PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Εισαγωγή (Σκούπες, φίλτρα κλπ.)...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 92, 93, 94  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιούν 2013, 23:23:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασίλη τπτ από αυτά δεν θα δουλέψει. Άσε που κοστίζουν και ένα καρο λεφτά.

Αν τρέξεις το τόπικ λίγες σελίδες πίσω θα βρεις όλες τις απαντήσεις που ψάχνεις Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
mrtclub (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 GT

Ένταξη: 14 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 143
Τόπος: Αθήνα, Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Ιούν 2013, 13:55:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και σίγουρα καμία αλλαγή αέρα δεν πρόσθεσε σε κανένα αυτοκίνητο τόσο χαμηλής ιπποδύναμης κάτι το εξωφρενικά σημαντικό. Ψάξου για καμία άλλη αλλαγή που θα σου αποφέρει κάτι χειροπιαστό.



Από Saxo πεζός και από πεζός σε 206!
http://radio-pantofla.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Ιούν 2013, 14:38:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ιδεολογία σε αυτά τα αμάξια όπως έγραφε και ο Θανάσης (Mechanic) παλιότερα είναι να εξασφαλιστεί η παροχή κρύου αέρα (όσο είναι εφικτό αυτό) με την καλύτερη δυνατή κατασκευή ώστε η ροή να είναι σωστή και να μην δημιουργεί προβλήματα.

Πάντως, όπως έγραψε και ο φίλος προηγούμενως, οι διαφορές κατ' εμέ είναι αμελητέες.

Έχω δοκιμάσει αρκετά πράγματα και διαφορά ουσιαστική δεν είδα.

Πάντως Βασίλη, πρόσεξε. Τα παραπάνω κιτ που αναφέρεις δείχνουν ότι παίρνουν αέρα μέσα από το μηχανοστάσιο. Αυτό είναι ότι χειρότερο που αντι να προσφέρουν, ρίχνουν την απόδοση κι' άλλο του κινητήρα.

Εγώ αυτή την στιγμή φοράω βαρελάκι BMC με χαρτοσωλήνα που βγαίνει μπροστά στην σίτα του προφυλακτήρα για να παίρνει απευθείας αέρα απ' έξω. Αλλά οκ, τώρα το καλοκαίρι με 40+ βαθμούς εξωτερική θερμοκρασία, βοηθάει ελάχιστα.


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
mrtclub (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 GT

Ένταξη: 14 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 143
Τόπος: Αθήνα, Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Ιούλ 2013, 19:58:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, σε saxorallo που φόραγα χει ροποίητη σκούπα τύπου peugeot sport είδα κάποιες διαφορές. Πάνω από όλα δεν έκανε μπερδέματα, δεν κρέμαγε κτλ. Στο 206, προσπαθώ εδώ και καιρό να βρω τη χρυσή τομή για να δουλέψει σωστά η σκούπα και τίποτα. Δε ξέρω αν φταίει και κάτι άλλο, πάντως στα χαμηλά το αμάξι δυσκολεύεται πολύ..



Από Saxo πεζός και από πεζός σε 206!
http://radio-pantofla.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Ιούλ 2013, 12:47:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η σκούπα στο 206 δεν αποφέρει κάποιος κέρδος. Μόνο ήχο και αυτό διότι εκεί που τοποθετείται, δεν έχει να πάρει από κάπου αέρα.


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Ιούλ 2013, 12:55:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gia να δουλεψει σκουπα σε 206 πρεπει να βαλεις πολυ μεγαλυτερη χοανη
και να πετσοκοψεις τη σκουπα απο τη πανω μερια για να περναει πιο πολυς αερας προς τη χοανη
αν τα κανεις αυτα θα δουλεψει καπως.
αλλα οχι σαν εισαγωγες τυπου acsport
πρεπει να πουλαει μια ο κουλ αλεξης Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
The Ace (Αντώνης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Citroen C5 1.6THP, Ford Fiesta 1.0

Ένταξη: 03 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Ιαν 2014, 13:37:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η δική μου σκούπα Simota είναι προς πώληση, αν ενδιαφέρεται κάποιος φίλος με 206 1.4 16V

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=525994#525994


Allez les Blues!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση MSN Messenger
mrtclub (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 GT

Ένταξη: 14 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 143
Τόπος: Αθήνα, Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Ιαν 2014, 23:39:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω πως θα κυνηγήσω την εύρεση ενός εργοστασιακού φίλτρου για να ηρεμήσω μια και καλή με αυτό.



Από Saxo πεζός και από πεζός σε 206!
http://radio-pantofla.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 00:43:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε σκουπα εβαλα φιτρο itg, ¨υποτιθετα¨ ποιο ευθερο απο το προηγουμενο και προσεξα πως χαμηλωσε ο ηχος της εξατμισης.
τι μπορει να παιζει να μη ειναι τοσο ελευθερο, με αποτελεσμα να πνιγει το μοτερ;;;; πριν με ρωτησετε για την αποδοση , μια μικρη απροθυμια στις χαμηλες την εχει μπορει να ειναι και η ιδεα μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
cult 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Μάϊ 2015, 20:12:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να κανω και εγω μια ερωτηση στους ειδικους?Εχω 206 1.4 και ψαχνω για φιλτρο αερος.Βλεπω διαφορα με ιδιες διαστασεις αλλα διαφορετικο παχος πχ αυτο

http://www.maxxparts.gr/peugeot-206-hatchback-2a-c-1-4-i-75hp/antallaktika/filtra/filtro-aera/filtro-aera-bosch-1987433130.html

με παχος 4,2( και σημειωση οτι κανει για ευκρατα κλιματα)
και αυτο


http://www.maxxparts.gr/peugeot-206-hatchback-2a-c-1-4-i-75hp/antallaktika/filtra/filtro-aera/filtro-aera-mann-filter-c21116-1.html

με παραπανω απο το διπλασιο παχος (9 εκ).
Ποια η διαφορα τους>?Ποιο ειναι καλυτερο για νορμαλ οδηγηση στην ελλαδα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Μάϊ 2015, 02:01:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

cult έγραψε:
Να κανω και εγω μια ερωτηση στους ειδικους?Εχω 206 1.4 και ψαχνω για φιλτρο αερος.Βλεπω διαφορα με ιδιες διαστασεις αλλα διαφορετικο παχος πχ αυτο

http://www.maxxparts.gr/peugeot-206-hatchback-2a-c-1-4-i-75hp/antallaktika/filtra/filtro-aera/filtro-aera-bosch-1987433130.html

με παχος 4,2( και σημειωση οτι κανει για ευκρατα κλιματα)
και αυτο


http://www.maxxparts.gr/peugeot-206-hatchback-2a-c-1-4-i-75hp/antallaktika/filtra/filtro-aera/filtro-aera-mann-filter-c21116-1.html

με παραπανω απο το διπλασιο παχος (9 εκ).
Ποια η διαφορα τους>?Ποιο ειναι καλυτερο για νορμαλ οδηγηση στην ελλαδα?


Αυτα τα φιλτρα αερος, ειναι τα εργοστασιακα. Δεν ειναι κατι πιο ελευθερο.

Αν αποφασισεις να βαλεις το μαμα φιλτρο (οπως γινετε σε ολα τα προγραμματισμενα σερβις), θα πρεπει να δεις ποιο φιλτροκουτι εχει το δικο σου αυτοκινητο. Ειναι 2 τυπου, το ενα ειναι μακρστενο (οπου ταιριαζει το πρωτο λινκ) και το αλλο τετραγωνο (δευτερο λινκ που εδωσες). Εαν θελεις την βοηθεια μας, καλο θα ηταν να βγαλεις μια φωτο το μοτερ σου, να την ανεβασεις εδω για να σου πουμε ποιο απ τα 2 ειναι το σωστο για το δικο σου τυπο.

Να ξερεις πως αυτα τα φιλτρα δεν δινουν καποια (και καλα, οχι οτι τα αλλα δινουν) "αυξηση ιπποδυναμης", ειναι τα εργοστασιακα.!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cult 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Μάϊ 2015, 10:39:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kai τα δυο φιλτρα που παρεθεσα εχουν το ιδιο μηκος πλατος αλλα οχι το ιδιο παχος(το ενα ειναι 4 εκ το αλλο 9)Aytο που ρωταω ειναι γιατι το παχος διαφερει (το λεπτο αναφερει ενδεικτικα οτι ειναι για ζώνες με εύκρατο κλίμα).Εχει ν α κανει με το ποσο αερα τραβαει?Παντος η βαση του φιλτρου φαινεται ν αχωραει και τα δυο.
Αυτο που ηδη εχει ειναι ιδιες διαστασεις με τα ανω αλλα 5 εκατοστα παχος(purflux).
Οπως και αν χει το βραδυ θα φωτογραφησω και θα ποσταρω το κουτι ανοιγμενο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cult στις Πεμ 14 Μάϊ 2015, 21:41:30, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cult 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Μάϊ 2015, 21:40:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον καταρχας οι φωτο απο το κουτι και το φιλτρο αερα ειναι οι εξης








Αν δειτε το κουτι στα 6 εκατοστα εχει μια πατουρα αρα οτι φιλτρο και να βαλουμε πρεπει να ειναι μεχρι 6 εκατοστα παχος.
Αρα το δευτερο φιλτρο που εβαλα με 9 εκατοστα παχος δεν παιζει.
ΚΑι σε εσας το ιδιο ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
parisseirios (Sotiris kalhas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206

Ένταξη: 05 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Φεβ 2016, 13:47:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

cult έγραψε:
Να κανω και εγω μια ερωτηση στους ειδικους?Εχω 206 1.4 και ψαχνω για φιλτρο αερος.Βλεπω διαφορα με ιδιες διαστασεις αλλα διαφορετικο παχος πχ αυτο

http://www.maxxparts.gr/peugeot-206-hatchback-2a-c-1-4-i-75hp/antallaktika/filtra/filtro-aera/filtro-aera-bosch-1987433130.html

με παχος 4,2( και σημειωση οτι κανει για ευκρατα κλιματα)
και αυτο


http://www.maxxparts.gr/peugeot-206-hatchback-2a-c-1-4-i-75hp/antallaktika/filtra/filtro-aera/filtro-aera-mann-filter-c21116-1.html

με παραπανω απο το διπλασιο παχος (9 εκ).
Ποια η διαφορα τους>?Ποιο ειναι καλυτερο για νορμαλ οδηγηση στην ελλαδα?


Νορμαλ οδηγηση δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Αλλα κυτα και εδω [url] http://www.bestpriceparts.gr[/url] είναι ειδικευμενο eshop με ανταλλακτικα για peugeuot
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kyriakos206gti 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16v gti

Ένταξη: 09 Ιούλ 2013
Δημοσιεύσεις: 68

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Φεβ 2016, 12:53:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδια εχω ενα 206 1.6 16v gti του '04 και εψαχνα για βαρελακι bmc αλλα το μπατζετ μου ειναι μικρο γενικα..επεσα πανω σ αυτο.. http://www.ebay.com/itm/400940885975?euid=f16f5045c27245c7b804e23df9f6111d&cp=1
εχει κανεις καμια αποψη;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Φεβ 2016, 13:55:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να τον κάνεις τον... ανεμιστήρα? Laughing Καλύτερα βρες ένα BMC (dia ή CDA) ακόμη και μεταχειρισμένο. Δυό χαρτοσωλήνες εμπρός πίσω και τέλος Very happy . Αν χωράει το μεγάλο μέγεθος, ακόμη καλύτερα Cool



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kyriakos206gti 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16v gti

Ένταξη: 09 Ιούλ 2013
Δημοσιεύσεις: 68

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Φεβ 2016, 14:29:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfasud έγραψε:
Τι να τον κάνεις τον... ανεμιστήρα? Laughing Καλύτερα βρες ένα BMC (dia ή CDA) ακόμη και μεταχειρισμένο. Δυό χαρτοσωλήνες εμπρός πίσω και τέλος Very happy . Αν χωράει το μεγάλο μέγεθος, ακόμη καλύτερα Cool

Ειμαι στο ψαξιμο φιλε μου!! θα το βαλω και στην ενοτητα ζητειται.. σ' ευχαριστω κιολας για τη γρηγορη απαντηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kyriakos206gti 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16v gti

Ένταξη: 09 Ιούλ 2013
Δημοσιεύσεις: 68

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Μάρ 2017, 18:27:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

https://www.dropbox.com/s/wnk9tyqe0m3by8q/DSC_0090.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/vaekt2rjxt9s4qv/DSC_0089%20%282%29.jpg?dl=0
εβγαλα το φιλτροκουτι, εβαλα το βαρελακι να στηριχτει στην εργοστασιακη βαση που παιρνει αερα απο κατω και τα ενωσα με ενα σωληνα απο εναν εξατμισα γιατι το κολαρο σιλικονης και ο εργοστασιακος σωληνας εισαγωγης ειχαν ιδια διαμετρο.. ξερω οτι θα επρεπε να ειναι πιο κοντα στην πεταλουδα το βαρελακι αλλα λογω των σωληνων του αιρ-κοντισιον δε χωραγε.. συνολικο κοστος 60 ευρω, κανενα σχολιο παιδες??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Μάρ 2017, 19:08:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλύτερα βάλε το βαρελάκι παράλληλα με το έδαφος, η εισοδος του αέρα δηλαδή να κοιτάει εμπρός. Μετά με χαρτοσωλήνα τροφοδότησε το με αέρα, προσπαθώντας να αποφύγεις τις πολλές γωνίες/στροφες. Το ιδανικό θα ήταν αν μπορούσες να δώσεις αέρα στο βαρελάκι από ευθεία μπροστά.



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kyriakos206gti 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16v gti

Ένταξη: 09 Ιούλ 2013
Δημοσιεύσεις: 68

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Μάρ 2017, 21:59:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι αυτα τα ξερω στη θεωρια, αλλα στην πραξη πως θα γινουν? δε χωραει το βαρελακι εκει λογω των σωληνων του αιρ κοντισιον και απο μπροστα θα πρεπε να κοψω λιγο για να παρει.. και το εβαλα ετσι για να κανει 2 γωνιες στην ουσια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 92, 93, 94  Επόμενη
Σελίδα 93 από 94

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,316s (PHP: 34% - SQL: 66%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on