PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βενζίνη - τόσο καθαρή?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Φεβ 2005, 09:53:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
κατι ξεκαρφωτο αλλα δεν ηξερα που να το γραψω.....
Με την αλλαγη του προγραμματος του εγκεφαλου του αυτοκινητου μου παιζει να ειναι προγραμματισμενος να δουλευει σωστα ΜΟΝΟ με 100αρα βενζινη?
Το λεω αυτο γιατι παρατηρησα οτι με απλα αμολυβδη το αυτοκινητο εχει αρυθμιες στο ρελαντι καμια φορα,οπως επισης και δεν τραβαει αισθητα τοσο οσο με σουπερ αμολυβδη....

ισχυει κατι τετοιο???


Γιάννη το έχω γράψει και αλλού ότι με προγράμματα ''κονσέρβα'' για να πηγαίνεις καλύτερα αλλά και να μην έχεις προβλήματα (πυράκια, αρρυθμίες κλπ) χρειάζεσαι βενζίνη 98+ οκτάνια αλλιώς Evil
Τώρα όταν γίνεται προγραμματισμός πάνω σε δυναμόμετρο γίνεται με την βενζίνη που έχει το αμάξι εκέινη την στιγμή.Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να γίνει ακόμα και με 95αρα, 98αρα ή 100αρα βενζίνη και φυσικά τα κέρδη απο το πρόγραμμα θα είναι ανάλογα.
Οταν φορούσα superchips και έκανε ζέστη με την 95αρα ήταν μέτρια προς κακά με την 98αρα ΟΚ και με την 100αρα Very happy
Με το μαμά πρόγραμμα με την 95άρα μέτρια αλλά χωρις πυράκια και με την 98αρα ΟΚ.
Προσωπικά βάζω 98αρα AEGEAN και είναι ΟΚ !!!
Οι τιμές στις 98αρες σήμερα σε Καλλιθέα Μοσχάτο είναι Ετεκα 80-81 λ, Aegean 79-82 λ, cyclon 82-85.


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cafeine 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 25 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Αύγ 2008, 15:41:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: Βενζίνη - τόσο καθαρή? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

αν εβαλες τηv superplus της ΕΤΕΚΑ το επιβεβαιωνω οτι ειναι πολυ καλη βενζινη. Σε καθε γεμισμα μου το 206 ανταποκρινονταν αμεσα και φαινοταν να ..."πεταει" . πραγματικα πολυ καλη βενζινη αλλα πολυ ακριβη τωρα πια!
εφτασε να εχει 89.5 λεπτα απο 81-82 που ειχε.
απο την αλλη η 95+ κινιτρον της ΕΚΟ με μολις 77 λεπτα που βαζω δεν δειχνει εξαιρετικη και μαλλον "τρωγεται" ευκολα θα ελεγα.
αληθεια στο 95+ , το "+" τι σημαινει ;;;


σόρρυ, νέος στο φόρουμ και στα peugeot (πρόσφατα πήρα το δικό μου 106 gti και έχω ενθουσιαστεί) έχω πάρει σβάρνα τα τόπικ να διαβάζω να μάθω...

απλά θεώρησα το παραπάνω κάπως νοσταλγικό!...κοιτάξτε γκρίνια για ΠΟΙΕΣ τιμές!!!..χοχο....τραγικό!....που να ξέραμε τότε....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Αύγ 2010, 13:38:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και που εισαι ακομα,... ξεναελα στο ποστ αυτό μετά απο κάνα χρόνο.. 2Ε και θα ειναι η βενζίνη..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Αύγ 2010, 13:43:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
kanelj έγραψε:
κατι ξεκαρφωτο αλλα δεν ηξερα που να το γραψω.....
Με την αλλαγη του προγραμματος του εγκεφαλου του αυτοκινητου μου παιζει να ειναι προγραμματισμενος να δουλευει σωστα ΜΟΝΟ με 100αρα βενζινη?
Το λεω αυτο γιατι παρατηρησα οτι με απλα αμολυβδη το αυτοκινητο εχει αρυθμιες στο ρελαντι καμια φορα,οπως επισης και δεν τραβαει αισθητα τοσο οσο με σουπερ αμολυβδη....

ισχυει κατι τετοιο???


Γιάννη το έχω γράψει και αλλού ότι με προγράμματα ''κονσέρβα'' για να πηγαίνεις καλύτερα αλλά και να μην έχεις προβλήματα (πυράκια, αρρυθμίες κλπ) χρειάζεσαι βενζίνη 98+ οκτάνια αλλιώς Evil
Τώρα όταν γίνεται προγραμματισμός πάνω σε δυναμόμετρο γίνεται με την βενζίνη που έχει το αμάξι εκέινη την στιγμή.Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να γίνει ακόμα και με 95αρα, 98αρα ή 100αρα βενζίνη και φυσικά τα κέρδη απο το πρόγραμμα θα είναι ανάλογα.
Οταν φορούσα superchips και έκανε ζέστη με την 95αρα ήταν μέτρια προς κακά με την 98αρα ΟΚ και με την 100αρα Very happy
Με το μαμά πρόγραμμα με την 95άρα μέτρια αλλά χωρις πυράκια και με την 98αρα ΟΚ.
Προσωπικά βάζω 98αρα AEGEAN και είναι ΟΚ !!!
Οι τιμές στις 98αρες σήμερα σε Καλλιθέα Μοσχάτο είναι Ετεκα 80-81 λ, Aegean 79-82 λ, cyclon 82-85.



Πω ρε τι μου θυμησατε τωρα.....!!!

Κοιτα απαντηση εδω!!! χα χα χα χα χα χα


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1199s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on