PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ayrton Senna: Ο Βραζιλιάνος θεός...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 15:22:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης την Πέμπτη άν έρθω στο "στέκι" θά φέρω μία μικρή 3ωρη video-κασσέτα αφιερωμένη σε αυτήν την στροφή ....
Έτσι για να έχουμε υλικό.



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 15:24:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stevon έγραψε:
Vaggelis έγραψε:

Αν δεν κάνω λάθος, υπάρχει το in-car πλάνο, από το μονοθέσιο του Schumacher, ο οποίος βρισκόταν πίσω του, το οποίο δείχνει οτι πριν την στροφή Tamburelo, το μονοθέσιο του Senna έβγαζε σπίθες από το κάτω μέρος, ενδεικτικο της άποψης που παραθέτει ο Νιούϊ...
Μάλιστα το πλάνο αυτό, είχε σχολιαστεί και στις ειδήσεις πέρσι, κατά την διάρκεια του Grand Prix της Imola, αν θυμάμαι καλά....

Όπως έγραψα και ποιό πάνω σαφώς και υπάρχει το in-car πλάνο απο τον Γερμανό ,αλλά αυτό που διακρίνεται πολύ έντονα είναι οι σκόνες(για τον σπινθυρισμό δέν μπορώ να το θυμηθώ , θα το ελέγξώ στο video και θα επανέλθω)Βέβαια ακόμα και άν ισχύει αυτό που λές μπορώ κάλιστα να το καταρρίψω:αρκεί να σου θυμίσω ότι το 1992 στο βρεγμένο SPA και για περίπου 800-1000m στο κατηφορικό "S" άκι που υπάρχει στην πίστα , ο Senna έκανε μία έντυπωσιακή προσπέραση "έν μέσω σπυνθιρισμών"στον τότε άγνωστο Hakkinen(lotus-ford)!!!
Ωραία θα μου πείς και τί έγινε...???
Αυτό που έγινε είναι το εξής:
Mε το που τελειώνει η "ευθεία" εκκίνησης - τερματισμού στήν 1η δεξιά που υπάρχει ο Senna έχει κολλήσει στον Hakkinen ,έπεται η μεγάλη κατηφορική ευθεία (και εκεί κολλημένος ο Senna) που στο τελείωμα της βρίσκεται το "S" άκι που λέγαμε πρίν(η ποιό αντρική στροφή της F1 κατα πολούς) τώρα σε αυτό το "S" ήδη έχει μπεί στο slip-stream του Hakkinen o Senna ,και στο τελείωμα του "S" πατάει στην ακάθαρτη γραμμή και τον προσπερνάει σε μία πανδαισία απο σπινθυρισμούς όπως έγγραψα και ποιό πρίν,οπώτε ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ που είναι η αστάθεια του μονοθεσίου ή που είναι ο ανίκανος ΟΔΗΓΟΣ Senna,που δεν μπορεί να κουμαντάρει το μονοθέσιο του ε ΠΟΥ?????????????? Question


Σταύρο,τέτοια φαινόμενα είμαι 100% σίγουρος οτι τα αντιμετωπίζουν συνέχεια οι πιλότοι της Formula 1.

Σπίθες απο τα μονοθέσια βλέπουμε συνέχεια.
Δεν είπε κανείς οτι ο Senna ήταν κουλός,κάθε άλλο μάλιστα.
Απλά ο Senna είχε την ατυχία να τσακίσει η μπροστινή ανάρτηση και να διαπεράσει το κράνος του.

Απο αυτό σκοτώθηκε ο άνθρωπος.Οχι απο το χτύπημα του μονοθεσίου στον τοίχο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 15:31:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ανατριχιαστικό το βίντεο.....

θυμήθηκα εκείνη την ημέρα, που το έβλεπα live δορυφορικά στο Rai Uno, γιατί τότε κανένα ελληνικό κανάλι δεν είχε πάρει τα δικαιώματα (και αμέσως μετα το ατύχημα του Senna, ώς δια μαγείας, όλοι έπεσαν σαν τα κοράκια να αγοράσουν τα δικαιώματα...)
τότε, μην γνωρίζοντας ιταλικά, προσπαθούσα να καταλάβω τι γίνεται, παρακολουθώντας με φοβερή αγωνία τα πλάνα από το ελικόπτερο, με τους γιατρούς πάνω από τον Senna......

στο βίντεο λοιπόν, στο in-car πλάνο του Senna, φαίνεται καθαρά η έντονη προσπάθεια του Senna να στρίψει, ενώ το μονοθέσιο κατευθείνεται στον τοίχο....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 15:31:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνο δέν είπα όυτε για εσένα ούτε για κάποιο απο τα παιδιά που έγραψαν στο topic αυτό ότι είπαν κάτι τέτοιο, αυτό ουσιαστηκά ήταν <<ερώτηση>> προς τον Νιούι.
Βέβαια υποθέτω προσέξατε ότι το μονοθέσιο του κατευθυνόταν ευθεία προς τον τοίχο παρά την προσπάθεια του Senna για να στρίψει...........



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 15:39:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stevon έγραψε:
Πάνο δέν είπα όυτε για εσένα ούτε για κάποιο απο τα παιδιά που έγραψαν στο topic αυτό ότι είπαν κάτι τέτοιο, αυτό ουσιαστηκά ήταν <<ερώτηση>> προς τον Νιούι.
Βέβαια υποθέτω προσέξατε ότι το μονοθέσιο του κατευθυνόταν ευθεία προς τον τοίχο παρά την προσπάθεια του Senna για να στρίψει...........


Τέλος πάντον,ήταν να γίνει και έγινε.

Προσωπικά ποτέ μα ποτέ δεν πίστεψα οτι το ατύχημα ήταν κατευθυνόμενο απο ''τρίτους''.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 15:43:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σαμποτάζ δεν νομίζω να πιστεύει κανείς πως ήταν... αλλά προσωπικά δεν πιστεύω πως ήταν και στα χέρια του senna να το σώσει... όντως ανατριχιαστικό το βίντεο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 15:50:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Baphomet έγραψε:
σαμποτάζ δεν νομίζω να πιστεύει κανείς πως ήταν...


Συμφωνώ απόλυτα όπως και οι περισσότεροι πιστέυω.
Wink

Baphomet έγραψε:
αλλά προσωπικά δεν πιστεύω πως ήταν και στα χέρια του senna να το σώσει...


Να υποθέσω ότι εννοείς πώς δέν ήταν ζήτημα αστάθειας αλλά ΚΑΘΑΡΑ μηχανικό ζήτημα(κρεμαγιέρα)...???



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 16:05:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stevon έγραψε:
Baphomet έγραψε:
σαμποτάζ δεν νομίζω να πιστεύει κανείς πως ήταν...


Συμφωνώ απόλυτα όπως και οι περισσότεροι πιστέυω.
Wink

Baphomet έγραψε:
αλλά προσωπικά δεν πιστεύω πως ήταν και στα χέρια του senna να το σώσει...


Να υποθέσω ότι εννοείς πώς δέν ήταν ζήτημα αστάθειας αλλά ΚΑΘΑΡΑ μηχανικό ζήτημα(κρεμαγιέρα)...???


ναι εννοω πως ηταν καθαρα μηχανικο και δεν μπορουσε να κανει τιποτα ο πιλοτος. φυσικα αυτο που λεει και Πάνος, οτι αν δεν ειχε την ατυχια να σκοτωθει με τετοιο τροπο φυσικα και δε θα γινοταν τοσος ντορος μια και τετοια πραγματα μπορει να συμβουν στην F1. Βέβαια άλλο να σκάει το λάστιχο ή να μενεις απο κιβώτιο και άλλο να σου μένει στα χερια το τιμονι και να σκας στον τοιχο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 16:53:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μα γιατί έχετε κολλήσει με το τιμόνι και την κρεμαγιέρα ρε παιδιά?

Στην κρεμαγιέρα είχε τοποθετηθεί ένα έξτρα κομμάτι (ο ίδιος το είχε ζητήσει άλλωστε) το οποίο όμως μετά απο ένα κάρο εργαστήρια που πέρασε ΔΕΝ θεωρήθηκε υπαίτιο για το ατύχημα.

Ο Βραζιλιάνος είχε μια έξοδο συνηθισμένη στην Formula 1 και επαναλαμβάνω οτι ΔΕΝ σκοτώθηκε απο το χτύπημα στον τοίχο αλλα απο την ανάρτηση που τρύπησε το κράνος του.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 17:46:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν πιστευω οτι ηταν οδηγικο λαθος ΜΟΝΟ!!! Ενταξει, το δεχομαι οτι μπορει να μπηκε με περισσοτερα!!! το θεμα ειναι ομως οτι στο video τον δειχνει με "σταυρωμενα" χερια και τους τροχους να κοιτουν ευθεια!!! Αρα...

Θυμαμαι και ενα προσφατο παρομοιο περιστατικο, με πρωταγωνιστη τον Raikonnen οταν ετρεχε για την Sauber!!! Σε μια στροφη εφυγε ευθεια και αντι να στριψει τους τροχους καρφωθηκε φρεναριστος στα προστατευτικα!!! Αιτια... βγηκε το τιμονι απο την κολονα!!! Το θυμαμαι γιατι το συγκριναν με εκεινο του Senna!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 21:11:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μερικες φωτος

Εκκινηση και πρωτη στροφη

http://briefcase.pathfinder.gr/download/NIKOS_C/34980/434596/0/doa3.bmp

Δευτερολεπτο πριν την συγκρουση...ηδη αρχισε να φευγει ευθεια και να μην στριβει

http://briefcase.pathfinder.gr/download/NIKOS_C/34980/434606/0/picf7-1.bmp

Ο Senna μεσα στο cokpit πριν ερθουν οι γιατροι

http://briefcase.pathfinder.gr/download/NIKOS_C/34980/434597/0/doa8.bmp

Η ''μπανιερα'' της FW14 του Senna ενω την μελετανε εμπειρογνωμονες σε καποιο γκαραζ για την δικη της υποθεσης.Κοιταξτε πως σκιστηκε η ''μπανιερα''

http://briefcase.pathfinder.gr/download/NIKOS_C/34980/434599/0/ge1.bmp

Και αλλη φωτο απο αλλη καμερα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/NIKOS_C/34980/434600/0/ge2.bmp

Η κολωνα του τιμονιου.Κοιταξτε την προσθηκη που βαλανε για να χωρεσει ο Βραζιλιανος και να μην βρισκει στα ποδια του

http://briefcase.pathfinder.gr/download/NIKOS_C/34980/434601/0/ge4.bmp

Ξανα η κολωνα
http://briefcase.pathfinder.gr/download/NIKOS_C/34980/434602/0/ge5.bmp

Ξανα η κολωνα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/NIKOS_C/34980/434603/0/ge6.bmp

Και το κρανος οπου φαινετε η τρυπα απο το ψαλιδι και τα σημαδια απο το αιμα που ετρεχε ποταμι.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/NIKOS_C/34980/434604/0/picf3-1.bmp

http://briefcase.pathfinder.gr/download/NIKOS_C/34980/434605/0/picf3-2.bmp



------------------------------------------------------------------------------------
Ας μου πει και καποιος τι εκανα λαθος και δεν τις εμφανιζει. *** edit by Sid... είναι bmp γι'αυτό. Τις έκανα link***


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 21:32:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παντως εχω δει φωτος παλια να δειχνουν -οπως λεει ο σταυρος- τον σενα με σταυρωμενα τα χερια και τους τροχους να κοιτουν ευθεια!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 21:54:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα να προσθεχω κατι για την "τρυπα" στο κρανος του Senna. Αυτο που αρχικα υποπτευθικε ως τρυπα απο κομματι της αναρτησης δεν ειναι τιποτε αλλο απο τρυπα εξαερισμου που εχουν ολα τα κρανη. Απο δημοσιογραφους βγηκε αυτη η φημη αρχικα, αλλα τελικα διαψευτικε. Εξαλου αν ειχε καρφοθει κομματι της αναρτησης θα ηταν ακομη καρφομενο και στις φωτο που βγηκαν ΑΜΕΣΟΣ μετα το ατυχημα. Εξαλου ειναι ΑΠΟΔΕΔΗΓΜΕΝΟ πως η τρυπα ειναι εξαερισμου χωρις το σιρομενο καλημα της (ολα τα κρανη ειχαν τοτε). Παντως αυτο που ισχυει ειναι οτι με τη συγκρουση (επειδη ηταν σε γωνια το αυτοκινητο με το τοιχο) η δεξια εμπρος ροδα εσπασε και ΑΥΤΗ χτηπισε τον Senna στο κεφαλι προκαλοντας ανεπανορθοτη ζημια και πολυ γρηγορα θανατο (μιλαμε για λεπτα).
Ουσιαστικα ο Senna ηταν κλινικα νεκρος ΕΠΙΤΟΠΟΥ. Ειχε μεν παλμο ΑΛΛΑ ηταν BRAIN DEAD. Το θεμα ειναι οτι στην Ιταλια αν υπαρξει θανατος σε αγωνα αυτοκινητων ΠΡΕΠΕΙ να διακοπει επιτοπου !!! Οι διοργανοτες δεν μπορουσαν να το κανουν αυτο (αφου παιζονται ΠΟΛΛΑ χρηματα σε τετοια γεγονοτα-χορηγοι/διαφημησεις) και γι'αυτο το λογο επησιμα ο θανατος του ανακοινοθηκε αργοτερα στο Νοσοκομειο οταν αποφασηστικε να κλεισουν το μηχανημα υποστηρηξης ζωης.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 22:42:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
------------------------------------------------------------------------------------
Ας μου πει και καποιος τι εκανα λαθος και δεν τις εμφανιζει.


Μηπως επειδη τα αρχεια ειναι .bmp??? Rolling eyes


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιούν 2005, 00:39:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φτάνει ρε παιδιά... έχω ανατριχιάσει... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιούν 2005, 09:49:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stevon έγραψε:
.....πράγμα το οποίο δέν φαίνεται ούτε στο video (in-car) του Σουμάχερ αλλά ούτε και στην εξωτερική λήψη


ΑΧΑ!!!! Αυτή τη λεπτομέρεια δεν τη θυμόμουν! Ο Σουμάχερ ήταν πίσω του? Είχα δίκιο τελικά!!! Να ποιος έφαγε τον Θεό Σέννα!!!!! Silly

Διαφωνώ με τη θεωρία του Πάνου περι ανωμαλίας στο δρόμο. Συμφωνώ ότι πέθανε από το κτύπημα της ανάρτησης στο κράνος.
Η κολώνα είτε έσπασε λόγο κακοτεχνίας στη συγκόληση της ή κάποιοι (βλ. Σουμάχερ...) τον έφαγαν!

Το θέμα είναι ότι ο καλύτερος οδηγός F1 όλων των εποχών Worthy δεν είναι πια μαζί μας.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ultra-one στις Πεμ 02 Ιούν 2005, 10:16:35, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιούν 2005, 09:57:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
------------------------------------------------------------------------------------
Ας μου πει και καποιος τι εκανα λαθος και δεν τις εμφανιζει.


Μηπως επειδη τα αρχεια ειναι .bmp??? Rolling eyes


ΝΑΙ. Οι Browsers δεν εμφανίζουν BMP και TIFF από το web. Μονο JPG και GIF


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιούν 2005, 10:06:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H θεωρεια περι κακοτεχνιας στο δρομο, χαμηλης πιεσης στα ελαστικα και γενικα ο συνδιασμος αυτων εχει καποια βαση, ειναι ομως ΠΟΛΥ θεωρια. Αυτη η θεωρεια αδηνατει να εξηγησει γιατι δεν εστριψε εστω και λιγο το αμαξι απο τη στιγμη που βγηκε απ'το δρομο αφου υπηρχαν αρκετα μετρα μεχρι το τοιχο και παρ'ολα αυτα ουτε οι τροχοι εστριψαν αλλα ουτε και το αμαξι στο ελαχιστο, εφυγε καρφοτα ευθεια. Γι'αυτο το λογο και το Δικαστηριο στην Ιταλια ειχε σαν επισημη εκδοχη και κατηγορια την αστοχια της κολονας του τιμονιου. Ομως δεν καταφεραν να αποδειξουν οτι αυτο ειχε σπασει πριν τη συγκρουση.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιούν 2005, 18:11:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
netblaster έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
------------------------------------------------------------------------------------
Ας μου πει και καποιος τι εκανα λαθος και δεν τις εμφανιζει.


Μηπως επειδη τα αρχεια ειναι .bmp??? Rolling eyes


ΝΑΙ. Οι Browsers δεν εμφανίζουν BMP και TIFF από το web. Μονο JPG και GIF


Και πως μπορω να κανω μια BMP σε JPEG Question Βοηθηστε καποιος για να δειτε τις φωτο που βαζω....Φαινοντε αναλυτηκα ΟΛΑ.

Γνωμη μου αν δει καποιος τις φωτο ειναι οτι η κολωνα εσπασε λογο των κραδασμων που ειχε το μονοθεσιο γιατι δεν αντεξε η κολληση που ειχανε κανει για να την προεκτηνουν.Αλλο ενα ειναι οτι με αναπηδησεις και να φρεναρεις δεν μπορεις να κοψεις αρκετα μιας και δεν υπαρχει σταθερη προσφυση.Ειδικοι ειπανε παντως μεσο τηλεμετριας στο Ιταλικο δικαστηριο οτι ο SENNA καταλαβε οτι κατι δεν πηγαινε καλα και πατησε τα φρενα αλλα το μονοθεσιο δεν μπορεσε να κατεβασει αρκετα χλμ λογο των αναπηδησεων.Αυτο φαινετε μιας και στα δοκιμαστηκα περνουσε απο εκει με +40-50 χλμ επιπλεον λογο και λιγοτερων καυσιμων ενω την μερα του ατυχηματος που ειχε περισοτερα καυσιμα δεν περασε με FULL γκαζι.

Αν δειτε το κρανος φαινετε οτι τελικα εφταιγε η γωνια της προσκουσης στον τοιχο βαση τις οποιας ο SENNA εφαγε τον τροχο στο πανο δεξιο μερος του κρανους στο σημειο πανω απο το δεξι φρυδι.Φαινετε το κρανος που εκανε γωνια απο δυνατο χτυπημα αντικειμενου (τροχου).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιούν 2005, 18:14:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ανοιξε την εικονα σε ενα προγραμμα τύπου Paint και κανε save as ως .jpg... τι ποιο απλο??
ή αλλιως βάλε url αντι για img στα link σου και τα βλέπουμε κι ετσι. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3683s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on