PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 308
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιαν 2008, 11:07:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε παντα ετσι ξεκινας.
Η κλασικη γραση ειναι:
"Δεν περνεις καθε μερα αμαξι,εφοσον το εφτασα εδω γιατι να μην δωσω αλλα 1000 ή 2000 να παρω κατι πιο καλο"
Και ετσι παει και η τιμη ανεβαινει.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιαν 2008, 11:35:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συμφωνω με αυτο που λες brz20 αλλα πριν ξεκινησεις να ψαχνεις σε ποιο μοντελο θα καταληξεις εχεις αποφασισει σε τι κατηγορια θα ψαξεις.δλδ σκεψου να πας να βλεπεις το rc για παραδειγμα και επειδη με ολα τα εξτρα που θες εχει φτασει στα 26000Ε και πας μετα και κοιτας ενα mx-5 και λες αφου εφτασα τα 26000 ας κοιταξω mx-5.
παραδειγμα εφερα αυτα τα 2 αυτοκινητα μην παρεξηγηθω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιαν 2008, 21:03:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mπορει να ειναι και ραδιοαρβυλα αλλα εμαθα πως μεχρι το Πασχα θα ερθει το 308RC (οχι RCZ).
δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι αλλα υποτιθεται οτι προερχεται μεσα απο τη LION

Shocked


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιαν 2008, 21:05:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μωρέ ας αργήσει να έρθει, αλλά να είναι αξιόλογος ανταγωνιστής των άλλων hot hatch. Αμήν και πότε.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ge@zax 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Φεβ 2008, 12:06:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα και καλως σας βρήκα!
Ηθελα να ρωτήσω αν πήρε κανεις το 308Τ και αν μπορεί να γράψει εντυπώσεις. Εχει περάσει πολύς καιρός από το τελευταίο σχόλιο και απορώ. Δεν πουλάει καθόλου ή υπάρχει λίστα αναμονής;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gabrielo (Γαβριήλ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 308 1.6 THP PREMIUM PACK

Ένταξη: 14 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Φεβ 2008, 23:48:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα έλεγα πως είμαι ένας από τους (λίγους μάλλον) τυχερούς που εδώ και 10 ημέρες απολαμβάνω τις διαδρομές μου με ένα 308 1.6 ΤΗΡ. Έχω κάνει 850 χλμ. και μόνο καλά έχω να πω για το αυτοκίνητο.
Δύναμη από τις 1.500 rpm (φοβερή ροπή), πολύ καλή ποιότητα σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα λιοντάρια (αλλά και τον συναγωνισμό μια και οδήγησα πολλά πριν πάρω την απόφασή μου).
Οι αναρτήσεις χωρίς να είναι μαλακές δεν κουράζουν καθόλου στην καθημερινή οδήγηση και ταυτόχρονα είναι αρκετα σκληρές εκεί που ο οδηγός θα θελήσει να απολαύσει πλαίσιο και κινητήρα στα γνωστά στροφιλίκια.
Το τιμόνι βαρύ όσο πρέπει, μεταδίδει πληροφορίες στον οδηγό και τον βοηθά να διαβάζει καλά το οδόστρωμα.
Τον κινητήρα δεν τον έχω πιέσει ακόμα μια και τα χλμ. είναι λίγα και θέλω να τον στρώσω καλά. Παρόλα αυτά είναι απόλαυση το πόσο εύκολα επιταχύνει με οποιαδήποτε σχέση στο κιβώτιο ακόμα και σε ανηφόρα.
Το εσωτερικό του είναι για μένα προσωπικά το ομορφότερο της κατηγορίας του. Έχω την έκδοση Premium Pack σε μαύρο χρώμα όπου περιλαμβάνει σχεδόν τα πάντα (διζωνικό κλιματισμό, ΜΡ3, περιοριστή ταχύτητας, αυτόματο άναμα προβολέων και υαλοκαθαριστήρων, πανοραμική οροφή η οποία όμως είναι καλή μόνο με συννεφιά γιατί αλλιώς σκας από την ζέστη, αυτόματο μάζεμα καθρεπτών και πολλά άλλα...).
Η τιμή του είναι βέβαια αρκετά τσιμπημένη αλλά πιστεύω ότι σε μεγάλο βαθμό την αξίζει.
Να τονίσω ότι προηγούμενο αυτοκίνητο ήταν ένα 306 1.4 75hp για να καταλάβετε και την μεγάλη διαφορά από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο.

Να προσθέσω και μερικές φωτό....












Περισσότερα για το αυτοκίνητο θα σας πω όταν τελειώσει το στρώσιμο και το τσεκάρω και στα γκάζια του....
Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 01:44:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλοτάξιδο και πάντα αγρατζούνιστο Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 08:56:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναϋλον στα καθισματα ;;; Shocked τι μου θυμισες τωρα.....

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ !!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 10:27:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μεγειές και καλοτάξιδο Cool Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ge@zax 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 10:49:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!
Ηθελα όμως να ρωτήσω αν περνάει ξερά πάνω από λακούβες - σαμαράκια, όπως για π.χ. στο 307 (ανηκει στην οικογένεια και έχω πειρα...), το οποίο κυριολεκτικα "γονατίζει" αρκετές φορές!!
Αυτός είναι και ο μόνος ανασταλτικός παράγοντας για να προχωρήσω στην αγορά του. (Να σημειώσω πως προέρχομαι απο αυτοκίνητο με πολλαπλούς συνδέσμους και πιστέψτε με εχει διαφορά στο φιλτραρισμα ανωμαλιών).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gabrielo (Γαβριήλ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 308 1.6 THP PREMIUM PACK

Ένταξη: 14 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 11:12:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από 307 για να συγκρίνω. Είναι αρκετά σφικτό βέβαια αλλά όπως έχω πει δεν με έχει κουράσει-ενοχλήσει στις εγκάρσιες ανωμαλίες...
Ο καλύτερος τρόπος να το δεις πιστεύω είναι κάνοντας ένα Test Drive. Δόξα τω Θεό από λακούβες μπόλικες έχουμε στους δρόμους μας για να το τσεκάρεις... Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 13:15:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην Αγγλία πάντως, έχει και μια προσφορά για το 308 Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 13:25:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ομορφουλές οι ζάντες του αγγλικου 308 gt... Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
gabrielo (Γαβριήλ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 308 1.6 THP PREMIUM PACK

Ένταξη: 14 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 15:29:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με αυτές τις ζάντες θα έρθει και στην Ελλάδα το 308 GT. Υπάρχει στο φυλλάδιο που δίνουν στις αντιπροσωπείες για το 308. Μάλιστα πρέπει να είναι και στα έξτρα του εξοπλισμού 18". Μπορούσαν να τοποθετηθούν και σε μένα με άλλα 600 euros...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 16:46:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

600 ευρώ μόνο!? Shocked



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 18:10:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gabrielo έγραψε:
Με αυτές τις ζάντες θα έρθει και στην Ελλάδα το 308 GT. Υπάρχει στο φυλλάδιο που δίνουν στις αντιπροσωπείες για το 308. Μάλιστα πρέπει να είναι και στα έξτρα του εξοπλισμού 18". Μπορούσαν να τοποθετηθούν και σε μένα με άλλα 600 euros...



και γιατι δεν τις εβαζες?πολυ ομορφες!αφου σκεφτομαι να ρωτησω μηπως μπαινουν και στο 207rc!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
gabrielo (Γαβριήλ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 308 1.6 THP PREMIUM PACK

Ένταξη: 14 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 20:10:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν τις έβαλα γιατί το αυτοκίνητο είναι οικογενειακό και χρησιμοποιήτε για την μεταφορά όλης της οικογένειας.
Αν έβαζα 18" ζάντες με πολύ χαμηλό προφίλ θα έχανα πολύ από άνεση πράγμα που δεν το ήθελα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 20:21:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gabrielo έγραψε:
Δεν τις έβαλα γιατί το αυτοκίνητο είναι οικογενειακό και χρησιμοποιήτε για την μεταφορά όλης της οικογένειας.
Αν έβαζα 18" ζάντες με πολύ χαμηλό προφίλ θα έχανα πολύ από άνεση πράγμα που δεν το ήθελα.


πραγματι ειναι ενας σοβαρος λογος αυτος.αν λαβουμε υπ΄οψην μας και τους καλους δρομους μας Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 21:05:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλοταξιδο και παντα χωρις προβληματα.
Οι ζαντες του GT ειναι κορυφη.Τις ειχα δει στο φιλαδιο οταν το ειχα δει στο Cosmos.
Επεισης μια απορια.
Στα Τρικαλα καποια στιγμη ειχα δει απο την σχολη οπου και εκανα μαθημα ενα 3θυρο.
Ουτε πινακιδες ουτε τιποτα.
Εχει ερθει?


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 21:17:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:
Καλοταξιδο και παντα χωρις προβληματα.
Οι ζαντες του GT ειναι κορυφη.Τις ειχα δει στο φιλαδιο οταν το ειχα δει στο Cosmos.
Επεισης μια απορια.
Στα Τρικαλα καποια στιγμη ειχα δει απο την σχολη οπου και εκανα μαθημα ενα 3θυρο.
Ουτε πινακιδες ουτε τιποτα.
Εχει ερθει?


Στην Λάρισα έχει η αντιπροσωπεία εδώ και 1 μήνα το 308 στην έκθεση. Χθες πέρασε από δίπλα μου όπως πάρκαρα στο δρόμο ένα 308 blue recife (δεν είδα τί έκδοση ήταν) με Λαρισαϊκές πινακίδες.

Δεν μπορώ να πώ ότι ενθουσιάστηκα Confused



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Επόμενη
Σελίδα 20 από 22

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3803s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on