύρα.....και πιο μαύρα...............................και πιο μαύρα........... Crying or Very sad


καλημέρα....
εδώ νομίζω ότι έχει γίνει ένα λαθάκι....
πιστεύω ότι 600.000 κοστίζει ο υπολογιστής ταξιδίου με το σύστημα cdrom που μπαίνει στο ντουλαπάκι του συνοδηγού. Αυτός ο υπολογιστής έχει την Γ οθόνη (είναι διαφορετική από την δική μας Nikel) και έχει και δυνατότητες ανευρεσης δρόμων μέ τη χρήση cdrom και δορυφόρου....
Αυτός ο υπολογιστής πράγματι μπορεί να κοστίζει 600.000δρχ....

Εχω μπει σε 206 με την οθόνη σου Νιkel και έχω δει ότι όλα είναι σε ετοιμότητα για να μπει ο υπολογιστής ταξιδίου οθόνης Β.

Εχεις και το διακόπτη και την οθόνη και τις αναμονές. Επίσης όσο αφορά τον εγκέφαλο έχουμε τον ίδιο ή τουλάχιστον έχουμε τις ίδιες λειτουργίες απλά πρέπει να τοποθετηθεί νέο λογισμικό και σίγουρα θα πρέπει να σου βάλουν και τους σένσορες (καλώδια & αισθητήρες) για να έχεις τις ενδείξεις.

Πιστεύω ότι το κόστος δεν πρέπει να είναι πάνω από 100.000δρχ.

Για περισσότερες πληροφορίες καλύτερα να πας στην LION να ρωτήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Σεπ 2002, 12:04:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
svstouk έγραψε:
Nikel έγραψε:
Vini έγραψε:
Alexandros έγραψε:
Nομιζω οτι τα ποιο εξοπλισμενα μοντελα(πχ ,xt premium)ειχαν ασχετως multiplexing.Oποτε λεφτα να'χεις.....


Σωστά...
Αν ΝΙΚΕL ή οθόνη σου είναι η μεγάλη και αναφέρει την ΗΜ/ΝΙΑ τότε γίνεται σχετικά εύκολα....


Ναι ρε παιδια οχι μονο εχω την οθονη που δειχνει ωρα ΗΜ/ΝΙΑ και Θερμοκρασια αλλα εχω (αν καταλαβα σωστα) μεχρι και το κουμπακι στον μοχλο των φλας για τον υπολογιστη...Για πειτε μου λοιπον που να απευθυνθω και ποιο νομιζετε οτι θα ειναι το κοστος


ΧΑ! Νομίζεις κοινέ θνητέ ότι είναι φθηνό, ε; Το ίδιο λάθος έκανα κι εγώ. Κι ακόμη μεγαλύτερο που ρώτησα.

'Οταν πήγα για το δείκτη λαδιού και μου αναβάθμισαν το software (Αλέξανδρε, δεν σε έχω ξεχάσει, απλά δεν προλαβαίνω!), ρώτησα τον ηλεκτρολόγο της αντιπροσωπείας πόσο πάει η εγκατάσταση του υπολογιστή ταξιδιού στη θέση της οθόνης ενδείξεων που έχει το δικό μου.

Κάθεσαι; 600.000 δρχ Shocked Shocked γιατί λέει πρέπει να αλλαχθεί ΚΑΙ ο εγκέφαλος! Μη ρωτάς γιατί, δεν ξέρω, αυτό μου είπε.

Λεπτομέρειες δεν πρόλαβα να ρωτήσω γιατί ξαφνικά όλα τα έβλεπα μαύρα.....και πιο μαύρα...............................και πιο μαύρα........... Crying or Very sad


καλημέρα....
εδώ νομίζω ότι έχει γίνει ένα λαθάκι....
πιστεύω ότι 600.000 κοστίζει ο υπολογιστής ταξιδίου με το σύστημα cdrom που μπαίνει στο ντουλαπάκι του συνοδηγού. Αυτός ο υπολογιστής έχει την Γ οθόνη (είναι διαφορετική από την δική μας Nikel) και έχει και δυνατότητες ανευρεσης δρόμων μέ τη χρήση cdrom και δορυφόρου....
Αυτός ο υπολογιστής πράγματι μπορεί να κοστίζει 600.000δρχ....

Εχω μπει σε 206 με την οθόνη σου Νιkel και έχω δει ότι όλα είναι σε ετοιμότητα για να μπει ο υπολογιστής ταξιδίου οθόνης Β.

Εχεις και το διακόπτη και την οθόνη και τις αναμονές. Επίσης όσο αφορά τον εγκέφαλο έχουμε τον ίδιο ή τουλάχιστον έχουμε τις ίδιες λειτουργίες απλά πρέπει να τοποθετηθεί νέο λογισμικό και σίγουρα θα πρέπει να σου βάλουν και τους σένσορες (καλώδια & αισθητήρες) για να έχεις τις ενδείξεις.

Πιστεύω ότι το κόστος δεν πρέπει να είναι πάνω από 100.000δρχ.

Για περισσότερες πληροφορίες καλύτερα να πας στην LION να ρωτήσεις.


Και εγώ φίλε μου αυτό πίστευα, ότι δηλ. 600000 είναι πάρα πολλά και πρέπει να αναφέρονται για το GPS, αλλά ο ηλεκτρολόγος μου είπε αυτό που σου είπα. Neutral

Τώρα, ή δεν ξέρει τι του γίνεται, ή ήθελε να με ξεφορτωθεί. Πάντως θα το ψάξω και στη LION και θα δω τι παίζει πραγματικά. Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Σεπ 2002, 17:23:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εαν πραγματι ειναι 600 χιλ. ε τοτε αντε γεια Mr. Green Ακομα και οι 100 χιλ. μου φαινονται πολλα για 2-3 αισθητηρες αλλα βεβαια το συζηταμε Exclamation



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Σεπ 2002, 17:40:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ με το XT Premium που έχω την οθόνη με θερμοκρασία, ώρα, ραδιόφωνο κλπ πιστεύω οτι πρέπει να μπαίνει. Το έχω διαπιστώσει κιόλας για το πλήκτρο για τον υπολογιστή ταξιδιού στο κουμπί/πλήκτρο των υαλοκαθαριστήρων που πατιέται προς τα μέσα, και όχι του φλας.
Όσο για GPS για την εύρεση δρόμων στην Ελλάδα μέσω δορυφόρου και μέσω των ειδικών cd, θα μου επιτρέψετε να γελάσω. Razz Laughing :D Smile Razz Mr. Green



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Σεπ 2002, 17:47:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Slash έγραψε:
Εγώ με το XT Premium που έχω την οθόνη με θερμοκρασία, ώρα, ραδιόφωνο κλπ πιστεύω οτι πρέπει να μπαίνει. Το έχω διαπιστώσει κιόλας για το πλήκτρο για τον υπολογιστή ταξιδιού στο κουμπί/πλήκτρο των υαλοκαθαριστήρων που πατιέται προς τα μέσα, και όχι του φλας.


Εχεις δικιο φιλε slash το κουμπι του υπολογιστη (που το εχω και εγω) ειναι στο μοχλο των υαλοκαθαριστηρων Exclamation Ειλικρινα δεν νομιζω πως ειναι τοσο τρομερη δουλεια αν υποθεσουμε πως οι απαραιτητες καλωδιωσεις (πλυν καποιων αισθητηρων) βρισκονται ηδη εκει Exclamation Θα προσπαθησω να μαθω το κοστος Exclamation



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Σεπ 2002, 21:35:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikel έγραψε:
Slash έγραψε:
Εγώ με το XT Premium που έχω την οθόνη με θερμοκρασία, ώρα, ραδιόφωνο κλπ πιστεύω οτι πρέπει να μπαίνει. Το έχω διαπιστώσει κιόλας για το πλήκτρο για τον υπολογιστή ταξιδιού στο κουμπί/πλήκτρο των υαλοκαθαριστήρων που πατιέται προς τα μέσα, και όχι του φλας.


Εχεις δικιο φιλε slash το κουμπι του υπολογιστη (που το εχω και εγω) ειναι στο μοχλο των υαλοκαθαριστηρων Exclamation Ειλικρινα δεν νομιζω πως ειναι τοσο τρομερη δουλεια αν υποθεσουμε πως οι απαραιτητες καλωδιωσεις (πλυν καποιων αισθητηρων) βρισκονται ηδη εκει Exclamation Θα προσπαθησω να μαθω το κοστος Exclamation


Εμένα παιδιά μου είπε για το δικό μου, που έχει οθόνη που δείχνει μόνο ημερομηνία, ώρα και τις ενδείξεις του εργοστασιακού κασετοφώνου. Όταν του είπα για υπολογιστή ταξιδιού, αναφερόμουν στο δικό μου και ίσως και αυτός να αναφερόταν μόνο στο δικό μου και όχι γενικά. Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Σεπ 2002, 01:00:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

svstouk έγραψε:
Εμένα παιδιά μου είπε για το δικό μου, που έχει οθόνη που δείχνει μόνο ημερομηνία, ώρα και τις ενδείξεις του εργοστασιακού κασετοφώνου. Όταν του είπα για υπολογιστή ταξιδιού, αναφερόμουν στο δικό μου και ίσως και αυτός να αναφερόταν μόνο στο δικό μου και όχι γενικά. Wink


Φιλε Svstouk την ιδια οθονη εχουμε απλα εαν και εσυ ειχες ηλεκτρικα θερμενομενους καθρεφτες τοτε η οθονη σου θα σου εδειχνε και θερμοκρασια. Αρα αν ο κυριος της Peugeot δεν καταλαβε καλα τοτε ισως να εχουμε μια ελπιδα να μην κοστιζει το εγχειρημα 600 χιλ.



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Σεπ 2002, 21:31:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikel έγραψε:
Φιλε Svstouk την ιδια οθονη εχουμε απλα εαν και εσυ ειχες ηλεκτρικα θερμενομενους καθρεφτες τοτε η οθονη σου θα σου εδειχνε και θερμοκρασια. Αρα αν ο κυριος της Peugeot δεν καταλαβε καλα τοτε ισως να εχουμε μια ελπιδα να μην κοστιζει το εγχειρημα 600 χιλ.


Δηλαδή οι ηλεκτρονικά θερμαινόμενοι καθρέφτες είναι υπεύθυνοι που βλέπω την εξωτερική θερμοκρασία, για δες, πρώτη φορά το ακούω, σωστός!!! Wink
Πάντως αν μάθετε κάτι για τον υπολογιστή ενημερώστε, δεν είναι άσχημη ιδέα αν είναι απλό!



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 00:19:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theflame έγραψε:
Δηλαδή οι ηλεκτρονικά θερμαινόμενοι καθρέφτες είναι υπεύθυνοι που βλέπω την εξωτερική θερμοκρασία, για δες, πρώτη φορά το ακούω, σωστός!!! Wink


Ναι φιλε flame και αυτο το καταλαβα οταν δια μαγειας η ενδειξη της θερμοκρασιας εξαφανιστηκε μολις εβαλα τους look M3 καθρεπτες που αν και ηλεκτρικοι δεν ειναι θερμενομενοι



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 00:36:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ είχα την εντύπωση οτι ήταν κάπου που να μην το επηρεάζει ούτε η ζέστη της μηχανής ούτε ο ήλιος, γι αυτό έλεγα μπας και είναι τίποτα πίσω από εκείνες τις τάπες που έχει στις πόρτες. Αλλά τελικά το έμαθα τελείως τυχαία σε μια ερώτηση που έκανε ο πατέρας μου στον ηλεκτρολόγο του για τους δικούς του ηλεκτρικούς καθρέφτες.



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 05:05:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι έγινε τελικά με το θέμα? Πόσο κοστίζει για να μπει?
Εγώ έχω την οθόνη για ημερομηνία/θερμοκρασία που είναι μιας γραμμής! Μπαίνει ο υπολογιστής ταξιδιού?

Γιατί έχω την εντύπωση πως το κουμπί δεν είναι αυτό που λέτε, αλλά αυτό (μέσα στον κόκκινο κύκλο)

?

Nikel έγραψε:
theflame έγραψε:
Δηλαδή οι ηλεκτρονικά θερμαινόμενοι καθρέφτες είναι υπεύθυνοι που βλέπω την εξωτερική θερμοκρασία, για δες, πρώτη φορά το ακούω, σωστός!!! Wink


Ναι φιλε flame και αυτο το καταλαβα οταν δια μαγειας η ενδειξη της θερμοκρασιας εξαφανιστηκε μολις εβαλα τους look M3 καθρεπτες που αν και ηλεκτρικοι δεν ειναι θερμενομενοι


Εξαφανίστηκε επειδή μαζί με τους καθρέπτες σου εξαφανίστηκε και το θερμόμετρο που βρισκόταν κάτω από το δεξί καθρέπτη. Άρα υποθέτω πως αν κάνεις τις απαραίτητες τρύπες και ξανασυνδέσεις το θερμόμετρο θα έχεις και πάλι ένδειξη θερμοκρασίας. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 08:52:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρήστο σε σένα πολύ δύσκολα θα μπαίνει ο υπολογιστής. Πρέπει να αλλάξει και η οθόνη σου + καλωδιώσεις, αισθητήρες κτλ...χλωμό...αλλά ρώτα!
όσο για το κουμπί που λες, αυτό είναι για το αυτόματο αναμμα των φώτων. Δηλαδή υπάρχει (σε μεγαλυτερα μοντέλα & σαν προαιρετικός εξοπλισμος σε εμας) ενας αισθητηρας που με αυτό το κουμπί τον ενεργοποιεις ο οποίος ανιχνευει πόσο σκοτεινά είναι και αναλογα αναβει ή σβήνει τα φώτα. Το κουμπί του υπολογιστή ταξιδίου είναι στους υαλοκαθαριστήρες όπως σωστά είπαν. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 17:19:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
Χρήστο σε σένα πολύ δύσκολα θα μπαίνει ο υπολογιστής. Πρέπει να αλλάξει και η οθόνη σου + καλωδιώσεις, αισθητήρες κτλ...χλωμό...αλλά ρώτα!
όσο για το κουμπί που λες, αυτό είναι για το αυτόματο αναμμα των φώτων. Δηλαδή υπάρχει (σε μεγαλυτερα μοντέλα & σαν προαιρετικός εξοπλισμος σε εμας) ενας αισθητηρας που με αυτό το κουμπί τον ενεργοποιεις ο οποίος ανιχνευει πόσο σκοτεινά είναι και αναλογα αναβει ή σβήνει τα φώτα. Το κουμπί του υπολογιστή ταξιδίου είναι στους υαλοκαθαριστήρες όπως σωστά είπαν. Wink


Κι εμένα ο μοχλός των υαλοκαθαριστήρων πατιέται προς τα μέσα (πρέπει να έχουμε το Premium -είχε παραπάνω από το ΧΤ το απλό, μου φαίνεται full extra και καλά-), απλά δεν ήξερα αν πρέπει να έχει τέτοιο κουμπί ή απλά να πατιέται προς τα μέσα. Wink
Thanks Πέτρο. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 19:45:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να πω και 'γω ρε παιδιά που έχω το απλό ρολογάκι; Sad Sad Confused Confused

Εγώ θέλω να μάθω αν μπορεί σε 'μένα (μοντέλο 2001) να μπεί η οθόνη πολλαπλών ενδείξεων (αυτό δεν ονομάζετε υπολογιστή ταξιδίου;), χωρίς αλλαγή εγκεφάλου.

Αν αυτό δεν μπορεί να μπεί,
θα ήθελα να μάθω αν μπορεί τουλάχιστον να μπει το εργαστασιακό radio-cd, το οποίο ελέγχεται από ένα extra χειριστήριο στην κολώνα του τιμονιού (σε 'μένα είναι ταπωμένη η αντίστοιχη τρύπα της κολώνας) και έχει την απλή οθονούλα στην θέση του ρολογιού (όχι αυτή των πολλαπλών ενδείξεων).

Γενικά, θέλω οθονούλα!!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Multi color Multi color Multi color

Υπ' όψην ότι σε λίγο καιρό ενδέχεται να αλλάξω την μονάδα BSI*, επειδή μου βγάζει προβλήματα (αραιά και που).
Θα ήθελα να μάθω αν μπορεί να μπει νέα μονάδα BSI με "εξόδους" για το Clima και την οθόνη πολλαπλών ενδείξεων (αφού θα την αλλάξω που θα την αλλάξω...). Ή μήπως δεν χρειάζεται να γίνει κάτι τέτοιο;

*BSI είναι μια ηλεκτρονική μονάδα ελέγχου (εγκέφαλος), η οποία ελέγχει όλο το αυτοκίνητο, πλην του κινητήρα. Ο τελευταίος ελέγχεται από τον γνωστό τρίφυσο της Bosch (ή της Sagem κ.τ.λ.)


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2826s (PHP: 56% - SQL: 44%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on