PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σπασμένος δείκτης λαδιού
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Σεπ 2002, 21:32:27    Θέμα δημοσίευσης: Σπασμένος δείκτης λαδιού Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έλεος πια........ Crying or Very sad Crying or Very sad

Έκανα το απόγευμα να δω τη στάθμη των λαδιών από τον δείκτη της μηχανής και τι διαπίστωσα; Ότι τα 4/5 του κάτω πλαστικού δείκτη είχαν σπάσει!!!!!!!!! Και πού ήταν το κομμάτι; Παρέα με το κάρτερ τα πίνανε........
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Neutral Neutral Neutral Neutral

Είναι επικίνδυνο αυτό για τον κινητήρα μου; Υπάρχει περίπτωση να μου προκαλέσει κάποια ζημιά; Question Question Question
Μήπως δεν πρέπει να κινώ το αυτοκίνητο καθόλου; Είναι κι η δουλειά ρε γα**το............... Neutral Neutral Neutral Neutral

Πάντως με την αντιπροσωπεία που επικοινώνησα (για να εξηγούμαστε, όχι την Lion) έδειξαν αμέσως ενδιαφέρον 8O και μου είπαν από Δευτέρα να πάω από εκεί για να το βγάλουν Ο,ΤΙ και να χρειαστεί να κάνουν. Κι όλα αυτά υπό την εγγύηση. 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Μεγάλα λόγια και σκέψεις δεν θέλω να λέω και να κάνω. Ίδωμεν. Στο μεταξύ πείτε μου τι να κάνω, να το κινώ ή όχι; Είναι επικίνδυνο; Question Question Question

¶υτά τα Πεζό βρε παιδιά μπορεί να μην σε αφήσουν ποτέ στο δρόμο, μπορεί να γ$#$#^ κανονικά τον κινητήρα και να μην σου παραπονεθεί ποτέ, θα σου εμφανίσουν όμως τα πιο κουφά προβλήματα. ¶κου τώρα να χρειαστεί να κατεβάσω το κάρτερ (ενδέχεται κι αυτή η λύση) γιατί;;;; Για να βγάλω το κομμάτι του πλαστικού του δείκτη λαδιού. Σκεφτείτε το λίγο και θα δείτε ότι σε πολλές περιπτώσεις αυτό επιβεβαιώνεται. Mr. Green

Δεν πειράζει 206 μου, εγώ σ'αγαπάω ό,τι και να μου κάνεις. Rolling eyes 2gunfire




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Σεπ 2002, 22:17:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι λες τώρα;;;;;;;
Πως διάλο έσπασε ο δείκτης του λαδιού;;;;;; Μόνος του μέσα στο κάρτερ;;;
Τι νέο άγχος μου φορτώνεις αρχηγέ μου;;;;;
Ρε μπας και είχες πάει τελευταία σε κανένα συνεργείο και το έσπασε κανένας μάστορας αλλά το έκανε γαργάρα;;;;;; Όχι τίποτα άλλο, να μην ανησυχείς και άδικα.
Πάντως, χωρίς να είμαι μηχανικός, σκέφτομαι ότι θα πρέπει να έχει κρατηθεί στο φίλτρο λαδιού, αυτή δεν είναι άλλωστε η δουλεία του;;;;;
Μάλιστα είναι κατασκευασμένο για να κρατάει πολύ μικρότερο κομμάτια από τα 4/5 του δείκτη. Λογικά σκεφτόμενος, δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο ισχύει, το φίλτρο λαδιού θα πρέπει να είναι σε τέτοιο σημείο το οποίο είναι η αρχή της πορείας του λαδιού προς "επικίνδυνα" σημεία από το κάρτερ όπου αυτά μαζεύονται. ¶ρα, λογικά πάντα, δεν πρέπει να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.
¶σε που πότε έσπασε;;;; Δεν νομίζω να ξέρεις ακριβώς έτσι δεν είναι; τυχαία το ανακάλυψες άρα μπορεί να έχει σπάσει και ένα μήνα πριν που λέει ο λόγος και δεν το είχες πάρει χαμπάρι, οπότε μην τρελαίνεσαι, όλα καλά δεν είναι στον κινητήρα σου;
Τώρα, για να είσαι περισσότερο εντάξει με τον εαυτό σου δηλαδή, μην το πολύκουνήσεις. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα για ψυχολογικούς λόγους κυρίως, αν και δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα, μάλλον θα σου βγάλουν το φίλτρο και θα το βρουν μπροστά τους. Ευκαιρία και για αλλαγή λαδιών Wink και όλα καλά. :D
Τέλος πάντων, να το αγαπάς το Peugeot σου γιατί σε αγαπά και αυτό, όποιος αγαπά παιδεύει δεν λένε; Mr. Green



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Σεπ 2002, 07:24:44    Θέμα δημοσίευσης: Re: Σπασμένος δείκτης λαδιού Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

svstouk έγραψε:
Έλεος πια........ Crying or Very sad Crying or Very sad

Έκανα το απόγευμα να δω τη στάθμη των λαδιών από τον δείκτη της μηχανής και τι διαπίστωσα; Ότι τα 4/5 του κάτω πλαστικού δείκτη είχαν σπάσει!!!!!!!!! Και πού ήταν το κομμάτι; Παρέα με το κάρτερ τα πίνανε........
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Neutral Neutral Neutral Neutral

Είναι επικίνδυνο αυτό για τον κινητήρα μου; Υπάρχει περίπτωση να μου προκαλέσει κάποια ζημιά; Question Question Question
Μήπως δεν πρέπει να κινώ το αυτοκίνητο καθόλου; Είναι κι η δουλειά ρε γα**το............... Neutral Neutral Neutral Neutral

Πάντως με την αντιπροσωπεία που επικοινώνησα (για να εξηγούμαστε, όχι την Lion) έδειξαν αμέσως ενδιαφέρον 8O και μου είπαν από Δευτέρα να πάω από εκεί για να το βγάλουν Ο,ΤΙ και να χρειαστεί να κάνουν. Κι όλα αυτά υπό την εγγύηση. 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Μεγάλα λόγια και σκέψεις δεν θέλω να λέω και να κάνω. Ίδωμεν. Στο μεταξύ πείτε μου τι να κάνω, να το κινώ ή όχι; Είναι επικίνδυνο; Question Question Question

¶υτά τα Πεζό βρε παιδιά μπορεί να μην σε αφήσουν ποτέ στο δρόμο, μπορεί να γ$#$#^ κανονικά τον κινητήρα και να μην σου παραπονεθεί ποτέ, θα σου εμφανίσουν όμως τα πιο κουφά προβλήματα. ¶κου τώρα να χρειαστεί να κατεβάσω το κάρτερ (ενδέχεται κι αυτή η λύση) γιατί;;;; Για να βγάλω το κομμάτι του πλαστικού του δείκτη λαδιού. Σκεφτείτε το λίγο και θα δείτε ότι σε πολλές περιπτώσεις αυτό επιβεβαιώνεται. Mr. Green

Δεν πειράζει 206 μου, εγώ σ'αγαπάω ό,τι και να μου κάνεις. Rolling eyes 2gunfire


Καλημέρα...
Tώρα μπορώ να πω ότι μάλλον τα διάβασα όλα! Εσπασε και ο πλαστικός δείκτης λαδιού!!!
Μέσα στην ατυχία σου είσαι τυχερός....γιατί σε δέχθηκαν γρήγορα στην LION....εμένα με έβαλαν μετά από παρακάλια στις 23/9... Crying or Very sad Crying or Very sad

Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα σου, αν και το φίλτρο λαδιού θα παίξει καταλυτικό ρόλο...το θέμα είναι να φθάσει μέχρι το φίλτρο...διαφορετικά θα σου αλλάξουν λάδια ώστε να το πετάξει από κάτω το κομμάτι....

Υπομονή....
Neutral Neutral Neutral Neutral
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Σεπ 2002, 08:01:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theflame έγραψε:
Τι λες τώρα;;;;;;;
Πως διάλο έσπασε ο δείκτης του λαδιού;;;;;; Μόνος του μέσα στο κάρτερ;;;
Τι νέο άγχος μου φορτώνεις αρχηγέ μου;;;;;
Ρε μπας και είχες πάει τελευταία σε κανένα συνεργείο και το έσπασε κανένας μάστορας αλλά το έκανε γαργάρα;;;;;; Όχι τίποτα άλλο, να μην ανησυχείς και άδικα.
Πάντως, χωρίς να είμαι μηχανικός, σκέφτομαι ότι θα πρέπει να έχει κρατηθεί στο φίλτρο λαδιού, αυτή δεν είναι άλλωστε η δουλεία του;;;;;
Μάλιστα είναι κατασκευασμένο για να κρατάει πολύ μικρότερο κομμάτια από τα 4/5 του δείκτη. Λογικά σκεφτόμενος, δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο ισχύει, το φίλτρο λαδιού θα πρέπει να είναι σε τέτοιο σημείο το οποίο είναι η αρχή της πορείας του λαδιού προς "επικίνδυνα" σημεία από το κάρτερ όπου αυτά μαζεύονται. ¶ρα, λογικά πάντα, δεν πρέπει να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.
¶σε που πότε έσπασε;;;; Δεν νομίζω να ξέρεις ακριβώς έτσι δεν είναι; τυχαία το ανακάλυψες άρα μπορεί να έχει σπάσει και ένα μήνα πριν που λέει ο λόγος και δεν το είχες πάρει χαμπάρι, οπότε μην τρελαίνεσαι, όλα καλά δεν είναι στον κινητήρα σου;
Τώρα, για να είσαι περισσότερο εντάξει με τον εαυτό σου δηλαδή, μην το πολύκουνήσεις. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα για ψυχολογικούς λόγους κυρίως, αν και δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα, μάλλον θα σου βγάλουν το φίλτρο και θα το βρουν μπροστά τους. Ευκαιρία και για αλλαγή λαδιών Wink και όλα καλά. :D
Τέλος πάντων, να το αγαπάς το Peugeot σου γιατί σε αγαπά και αυτό, όποιος αγαπά παιδεύει δεν λένε; Mr. Green


ΌΧι δεν μου το έσπασε κανένας, μπορεί να το έκανα κι ο ίδιος καθώς το έβγαζα να το κοιτάξω, δεν είμαι σίγουρος.

Λογικά τα σκέφτομαι όπως τα λες κι εσύ, ότι δηλ. το φίλτρο θα πρέπει να το έχει κρατήσει.

Από ό,τι ξέρω, εσείς οι 1.6δες έχετε μεταλλικό δείκτη λαδιού. Ξέρει κανείς αν είναι στο ίδιο μήκος με των 1.1 και 1.4 που είναι πλαστικός; Question Question Question




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Σεπ 2002, 09:32:01    Θέμα δημοσίευσης: Re: Σπασμένος δείκτης λαδιού Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Μέσα στην ατυχία σου είσαι τυχερός....γιατί σε δέχθηκαν γρήγορα στην LION....εμένα με έβαλαν μετά από παρακάλια στις 23/9... Crying or Very sad Crying or Very sad

Vini μην κλαις ( Crying or Very sad Crying or Very sad ), διάβασε λίγο καλύτερα, δεν μιλάει για την LION αλλά για εξουσιοδοτημένο μάλλον. οπότε δεν τίθεται θέμα για αυξημένο αίσθημα ευθύνης, τύχη, ή οτιδήποτε άλλο...

Τώρα για τον δείκτη των 1600 θα πρέπει να το ψάξουμε με τους 1600ριδες του club μια και πρέπει να είναι μία φτηνή και εύκολη μετατροπή που σε κάνει και αισθάνεσαι ασφάλεια μετά από αυτό που έπαθες (όχι μόνο εσένα αλλά και εμένα, μιά και είναι ηλίθιο αν μπορείς κάτι που θα σου τύχει, έστω και 1 στις 1000, να το προλάβεις). Wink
Στο συνεργείο που θα πας ούτος ή άλλος θα πρέπει να σου αλλάξουν και το μετρητή, οπότε ρώτα και ενημέρωσε το λαό. :D



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Σεπ 2002, 10:21:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια τι λετε για πλαστικους δεικτες .Στο δικο μου 1100(2/2000)ειναι μεταλλικοτατος.Μονο η λαβη ειναι πλαστικη κιτρινη
Δηλαδη και απο εκει κοψαν λεφτα?Μηπως η λαβη σου ειναι πρασινη?Τετοια εχω δει σε 1400 (4/2002)
Α ,και αλλαξαν και το δοχειο του παραφλου.Το εκαναν επιτελους διαφανο...




Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αλεξ@νδρος στις Σαβ 07 Σεπ 2002, 11:42:18, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Σεπ 2002, 11:10:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: Σπασμένος δείκτης λαδιού Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theflame έγραψε:
Vini έγραψε:
Μέσα στην ατυχία σου είσαι τυχερός....γιατί σε δέχθηκαν γρήγορα στην LION....εμένα με έβαλαν μετά από παρακάλια στις 23/9... Crying or Very sad Crying or Very sad

Vini μην κλαις ( Crying or Very sad Crying or Very sad ), διάβασε λίγο καλύτερα, δεν μιλάει για την LION αλλά για εξουσιοδοτημένο μάλλον. οπότε δεν τίθεται θέμα για αυξημένο αίσθημα ευθύνης, τύχη, ή οτιδήποτε άλλο...

Τώρα για τον δείκτη των 1600 θα πρέπει να το ψάξουμε με τους 1600ριδες του club μια και πρέπει να είναι μία φτηνή και εύκολη μετατροπή που σε κάνει και αισθάνεσαι ασφάλεια μετά από αυτό που έπαθες (όχι μόνο εσένα αλλά και εμένα, μιά και είναι ηλίθιο αν μπορείς κάτι που θα σου τύχει, έστω και 1 στις 1000, να το προλάβεις). Wink
Στο συνεργείο που θα πας ούτος ή άλλος θα πρέπει να σου αλλάξουν και το μετρητή, οπότε ρώτα και ενημέρωσε το λαό. :D


oυπς!!!! ζητώ συγνώμη....ήταν πρωί και μάλλον το μάτι δεν είχε ανοίξει ακόμα.... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Νόμιζα ότι έλεγε LION.....σόρυ... Embarassed

Πάντως και εγώ έχω μεταλλικό δείκτη...και έχω 1600... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Σεπ 2002, 11:16:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η λαβή είναι πράσινη.

Το συνεργείο δεν είναι απλώς εξουσιοδοτημένο αλλά επίσημος έμπορος της Peugeot.

Εννοείται πως όταν πάω και μάθω τα πάντα θα σας ενημερώσω. Wink

Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα ή περίεργο θόρυβο από τον κινητήρα. Εκείνο που με προβληματίζει είναι μην φράξει καμιά δίοδο, ιδιαίτερα προς το φίλτρο που υποθέτω πως είναι στενή. Τότε.....




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Σεπ 2002, 15:51:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μένα ρε παιδιά, 1.400 του 2000, μεταλικός είναι ο δείκτης με κίτρινη
χειρολαβή. Πάντως αν είναι πλαστικός, τότε τον βλέπω να ξανασπάει πολύ
εύκολα, αφού από ότι είδα στο δικό μου ζορίζεται λιγάκι να μπει, ίσως να
ψιλοστραβώνει κιόλας μερικές φορές...αν ήταν πλαστικός θα είχε ήδη
σπάσει.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
¶ντε γεια !!!
¶ντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Σεπ 2002, 17:29:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πλαστικος ;;;;;
ΟΧΙ ευχαριστώ.
1400 του 2000 και μια απο τα ιδια μεταλικοτατος με κιτρινη λαβη πλαστικη.
Τωρα αν μετα τα αλλαξε η Peugeot... δεν ξερω.
Παντως βλεπω τι καλα που ειναι να εισαι στην εγγυηση.
Στερνη μου εγγυηση να σε ειχα ακομα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Σεπ 2002, 17:55:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο δικό μου 1400 του 2002 ο δείκτης είναι με πλαστική λαβή (δεν θυμάμαι χρώμα Embarassed ) στη συνέχεια είναι σαν συρματόσχοινο που έχει πλαστικό τελείωμα με τις ενδείξεις τις στάθμης και όντως θέλει προσοχή στο βάλε βγάλε γιατί ο διάδρομος που περνάει είναι στενός. Νομίζω ότι βιδωτά μπαινοβγαίνει καλύτερα... Wink



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Σεπ 2002, 00:36:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theflame έγραψε:
Στο δικό μου 1400 του 2002 ο δείκτης είναι με πλαστική λαβή (δεν θυμάμαι χρώμα Embarassed ) στη συνέχεια είναι σαν συρματόσχοινο που έχει πλαστικό τελείωμα με τις ενδείξεις τις στάθμης και όντως θέλει προσοχή στο βάλε βγάλε γιατί ο διάδρομος που περνάει είναι στενός. Νομίζω ότι βιδωτά μπαινοβγαίνει καλύτερα... Wink

Ειναι φανερο οτι ειναι αυτος με την πρασινη λαβη
Και βεβαια ισχυουν αυτα που λεει ο chatasos.Φροντισε να σου βρουν εναν με κιτρινη λαβη αλλιως σε βλεπω να ξανατρεχεις......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Σεπ 2002, 10:02:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρώτησα ένα ακόμη άτομο που γνωρίζει πέντε πράγματα, και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα για ζημιά στον κινητήρα, γιατί στη χειρότερη περίπτωση το πλαστικό θα κατακρατηθεί στο φίλτρο. Wink

Αυτό για μένα είναι καλό γιατί δεν είμαι σίγουρος πότε θα μπορέσω να απαγκιστρωθώ από το αυτοκίνητο για μία μέρα (ένεκα δουλειάς, δυστυχώς) Crying or Very sad

Ε ρε γέλια που θα κάνω όταν θα πάω στο μηχανικό να του το αφήσω και μαζί θα του αφήσω και ένα τετράλιτρο SHELL HELIX SUPER (ξέρετε, το κίτρινο) και θα του πω αυτά τα λάδια θα μου βάλεις 8O 8O 8O

Crazy Sniper 2gunfire Silly

E ρε παιδιά, πώς αλλιώς θα είμαι σίγουρος ότι θα μου βάλει τα λάδια που θέλω και ότι δεν θα μου τα καβατζώσει και να μου βάλει κάναν κατιμά εκεί μέσα; Mad Mad Γι'αυτό και η μόνη λύση είναι το καμουφλάζ! 8O 8O Mr. Green

Του πας λοιπόν ένα λάδι που θέλεις εσύ, σε συσκευασία που φωνάζει "ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ". Wink Υπάρχει περίπτωση να κρατήσει το κίτρινο το SHELL για την πάρτυ του και να μου βάλει κάποιο άλλο λάδι;

Μέσα λοιπόν το κίτρινο κουτί των SHELL θα έχει το MOTUL 300V 10W/40! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Σεπ 2002, 10:15:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

svstouk έγραψε:
Ρώτησα ένα ακόμη άτομο που γνωρίζει πέντε πράγματα, και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα για ζημιά στον κινητήρα, γιατί στη χειρότερη περίπτωση το πλαστικό θα κατακρατηθεί στο φίλτρο. Wink

Αυτό για μένα είναι καλό γιατί δεν είμαι σίγουρος πότε θα μπορέσω να απαγκιστρωθώ από το αυτοκίνητο για μία μέρα (ένεκα δουλειάς, δυστυχώς) Crying or Very sad

Ε ρε γέλια που θα κάνω όταν θα πάω στο μηχανικό να του το αφήσω και μαζί θα του αφήσω και ένα τετράλιτρο SHELL HELIX SUPER (ξέρετε, το κίτρινο) και θα του πω αυτά τα λάδια θα μου βάλεις 8O 8O 8O

Crazy Sniper 2gunfire Silly

E ρε παιδιά, πώς αλλιώς θα είμαι σίγουρος ότι θα μου βάλει τα λάδια που θέλω και ότι δεν θα μου τα καβατζώσει και να μου βάλει κάναν κατιμά εκεί μέσα; Mad Mad Γι'αυτό και η μόνη λύση είναι το καμουφλάζ! 8O 8O Mr. Green

Του πας λοιπόν ένα λάδι που θέλεις εσύ, σε συσκευασία που φωνάζει "ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ". Wink Υπάρχει περίπτωση να κρατήσει το κίτρινο το SHELL για την πάρτυ του και να μου βάλει κάποιο άλλο λάδι;

Μέσα λοιπόν το κίτρινο κουτί των SHELL θα έχει το MOTUL 300V 10W/40! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Σωστός!!!!
Εγώ λέω να του πάω το motul σε συσκευασία Αλτις!!!!!
Λες όμως να με λυπηθεί και να πει:"Μεγάλε τα πέταξα στη τουαλέτα και σου έβαλα ένα φτηνό λαδάκι να κάνεις τι δουλειά σου γιατί σε λυπήθηκα;;;;" Confused



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Σεπ 2002, 10:26:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theflame έγραψε:
svstouk έγραψε:
Ρώτησα ένα ακόμη άτομο που γνωρίζει πέντε πράγματα, και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα για ζημιά στον κινητήρα, γιατί στη χειρότερη περίπτωση το πλαστικό θα κατακρατηθεί στο φίλτρο. Wink

Αυτό για μένα είναι καλό γιατί δεν είμαι σίγουρος πότε θα μπορέσω να απαγκιστρωθώ από το αυτοκίνητο για μία μέρα (ένεκα δουλειάς, δυστυχώς) Crying or Very sad

Ε ρε γέλια που θα κάνω όταν θα πάω στο μηχανικό να του το αφήσω και μαζί θα του αφήσω και ένα τετράλιτρο SHELL HELIX SUPER (ξέρετε, το κίτρινο) και θα του πω αυτά τα λάδια θα μου βάλεις 8O 8O 8O

Crazy Sniper 2gunfire Silly

E ρε παιδιά, πώς αλλιώς θα είμαι σίγουρος ότι θα μου βάλει τα λάδια που θέλω και ότι δεν θα μου τα καβατζώσει και να μου βάλει κάναν κατιμά εκεί μέσα; Mad Mad Γι'αυτό και η μόνη λύση είναι το καμουφλάζ! 8O 8O Mr. Green

Του πας λοιπόν ένα λάδι που θέλεις εσύ, σε συσκευασία που φωνάζει "ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ". Wink Υπάρχει περίπτωση να κρατήσει το κίτρινο το SHELL για την πάρτυ του και να μου βάλει κάποιο άλλο λάδι;

Μέσα λοιπόν το κίτρινο κουτί των SHELL θα έχει το MOTUL 300V 10W/40! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Σωστός!!!!
Εγώ λέω να του πάω το motul σε συσκευασία Αλτις!!!!!
Λες όμως να με λυπηθεί και να πει:"Μεγάλε τα πέταξα στη τουαλέτα και σου έβαλα ένα φτηνό λαδάκι να κάνεις τι δουλειά σου γιατί σε λυπήθηκα;;;;" Confused



Σωστός κι εσύ!
Πες του λοιπόν "Μεγάλε, εγώ αυτά τα λάδια γουστάρω γιατί όταν τηγανίζω πατάτες διατηρούν το ιξώδες τους! 8O 8O " να δούμε τι θα σου πει!!!!!!!!!




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Σεπ 2002, 22:02:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα που ξεπέρασα τα προβλήματα με το modem μπορώ επιτέλους να επιστρέψω!

Στο θέμα μας. Τηλέφωνο τη Δευτέρα το πρωί στην αντιπροσωπεία, τους λέω τι έγινε και μου λένε "Έλα τώρα!" 8O 8O

Εν ολίγοις : πάω, μου βγάζει τα λάδια, δεν βγαίνει ο δείκτης και λύνει το κάρτερ για να τον βρει. Όντως ο δείκτης ήταν στο κάτω μέρος του κάρτερ. Ο κινητήρας δεν κινδύνευε σε καμιά περίπτωση διότι το λάδι για να φύγει για την αντλία του, περνάει από μια μικρή σίτα διαμέτρου περίπου δύο εκατοστών, που βρίσκεται μέσα στο κάρτερ.

Μου αλλάζει λάδια ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ και μου βάζει τα SHELL ULTRA 15W/50!!! 8O 8O 8O

Noμίζω ότι από τον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο δεν θα έχω κάποιο παράπονο. Mr. Green Mr. Green




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Σεπ 2002, 22:13:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Perfetto Exclamation svstouk.Ουτε γατα ουτε ζημια
ποιον δεικτη σου εβαλε?(για να δω αν εχουν στοκ απο κιτρινους Mr. Green )


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Σεπ 2002, 22:42:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Multi color Multi color Multi color Πως μου αρέσουν τα happy ends!!!!!!! Multi color Multi color Multi color

O δείκτης ειναι ίδιος με τον παλιό;
Υπάρχει μεταλικός που να κάνει για το 1400;;



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Σεπ 2002, 07:17:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mου έβαλε τον ίδιο αλλά με πορτοκαλί λαβή.

Τον ρώτησα για τον σιδερένιο, αλλά μου είπε ότι πήγαινε με χρέωση, διότι η εγγύηση καλύπτει μόνο αυτά που υπήρχαν στο αυτοκίνητο. Υπομονή έχρι το σέρβις, οπότε και θα αγοράσω τον μεταλλικό.

Και κάτι άλλο. Μου αναβάθμισαν το software του εγκεφάλου τσάμπα!! 8O 8O 8O 8O 8O Δεν ξέρω για τις εκδόσεις του λογισμικού, αλλά με το καινούριο παρατήρησα ότι κάποιοι μικροδισταγμοί που είχα στο ρόπιασμα από χαμηλά με δευτέρα εξαφανίστηκαν. Wink Wink

Επίσης να σας πω ότι ήμουν ΜΠΡΟΣΤΑ την όλη ώρα της "εγχείρησης" και μπορούσα να ρωτάω τα πάντα χωρίς κανένα πρόβλημα!!!! 0X
Εκείνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι χρησιμοποιούν εκεί μέσα επώνυμα χημικά. Ας πούμε, η κόλλα που μου έβαλε στο κάρτερ είναι της WURTH. :D :D
:D :D




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Σεπ 2002, 11:13:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεις σε παρακαλω να τους ρωτησεις αν υπαρχει αναβαθμιση software και για το 1100(MAGNETTI MARELLI)?
Ε αμα δεν χρησιμοποιουσαν χημικα μαρκας θα ηταν για φτυσιμο η κανω λαθος?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4215s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on