PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Όταν πατάω φρένο απο μεγάλη ταχύτητα κάνει ένα θόρυβο...

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιούν 2004, 17:08:19    Θέμα δημοσίευσης: Όταν πατάω φρένο απο μεγάλη ταχύτητα κάνει ένα θόρυβο... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι παιζει ρε παιδια? Στην αρχη νομιζα οτι φταιγανε τα λαστιχα αλλα τυχαια επαθα λαστιχο πριν 1 βδομαδα και αλλαξα τις 2 μπροστα με καινουργιες... Το προβλημα συνεχιστηκε. Προχθες το πηγα στο συνεργειο για τα 100.000χμ και το ειπα στον γκαραζιερη μου και μου ειπε οτι τα τακακια ηταν στο μαυρο τους το χαλι, βαλαμε καινουργια αλλα ειδα οτι παλι το κανει. Τι μπορει να φταιει? Εχω ABS και νομιζα οτι αυτο ητανε. Με το που παταω φρενο αρχιζει και με χτυπαει στο ποδι ας πουμε, εκει το νιωθω, σαν να παει να ενεργοποιηθει το ABS, αλλα καμμια σχεση, θα καταλαβαινα αν ητανε το ABS. Και ακουγεται σε ολο το αμαξι, δηλαδη και με μουσικη το ακουνε αυτοι που καθονται στο πισω καθισμα... Τι αλλο μπορει να ειναι? Καποιος μου ειπε κατι για μπουλονια αλλα δεν καταλαβα καλα... Ξερει κανεις?


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιούν 2004, 18:41:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοίτα τις δισκόπλακές σου.




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιούν 2004, 19:47:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
Κοίτα τις δισκόπλακές σου.


Αυτες καθε ποτε τις αλλαζουμε? Μου ειπε οτι ειναι φαγωμενες... Και ποσο κοστιζουνε?


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιούν 2004, 20:43:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καμιά 100 ευρώ πρέπει να έχουνε... αλλα τα ταμπούρα στα κοιτάξανε? τα ανοιξανε ? οι σιαγόνες είναι οκ ? να το ελέγξεις..




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιούν 2004, 23:49:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PoLiThS έγραψε:
Καμιά 100 ευρώ πρέπει να έχουνε... αλλα τα ταμπούρα στα κοιτάξανε? τα ανοιξανε ? οι σιαγόνες είναι οκ ? να το ελέγξεις..


Θα παω το Σαββατο το πρωι παλι στην Καβαλα να το ελεγξω, ετσι κι αλλιως λογω εκλογων θα πρεπει να παω... Αλλα αν δεν κανω λαθος, ταμπουρα πισω δεν ειναι? Ο ηχος ακουγεται απο μπροστα νομιζω μιας και τον νιωθω στο ποδι μου οταν παταω το φρενο...

Α και κατι ασχετο, μιας και θα αλλαξω μαλλον δισκοπλακες, υπαρχουν τιποτα καλες εκτος απο τις εργοστασιακες? Θα τα σταξω που θα τα σταξω, να βαλω κατι καλο μιας και το ζοριζω το γαλλακι...


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Ιούν 2004, 11:46:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:

Θα παω το Σαββατο το πρωι παλι στην Καβαλα να το ελεγξω, ετσι κι αλλιως λογω εκλογων θα πρεπει να παω... Αλλα αν δεν κανω λαθος, ταμπουρα πισω δεν ειναι? Ο ηχος ακουγεται απο μπροστα νομιζω μιας και τον νιωθω στο ποδι μου οταν παταω το φρενο...

Α και κατι ασχετο, μιας και θα αλλαξω μαλλον δισκοπλακες, υπαρχουν τιποτα καλες εκτος απο τις εργοστασιακες? Θα τα σταξω που θα τα σταξω, να βαλω κατι καλο μιας και το ζοριζω το γαλλακι...


Μαλλον οι δισκοπλακες σου πρεπει να φταινε!!! Και εκτος απο φαγωμενες, θα πρεπει να ειναι και στραβωμενες (αφους σου τρεμει το πενταλ)!!! Κοιτα τα ταμπουρα, οπως σωστα ειπε και ο Poliths, αν και δε νομιζω να θελουν κατι αλλο εκτος απο καθαρισμα!!! Τα ταμπουρα στο δικο μου πεζο εχουν 118.000km και ειναι ακομα OK!!! Αποτι βλεπω εχεις το 8v, που σημαινει συμπαγεις δισκους μπροστα!!! Οι "μαμα" εχουν γυρω στα 50Ε, υπαρχουν και συμπαγεις που ειναι καλυτεροι, οπως τις Brembo, που κανουν γυρω στα 100Ε!!! Αφου το ζοριζεις ομως, γιατι δεν πας για φρενα απο ραλλυ (που ειναι και αεριζομενα)?!?!? Αρκει να βρεις τις δαγκανες...Το συνολικο κοστος ειναι γυρω στα 150-200Ε (δισκοι, δαγκανες, τακακια, εργασια)!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιούν 2004, 10:42:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα , επειδή και στο δικό μου συνέβη αυτό ύστερα από πάτημα φρενου με μεγάλη ταχύτητα .... μου είπαν απλώς πως λόγω της μεγάλης πίεσης από τα τακάκια στις δισκόπλακες , έκανε αυτόν τον εκκοφαντικό θόρυβο . Ιδιαίτερα αν τα τακάκια είναι φαγωμένα .... Confused Confused


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιούν 2004, 01:39:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν ειχαν προβλημα οι δισκοπλακες θα ετρεμε και το τιμονι σε μεγαλη ταχυτητα οταν παταγε το φρενο.
μηπως εφοσον τρεμει το πενταλ χρειαζεται καμια εξαερωση το υδραυλικο κυκλωμα η τα σωληνακια σου εχουν φθαρει και δεν υπαρχει σωστη πιεση μαποτελεσμα να δεχεσαι κραδασμους στο πενταλ του φρενου κατα το φρεναρισμα λογο αποτομης αυξομειωσης της πιεσης στο κυκλωμα.
εκτος αν τρεμει και το τιμονι σου οταν φρεναρεις,οποτε δισκοπλακες Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1855s (PHP: 38% - SQL: 62%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on