PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ερωτηση!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
edessaios (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Αύγ 2010, 16:41:27    Θέμα δημοσίευσης: ερωτηση! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα σας! να κανω μια ερωτηση σε γνωστςε και οχι μονο! εχω ενα peugeot 106 rallye, που αγοραστηκε ηδη βελτιωμενο, με τα λεγομενα του τυπου που με το πουλησε! εχει ολοκληρωμενη βελτιωση ''2ου σταδιου'', με ολα τα σχετικα! στο 8εμα μας! το αυτοκινητο, εκτοσ απο οτι δεν ειναι καθολου χρηστικο, εχει παρα πολλα καυσαερια στο ρελαντι, και πολυ πλουσιο μιγμα μεχρι τισ 4000 στροφες περιπου! με αποτελεσμα μπουκωματα, και ολα τα σχετικα, που θυμιζουν αρρυθμιστο καρμπυρατερ! αφου ο τυπος ισχυριζοτανε οτι το αυτοκινητο εχει προγραμματιστει σε γνωστο βελτιωτη στην α8ηνα, ηρ8ε η ωρα σημερα και ανοιξα τον εγκεφαλο να δω τι εχουνε κανει! αποτελεσμα? απειραχτος εγκεφαλος! ουτε κατι κολλημενο μεσα, καμια παρεμβαση στο πισω καπακι, ουτε σε καμια βιδα! μηπως το αυτοκινητο δουλευει με εργοστασιακο προγραμμα τοσο καιρο και με δουλευει ο τυπος? η υπαρχει κανενας αλλος τροπος προγραμματισμου χωρις να ανοιχτει καν ο εγκεφαλος?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Αύγ 2010, 22:40:13    Θέμα δημοσίευσης: Re: ερωτηση! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

edessaios έγραψε:
καλησπερα σας! να κανω μια ερωτηση σε γνωστςε και οχι μονο! εχω ενα peugeot 106 rallye, που αγοραστηκε ηδη βελτιωμενο, με τα λεγομενα του τυπου που με το πουλησε! εχει ολοκληρωμενη βελτιωση ''2ου σταδιου'', με ολα τα σχετικα! στο 8εμα μας! το αυτοκινητο, εκτοσ απο οτι δεν ειναι καθολου χρηστικο, εχει παρα πολλα καυσαερια στο ρελαντι, και πολυ πλουσιο μιγμα μεχρι τισ 4000 στροφες περιπου! με αποτελεσμα μπουκωματα, και ολα τα σχετικα, που θυμιζουν αρρυθμιστο καρμπυρατερ! αφου ο τυπος ισχυριζοτανε οτι το αυτοκινητο εχει προγραμματιστει σε γνωστο βελτιωτη στην α8ηνα, ηρ8ε η ωρα σημερα και ανοιξα τον εγκεφαλο να δω τι εχουνε κανει! αποτελεσμα? απειραχτος εγκεφαλος! ουτε κατι κολλημενο μεσα, καμια παρεμβαση στο πισω καπακι, ουτε σε καμια βιδα! μηπως το αυτοκινητο δουλευει με εργοστασιακο προγραμμα τοσο καιρο και με δουλευει ο τυπος? η υπαρχει κανενας αλλος τροπος προγραμματισμου χωρις να ανοιχτει καν ο εγκεφαλος?


Ύπαρxη περνάνε software κατευθείαν στον εγκέφαλο.Αλλα δεν νομίζω να έκαναν κάτι τέτοιο σε τέτοιο αμάξι, άγραφο η chip θα έβαζαν πιστεύω.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Αύγ 2010, 23:30:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν εχει 3 φισσες ο εγγεφαλος παιζςι αυτο που ειπε ο απο πανω να τον προγραμματισαν σειριακα...αν εχει μια τοτε μαλλον σε δουλευουν...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Αύγ 2010, 23:44:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μονοφυσο προγραμματιζεται σειριακα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
edessaios (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Αύγ 2010, 19:22:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειναι μονοφυσο παιδια, μοντελο '99! μαλλον με κοροιδευουν! γιατι στην πλακετα, στο σημειο που εχει τις επαφες που συνη8ως εκει κολλανε το ολοκληρωμενο, ειναι κενο! αρα....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Αύγ 2010, 20:04:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρα τρεχα κολλα βαση ξεκλειδωσε και κανε προγραμα γτ αν συνεχισεις να το δουλευεις μαυτα που λες σε λιωσιμο θα μπουν οι μπιελες σε τροχια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Αύγ 2010, 23:39:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πιο πιθανό είναι να είχε πρόγραμμα το αμάξι και να το πούλησε η να το έδωσε σε κανέναν πριν σου το δώσει .


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
edessaios (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Αύγ 2010, 19:10:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και να φανταστειτε οτι το πηρα απο πολυ γνωστο μαστορα στην θεσσαλονικη... να φανταστω τι κανει και στα αυτοκινητα των πελατων!! μηπως δεν εχει τελικα ουτε εκκεντρα αυτο και εχει απλα μια προπορεια κ παρπαριζει απλα ετσι στο ρελαντι??? κριμα....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Αύγ 2010, 19:24:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Και μονοφυσο προγραμματιζεται σειριακα.

ναι αλλα ποιος το κανει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Αύγ 2010, 21:12:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

polloi
salex μια φορα εφτιαξε 205 με ηλεκτρικα απο 106 μονοφυσο και τη θυρα να κρεμεται καπου μεσα στο μοτερ.......

δεν ειναι κατι τρομερο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Αύγ 2010, 07:37:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ρε,και εγω ξερω αρκετους που το κανουν... Confused
Εδω μεχρι και με καλο διαγνωστικο μπορεις να κανεις ρυθμισεις στον μονοφυσο. Neutral
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
edessaios (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 21:57:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρα παιζει και να εχει γινει καποιου ειδους προγραμματισμος! δυσκολο παντως για την ''τοτε'' τεχνολογια στα αυτοκινητα τοτε! ειδικα στα ηλεκτρονικα κυκλωματα τους! γνωμη μου!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0974s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on