PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βαλβολίνες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Σεπ 2002, 23:27:37    Θέμα δημοσίευσης: Βαλβολίνες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό το club θα είναι η καταστροφή μου τελικά.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Πήγα προχθές και πήρα δύο λίτρα βαλβολίνη MOTYLGEAR 75W/90, ακολουθώντας το παράδειγμα του εκλεκτού ομόχρωμου (βλέπε Sidobre).

Σήμερα τις έβαλα. Εντυπώσεις :
α) Το κιβώτιο έγινε πιο "απαλό" και ταυτόχρονα πιο......τραχύ!! Για να εξηγούμαι. Οι ταχύτητες κουμπώνουν πιο γλυκά, αλλά παράλληλα σου δίνει μια μηχανική αίσθηση ότι κούμπωσαν τα γρανάζια μεταξύ τους. Μοναδικό!!!

β) Εδώ θα φάμε ξύλο. Sad Υπάρχει ρε παιδιά περίπτωση η θερμοκρασία του κινητήρα μου να αρνείται πεισματικά να ανέβει παραπάνω από τους 93 βαθμούς εξαιτίας της βαλβολίνης;; (Καλά ντε, πιο σιγά Laughing Laughing ) Από τα λίγα που ξέρω, όχι. Μέχρι τώρα, αν βρισκόμουν σε κίνηση μετά από λίγο η θερμοκρασία έπιανε τους 95 βαθμούς, άναβε το βεντιλατέρ κλπ κλπ. Σήμερα αυτό δεν συνέβη. Στους 93 κολλημένος ο δείκτης, και μόνο αφού ζορίστηκε σε μια ανηφόρα με δευτέρα πίσω από ένα λεωφορείο για λίγη ώρα έπιασε τους 95. Γι'αυτό λέω, ή η φαντασία μου είναι, ή το πεζό μου έχει ψυχή! Mr. Green Mr. Green

γ) Τη συνιστώ ανεπιφύλαχτα!! 0X 0X

Υ.Γ. Το κιβώτιο παίρνει ακριβώς δύο λίτρα, δεν υπάρχει λόγος κάποιος να
πάρει παραπάνω




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Σεπ 2002, 04:13:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και ομαλότερη λειτουργία κιβωτίου σημαίνει και ομαλότερη μετάδοση έργου από τον κινητήρα, δε νομίζω ότι θα μπορούσε να είναι αισθητή στον δείκτη θερμοκρασίας η διαφορά.
Πιστεύω ότι η αλλαγή του καιρού και η πτώση της θερμοκρασίας του περιβάλλοντος (που συνέπεσε με την αλλαγή της βαλβολίνης σου) βοηθά τον κινητήρα να ψύχεται ευκολότερα και να μην ανεβάζει θερμοκρασία. Αυτό εξάλλου το έχω παρατηρήσει και στο δικό μου και είμαι σίγουρος ότι την ίδια παρατήρηση έκαναν και οι άλλοι συν-οδηγοί.

Όσον αφορά το αποτέλεσμα που είδες από την βαλβολίνη της Motul, θα έλεγα ότι είδες το φυσιολογικό αποτέλεσμα που προκαλεί στην λειτουργία του σασμάν η αλλαγή της απλής βαλβολίνης με μία ακριβή συνθετική.

Η αλλαγή της βαλβολίνης με συνθετική είναι μία επόμενή μου κίνηση και μιας και έχουμε ήδη άποψη για την της Motul, ίσως να αγοράσω μία συνθετική άλλης μάρκας, για να σας πω εάν ισχύει το ίδιο αποτέλεσμα και σε μένα. Ο Πανοδούκας θα σας πει τις εντυπώσεις του από μία εξειδικευμένη αγωνιστική βαλβολίνη της Lubrication Engineering που ανακάλυψε σε έναν τρελλοβελτιωτή και που κοστίζει 40Ε/λίτρο. 8O (Εάν τελικά τολμήσει να την αγοράσει) Laughing


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Σεπ 2002, 10:18:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποσο πηγε το μαλι, svstouk, και απο που τις πηρες ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Σεπ 2002, 13:22:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMIP έγραψε:
ποσο πηγε το μαλι, svstouk, και απο που τις πηρες ?


Τις πήρα από τον τύπο που σας έχω πει στο Αιγάλεω, επάνω στη Θηβών.
Μου τις άφησε από 3000 δρχ το λίτρο στις 2850 δρχ (κάπου 26 ευρώ και κάτι).




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Σεπ 2002, 13:42:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

svstouk έγραψε:
DIMIP έγραψε:
ποσο πηγε το μαλι, svstouk, και απο που τις πηρες ?


Τις πήρα από τον τύπο που σας έχω πει στο Αιγάλεω, επάνω στη Θηβών.
Μου τις άφησε από 3000 δρχ το λίτρο στις 2850 δρχ (κάπου 26 ευρώ και κάτι).


Αν δε με γελουν τα λιγα μαθηματικα που ξερω 26Ε +κατι = 8889 δρχ + κατι.
Πως λες οτι στις αφησε 2850 δρχ/λτ.
2λιτρα δεν πηρες, δηλ. 2850Χ2=5700 δρχ ;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Σεπ 2002, 17:08:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:

Όσον αφορά το αποτέλεσμα που είδες από την βαλβολίνη της Motul, θα έλεγα ότι είδες το φυσιολογικό αποτέλεσμα που προκαλεί στην λειτουργία του σασμάν η αλλαγή της απλής βαλβολίνης με μία ακριβή συνθετική.


Εχεις απόλυτο δίκιο...

Αν και εγώ έχω τις MOTUL πιστεύω ότι οι εργοστασιακές είναι τόσο απλές που επόμενο είναι οι συνθετικές να "ανακουφίζουν το κιβώτιο"...

Να φανταστείτε ότι η PEUGEOT αλλάζει τις εργοστασιακές μετά από 50.000...60.000χλμ εφόσον υπάρχει πρόβλημα στο κιβώτιο!!!!! 8O 8O 8O
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Σεπ 2002, 22:49:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMIP έγραψε:
svstouk έγραψε:
DIMIP έγραψε:
ποσο πηγε το μαλι, svstouk, και απο που τις πηρες ?


Τις πήρα από τον τύπο που σας έχω πει στο Αιγάλεω, επάνω στη Θηβών.
Μου τις άφησε από 3000 δρχ το λίτρο στις 2850 δρχ (κάπου 26 ευρώ και κάτι).


Αν δε με γελουν τα λιγα μαθηματικα που ξερω 26Ε +κατι = 8889 δρχ + κατι.
Πως λες οτι στις αφησε 2850 δρχ/λτ.
2λιτρα δεν πηρες, δηλ. 2850Χ2=5700 δρχ ;



Σωστός ο DIMIP και λάθος ο Svstouk!! Embarassed Embarassed

16 ευρώ και κάτι ήθελα να πω. Embarassed Embarassed

Εκλιπαρώ για συγχώρεση. Mr. Green Mr. Green




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Σεπ 2002, 22:58:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την αλλαγή την έκανες σε "δικό μας" συνεργείο;;
Σε πρήξανε καθόλου ή όλα καλά;;;;



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Σεπ 2002, 08:17:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα ρε παιδι μου μη κανεις ετσι, δε σε μαλωνουμε ενα λαθακι εκανες.
no problem


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Σεπ 2002, 08:17:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theflame έγραψε:
Την αλλαγή την έκανες σε "δικό μας" συνεργείο;;
Σε πρήξανε καθόλου ή όλα καλά;;;;


Ως "δικό μας" εννοείς αν είναι συμβεβλημένο με το 206Club A.E; Σε αυτήν την περίπτωση όχι. Mr. Green Mr. Green Απλά ένα συνοικιακό, που τον εμπιστεύομαι όλο και περισσότερο.

Το παλικάρι δεν με έπρηξε καθόλου. Ούτε γιατί, ούτε να μου κάνει τον έξυπνο και να μου πει για τίποτα "καλύτερες¨βαλβολίνες, ούτε τίποτα. Απλά σαν κύριος μου τις άλλαξε, πήρε τα λεφτά του και στο τέλος χαμογελούσαμε όλοι. Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Σεπ 2002, 19:36:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

svstouk έγραψε:
theflame έγραψε:
Την αλλαγή την έκανες σε "δικό μας" συνεργείο;;
Σε πρήξανε καθόλου ή όλα καλά;;;;


Ως "δικό μας" εννοείς αν είναι συμβεβλημένο με το 206Club A.E; Σε αυτήν την περίπτωση όχι. Mr. Green Mr. Green Απλά ένα συνοικιακό, που τον εμπιστεύομαι όλο και περισσότερο.

Το παλικάρι δεν με έπρηξε καθόλου. Ούτε γιατί, ούτε να μου κάνει τον έξυπνο και να μου πει για τίποτα "καλύτερες¨βαλβολίνες, ούτε τίποτα. Απλά σαν κύριος μου τις άλλαξε, πήρε τα λεφτά του και στο τέλος χαμογελούσαμε όλοι. Wink

Ως "δικό μας" εννοώ εξουσιοδοτημένο της Lion...
Από τα γραφόμενα υποθέτω πως δεν είναι, έτσι;



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Σεπ 2002, 21:50:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theflame έγραψε:
svstouk έγραψε:
theflame έγραψε:
Την αλλαγή την έκανες σε "δικό μας" συνεργείο;;
Σε πρήξανε καθόλου ή όλα καλά;;;;


Ως "δικό μας" εννοείς αν είναι συμβεβλημένο με το 206Club A.E; Σε αυτήν την περίπτωση όχι. Mr. Green Mr. Green Απλά ένα συνοικιακό, που τον εμπιστεύομαι όλο και περισσότερο.

Το παλικάρι δεν με έπρηξε καθόλου. Ούτε γιατί, ούτε να μου κάνει τον έξυπνο και να μου πει για τίποτα "καλύτερες¨βαλβολίνες, ούτε τίποτα. Απλά σαν κύριος μου τις άλλαξε, πήρε τα λεφτά του και στο τέλος χαμογελούσαμε όλοι. Wink

Ως "δικό μας" εννοώ εξουσιοδοτημένο της Lion...
Από τα γραφόμενα υποθέτω πως δεν είναι, έτσι;


Υποθέτεις σωστά Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Σεπ 2002, 08:26:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και κάτι άλλο που ήθελα να μάθω.

Το ελληνικό site αναφέρει τις συγκεκριμένες βαλβολίνες ως ΗΜΙ-συνθετικές. Το αγγλικό site τις αναφέρει ως 100% συνθετικές, και το κουτί των βαλβολίνων έγραφε επάνω semi-synthetic.

Τελικά τι ισχύει, είναι ημισυνθετικές ή συνθετικές; Question Question




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Σεπ 2002, 08:59:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

svstouk έγραψε:
Και κάτι άλλο που ήθελα να μάθω.

Το ελληνικό site αναφέρει τις συγκεκριμένες βαλβολίνες ως ΗΜΙ-συνθετικές. Το αγγλικό site τις αναφέρει ως 100% συνθετικές, και το κουτί των βαλβολίνων έγραφε επάνω semi-synthetic.

Τελικά τι ισχύει, είναι ημισυνθετικές ή συνθετικές; Question Question



Aν πήρες τις MOTUL MOTYL GEAR 75W/90 Semi-Synthetic που είναι στο Ελληνικό site τότε ΔΕΝ έχει καμιά σχέση με τις Gear 300....είναι διαφορετικές....
Αν ισχύει πάντως αυτό...ετσι δικαιολογείται και η χαμηλή τιμή που αναφέρθηκε... Confused Confused Confused
Πάντως εγώ έχω βάλει την δεύτερη.... Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Σεπ 2002, 16:23:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
svstouk έγραψε:
Και κάτι άλλο που ήθελα να μάθω.

Το ελληνικό site αναφέρει τις συγκεκριμένες βαλβολίνες ως ΗΜΙ-συνθετικές. Το αγγλικό site τις αναφέρει ως 100% συνθετικές, και το κουτί των βαλβολίνων έγραφε επάνω semi-synthetic.

Τελικά τι ισχύει, είναι ημισυνθετικές ή συνθετικές; Question Question



Aν πήρες τις MOTUL MOTYL GEAR 75W/90 Semi-Synthetic που είναι στο Ελληνικό site τότε ΔΕΝ έχει καμιά σχέση με τις Gear 300....είναι διαφορετικές....
Αν ισχύει πάντως αυτό...ετσι δικαιολογείται και η χαμηλή τιμή που αναφέρθηκε... Confused Confused Confused
Πάντως εγώ έχω βάλει την δεύτερη.... Wink Wink


Ωχωχωχωχωχ!!!!!!!!!!!!!! Την πάτησα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Με βλέπω πάλι σε έξοδα!!!!!!!!




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Σεπ 2002, 06:06:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφού βρε Στούκα είπες ότι σου άρεσαν πολύ, γιατί να τις αλλάξεις;
Αλλά τί σου λέω τώρα... Να πας να βάλεις αμέσως τις καλύτερες!

Πράγματι η Motulgear 75W90 είναι αυτό που αναγράφει στο κουτί της...


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Σεπ 2002, 08:25:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Αφού βρε Στούκα είπες ότι σου άρεσαν πολύ, γιατί να τις αλλάξεις;
Αλλά τί σου λέω τώρα... Να πας να βάλεις αμέσως τις καλύτερες!

Πράγματι η Motulgear 75W90 είναι αυτό που αναγράφει στο κουτί της...



Παιδιά πήγα και ρώτησα για τις συνθετικές (GEAR 300 δεν είπαμε;) και κοίταξε τον κατάλογο και μου είπε ότι δεν υπάρχουν! Crying or Very sad

Πείτε μου πού και πώς μπορώ να τις βρω;

Προς Mίλτο : Η αλήθεια είναι ότι αφού μου άρεσαν τόσο πολύ, είπα να μην μπω τώρα στα έξοδα για τις συνθετικές, αλλά σε καμιά εικοσαριά χιλιάδες χιλιόμετρα. Πρέπει όμως να μάθω πού θα βρω τις συνθετικές γιατί..............
.........μπορεί, ας πούμε, να περνάω έξω από το μαγαζί..............................
......μπορεί να έχω πέντε φράγκα πάνω μου......................... Wink Wink
Mr. Green Mr. Green Mr. Green




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Σεπ 2002, 16:23:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

svstouk έγραψε:
Miltellas έγραψε:
Αφού βρε Στούκα είπες ότι σου άρεσαν πολύ, γιατί να τις αλλάξεις;
Αλλά τί σου λέω τώρα... Να πας να βάλεις αμέσως τις καλύτερες!

Πράγματι η Motulgear 75W90 είναι αυτό που αναγράφει στο κουτί της...



Παιδιά πήγα και ρώτησα για τις συνθετικές (GEAR 300 δεν είπαμε;) και κοίταξε τον κατάλογο και μου είπε ότι δεν υπάρχουν! Crying or Very sad

Πείτε μου πού και πώς μπορώ να τις βρω;

Προς Mίλτο : Η αλήθεια είναι ότι αφού μου άρεσαν τόσο πολύ, είπα να μην μπω τώρα στα έξοδα για τις συνθετικές, αλλά σε καμιά εικοσαριά χιλιάδες χιλιόμετρα. Πρέπει όμως να μάθω πού θα βρω τις συνθετικές γιατί..............
.........μπορεί, ας πούμε, να περνάω έξω από το μαγαζί..............................
......μπορεί να έχω πέντε φράγκα πάνω μου......................... Wink Wink
Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Πολύ καλή κίνηση...μην τις αλλάξεις...αστες για καμιά 20.000χλμ-30.000χλμ.

Τις GEAR εγώ τις βρήκα από το δίκτυο της LUBRINET...
http://www.lubrinet.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Σεπ 2002, 16:47:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έγινε, Vini, ευχαριστώ Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Οκτ 2002, 23:07:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμμ...
Προβληματισμένος σχετικά με τις βαλβολίνες. Όπως έχω γράψει σε άλλο topic έχω προβεί σε αγορά 2 λίτρων βαλβολίνης Motul Gear 300 75W/90 πλήρως συνθετικών. Η αγορά όμως του Ady μίας βαλβολίνης της Motul ειδικά για Peugeot & Citroen με χαρακτηριστικά ρευστότητας 75W/80 και η αναζήτηση στο βιβλίο οδηγιών για χρήση 75W/80 only με προβλημάτισε. Γνωρίζετε να παίζει κάτι, το 90 δηλαδή της πλήρως συνθετικής να δημιουργήσει πρόβλημα;
Όσοι την έχετε βάλει είστε ικανοποιημένοι (Vini & Sidobre νομίζω; ), σας είπαν κάτι από το συνεργείο που τις βάλατε (αν ήταν εξουσιοδοτημένο).
Το ξέρω ότι ίσως "ψειρίζω την μαϊμού" αλλά τι να κάνουμε, το πονάμε το άτιμο το pugάκι μας και δεν θέλουμε να κακοπέσει!!!



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Επόμενη
Σελίδα 1 από 27

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4889s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on