PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Απόψεις για το RadioCD RD3+το σετ ηχείων της Peugeot
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2003, 10:23:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Το RD3 έχει ένα χαρακτηριστικό το οποίο του επιτρέπει να συνεχίζει την αναπαραγωγή του CD από το σημείο όπου βρισκόταν πριν σβήσει ο οδηγός τη μηχανή (ή το RD3) ή βάλει κάποιο σταθμό στο ραδιόφωνο. Επειδή δεν έχω εμπειρία από άλλα CD-Players αυτοκινήτου, ήθελα να ρωτήσω, αυτό το χαρακτηριστικό υπάρχει και στις πηγές που κυκλοφορούν στο εμπόριο;

Ναι το έχει και η δικιά μου PIONEER DEH-P4300R


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Δεκ 2003, 02:30:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έψαξα στο internet μπας και βρω κανένα εγχειρίδιο για το συγκεκριμένο Radio-CD, αλλά τζίφος. Ξέρετε μήπως αν έχει κάποια άλλη ονομασία το εν λόγω RCD? Scratch π.χ. ClarionXXXXXX ? (Γιατί είδα το ίδιο ακριβώς μοντέλο που έγραφε πάνω του Clarion) Στο site της Clarion δεν το έχει Evil !
Συγκεκριμένα έψαχνα κάποιο εγχειρίδιο που να δείχνει πως βγαίνει η πλαστική του πρόσοψη, γιατί φοβάμαι μην το σπάσω πάνω στην προσπάθεια να τη βγάλω.

Υ.Γ.: Αν ξέρει κανείς πως βγαίνει η πλαστική πρόσοψη, θα χαιρόμουν να το μοιραζόταν μαζί μου! Laughing Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Δεκ 2003, 10:34:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην peugeot ρώτησες; Η πρόσοψη αυτή έχει τέσσερις τρυπούλες. Νομίζω ότι πρέπει να έχει βίδες και από εκεί να βγαίνει...


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Δεκ 2003, 12:24:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να τη βάψεις θέλεις να τη βγάλεις;




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Δεκ 2003, 18:13:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
Στην peugeot ρώτησες; Η πρόσοψη αυτή έχει τέσσερις τρυπούλες. Νομίζω ότι πρέπει να έχει βίδες και από εκεί να βγαίνει...


Οι τρυπούλες είναι για να απασφαλίζεται το RCD ώστε να μπορείς να το τραβήξεις προς τα έξω. Wink
Στην peugeot αν ρωτήσω είναι ικανοί να μου πουν αντί για τον κωδικό που θέλω τον κωδικό του ανταλλακτικού! Laughing Laughing Δε θα ξέρουν, γιατί δεν τους ενδιαφέρει να ξέρουν. Αν εννοείς να τους ρωτήσω πως βγαίνει η πρόσοψη...πάλι δε θα ξέρουν!Για ποιό λόγο?Το πας...τα σκας...και στο αλλάζουν!Με το γιατί δεν έπαιζε θα ασχοληθεί η Clarion, όχι αυτοί. Δε μιλάω από προσωπική εμπειρία, αλλά μου φαίνεται το πιο λογικό.
Το να ρωτήσω στην peugeot είναι η τελευταία λύση, γιατί πιστεύω θα μου αρχίσουν τα "τι το πειράζεις" και γενικότερα "τι το πειράζεις το αμάξι" με το υφάκι...ξεσάλισέ μας τ' α***δια τώρα...που θες να μάθεις πως ανοίγει...μ@λ@κ@!! Laughing Laughing

zzzleepy έγραψε:
Για να τη βάψεις θέλεις να τη βγάλεις;


Για να αλλάξω τη ζελατίνα ώστε να είναι γαλάζιος ο φωτισμός Shocked Shocked (αν είναι πορτοκαλί τα λαμπάκια και δεν έχει ζελατίνα θα αλλάξω τα λαμπάκια, αλλά πρέπει να βγει η πρόσοψη για να δω τι από τα 2 ισχύει).
Πάντως αυτό με το βάψιμο...δεν μου ακούγεται και άσχημο...λίγο τραβηγμένο...αλλά αποτελεί καλή ιδέα. Δε νομίζω όμως να τη βάψω Laughing .

Έχει κάτι σαν κλιπσάκια, αλλά είναι σκληρά και δεν απασφαλίζουν (προφανώς κάτι κάνω λάθος) και φοβάμαι μην τα σπάσω.
Σας ευχαριστώ και τους 2 πάντως!Αν βρείτε/μάθετε κάτι στείλτε! Very happy Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Δεκ 2003, 01:23:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kovac έγραψε:
...Για να αλλάξω τη ζελατίνα ώστε να είναι γαλάζιος ο φωτισμός Shocked Shocked....


Κολημενος με την αλλαγη φωτησμου???
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Δεκ 2003, 02:34:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
kovac έγραψε:
...Για να αλλάξω τη ζελατίνα ώστε να είναι γαλάζιος ο φωτισμός Shocked Shocked....


Κολημενος με την αλλαγη φωτησμου???
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Χ Α Λ Α Ρ Α ! ! ! Laughing Laughing Laughing
Για την οθονούλα κομπλέ, το κοντέρ πιθανότατα κομπλέ, παραθύρια και ύψος φωτών κομπλέ (για το 2ο θέλει να το ανοίξω να το δω πρώτα, αλλά πρέπει να είναι λαμπάκι πορτοκαλί...ας ελπίσουμε δηλαδή!!!), το A/C που θα μου πεις εσύ για την εταιρία που έλεγες Wink Laughing Laughing, (αν και έχω ιδέα πάλι σε περίπτωση που το A/C είναι ακριβό) οπότε τι μένει? Το RCD. Άντε να πάω Αθήνα...δεν κρατιέμαι μιλάμε!Βίδες θα το κάνω το τουτού!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Δεκ 2003, 18:43:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kovac έγραψε:
Skull έγραψε:
kovac έγραψε:
...Για να αλλάξω τη ζελατίνα ώστε να είναι γαλάζιος ο φωτισμός Shocked Shocked....


Κολημενος με την αλλαγη φωτησμου???
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Χ Α Λ Α Ρ Α ! ! ! Laughing Laughing Laughing
Για την οθονούλα κομπλέ, το κοντέρ πιθανότατα κομπλέ, παραθύρια και ύψος φωτών κομπλέ (για το 2ο θέλει να το ανοίξω να το δω πρώτα, αλλά πρέπει να είναι λαμπάκι πορτοκαλί...ας ελπίσουμε δηλαδή!!!), το A/C που θα μου πεις εσύ για την εταιρία που έλεγες Wink Laughing Laughing, (αν και έχω ιδέα πάλι σε περίπτωση που το A/C είναι ακριβό) οπότε τι μένει? Το RCD. Άντε να πάω Αθήνα...δεν κρατιέμαι μιλάμε!Βίδες θα το κάνω το τουτού!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil



Laughing Laughing Laughing Surprised Laughing Laughing Laughing Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Panikos (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 GTI 1600 16v

Ένταξη: 24 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 22
Τόπος: ΑΝΩ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Μάϊ 2004, 16:08:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαπα το καρπουζι για το cd! δεν εχει καθολου καλο σημα στην εξοδο και παιζει και πολυ χαμηλα. ασε που το ραδιοφωνο του θυμηζει κατι τρανζιστορακια παγκοσμιου ληψεος με τιγκα παρασιτο! ασε που χανει τις μνημες καθε τοσο. ασε που κανει και 330 χωρις τα ηχεια. το σηματακι της clarion τους μάρανε μη χεσω!


2fast2furious
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Makis77 (Μάκης)
Μέλος
Μέλος


206 1.6 GTi (Αυγ 2003)

Ένταξη: 07 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 124
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Μάϊ 2004, 22:33:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χθες πήγα και άλλαξα τα μπροστινά μαμά ηχεία. Μόλις τα είδα κατάλαβα γιατί ακουγόντουσαν σαν φορητό ραδιοκασετόφωνο 20ετίας. Το υλικό των γούφερ θυμίζει απλό χαρτί. Τα τουίτερ είναι τόσο μικρά που στην αρχή δεν κατάλαβα τι ήταν όταν τα πήρα στο χέρι. Με λίγα λόγια θα τα χαρακτήριζα αστεία και ψεύτικα. Δεν τα πέταξα-χάρισα για την περίπτωση που αλλάξω στο μέλλον το 206 και κρατήσω τα καινούρια ηχεία.

Έβαλα το σετ Peerless Definition 6 (200 ευρώ) και μόνωσα τις πόρτες με ένα ειδικό υλικό (κάτι σαν πισσόχαρτο, 100 ευρώ). Όλα τα άλλα έμειναν μαμά. Τεράστια η διαφορά. Τώρα βάζω τον ήχο στο τέρμα (30) και εκτός του ότι ακούγεται πεντακάθαρα έχει και περισσότερο μπάσο. Πλέον το μπάσο ακούγεται από τα μπροστινά και όχι από τα πίσω μαμά τα οποία δεν κάνουν και πολύ αισθητή την ύπαρξή τους.

Αυτό που πλέον φαίνεται λίγο είναι το ραδιοCD το οποίο ακόμα και με τέρμα ήχο δεν παίζει αρκετά δυνατά. Επίσης γίνονται΄αισθήτες έως και ενοχλητικές κάποιες ατέλειες σε μουσικά CD γραμμένα από MP3. Για παράδειγμα παρατήρησα σε κάποια ελληνικά τραγόυδια το "σ" και το "ψ" ακούγεται τόσο "σφυριχτά" που αναγκάζομαι να χαμηλώσω λίγο τα πρίμα.

Οπότε επόμενη επέμβαση μάλλον θα είναι η αλλαγή του RD3. Αλήθεια επειδή σκέφτομια να το δώσω, 330 ευρώ έχει με ή χωρίς τοποθέτηση; Το χειριστήριο του τιμονιού είναι έξτρα; Πάντως μου φαίνονται υπερβολικά τα 330.

Α και κάτι τελευταίο. Αν ψάχνει κανείς για caraudio μαγαζί με εμπειρία στα 206,πολλές γνώσεις για τον ήχο στο αυτοκίνητο και άψογη εργασία του προτείνω να πάει στον συνονόματο στη Θηβών (στο Ίλιον πριν το Λακιώτη). Εγώ τον βρήκα μέσα από το www.caraudioforum.gr.


Day Dreamer
Flying Low
Looking For The Big L
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Panikos (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 GTI 1600 16v

Ένταξη: 24 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 22
Τόπος: ΑΝΩ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάϊ 2004, 12:51:11    Θέμα δημοσίευσης: radiocd Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

330 εγραφε το ταμπελακι στο σταντ της αντιπροσωπίας. δεν ειχε καπου το χειριστηριο ουτε ανεφερε κατι για τοποθετηση. η αληθεια ειναι παντως οτι στις αντιπροσωπιες σε γδερνουν κανονικα για να σου τοποθετησουν οτιδηποτε. εγω Μακη αλλαξα και τα εμπρος και τα πισω ηχεία με Kenwood
4 δρομων πισω και 3 μπροστα. ναι δε λεω, βελτιωθηκε ο ήχος αλλα και παλι φαινεται οτι το ηχείο χαραμιζεται! θα βαλω τωρα ενα X-PLOD που μου χαρισε ο πατερας μου λογω αλλαγης αυτοκινητου και ισως να δω λιγο παραπανω ισχυ.



2fast2furious
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάϊ 2004, 14:20:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gia sas paidia.. den parakolouthisa oli ti sizitisi apo tin arxi alla diavasa orismenes apantiseis..
Diki mou apopsi einai oti ta ixeia tis mamas einai xalia... Kai sinfono me ena sxolio pou elege kalitera na fylaxeis xrimata kai na valeis kati kalo...

Exo dosei giro stis 800 lires kyprou... tora se ti na sas to giriso se euro i se xiliarika.. telospanton to afino pano sas...Smile


Exo valei taziera apo 18xiliosta xilo pou tin eftiaxa ego kai tin entisa me mavro xali/yfasma se ena filo me mono 10 lires sinolo... evala pano 2 6x9 pou mou dinoun 100W RMS kai mprosta stis portes evala 2 100w rms me ta tweeter kai crossover...To systima einai olo Cadence... Einai poli kalo.. Kai stin kypro se singrisi me antistixa apo tin Rockford,INfinity ktl einai toulaxiston misi timi...


Exo valei episis ena 4kanalo 4x75rms enisxiti gia na dino trofi sta 4 megaphona.me auto to sindiasmo o eixos mou itane telios... alla ithela kai ligo parapano mpaso... giafto sinexisa me...

...ena subwoofer ton 300 w rms mazi me ena enisxiti 2kanalo gefiromeno na ta dinei ola sto woofer episis twn 300w rms kai tora ime poli efxaristimenos...
Apo radio cd evala to KDLH-3101 tis JVC pou pezei kai mp3 kai exei prosopiko screensaver kai o ixos pou akouo einai theikos...

eidika to radiocdmp3 to sisstino.. ine polli kalo... den mou ekane(xtypa xylo) pote provlima kai ta paizei ola.. akoma kai CD-RW pou grafo- svino sinexia pano....






Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάϊ 2004, 20:18:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silverpug206 Οι ενισχυτές που έχεις πρέπει να είναι κορυφαίοι... Wink

Μπορείς να γράψεις λίγο αναλυτικά τα μοντέλα και τους κωδικούς των ηχείων και των ενισχυτών? Cool Ευχαριστώ! Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Panikos (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 GTI 1600 16v

Ένταξη: 24 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 22
Τόπος: ΑΝΩ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάϊ 2004, 22:14:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ καλη δουλεια Κωστα! Wink
Εγω σκεφτομαι κατι παρομοιο σε χαρακτηριστικα αλλα με 15ιντσο Kicker
ή κανα Earthquake ιδιων ιντσων. Προς το παρων ομως τραβιεμαι με τα μηχανικα του πεζουλα και αργοτερα θα πεσει και η ηχητικη βελτιωση. το μονο που με χαλαει ειναι οτι ολα αυτα τα τσιμπρακαλα ειναι λιγο βαρια και θα κοψουν το αμαξι αισθητα. εχω πολλους φιλους που το εκαναν και το λενε ακομα για την μειωση επιδωσεων.


2fast2furious
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάϊ 2004, 01:02:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπροστα εχω Cadence 6.5" components 3 way with tweeters and crossovers (100W rms)

Πίσω Cadence 6x9 3 way (75W rms),

Για τα 4 ηχεία έχω τον ενισχυτή Cadence amp Q4000 4 channels 4x75W rms



Head unit JVC KD-LH 3101(mp3 playback) με τηλεχηριστηριο.. Ερχετε με CD και καθησα στov υπολογιστη και εφτιαξα την παρακατω εικονα για τη προσοψη του ραδιοCD Η φωτογραφια εδω κατω δεν ειναι για να σας κανω διαφημιση την φιλη μου... Very happy Smile Απλος για να σας δειξω οτι αν θελεις βαζεις οτι φωτο θελεις στο JVC μου. Αυτο το ειχα κανει για εκπληξη στη φιλη μου μια μερα... Τωρα εχω ενα peugeot 206 στη οθόνη αλλα δεν το εβγαλα φωτο ακομα. Η οθόνη αλάζει παρα πολλα χρώματα αλλα μονο ενα καθε φορα οπως εδω το μπλε...συνηθως το εχω στο πορτοκαλι που παει και με το καντραν...



Για το subwoofer έβαλα ένα μικρο/μεσαιας κατηγορίας:
Cadence Flash-12 Subwoofer 4 Ohms με δαχτυλιδι απο neon τηελεχειριστιριο με ευαισθησία ήχου για να δουλεύει σαν το φωτορυθμικο. Το subwoofer είναι μέσα σε Single Bandpass κουτί BB1205L με Plexiglas μπροστά και πίσω για να βλέπεις το ηχείο.

Και στηρίζω το subwoofer με τον ενισχυτή
Cadence amp Q3000 2 channel 2Χ150 γεφυρομενο στα 1x300W rms να δουλευει φυσικά επίσης στα 4 Ohms
4 Οhms

Ο ενισχυτης για τα μεγάφωνα είναι ο δέξια που τον εχω βαψει στο χρώμα του 206 μου και τον αριστερα που είναι για το woofer θα τον βαψω συντομα ελπιζω...


Σύγνωμη αν σας έπριξα αλλα δεν αντεξα στο πειρασμο.. Ειναι το καμαρι μου αυτό το συστημα γιατι μαζευα χρηματα καιρο για να το φτιαξω οπως ήθελα... Wink
καλη σας μερα ολους... Laughing Smile Very happy Razz Wink


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS


Έχει επεξεργασθεί από τον/την silverpug206 στις Παρ 28 Μάϊ 2004, 01:20:29, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάϊ 2004, 01:15:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Panikos έγραψε:
Πολυ καλη δουλεια Κωστα! Wink
Εγω σκεφτομαι κατι παρομοιο σε χαρακτηριστικα αλλα με 15ιντσο Kicker
ή κανα Earthquake ιδιων ιντσων. Προς το παρων ομως τραβιεμαι με τα μηχανικα του πεζουλα και αργοτερα θα πεσει και η ηχητικη βελτιωση. το μονο που με χαλαει ειναι οτι ολα αυτα τα τσιμπρακαλα ειναι λιγο βαρια και θα κοψουν το αμαξι αισθητα. εχω πολλους φιλους που το εκαναν και το λενε ακομα για την μειωση επιδωσεων.


Συμφωνο μαζι σου και ευχαριστω...Και εμένα εγινε λιγο πιο βαρετο το αμαξι.. Αλλα επειδη ουτος η αλλος ειναι πετρελαιο και ειναι αργό δεν με πολυπειραζει... Εντωμεταξυ θα ηταν καλα οταν κανεις τετοια δουλεια να βαλεις και ενα capacitor (νομιζω πηνείο το λενε στα ελληνικα Embarassed ) και η αναλογια μου εχουν εξηγησει πρεπει να ειναι περιπου 1 Farad ανα 1000W rms φορτειο περιπου για να μη σου σφαζει τη μπαταρια... Αν θα κανεις μια δουλεια τοτε κανε την καλα να μην εχεις προβληματα.. Wink


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάϊ 2004, 01:50:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kovac έγραψε:
DRAKE έγραψε:
Στην peugeot ρώτησες; Η πρόσοψη αυτή έχει τέσσερις τρυπούλες. Νομίζω ότι πρέπει να έχει βίδες και από εκεί να βγαίνει...


Οι τρυπούλες είναι για να απασφαλίζεται το RCD ώστε να μπορείς να το τραβήξεις προς τα έξω. Wink
Στην peugeot αν ρωτήσω είναι ικανοί να μου πουν αντί για τον κωδικό που θέλω τον κωδικό του ανταλλακτικού! Laughing Laughing Δε θα ξέρουν, γιατί δεν τους ενδιαφέρει να ξέρουν. Αν εννοείς να τους ρωτήσω πως βγαίνει η πρόσοψη...πάλι δε θα ξέρουν!Για ποιό λόγο?Το πας...τα σκας...και στο αλλάζουν!Με το γιατί δεν έπαιζε θα ασχοληθεί η Clarion, όχι αυτοί. Δε μιλάω από προσωπική εμπειρία, αλλά μου φαίνεται το πιο λογικό.
Το να ρωτήσω στην peugeot είναι η τελευταία λύση, γιατί πιστεύω θα μου αρχίσουν τα "τι το πειράζεις" και γενικότερα "τι το πειράζεις το αμάξι" με το υφάκι...ξεσάλισέ μας τ' α***δια τώρα...που θες να μάθεις πως ανοίγει...μ@λ@κ@!! Laughing Laughing

zzzleepy έγραψε:
Για να τη βάψεις θέλεις να τη βγάλεις;


Για να αλλάξω τη ζελατίνα ώστε να είναι γαλάζιος ο φωτισμός Shocked Shocked (αν είναι πορτοκαλί τα λαμπάκια και δεν έχει ζελατίνα θα αλλάξω τα λαμπάκια, αλλά πρέπει να βγει η πρόσοψη για να δω τι από τα 2 ισχύει).
Πάντως αυτό με το βάψιμο...δεν μου ακούγεται και άσχημο...λίγο τραβηγμένο...αλλά αποτελεί καλή ιδέα. Δε νομίζω όμως να τη βάψω Laughing .

Έχει κάτι σαν κλιπσάκια, αλλά είναι σκληρά και δεν απασφαλίζουν (προφανώς κάτι κάνω λάθος) και φοβάμαι μην τα σπάσω.
Σας ευχαριστώ και τους 2 πάντως!Αν βρείτε/μάθετε κάτι στείλτε! Very happy Wink



Δεν ξερω αν καταλαβα καλα.... αλλα αν θελεις να αλλαξεις τις λαμπες γενικα πχ λαμπα του κλιματισμου και αλλα λαμπακια τοτε εχω ενα αρθρο που μπορει να σε βοηθησει... Δυστωχως ειναι στα αγγλικα.. αν ξερεις καλα αγγλικα τοτε θα το βρεις παιχνιδι αφου εχει και φωτογραφιες...Το πρωτο αρθρο εξηγα τα πρωτα σταδια της διαδικασιας αναλυτικα αλλα εσενα θα σε ενδιαφερει το 2ο αρθρο που επικεντρωνεται σε αυτο που ελπιζω να καταλαβα οτι θελεις να κανεις...

Ελπιζω να βοηθησα.. Smile Very happy

http://206gti.net/phone-console/
http://206gti.net/airconlight/


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2417s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on