PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Tips για εγκατάσταση radio-cd στο 206
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Makis77 (Μάκης)
Μέλος
Μέλος


206 1.6 GTi (Αυγ 2003)

Ένταξη: 07 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 124
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2004, 16:12:43    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Tips για εγκατάσταση radio-cd στο 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαιρετώ το πολυμήχανο Club μας και μπαίνω στο ψητό.
Αγόρασα από Γερμανία ένα PIONEER DEH-P7600MP. Για να μην κάθομαι λοιπόν να το βλέπω μέσα στο κουτί του, θα ήθελα λίγη βοήθεια για να προχωρήσω στην εγκατάστασή του.
Επειδή δεν έχω ξαναεγκαταστήσει μόνος μου ραδιο-CD, τι λέτε...είναι σχετικά εύκολο ή όχι; Κατ' αρχήν πρέπει να βγάλω το μαμά ραδιο-CD. Χρειάζομαι ειδικά εργαλεία γι' αυτό; Με το χειριστήριο στο τιμόνι τι γίνεται απ' τη στιγμή που δεν θα έχω ειδικό αντάπτορα γι' αυτό (λόγω multiplex κυρίως);
Επίσης έχω αλλάξει τα μπροστινά ηχεία, αλλά όχι τα πίσω. Μήπως δεν πρέπει τώρα να συνδέσω τα πίσω με τη νέα δυνατότερη πηγή;
Κάθε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη.


Day Dreamer
Flying Low
Looking For The Big L
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2004, 17:15:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα μουτ ειπαν οτι χρειαζεται ενα πλαισιο απο πεζο για να μη φαινονται οι τρυπες δεξια αριστερα....
το κοστος να στο τοποθετησουν ειναι εξευτελιστικο-κανα 15αρι ευρω το πολυ- μηπως δεν αξιζει να πειραματιζεσαι για ενα ποτο λεφτα και να χασεις και κανα δυο απογευματα χρονο Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2004, 22:28:32    Θέμα δημοσίευσης: Re: Tips για εγκατάσταση radio-cd στο 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Makis77 έγραψε:
Χαιρετώ το πολυμήχανο Club μας και μπαίνω στο ψητό.
Αγόρασα από Γερμανία ένα PIONEER DEH-P7600MP. Για να μην κάθομαι λοιπόν να το βλέπω μέσα στο κουτί του, θα ήθελα λίγη βοήθεια για να προχωρήσω στην εγκατάστασή του.
Επειδή δεν έχω ξαναεγκαταστήσει μόνος μου ραδιο-CD, τι λέτε...είναι σχετικά εύκολο ή όχι; Κατ' αρχήν πρέπει να βγάλω το μαμά ραδιο-CD. Χρειάζομαι ειδικά εργαλεία γι' αυτό; Με το χειριστήριο στο τιμόνι τι γίνεται απ' τη στιγμή που δεν θα έχω ειδικό αντάπτορα γι' αυτό (λόγω multiplex κυρίως);
Επίσης έχω αλλάξει τα μπροστινά ηχεία, αλλά όχι τα πίσω. Μήπως δεν πρέπει τώρα να συνδέσω τα πίσω με τη νέα δυνατότερη πηγή;
Κάθε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη.



Καταρχην θα συνφωνησω με τον προλαλησαντα και θα σου πω να μην πειραματιζεσε μονος μην κανεις και καμια μαλ***α!!! Very happy

Για να βγει το μαμα radio CD δεν ξερω τι πρεπει να κανεις...
Τα εργαλεια που χρειαζεσε ειναι δυο συρματακια,ας το πουμε,στην ουσια ειναι δυο πλακες καθε radio CD εχει το δικο του!Αν ψαξεις μεσα στο κουτι του καινουργειου σου radio θα τα βρεις!Ειναι απαρετητα γιατι καθε εταιρια εχει τα δικα της!

Για να βγει λοιπον το radio CD χρειαζεσε αυτα τα εργαλεια!Τα βαζεις αριστερα και δεξια,αυτα σπροχνουν κατι υποδοχες και τραβας το radio CD!Ειναι πανευκολο αν το εχεις δει μια φορα! Very happy

Με το χειριστηριο στο τιμονι κοινος το χανεις και το ακυρωνεις!Υπαρχουν ειδικοι ανταπτορες που τους εχουμε αναλησει πολυ σε αλλα topics!Ε ψαξε και λιγο! Razz

Οσο για τα πισω γνωμη μου ειναι να τα συνδεσεις και μετα να τα ρυθμισεις απο την πηγη σου να παιζουν λιγοτερο απο τα αλλα μπροστα!

Πιστευω να βοηθησα,ψαξε και λιγο μεσα στο foroum και θα λυσεις οτι αποριες εχεις! Very happy



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Ιούλ 2004, 11:34:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν είναι Multiplexing το αυτοκινητο σου, όταν αλλάξεις πηγή θα πρέπει να το πας στην peugeot να σου ρυθμίσουν κάτι ώστε το όλο συστημα να αναγνωρίσει την νέα συσκευη... Αυτό δε μπορείς να το κανεις μονος σου σιγουρα. Τώρα για την τοποθετηση...όπως ειπαν και παραπανω,15 ευρω ειναι...ασε μην κανεις καμμια χαζομαρα. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
TiMoRiS (Argiris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Mini Cooper S R56

Ένταξη: 06 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 420
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Ιούλ 2004, 13:08:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον εγω εχθες πηγα και μου τοποθετησαν το pioneer 7400 που ειχα στο προηγουμενο μου αμαξι! Μου εβαλαν και 2 οβαλ DLS 330 watt στην εταζερα και μου καταργησαν τα πισω! Συνολικο κοστος 40€ γιατι χρειαζονταν καλωδιοσεις! Δεν αξιζει να κανεις καποια ζημια που θα σου κοστισει σιγουρα παρπανω απο 15€!
Οο αναφορα τον ανταπτορα δεν υπαρχει παρα μονο για ενα συγκεκριμενο μοντελο alpine!


www.asfaleia365.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Ιούλ 2004, 13:31:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TiMoRiS έγραψε:
Λοιπον εγω εχθες πηγα και μου τοποθετησαν το pioneer 7400 που ειχα στο προηγουμενο μου αμαξι! Μου εβαλαν και 2 οβαλ DLS 330 watt στην εταζερα και μου καταργησαν τα πισω! Συνολικο κοστος 40€ γιατι χρειαζονταν καλωδιοσεις! Δεν αξιζει να κανεις καποια ζημια που θα σου κοστισει σιγουρα παρπανω απο 15€!
Οο αναφορα τον ανταπτορα δεν υπαρχει παρα μονο για ενα συγκεκριμενο μοντελο alpine!


ανταπτορας για 206 υπάρχει και Pioneer και kenwood.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Ιούλ 2004, 15:55:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alpine 7893 to diko moy xaxaxaxaxaxa
τι ευτυχια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Ιούλ 2004, 12:19:53    Θέμα δημοσίευσης: Re: Tips για εγκατάσταση radio-cd στο 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Makis77 έγραψε:
Κατ' αρχήν πρέπει να βγάλω το μαμά ραδιο-CD. Χρειάζομαι ειδικά εργαλεία γι' αυτό;


Στο link που σου δίνω, κάπου αναφέρει και για το RCD.http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=3387 Very happy

Αλλά, καλύτερα να στο κάνουν αυτοί! Wink

Όσο για τα ειδικά εργαλεία, αν το κάνεις όπως σου λέω, θα χρειαστείς μόνο torx ή αν δεν έχεις, τότε άλεν Shocked Shocked Shocked (κάνουν μια χαρά!!!!!!! δηλαδή δεν υπάρχει κίνδυνος να χαλάσουν οι στροφές Wink ). Very happy


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Makis77 (Μάκης)
Μέλος
Μέλος


206 1.6 GTi (Αυγ 2003)

Ένταξη: 07 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 124
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιούλ 2004, 15:19:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μέχρι τώρα όλες οι απαντήσεις είναι αποθαρυντικές.
Δηλαδή σε ολόκληρο το Club δεν έχει αντικαταστήσει ποτέ κανείς μόνος του το μαμά ραδιο-CD;
Εδώ έχω δει πατέντες και πατέντες.


Day Dreamer
Flying Low
Looking For The Big L
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιούλ 2004, 21:59:15    Θέμα δημοσίευσης: Re: Tips για εγκατάσταση radio-cd στο 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kovac έγραψε:
Όσο για τα ειδικά εργαλεία, αν το κάνεις όπως σου λέω, θα χρειαστείς μόνο torx ή αν δεν έχεις, τότε άλεν Shocked Shocked Shocked (κάνουν μια χαρά!!!!!!! δηλαδή δεν υπάρχει κίνδυνος να χαλάσουν οι στροφές Wink ). Very happy



Καμια σχεση...η περιγραφη για να βγαλεις το radio-cd ειναι αυτην που περιγραφω! Very happy
Αν χρειαζοταν κατσαβιδια και torx οι κλεφτες θα εκαναν εναν αιωνα να το βγαλουν κ να κλεψουν!Αυτο που λεω εγω γινετε σε ενα δευτερολεπτο! Very happy

Μακη δεν αν δεν καταλαβες κατι ρωτησε με...
Με τα καλωδεια τι θα κανεις??



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Makis77 (Μάκης)
Μέλος
Μέλος


206 1.6 GTi (Αυγ 2003)

Ένταξη: 07 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 124
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2004, 08:15:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το εξής:
Θα χρησιμοποιήσω τα εργαλεία εγκατάστασης του καινούριου ραδιο-CD για να βγάλω το μαμά; Γιατί δεν νομίζω να έχω τα αντίστοιχα του μαμά (και ποιος τα έχει άλλωστε αφού δεν τα δίνουν με την αγορά).
Όσον αφορά τα καλώδια, πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο; Όταν αγόρασα το PIONEER,έψαξε ο πωλητής μήπως χρειάζομαι κάποιον ειδικό αντάπτορα, αλλά είδε ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο (8ος 2003 γαρ).


Day Dreamer
Flying Low
Looking For The Big L
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeot206cc (akis)
Μέλος
Μέλος


308

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2004, 08:51:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω όταν το πήρα έβαλα το μαμά RCD ενός φίλου μου στην αντιπροσωπεία. Στη συνέχεια μετά από μερικούς μήνες το έβγαλα σε ένα μαγαζί με RCD για να το βάλει ο φίλος μου που το ήθελε. Λίγες μέρες μετά πήρα ένα απλό SONY και το έβαλα μόνος μου. Ήταν πολύ απλό. Απλώς κούμπωσα τα δύο κλιπς μεταξύ τους. Δεν νομίζω να είναι δύσκολο. Η μόνη δυσκολία είναι για να ξαναβάλεις το μαμά. Τότε πρέπει να πας σε αντιπροσωπεία. Ο φίλος δεν κατάφερε να το βάλει στο μαγαζί που είμασταν και το έβαλε στην αντιπροσωπεία.


Peugeot for ever
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2004, 13:04:13    Θέμα δημοσίευσης: Re: Tips για εγκατάσταση radio-cd στο 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
kovac έγραψε:
Όσο για τα ειδικά εργαλεία, αν το κάνεις όπως σου λέω, θα χρειαστείς μόνο torx ή αν δεν έχεις, τότε άλεν Shocked Shocked Shocked (κάνουν μια χαρά!!!!!!! δηλαδή δεν υπάρχει κίνδυνος να χαλάσουν οι στροφές Wink ). Very happy



Καμια σχεση...η περιγραφη για να βγαλεις το radio-cd ειναι αυτην που περιγραφω! Very happy
Αν χρειαζοταν κατσαβιδια και torx οι κλεφτες θα εκαναν εναν αιωνα να το βγαλουν κ να κλεψουν!Αυτο που λεω εγω γινετε σε ενα δευτερολεπτο! Very happy


Γιάννη μπερδεύτηκες μάλλον.

Δεν είπα πως δε βγαίνει έτσι όπως λες, απλά είναι πιο εύκολο να βρεις torx ή άλεν παρά τα σιδεράκια που λες. Wink Very happy
Απλά γίνεται κι αλλιώς! Λες οι φωτογραφίες να είναι φωτομοντάζ? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes

Έχω δοκιμάσει και με τους 2 τρόπους και προτιμώ αυτόν με τα torx. Είναι θέμα επιλογών. Very happy
Αν γίνω ποτέ κλέφτης θα αλλάξω τρόπο αφαίρεσης του RCD. Razz Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink Wink Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2004, 13:17:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Makis77 έγραψε:
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το εξής:
Θα χρησιμοποιήσω τα εργαλεία εγκατάστασης του καινούριου ραδιο-CD για να βγάλω το μαμά; Γιατί δεν νομίζω να έχω τα αντίστοιχα του μαμά (και ποιος τα έχει άλλωστε αφού δεν τα δίνουν με την αγορά).


Μπορείς να χρησιμοποιήσεις 2 ή 4 λεπτά και μακριά κατσαβίδια. Wink
Τα βάζεις στις τρύπες που έχει το RCD και απασφαλίζουν κάτι σαν κλιπς που έχει. Χωρίς να βγάλεις τα κατσαβίδια αρχίζεις τις προσπάθειες να το "ξεφρακάρεις". Ξέρεις αριστερά-δεξιά και σιγά-σιγά βγαίνει. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Ιούλ 2004, 00:48:04    Θέμα δημοσίευσης: Re: Tips για εγκατάσταση radio-cd στο 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kovac έγραψε:
Skull έγραψε:
kovac έγραψε:
Όσο για τα ειδικά εργαλεία, αν το κάνεις όπως σου λέω, θα χρειαστείς μόνο torx ή αν δεν έχεις, τότε άλεν Shocked Shocked Shocked (κάνουν μια χαρά!!!!!!! δηλαδή δεν υπάρχει κίνδυνος να χαλάσουν οι στροφές Wink ). Very happy



Καμια σχεση...η περιγραφη για να βγαλεις το radio-cd ειναι αυτην που περιγραφω! Very happy
Αν χρειαζοταν κατσαβιδια και torx οι κλεφτες θα εκαναν εναν αιωνα να το βγαλουν κ να κλεψουν!Αυτο που λεω εγω γινετε σε ενα δευτερολεπτο! Very happy


Γιάννη μπερδεύτηκες μάλλον.

Δεν είπα πως δε βγαίνει έτσι όπως λες, απλά είναι πιο εύκολο να βρεις torx ή άλεν παρά τα σιδεράκια που λες. Wink Very happy
Απλά γίνεται κι αλλιώς! Λες οι φωτογραφίες να είναι φωτομοντάζ? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes

Έχω δοκιμάσει και με τους 2 τρόπους και προτιμώ αυτόν με τα torx. Είναι θέμα επιλογών. Very happy
Αν γίνω ποτέ κλέφτης θα αλλάξω τρόπο αφαίρεσης του RCD. Razz Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink Wink Wink



ΟΚ!Δεν το προσεξα και δεν ξερω αν βγαινει ετσι οπως λες γιατι δεν το εχω κανει ποτε μου! Very happy

Για το μαμα ειπα οτι δεν ξερω!Λογικα θα επρεπε να υπαρχουν αυτα τα εργαλεια για να μπορεις να ξεκουμπωνεις το R-CD!

Μακη για τα καλωδεια λογικα ετσι οπως θα τα βγαλεις απο το μαμα θα τα ξαναβαλεις στο καινουργειο!Δηλαδη 4 καλωδεια RCA απο τα ηχεια μπρος-πισω,κεραια και τροφοδοσια!Δεν νομιζω να ξεχασα τιποτα!Για το χειρηστηριο στο τιμονι να μην τα συνδεσεις πουθενα γιατι δεν θα υπαρχουν! Razz



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Ιούλ 2004, 02:15:23    Θέμα δημοσίευσης: Re: Tips για εγκατάσταση radio-cd στο 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
Μακη για τα καλωδεια λογικα ετσι οπως θα τα βγαλεις απο το μαμα θα τα ξαναβαλεις στο καινουργειο!Δηλαδη 4 καλωδεια RCA απο τα ηχεια μπρος-πισω,κεραια και τροφοδοσια!Δεν νομιζω να ξεχασα τιποτα!Για το χειρηστηριο στο τιμονι να μην τα συνδεσεις πουθενα γιατι δεν θα υπαρχουν! Razz


Δεν υπάρχουν RCA καλώδια στο μαμίσιο RCD!
Τα μόνα που υπάρχουν είναι 2 κλιπς (ένα άσπρο κι ένα μαύρο) και ένα βύσμα.
Για την αφαίρεσή τους http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=3387 βήμα 7. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Ιούλ 2004, 21:44:20    Θέμα δημοσίευσης: Re: Tips για εγκατάσταση radio-cd στο 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kovac έγραψε:
Skull έγραψε:
Μακη για τα καλωδεια λογικα ετσι οπως θα τα βγαλεις απο το μαμα θα τα ξαναβαλεις στο καινουργειο!Δηλαδη 4 καλωδεια RCA απο τα ηχεια μπρος-πισω,κεραια και τροφοδοσια!Δεν νομιζω να ξεχασα τιποτα!Για το χειρηστηριο στο τιμονι να μην τα συνδεσεις πουθενα γιατι δεν θα υπαρχουν! Razz


Δεν υπάρχουν RCA καλώδια στο μαμίσιο RCD!
Τα μόνα που υπάρχουν είναι 2 κλιπς (ένα άσπρο κι ένα μαύρο) και ένα βύσμα.
Για την αφαίρεσή τους http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=3387 βήμα 7. Wink


Μονο αυτα??

Μηπως εσυ δεν εχεις και πισω ηχεια??Λογικα θα πρεπει να εχει περισσοτερα...



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2004, 12:28:31    Θέμα δημοσίευσης: Re: Tips για εγκατάσταση radio-cd στο 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
kovac έγραψε:
Skull έγραψε:
Μακη για τα καλωδεια λογικα ετσι οπως θα τα βγαλεις απο το μαμα θα τα ξαναβαλεις στο καινουργειο!Δηλαδη 4 καλωδεια RCA απο τα ηχεια μπρος-πισω,κεραια και τροφοδοσια!Δεν νομιζω να ξεχασα τιποτα!Για το χειρηστηριο στο τιμονι να μην τα συνδεσεις πουθενα γιατι δεν θα υπαρχουν! Razz


Δεν υπάρχουν RCA καλώδια στο μαμίσιο RCD!
Τα μόνα που υπάρχουν είναι 2 κλιπς (ένα άσπρο κι ένα μαύρο) και ένα βύσμα.
Για την αφαίρεσή τους http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=3387 βήμα 7. Wink


Μονο αυτα??

Μηπως εσυ δεν εχεις και πισω ηχεια??Λογικα θα πρεπει να εχει περισσοτερα...


Ναι Γιάννη, μόνο αυτά! Very happy
Από ηχεία έχω 2 tweeter, 2 μπροστά και 2 πίσω, όλα μαμά! Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Makis77 (Μάκης)
Μέλος
Μέλος


206 1.6 GTi (Αυγ 2003)

Ένταξη: 07 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 124
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2004, 08:42:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά ευχαριστώ για τα tips, αλλά το ραδιο-CD δεν κατάφερα να το βγάλω. Βασικά προσπάθησα με κατσαβιδάκια και αλενάκια και χωρίς να βγάλω πριν όλο το σύστημα με τους αεραγωγούς. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να το πιάσεις από πουθενά για να το τραβήξεις έξω έτσι που είναι χωμένο. Φαντάζομαι ότι χρειάζεται ειδικό εργαλείο που να μπαίνει στις τρύπες και ταυτόχρονα να το γατζώνει κάπως. Μάλλον θα καταλήξω σε κάποιο μαγαζί γιατί δεν με βλέπω να προσπαθώ για ολόκληρη την πρόσοψη.


Day Dreamer
Flying Low
Looking For The Big L
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2004, 10:14:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Makis77 έγραψε:
Παιδιά ευχαριστώ για τα tips, αλλά το ραδιο-CD δεν κατάφερα να το βγάλω. Βασικά προσπάθησα με κατσαβιδάκια και αλενάκια και χωρίς να βγάλω πριν όλο το σύστημα με τους αεραγωγούς. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να το πιάσεις από πουθενά για να το τραβήξεις έξω έτσι που είναι χωμένο. Φαντάζομαι ότι χρειάζεται ειδικό εργαλείο που να μπαίνει στις τρύπες και ταυτόχρονα να το γατζώνει κάπως. Μάλλον θα καταλήξω σε κάποιο μαγαζί γιατί δεν με βλέπω να προσπαθώ για ολόκληρη την πρόσοψη.


Κοίταξε το link που σου έδωσα πιο πάνω. Ο Κώστας (Lucifer) το έκανε όπως και στο link και είναι πανεύκολο. Wink

--------------------
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ
--------------------

Ξέχασα να σου πω...για να βγάλεις το RCD με τα σιδεράκια που λες, θα τα βάζεις και τα δύο από την ίδια πλευρά (ένα πάνω ένα κάτω) και "φρακάροντάς" τα (σπρώχνοντας το σιδεράκι πλάγια ώστε να "μαγκώσει" στην τρύπα) στις τρύπες θα τραβάς το RCD προς τα έξω (πάνω-κάτω, αριστερά-δεξιά, σαν τίναγμα φαντάσου, αλλά τραβώντας ταυτόχρονα και προς τα έξω). Μετά το ίδιο από την άλλη, και μετά πάλι από την άλλη, κ.ο.κ. (όχι κώδικας οδικής κυκλοφορίας Laughing Laughing Laughing Laughing ). Wink
Θα αργήσει, αλλά θα βγεί! Very happy


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2418s (PHP: 88% - SQL: 12%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on