PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αμορτισέρ για Peugeot 308 (μοντ. 2008)

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Panospkk (Πανος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Μάϊ 2018
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Φεβ 2023, 12:03:29    Θέμα δημοσίευσης: Αμορτισέρ για Peugeot 308 (μοντ. 2008) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας. Πρέπει να αλλάξω αμορτισέρ και θα ήθελα να μου προτείνεται ποια να βάλω. Εχω δει monroe, kayaba και sachs. Τι μου προτείνεται; Εχω το 5θυρο hatchback. Δεν θέλω να είναι σκληρά. Τώρα πλαγιάσει πολυ στις στροφές. Αν αλλάξω αμορτισέρ, θα βελτιωθεί η κατάσταση;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Φεβ 2023, 17:58:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το καλύτερο είναι σχετικό...
Σχετικό με τα χρήματα που θες να δώσεις, καθώς και ποιες είναι οι ανάγκες σου...
Προσωπικά δεν θα έβαζα, για τις ανάγκες που περιγράφεις, ούτε την απλή σειρά της biltstein, ούτε την απλή της koni.
Είχα σε 306 τα sachs (νομίζω comfort σειρά)... Παραπλήσια με τα εργοστασιακά, αλλά άντεξαν μόλις 70.000χλμ...
Θα κοίταζα κάτι σε απλή σειρά πάντως και όχι με βάση τις επιδόσεις, αλλά με βάση την απόδοση. Ουσιαστικά θα κοίταζα τι προσφέρουν τα μαγαζιά για αμορτισέρ αντικατάστασης και όχι βελτίωσης.
Μην ξεχάσεις να προσθέσεις στο λογαριασμό για την αγορά τους και top mount!!!

(ΥΣ Επίσης όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Φεβ 2023, 21:15:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θες να μείνεις σε μαμά συμπεριφορά kayaba με κλειστά μάτια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Μάρ 2023, 12:23:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συμφωνήσω συνάδελφε για τα kayaba...
Έχουν αποδειχθεί πολύ τίμια και με διάρκεια σε χλμ...
Προσωπικά βρήκα σε πολύ καλή τιμή, της Delphi τα De Carbon από μία αποθήκη ανταλλακτικών που έκλεινε και τα έβαλα... Μετά από 50.000χλμ είναι ακόμα πολύ καλά... Ο καιρός θα δείξει!!!


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Panospkk (Πανος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Μάϊ 2018
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Μάρ 2023, 12:04:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προτεραιότητα μου είναι να βγάλει χιλιόμετρα Και όχι τόσο το στήσιμο του αυτοκινήτου. Θα κοιτάξω για τα Καγιαμπά που μου προτείνατε. Από άποψη χιλιομέτρων θεωρείτε ότι είναι τα καλύτερα; Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας. Θα αλλάξω και τα top mount γιατί στον μπροστά δεξιό τροχό ακούω κάποιο θόρυβο σαν τρίξιμο όταν πατάω σε λακκούβα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Μάρ 2023, 17:15:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φίλε μου από προσωπική εμπειρία, εφόσον δεν έχεις προτεραιότητα το στήσιμο (και κυρίως το χαμήλωμα) τα kayaba excel g είναι ότι καλύτερο από πλευράς χρημάτων/απόδοσης/διάρκειας
τα πιο τίμια σε σχέση με koni/sachs/bilstein κλπ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Panospkk (Πανος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Μάϊ 2018
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Μάρ 2023, 10:26:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστω πολύ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Μάρ 2023, 12:28:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να αλλάξεις και τα δύο top mount... Είναι μικρό το κόστος τους, και αφού αλλάζεις αμορτισέρ θα είναι εύκολη και η τοποθέτησή τους...


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3048s (PHP: 54% - SQL: 46%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on