PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

"Σέρρες": Eμπειρίες από βόλτες στην πίστα!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Νοέ 2004, 00:29:08    Θέμα δημοσίευσης: Με το 206 μου στην πίστα των Σερρών!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στις 28 του μηνός πήγα στην πίστα των Σερρών! (πρώτη φορά στην ζωή μου!)

Ήταν μια ευκαιρία να γνωρίσω καλύτερα το αμάξι μου, μιας και στον δρόμο είμαι συντηρητικός, αφού φοβάμαι πολύ μην τύχει και γίνει καμιά μαλ***α... Ποτέ δεν ξέρεις από που θα σου έρθει!

Η πίστα των Σερρών είναι πάρα πολύ καλή, έχει άσφαλτο ΓΥΑΛΟΧΑΡΤΟ (όπως όλες άλλωστε) και πολύ ωραίες περιφερειακές εγκαταστάσεις!! Λίγο δαγκώνουν βέβαια, αλλά δεν πειράζει!

Έτρεξα συνολικά 2 ημίωρα με το 206 και ένα ημίωρο σαν συνοδηγός με ένα κολοφτιαγμένο (και ωραία στημένο) δίλιτρο Kadett ενός γνωστού... Σε αυτό το ημίωρο κόντεψα να ξεράσω... Είχα φάει και πιει κάτι πριν μπώ στο αμάξι του, πήγαινε και γ@μιώντας (πολύ εξοικειωμένος με την πίστα), μετά πήγαινα σαν κοτόπουλο!!! Silly Silly

Πάντως η φάση ήταν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!! Very happy Very happy Very happy Very happy Smile colors Smile colors
Θα το ξανακάνω σίγουρα!!!

Στον πρώτο γύρο του πρώτου ημιώρου φοβόμουνα, αλλά μετά ξεψάρωσα και έμπαινα με τα μπούνια σε κάθε στροφή!!!
Το αμάξι πήγαινε αρκετά καλά. Το τιμονι ήταν μια χαρά, τα φρένα ήταν αρκετά (αν και δεν τα ζόρισα πουθενά, προτιμούσα το ήπιο αλλά πιο χρονοβόρο φρενάρισμα), ο κινητήρας ο κρυφός άσσος στο μανίκι, έκανε το αμάξι εξαιρετικά ρυθμίσιμο!!! Γενικά δεν με φόβισε πουθενά!!! Cool Cool Very happy Very happy Very happy Very happy

Τι αμαξάρες έχουμε ρε πο**τη* μου!!! Very happy Very happy

Τελικά όμως το αμάξι δεν είναι τόσο υπερστροφικό όσο νόμιζα... Σε αρκετές περιπτώσεις μου πετούσε μούτρα. Βέβαια σε πολλές στροφές, λόγω απειρίας, δεν έπαιρνα τα σωστά πατήματα.

Το καλό με την πίστα των Σερρών είναι ότι θέλει (για το αμάξι μας) μόνο 3η. Πραγματικά είχα ξεχάσει το σαζμάν, μιας και 4η έβαζα μόνο στο ισιάδι. Μετά κατέβαζα (ΠΑΝΤΑ με συγχρονισμό Wink Wink ) σε 3η και το σαζμάν την δεχότανε σαν να ήταν σβηστός ο κινητήρας! Wink Very happy Very happy
Το λάδι του κινητήρα έπιανε τους 140οC (135+), γι' αυτό μετά το άφηνα στο ρελαντί να δουλέψει με ανοικτό το καπώ μέχρι να πιάσει πάλι τους 110oC!!!
Πάντως το αμάξι δεν έκανε τσικ!!!! Very happy Very happy Very happy
Τα λάστιχα, αφήστε, μην τα ρωτάτε... Confused Confused Δεν πειράζει όμως χαλάλι!!! Very happy Very happy Very happy

Πάντως οι πίστες πραγματικά βγάζουν καλύτερους οδηγούς! Μέσα εκεί μαθαίνεις να κάνεις τα πάντα, με ελαχιστοποιημενο κίνδυνο. Μετά στον δρόμο είσαι πολύ εγκρατής, μιας και η άσφαλτος σαπούνι και ο κάθε ΚΑΦΡΟΣ που θα συναντήσεις δε σου λέει ΤΙΠΟΤΑ απολύτως!!!
Μιλάμε για κανονικό ΞΕΧΑΡΜΑΝΙΑΣΜΑ!!! Very happy Very happy Very happy Razz Razz Razz

Α! ξέχασα να αναφέρω και τα R1 και κάτι τρελές Ducatti που ήταν εκεί με πολύ οργανωμένους οδηγούς, που αλλάζανε σλικ ελαστικά σαν πουκάμισα!
Ειδικά ένας πήγε να κάνει εκκίνηση, και άφησε το μισό λάστιχο στον δρόμο! Μιλάμε έβγαζε πολλές σπίθες από την υπερθέρμανση!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
-=N4X=- (ΑL-X)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Corsa OPC ύποπτο ΦΠΕ+cooler!

Ένταξη: 10 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 462
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Νοέ 2004, 18:30:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ!!!!!!!!!



Powered by
CAR RACING TEAM
&
Autospeed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Νοέ 2004, 19:56:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ θέλω βασικά, και μπορούμε να κανονίσουμε κάτι στην πίστα Extreme Kart εδώ στη Λάρισα Cool

Βέβαια υπάρχει και κάτι άλλο προς την Κατερίνη, μια πιστα εγκατελλειμένη αν θυμάμαι καλά, δεν θυμάμαι που ακριβώς! Sad

Όντως, μετά το Face 2 Face που είχα κατεβεί στα Μέγαρα, ήθελα να το βάλω και εγώ το αμάξι σε πίστα για να ξεκ**λώσω Cool Και συμφωνώ με τα όσα προείπε πολύ σωστά ο Δημήτριος περί ασφάλειας και ορίων Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2004, 19:46:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Και εγώ θέλω βασικά, και μπορούμε να κανονίσουμε κάτι στην πίστα Extreme Kart εδώ στη Λάρισα Cool

Βέβαια υπάρχει και κάτι άλλο προς την Κατερίνη, μια πιστα εγκατελλειμένη αν θυμάμαι καλά, δεν θυμάμαι που ακριβώς! Sad

Όντως, μετά το Face 2 Face που είχα κατεβεί στα Μέγαρα, ήθελα να το βάλω και εγώ το αμάξι σε πίστα για να ξεκ**λώσω Cool Και συμφωνώ με τα όσα προείπε πολύ σωστά ο Δημήτριος περί ασφάλειας και ορίων Wink


Εδώ είναι τελικά το topic μου και το έψαχνα τόσο καιρό;;; Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Shocked Very happy Very happy

Πάντως υπάρχει μια εγκαταλελειμένη πίστα στο Αιγίνιο, που είναι δίπλα στην Κατερίνη.

Κάποια στιγμή θα περάσω και από 'κει!!! Very happy Wink


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2004, 22:19:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πω πω... ετσι οπως τα διηγειται ο φιλος jim φαινονται ωραια...
εγω αν και κακος ζωριζο το αμαξι μου πολι στους δρομους... βγαινω συχνα σε εθνικες και πηγαινω και συχνα βολτες και το ψιλοσκιζω (δεν το λεο ουτε για μοστρα ουτε για να μου κανετε κυρηγμα) ο μονος λογος που το ανεφερα ειναι οτι οποτε περνω φουρκετες και ειναι ανηφορα εχω ενα προβλημα... αν εχω δευτερα αργει πολυ να πιασει τα 80-90 που παιρνω την στροφη... και αν παλι κατευασω πρωτη ή θα μουρωσει ή θα πρεπει να την σκισω στις 7.000 στροφες για να μην μουρωσει και να αλαξω στα καπακια δευτερα...
εσεις ειστε τυχεροι εκει πανω... εδω δυο πιστες καρτ εχουμε και αμαξια σε αυτες μπαινουν μονο σε αγωνες...
ετσι ομορφα πραγματα για να πας να ζωρισεις το τουτου σου δεν εχουμε... η τουλαχιστον για να το κανεις πρεπει να εχει ενα αλφα κυκλο....
αληθεια... σου στοιχησε κατι αυτο ? το να το βαλεις μεσα να το σκιζεις επι μια ωρα και αν ναι ποσα ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2004, 23:02:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Πάντως υπάρχει μια εγκαταλελειμένη πίστα στο Αιγίνιο, που είναι δίπλα στην Κατερίνη.


Σε αυτήν αναφερόμουν και εγώ Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Νοέ 2004, 15:50:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

HYPER_Piccolo έγραψε:
αληθεια... σου στοιχησε κατι αυτο? το να το βαλεις μεσα να το σκιζεις επι μια ωρα και αν ναι ποσα ?


Ναι, κόστισε. Η ελάχιστη κατανάλωση εκεί (Σέρρες) είναι 4 ημίωρα, τα οποία κοστίζουν 55 ευρώ (40 η συμμετοχή +15 η ασφάλεια)
Επιβάλλεται να έχεις κράνος και φυσικά να φοράς την ζώνη σου. Επίσης και η συνοδήγηση (σαν συμμετοχή) πληρώνεται...
Εγώ μπήκα μόνο 2 ημίωρα, αφού μου τελείωνε η βενζίνη και τα λάστιχα... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes

Και όπως είπα, στην πίστα των Σερρών (αρκετά γρήγορη πίστα) θέλει μόνο 3η (τουλάχιστον για το 1,6 16v). Έτσι ξεχνάς εντελώς το σαζμάν και είσαι μόνιμα με 3η. Δεν μιλάω φυσικά για το ισιάδι, όπου βάζεις την 4η σου.
Ίσως και σε ένα άλλο σημείο να θέλει 4η (μικρό ισιάδι), αρκεί βέβαια να βγεις τόσο καλά από από την προηγούμενη στροφή και να προλάβεις για λίγο να την κουμπώσεις.


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Νοέ 2004, 17:06:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ε οκ... για 2 ωρες ειναι λιγα... μια χαρα... οταν λες ασφαλεια τι ενωεις ?
ωραια που μου τα λες Smile ειμαι και ζηλιαρης Smile εχω λυσαξει που δεν εχουμε εμεις κατι τετοιο....
οταν λες σου τελειωσαν τα λαστυχα τι ενωεις !?!?!?!?!?! οτι αρχισαν και γλυστρουσαν πολυ και σταματησες ? η εντελος εντελος τεζαραν ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2004, 15:29:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

HYPER_Piccolo έγραψε:
ε οκ... για 2 ωρες ειναι λιγα... μια χαρα... οταν λες ασφαλεια τι ενωεις ?
ωραια που μου τα λες Smile ειμαι και ζηλιαρης Smile εχω λυσαξει που δεν εχουμε εμεις κατι τετοιο....
οταν λες σου τελειωσαν τα λαστυχα τι ενωεις !?!?!?!?!?! οτι αρχισαν και γλυστρουσαν πολυ και σταματησες ? η εντελος εντελος τεζαραν ?


Very happy
Όταν λέω θα μου τελείωναν, εννοώ ότι αν έκανα άλλα δύο μισάωρα, τότε τα λάστιχα θα χρίζανε άμεσης αντικατάστασης.
Τώρα απλά είναι πολύ φαγωμένα. Στα μπροστινά για παράδειγμα έχει εξαφανιστεί όλος ο ώμος τους και αν τα λάστιχα τα δεις σε τομή, αντί για τετραγωνάκια στο πέλμα του, θα δεις τριγωνάκια από την εξωτερική πλευρά! Επίσης το φάγωμα έφτασε μέχρι την επιγραφή TOYO T1-S. Τα πίσω είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση.

Η ασφάλεια δεν ξέρω σε τι σε καλύπτει, μάλλον για ζημιές προς τρίτους.


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2004, 15:52:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η ασφαλεια του αυτοκινητου δεν ισχυει σε τετοιους χωρους... και η ασφαλεια που σου κανουν παλι δεν περιλαμβανει τις ζημιες των αυτοκινητων...αν δηλαδη τρακαρεις με αλλον απλα την εκατσες ο καθενας τα δικα του για αυτο προσοχη παιδια στο καθε μα$%^$&%λακα εκει μεσα.......
αυτο που σου κανουν περιλαμβανει συνηθως τριτους για σωματικες βλαβες...π.χ πεφτεις πανω στους θεατες η χτυπας αλλο αυτοκινητο και τραυματιζεστε....

καλυτερα λοιπον μονοι μας σε μια πιστα παρα με λαο και επικυνδυνους ανεγκεφαλους ολοι μαζιι.........
δεν ειναι τυχαιο οτι π.χ στα μεγαρα τα καλα αυτοκινητα σκανε καθημερινες η σαββατα πρωι.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2004, 17:20:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με λιγα λογια τα 15 ευρο ειναι απλα στην τσεπη με μια απλη δικαιολογια... Razz
οσο αναφορα τα λαστυχα μου φενεται οτι αν θελεις να ξαναπας εκει θα πρεπει πρωτα να εχεις αποφασησει οτι θα αλαξεις λαστυχα Razz
η πιστα εχει σημεια τα οποια υπαρχει τετοιος κυνδηνος ? πχ να πεσεις πανω σε κοσμο ? η σε αλλο αμαξι ?
εσυ απο οτι καταλαβα απο την διηγηση σου οδηγουσες μονος σου ετσι ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2004, 18:12:16    Θέμα δημοσίευσης: Re: Με το 206 μου στην πίστα των Σερρών!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Τελικά όμως το αμάξι δεν είναι τόσο υπερστροφικό όσο νόμιζα... Σε αρκετές περιπτώσεις μου πετούσε μούτρα.


Για μας που μένουμε Αττική που μπορουμε να πάμε? Μέγαρα?
Αν κάποιος το έχει κάνει να μιλήσει αμέσως!!!!!!!!!

Όταν είχα πάει στην Έκθεση αυτοκινήτου στο Ελληνικό βρήκα την ευκαιρία να πάω σε ένα εντελώς άδειο σημείο του πάρκιγκ και να δοκιμάσω πως πάει το 206.....
Τελικά 3-4 στροφές και ελιγμούς που έκανα με καμιά 80αρια χιλιόμετρα και με επίτηδες άφημα του γκαζιού, το αμάξι όντως είναι λιγότερο υπερστροφικό από όσο νόμιζα και σίγουρα λιγότερο υπερστροφικό από το 309!!!
Συγκεκριμένα ΜΕ το ESP το αυτοκίνητο ήταν ουδέτερο προς ελαφρά υποστροφικό και ΧΩΡΙΣ το ESP ουδέτερο προς ελαφρά υπερστροφικό (και γυρίζει μάλλον γλυκά και προοδευτικά).
Έχω όμως τις επιφυλάξεις μου για το πως συμπεριφέρεται στο δρόμο διότι η ποιότητα του τάπητα εκεί μοιάζει περισσότερο με γιαλόχαρτο παρά με άσφαλτο και δεν ξέρω από τι υλικό αποτελείται (είναι και ανοιχτό χρώμα).

Αν είδατε ένα Μ@@@@@Α να γυρωφέρνει με τις μπάντες το πάρκιγκ ημουνα εγω! Cool


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2004, 19:25:28    Θέμα δημοσίευσης: Re: Με το 206 μου στην πίστα των Σερρών!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ασφάλεια μάλλον είναι αυτό που λέει ο Volvos. Όταν πήγα εγώ στην πίστα ήταν άλλα 3 αυτοκίνητα. Επειδή η πίστα ήταν μεγάλη σε μήκος δεν υπήρχε πρόβλημα. Τα αυτοκίνητα ήταν αρκετά μακρυά το ένα με το άλλο.

Η ασφάλεια ήταν ΑΠΟΛΥΤΗ. Οι κίνδυνοι ήταν μόνο θεωρητικοί. Αν έβγαινες από τον δρόμο έβρισκες το ΑΠΕΡΑΝΤΟ γκαζόν. Ίσως τότε μόνο να διέτρεχες έναν μικρό κίνδυνο ανατροπής (μήπως δηλαδή τύχει και κατά την έξοδο κάποιος τροχός βρεί σε λακούβα και κάνει μοχλό και έτσι αναντραπεί το αμάξι). Κερκίδες υπήρχαν μόνο στο ισιάδι, το οποίο είχε τσιμεντένια, στιβαρή περίφραξη. Δεν αφήναν να μπαίνουν πολλά αμάξια μαζί. Εξάλλου όλα και όλα ήταν 4. Οι μηχανές που περίμεναν την σειρά τους ήταν πολύ περισσότερες (που επίσης δεν μπαίναν όλες μαζί).

Οι κίνδυνοι που υπάρχουν στην πίστα είναι υποχιλιαπλάσιοι απ' ότι είναι στον δρόμο. Αφού, μόλις την είδα, άρθηκαν όλες οι φοβίες μου και δεν θυμάμαι τον εαυτό μου να έχει οδηγήσει άλλη φορά τόσο επιθετικά. Στον δρόμο λίγη ορατότητα να μην έχει, κάποιο παρακαρισμένο να υπάρχει στην άκρη, λίγο ο δρόμος να μην είναι καλός, ο κίνδυνος αυξάνει κατά πάρα πολύ. Επίσης σε περίπτωση που βγεις από δημόσιο δρόμο, το πιθανότερο είναι να πάθεις ζημιά (ο χειρότερος κίνδυνος). Στην πίστα, απεναντίας, βλέπεις ένα απέραντο γκαζόν... Δεν σε νοιάζει ΤΙΠΟΤΑ! Twisted evil Twisted evil Twisted evil Χώρια που το τεράστιο πλάτος της σου δίνει ακόμα μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kazanovas (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 Gti

Ένταξη: 30 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Ζωγράφου-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2004, 20:12:09    Θέμα δημοσίευσης: Re: Με το 206 μου στην πίστα των Σερρών!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Δημήτριος έγραψε:
Τελικά όμως το αμάξι δεν είναι τόσο υπερστροφικό όσο νόμιζα... Σε αρκετές περιπτώσεις μου πετούσε μούτρα.


Συγκεκριμένα ΜΕ το ESP το αυτοκίνητο ήταν ουδέτερο προς ελαφρά υποστροφικό και ΧΩΡΙΣ το ESP ουδέτερο προς ελαφρά υπερστροφικό (και γυρίζει μάλλον γλυκά και προοδευτικά).


esp?ποιο esp?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2004, 21:25:49    Θέμα δημοσίευσης: Re: Με το 206 μου στην πίστα των Σερρών!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kazanovas έγραψε:

esp?ποιο esp?


Εγώ έχω και ESP (αντισπίν, έλεγχος ευστάθιας κλπ) το οποίο απενεργοποιείται τελείως αν το θες Laughing

Είναι έξτρα σε όλα τα καινούρια 206 μετά το Facelift.


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2004, 23:51:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι το ειχε αυτο και το IBIZA του αδερφου μου ! πολυ καλη δουελεια... ειδηκα στις εκινησεις... αχ... καταραμενη βιασηνη... αν ειχα ακομα ενα μηνα μπροστα μου θα ειχα παρει το pug μου ποιο περηποημενο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Νοέ 2004, 04:36:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

HYPER_Piccolo έγραψε:
αχ... καταραμενη βιασηνη... αν ειχα ακομα ενα μηνα μπροστα μου θα ειχα παρει το pug μου ποιο περηποημενο...


Δες το από την θετική του πλευρά...

Όσο λιγότερα ηλεκτρονικά, τόσο μικρότερη πιθανότητα να συμβεί κάποιο σφάλμα κατά την λειτουργία τους! Wink Wink


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Νοέ 2004, 09:17:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υσχυει αυτο... αλλα οσο περισοτερα ηλεκτρονικα και περισοτερες ανεσεις Wink
δεν πειραζει.. τουλαχιστον αυτα που μπορουμε να τα αλαξουμε και μετα την αγορα θα τα αλαξουμε Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2004, 21:53:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το εχω βαλει και εγω 2-3 φορες στην πιστα (των Μεγαρων ομως..! Wink )
Πριν το τουρμπισμα εκανε χρονους που θα ξηλευαν πολλλλλααααα 1600αρια αυτοκινητα Exclamation
Για οσους εχουν ασχοληθει, ο χρονος ηταν 1:23 και υπηρχαν μαρτυρες (και) απο το PSclub Wink Very happy
Αλλη αισθηση η οδηγηση σε πιστα, γα**ς ομως το αμαξακι... Mad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Νοέ 2004, 01:42:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
Αλλη αισθηση η οδηγηση σε πιστα, γα**ς ομως το αμαξακι... Mad


Καλά αυτό είναι σχετικό... Κάποια εξαρτήματα πάνω στο αμάξι (κυρίως αναλώσιμα) καταπονούνται περισσότερο από το κανονικό.
Αλλά υπάρχουν πολλοί τρόποι για να αποφύγεις άσκοπες κακομεταχειρήσεις, καθώς και να ελαττώσεις το ζόρισμα.
Εν ανάγκη μην κάνεις και τον απόλυτο χρόνο!!! Very happy Wink


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2907s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on