PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ηλεκτρονικό γκάζι και chip tuning
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 17:23:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silo έγραψε:
εαν ομως το αμαξι ειναι 206 RC το οποιο δεν αξιζει να το προγραματισεις?αξιζει να βαλεις το sprint booster?θα αρπαζει καλυτερα?


Φίλος μου που το έβαλε σε Clio Rs 2λιτρο 2006 μοντέλο είδε μεγάλη διαφορά στην απόκριση. Cool


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 17:44:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silo έγραψε:
εαν ομως το αμαξι ειναι 206 RC το οποιο δεν αξιζει να το προγραματισεις?αξιζει να βαλεις το sprint booster?θα αρπαζει καλυτερα?


Οπως το βλεπει κανεις..Με 200 ευρα το ξαναλεω κατι θα μπαινει στο RC που θα ειναι καλυτερο value for money...Ασε που στο προγραμμα δεν ανεβαζεις μονο αλογα ή ροπη αλλα διορθωνεις και αποκριση,στρωνεις μειγματα για τις αλλες μετατροπες που εκανες η θα κανεις...και αλλα πολλα...Τωρα αν το δοκιμασεις και τρελαθεις...ο.κ , εσυ τα δουλευεις τα λεφτα που δινεις...Σε καθε περιπτωση ομως πιστευω οτι ενα ΚΑΛΟ προγραμμα υπερτερει κατα λιγοτερο η περισσοτερο απο ενα sprint booster Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 17:46:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Και κατι ακομα..... Οποιοι πανε και δινουν τα 200 ευρα για το sprint booster καλα κανουν αμα τους αρεσει...Εγω που το δοκιμασα σε focus RS μου φανηκε μια π@π@ρι@.....Με αυτα τα λεφτα (και κατι ακομα)πας και κανεις ενα προγραμματακι στα παιδια κατω και παιρνεις και αλογα και στρωνεις το αμαξι οπως γουσταρεις και για μελλοντικες μετατροπες και σιγουρα και με ασφαλεια Wink

Νικολη δεν σου φανηκε...Ειναι παπ***α... Wink

-----

Νικολη(206gti) πες στον φιλο σου οτι εχει πολυ μεγαλη φαντασια μιας και με το αγωνιστικο του μηχανικου μας δοκιμασαμε σχεδον καθε πιθανη μλκια που υπαρχει για επιπλεον δυναμη,μεχρι που οταν αλλαξαμε το προγραμμα φανηκε μια αξιοπροσεκτη διαφορα(και υποψιν οτι αξιολογο προγραμμα στα συγκεκριμενα Clio δινει πανω απο 10 αλογα).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 12:06:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...αχχχ... μακάρι και στα δικά μας ενα προγραμματακι να έδινε 10+ άλογα...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 12:12:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
...αχχχ... μακάρι και στα δικά μας ενα προγραμματακι να έδινε 10+ άλογα...


Γιατι ρε??Αν φορας ηδη μια καλη εξαγωγη τα εχεις τα 10 στο τσεπακι Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 13:44:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι και αν βαλεις και τουρμπο παιρνεισ αλλα 50...

ΜΟΝΟ απο προγραμμα ειπε ο pughell οτι παιρνει το clio 10+ αλογα...

και λεω μακαρι και εμας ΜΟΝΟ απο προγραμμα να επαιρνε τοσα..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 14:35:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το Clio δουλευει σαν τουρμπατο(απο αναλογια μιγματων) μετα τις 5000,για αυτο και κερδιζει τοσα απο προγραμμα μονον...
Τα περισσοτερα "φυσιολογικα" ατμοσφαιρικα δεν νομιζω οτι παιρνουν πανω απο 3% σε αποδοση απο ενα απλο προγραμμα... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
silo (bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 2.0 (16V) RC (2004)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 504

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 14:47:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το clio στο top gear το βγαλαν πιο καλο απο ολα τα αμαξια της κατηγοριας του,ακομα κ απο το megane to RS.αυτο λεει πολλα πιστευω.μπορεις να βγαλεις αλογα απο ατμοσφαιρα με τις καταλληλες προυποθεσεις.


http://www.facebook.com/pages/Speed-is-addict/175531049154443?v=photos&ref=ts#!/pages/Speed-is-addict/175531049154443

οποιος γουσταρει τα αμαξια γινεται μελος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 14:59:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Afroman Silly Beer Thumbs Up
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 16:15:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silo έγραψε:
μπορεις να βγαλεις αλογα απο ατμοσφαιρα με τις καταλληλες προυποθεσεις.


Ναι μπορεις...Αν εχεις ενα 5χιλιαρο να το τουρμπισεις Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
silo (bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 2.0 (16V) RC (2004)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 504

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 21:14:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενταξει μπορει και παραπανω αλλα εγω μιλαω για προγραμα εξατμισεις αντε πιστονια εκκεντρα βαρια βαρια.η τουρμπινα δε θα ανεβασει θα εκτοξευσει το αμαξι,αλλα μετρα και αλλα σταθμα.


http://www.facebook.com/pages/Speed-is-addict/175531049154443?v=photos&ref=ts#!/pages/Speed-is-addict/175531049154443

οποιος γουσταρει τα αμαξια γινεται μελος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Σεπ 2010, 10:24:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν δεν βαλεις τουρμπο +30 αλογα με ολα αυτα που ειπες ειναι το ταβανι...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2010, 07:57:35    Θέμα δημοσίευσης: LIONHEART Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα πρώτα απόλλα!!!

Είχα στην κατοχή μου παλιότερα ενα 206 1400 8v και θυμάμαι την αργοπορία του αλλά τουλάχιστον στην αλλαγή 1ης 2ας υπήρχε ένα σχετικό νέυρο!!!

Τώρα έχω ένα 206 gti 1.6 το οποίο απλώνει φυσικά πολύ ποιό ωραία και γρήγορα αλλά δεν βλέπω αυτό το νέυρο στην αλλαγή ταχύτητας όπως είχε το 1400. Crying or Very sad Crying or Very sad !!!

Απο ότι κατάλαβα και έχετε διατυπώσει όλα τα 1600 είναι ηλεκτρόγκαζα!!!

Τώρα ένα booster των 200 euro θα έβλεπα διαφορά μόνο στα χαμηλά??

Επειδή σκοπεύω να βάλω κάποια στιγμή εισαγωγή απο c2 αυτό έχει κάποια σχέση καταργεί το ηλεκτρόγκαζο η είναι άλλο θέμα??
Άν είναι άλλο θέμα η μετατροπή απο ηλεκτρόγκαζο σε μηχανικό είναι η καλύτερη βελτίωση στο θέμα αυτό?και άν ναι ποιό είναι το πλήρες κόστος μετατροπής???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2010, 09:10:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα!

1) ΔΕΝ διάβασες τα όσα έχουν γραφθεί για την απάτη του booster των 200 ευρώ Smile Την σήμερον ημέρα, με απλή επαναχαρτογράφηση της απόκρισης της πεταλούδας (πάει πακέτο αν βάλεις πρόγραμμα στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου) μπορείς να λύσεις το θέμα σου.
2) Και του C2 είναι ηλεκτρόγκαζη.
3) Η μετατροπή από ηλεκτρόγκαζο σε μηχανικό θα σου προσφέρει μόνο... κόστος στην τσέπη σου Sad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2010, 09:25:42    Θέμα δημοσίευσης: lionheart Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Καλημέρα!

1) ΔΕΝ διάβασες τα όσα έχουν γραφθεί για την απάτη του booster των 200 ευρώ Smile Την σήμερον ημέρα, με απλή επαναχαρτογράφηση της απόκρισης της πεταλούδας (πάει πακέτο αν βάλεις πρόγραμμα στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου) μπορείς να λύσεις το θέμα σου.
2) Και του C2 είναι ηλεκτρόγκαζη.
3) Η μετατροπή από ηλεκτρόγκαζο σε μηχανικό θα σου προσφέρει μόνο... κόστος στην τσέπη σου Sad


Ευχαριστώ πολύ steve άρα μόνο με την εισαγωγή του c2 ξεμπέρδεψα σχετικα.. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2010, 09:37:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κομπλέ μαζί με τα μπεκ της, θα ξεμπερδέψεις κανα 700άρι ευρώ από την τσέπη σίγουρα Wink Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2010, 09:52:01    Θέμα δημοσίευσης: lionheart Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OK άρα υπολογίζω 700 για κομπλέ εισαγωγη!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 18:56:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως άρχισα να την ψιλοβρίσκω με το ηλεκτρόγκαζο τώρα που το συνήθησα Razz
αν και δέν θα με χάλαγε λίγο αμεσότητα παραπάνω...(οδήγησα ένα 207 πάντως και ήταν τρεις χειρότερο...!!!)


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 19:48:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχετε φαγωθει τοσο με τα μηχανογκαζα!!!!Οδηγησα μηχανογκαζο και σιγα την διαφορα με τα δικα μας δηλαδη (206) Confused Ειδικα μετα τις 4.000 σ.α.λ. η αποκριση ειναι ΑΜΕΣΟΤΑΤΗ...Δουλεια δεν ειχε ο διαολος.... Rolling eyes Παρτε και κανα TSI να δειτς εκει τι σημαινει καθηστερημενη αποκριση στο γκαζι Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 19:57:58    Θέμα δημοσίευσης: LIONHEART Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AX0A0X0 έχω οδηγήσει ναι είναι χάλια!!!

Το ξέρω οτι στις χαμηλές μιλάμε για μικρή καθυστέρηση και στις ψιλές δεν φένεται !!!
Απλώς θέλω να κερδίσω ότι μπορώ απο τα περιφερειακά του μοτερ γιατι εγώ το μοτέρ τουλάχιστον απο το καπάκι και κάτω δεν θέλω να πειράξω το
λυπάμαι με 40000χλμ και επιπλεον δεν παίζει χρήμα για εκεί μέσα... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Επόμενη
Σελίδα 18 από 20

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1575s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on