PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πρόβλημα με το κοντέρ

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
jimos (dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1,4 105hp

Ένταξη: 19 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2004, 09:32:03    Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα με το κοντέρ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την προιγουμενη κυριακη το βραδι γυριζοντας απο το μετσοβο στην εγνατια στο κατιφορικο κοματι προτου το τουνελ Γρεβενα-Σιατιστα τσιτοσα τον λεοντα και το κοντερ εδειξε 210 τερμα και την αλη μερα καπουτ τωρα που πηγα διακοπες οποτε ηθελε δουλευε, αλες φορες πηγενα 5η' με 5500 και αυτο εγραφε 90 Shocked ενω τα μετρα στο χιλιομετριτη τα γραφει κανονικα που σημενει οτι ο εσθιτηρας απο το σασμαν δουλευει και στελνει παλμο επανω τι να επαθε Exclamation


viva la sourdia!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2004, 11:02:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι αυτό που λέμε, έσπασες το κοντέρ!! Wink

Κυριολεκτικά όμως! Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2004, 13:52:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα καντράν στον κύριο…!!!! Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2004, 14:28:46    Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με το κοντέρ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jimos έγραψε:
Την προιγουμενη κυριακη το βραδι γυριζοντας απο το μετσοβο στην εγνατια στο κατιφορικο κοματι προτου το τουνελ Γρεβενα-Σιατιστα τσιτοσα τον λεοντα και το κοντερ εδειξε 210 τερμα και την αλη μερα καπουτ τωρα που πηγα διακοπες οποτε ηθελε δουλευε, αλες φορες πηγενα 5η' με 5500 και αυτο εγραφε 90 Shocked ενω τα μετρα στο χιλιομετριτη τα γραφει κανονικα που σημενει οτι ο εσθιτηρας απο το σασμαν δουλευει και στελνει παλμο επανω τι να επαθε Exclamation


Πάει το κοντεράκι Very happy Very happy


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2004, 16:03:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το τέρμα δεν είναι στα 220; Rolling eyes




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούλ 2004, 08:09:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Το τέρμα δεν είναι στα 220; Rolling eyes


Νομίζω ότι σε κάποια (1.1,1.4) ,δεν έχει άλλη γραμμούλα μετά το 210.


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Αύγ 2004, 12:55:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αντε καλοριζικος...
αυτο το ειχα παθει με το πουντακι μου... τελειωνε το κοντερ στα 200 αλλα απο τους πολλους κοφτες...στο κοντερ μετα απο λιγο καιρο αρχιζε να τρεμοπαιζει οπως κανουν τα κοντερ σε κατι ταξι...
πολυ γελιο...

οταν πηγα στην φιατ και ειπα το προβλημα μονο που δεν με εδειραν... μου ειπαν καλα ρε φιλε μας δουλευεις? αφου το εσπασες το κοντερ...

anyway... γιατρεια δεν υπαρχει παρα μονο αλλαγη... θα σου προτεινα να το αφησεις, μιας και ειναι τρανη ενδειξη των δυνατοτητων του αυτοκινητου σου απο θεμα τελικης τουλαχιστο... Wink Wink Wink





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ROLAND GARROS (PARIS)
Μέλος
Μέλος


Renault Megane CC (έπαθα και έμαθα)

Ένταξη: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 185
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Αύγ 2004, 15:43:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευτυχώς εμένα παρ'όλη την ταχύτητα που βλέπετε και παρακατώ (και έχω πιάσει και καλύτερη Rolling eyes αλλά το κινητό με την καμερα ηταν για αντικατάσταση) δεν εχει κανει τιποτα... αν και νομίζω οτι μου δείχνει λάθος τον κόφτη.

Evil δεν νομίζω το γαλλικό μοτεράκι να έχει 6900 κόφτη! Idea Question Shocked

δεν με χαλάει κιολας να πω την αλήθεια... θα λέω οτι στρίβει σαν γαλλικό, ακούγεται σαν ιταλικό (λογω φιλτροχοάνης) και πιάνει κόφτες γιαπωνέζικου!!! αχ και να είχε και γερμανική ποιότητα κατασκεύης... ΑΧ!! Sad


ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΣΧΗΜΑ Ε?

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Αύγ 2004, 17:05:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ROLAND GARROS έγραψε:
ευτυχώς εμένα παρ'όλη την ταχύτητα που βλέπετε και παρακατώ (και έχω πιάσει και καλύτερη Rolling eyes αλλά το κινητό με την καμερα ηταν για αντικατάσταση) δεν εχει κανει τιποτα... αν και νομίζω οτι μου δείχνει λάθος τον κόφτη.

Evil δεν νομίζω το γαλλικό μοτεράκι να έχει 6900 κόφτη! Idea Question Shocked

δεν με χαλάει κιολας να πω την αλήθεια... θα λέω οτι στρίβει σαν γαλλικό, ακούγεται σαν ιταλικό (λογω φιλτροχοάνης) και πιάνει κόφτες γιαπωνέζικου!!! αχ και να είχε και γερμανική ποιότητα κατασκεύης... ΑΧ!! Sad




Α το παληκάρι με το πρόβλημα 1400 είναι Cool Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jimos (dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1,4 105hp

Ένταξη: 19 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Αύγ 2004, 20:02:31    Θέμα δημοσίευσης: κοντερ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαγκες το κοντερ το επισκευασα μονος μου και το προβλημα ηταν στον πυρο (οχι τον Δυμα) αλα του δευτερου γραναζιου του μοτερ (καθε οργανο εχει το δικοτου μοτερ )του ταχυμετρου!!!!!!!!!!!!!


viva la sourdia!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Αύγ 2004, 20:46:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειά σου ρε Τζίμο μαστόρη! Laughing Wink Cool


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1028s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on