PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αλλαγή τιμονιού / Δερμάτινο τιμόνι
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2003, 16:05:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
DimiP έγραψε:
...μη χαιρεσαι!!!
το τιμονι δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε σαν συνολο αλλα σιγουρα μου αρεσε το τρυπημενο κατω μερος (ετσι ειναι οντως;Wink.
τωρα ρωταω για να μαθαινω τι βγαζουν οι αλλες εταιριες και να συγκρινω.
δεν μου αρεσε που κολλας τα μπρατσα με 3Μ κολλητικη γιατι τρωνε μεγαλο ζορι και θα σου ξεκολησουν καποια στιγμη (θυμισου με)
το δικο μου της ISOTA είχε κοπιτσες οι οποιες ενω φανηκε αρχικα να το στερεωνουν καλα μετα απο 3-4 μηνες σχιστηκαν και εκανα πατεντα -τις εβγαλα και κολησα με βενζινοκολα (αθανατο πραγμα) τα κομματια του δερματος , δηλ. εκει που εσυ εβαλες 3Μ
τωρα οδηγιες δεν ειχε ε; γιατι παρακαλω; και οσοι θελουν να το ραψουν μονοι τους ;;;...τελος παντων.

το δικο μου δεν το ειχα βγαλει Twisted evil Twisted evil Twisted evil αλλα παρόλαυτα το εραψα σχετικα ευκολα λογω των "οδηγιων".

παντως στο θεμα τιμης είναι τα ιδια.

αν εχει το διατρυτο δερμα στο κατω μερος είναι στα + του!!! Wink
Wink


XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!
Δεν χαιρομαι που σου αρεσε ή δεν σου αρεσε γιατι δεν ειναι αυτη η εταιρια του μπαμπα μου... Twisted evil
Δεν καταλαβαινω πιο τρυπημενο κατω μερος????και γιατι να εχει οδηγειες???
Οσο για το 3Μ το εχει αυτο το τιμονι ο γειτονας μου εδω και ενα χρονο και δεν του εχει ξεκολλησει....το πολυ-πολυ βενζινοκολα και αθανατο! Very happy


Βρε Δημητρη ασε τα τιμονια και γραψε και κανα post εκει για τον ενισχυτη... Laughing Laughing


ολα στην ωρα τους!!!!
θα μπει και ο ενισχυτης... σιγα σιγα..

οταν ειπα τρυπημενο εννοω το κατω μισο μερος του τιμονιου, οχι δηλ το μπλε αλλα το μαυρο.
στη φωτογραφια που μας εδειξς τουλαχ. αν προσεξεις το δερμα δεν ειναι "συμπαγες" αλλα εχει μικρες τρυπιτσες (για καλυτερο αερισμο).
αυτο που εβαλες τις εχει αυτες τις τρυπιτσες ;; αν ναι καλως , αν οχι , κριμα γιατι ουτε το δικο μου εχει! Crying or Very sad
οι οδηγιες παντα χρειαζονται για να μην βρισκεσαι στη δυσκολη θεση να σου λεει ο υπαλληλος πως για να στο ραψει πρεπει να του πας το τιμονι στο χερι... Twisted evil εγω δεν θα ηθελα να το βγαλω γιαυτο και το εραψα μονος πανω στην κολωνα του 206.(χωρις να το βγαλω εννοω) Rolling eyes Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2003, 16:13:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
ολα στην ωρα τους!!!!
θα μπει και ο ενισχυτης... σιγα σιγα..

οταν ειπα τρυπημενο εννοω το κατω μισο μερος του τιμονιου, οχι δηλ το μπλε αλλα το μαυρο.
στη φωτογραφια που μας εδειξς τουλαχ. αν προσεξεις το δερμα δεν ειναι "συμπαγες" αλλα εχει μικρες τρυπιτσες (για καλυτερο αερισμο).
αυτο που εβαλες τις εχει αυτες τις τρυπιτσες ;; αν ναι καλως , αν οχι , κριμα γιατι ουτε το δικο μου εχει! Crying or Very sad
οι οδηγιες παντα χρειαζονται για να μην βρισκεσαι στη δυσκολη θεση να σου λεει ο υπαλληλος πως για να στο ραψει πρεπει να του πας το τιμονι στο χερι... Twisted evil εγω δεν θα ηθελα να το βγαλω γιαυτο και το εραψα μονος πανω στην κολωνα του 206.(χωρις να το βγαλω εννοω) Rolling eyes Rolling eyes


Aντε να δουμε ποτε??? Twisted evil

ΝΑι Δημητρη ειναι τρυπημενο το μισο μερος του τιμονιου...
τωρα δεν ξερω αν ειναι τρυπιστες!!Νομιζω μεσα στις τρυπιτσες φαινετε ανοιχτο γκρη χρωμα...τωρα τα συμπαιρασματα δικα σου... Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
freestyler (nickos)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.4 8v 5θ 00'

Ένταξη: 13 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 146
Τόπος: σιφνος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Απρ 2004, 20:27:55    Θέμα δημοσίευσης: Περί αλλαγής τιμονιού ο λόγος.. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε σεις ξερει κανεις πως βγαινει το τιμονι? εχω βαλει στο προγραμμα να το αλλαξω... θα μπορω να το κανω μονος? κ με τον αεροσακο τι γινεται?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Απρ 2004, 23:59:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε Νικο, λογω αεροσακου δεν μπορεις να το βγαλεις μονος σου!!! Δυστυχως, θα πρεπει να πας να τα σκασεις στην πεζο για το βγαλε βαλε...Αλλα το σκεφτηκες καλα να καταργησεις τον αεροσακο??? Confused


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 08:59:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νικο θα συμφωνησω και εγω με τον Γιωργο (Χρονια πολλα με την ευκαιρια Laughing )

Δεν πιστευω οτι ειναι καλη κινηση να καταργησεις τον αεροσακο. (που αχρειαστος να'ναι. Οξω που...τη απ΄την παραγκα)

Δες λιγο http://www.isotta.com

Εχει καλυμματα απο δερμα τα οποια μπορεις να ραψεις μονος χωρις να καταργησεις τον αεροσακο.

Ριξε μια ματια και στο pug του Dimip που το εχει βαλει.
http://www.206club.gr/site/index.html


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 12:59:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βγάινει το τιμόνι παιδιά μου.. έτσι αλλαξα το δικό μου.. μην φανταστείτε, έβαλα το τιμόνι του 206 1,6 XS το δερμάνινο και εβγαλα το πλαστικό.

Για να γίνει η δουλειά πρέπει να βγέι σε πρώτη φάση ο πόλος της μπαταρίας για να αποφύγουμε τυχόν μπέρδεμα με τον αερόσακο.

Απο εκεί και πέρα πρέπει να κατεβάσουμε το τιμόνι τέρμα κάτω ωστέ να έχουμε προόσβαση στις 2 βίδες Torcsh(αστερακια) που βρίσκονται πίσω απο το τιμόνι. Ξεβιδόνουμε και παιρνουμε στο χέρι το καπάκι του τιμονιού πού έχει τον αερόσακο αφού ξεσυνδέσουμε τις 2 φύσες που έχει αυτος..

Μετά και εφ'οσον έχουμε το τιμόνι ακριβως κεντραρισμένο ξαβιδώνουμε το κεντρικό παξιμάδι του βολάν (στεφάνη τιμονιού) και βγάζουμε το τιμόνι απο το καρέ του..


Στην συνέχεια βάζουμε τον λαιμό του καινούριου μας after market τιμονιού , σφίγγουμε, και βιδώνουμε επάνω του το νέο μας τιμόνι... Αυτά

Εγώ Πάντως είμαι αντίθετος με την αφαίρεση - κατάργηση του αερόσακου.. σώζει ζωές....




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
freestyler (nickos)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.4 8v 5θ 00'

Ένταξη: 13 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 146
Τόπος: σιφνος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 19:48:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο λαιμος που λες νικο ειναι ο κωνος που τον λενε αλλοι? προκειται να παρω ενα τιμονι που το φοραγε 106. λες να χει διαφορα κ να μην μπαινει??


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 20:20:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ydwr έγραψε:
Νικο θα συμφωνησω και εγω με τον Γιωργο (Χρονια πολλα με την ευκαιρια Laughing )

Δεν πιστευω οτι ειναι καλη κινηση να καταργησεις τον αεροσακο. (που αχρειαστος να'ναι. Οξω που...τη απ΄την παραγκα)

Δες λιγο http://www.isotta.com

Εχει καλυμματα απο δερμα τα οποια μπορεις να ραψεις μονος χωρις να καταργησεις τον αεροσακο.

Ριξε μια ματια και στο pug του Dimip που το εχει βαλει.
http://www.206club.gr/site/index.html



Θα συνφωνησω με τον Πανο!

Και για να το θυμησω για ακομα μια φορα το παλιο μου Topic ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ

Εκει θα βρεις και φοτο του δικου μου τιμονιου.... Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
freestyler (nickos)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.4 8v 5θ 00'

Ένταξη: 13 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 146
Τόπος: σιφνος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 20:30:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ιδιο ειναι ομως βρε σεις με το να βαλεις ενα μομακι? ουδεμια σχεση....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 20:40:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

freestyler έγραψε:
το ιδιο ειναι ομως βρε σεις με το να βαλεις ενα μομακι? ουδεμια σχεση....


Σιγα ρε φιλε 1.4 εχουμε..... Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
freestyler (nickos)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.4 8v 5θ 00'

Ένταξη: 13 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 146
Τόπος: σιφνος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 21:02:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ακουω τιποτα!! Smile Smile
απλα μ'αρεσει να βαλω κατι με στυλ αγωνιστικο κ ενα μομο ειναι αν μη τι αλλο οτι καλυτερο... θα σωθω κ απο την κορνα που για να κορναρεις πρεπει να χεις φαει καλα το πρωι κ να ριχνεις μπουκετα στο τιμονι... Very happy Very happy
τωρα οσον αφορα τον αεροσακο.... ετσι κι αλλιως ουτε τη ζωνη δε φοραω.... μακαρι να μην την ξεχνουσα κ να μην την αντιπαθουσα κ για τον αεροσακο δεν με νοιαζει κ πολυ....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 23:45:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

freestyler έγραψε:
δεν ακουω τιποτα!! Smile Smile
απλα μ'αρεσει να βαλω κατι με στυλ αγωνιστικο κ ενα μομο ειναι αν μη τι αλλο οτι καλυτερο... θα σωθω κ απο την κορνα που για να κορναρεις πρεπει να χεις φαει καλα το πρωι κ να ριχνεις μπουκετα στο τιμονι... Very happy Very happy
τωρα οσον αφορα τον αεροσακο.... ετσι κι αλλιως ουτε τη ζωνη δε φοραω.... μακαρι να μην την ξεχνουσα κ να μην την αντιπαθουσα κ για τον αεροσακο δεν με νοιαζει κ πολυ....


ο θεος μαζι σου τοτε... δεν υπάρχει ξεχναω να βαλω την ζωνη μου... το κλειδι ξεχνας να το γυρισεις? τον συμπλεκτη ξεχνας να τον πατησεις για να αλλαξεις ταχυτητες? ετσι να μην ξεχνας και την ζωνη... τι να πω πια δηλαδη... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 09:57:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:


Το μαλλι πηγε 83ευρο με τοποθετηση και κεντημα....
Οσο τον εβλαπα παλικαρι πραμα να κενταει ελεγα οτι αξιζει τα λεφτα του... Laughing Laughing Laughing
Τα φουσκωματακια τα εχει!Βασικα μεσα στο κουτι ειχε δυο πλαστικα-ελαστικα κομματακια που κολληθηκαν με μια κολα και κεντηθηκαν απο πανω....


Το ίδιο (simoniracing) έχω πάρει και εγώ (σε γκρι-μαύρο), αλλά επειδή δεν υπήρχε κάποιος να μου το τοποθετήσει, αναγκάστηκα να το κάνω μόνος μου. Τελικά είναι αρκετά δύσκολο να το τοποθετήσεις και το κυριότερο χρειάζεται υπομονή και χρόνο.

Εγώ βέβαια, επειδή το έβαλα 1 μέρα πριν φύγω διακοπές το καλοκαίρι, το έβαλα πολύ βιαστικά, οπότε και η τοποθέτηση δεν είναι η καλύτερη δυνατή. Και εκτός των άλλων μου κόπηκε και η κλωστή 3 φορές στην μέση της διαδρομής Mad Οπότε στην επόμενη τοποθέτηση θα φροντίσω να έχω αγοράσει πιο ανθεκτική κλωστή.

Στα μείον η βελόνα που περιλαμβάνει...τουλάχιστον με την δική μου ήταν αδύνατο να ράψεις, οπότε αναγκάστηκα να δανειστώ από αλλού. Επίσης χρειάστηκα πένσα σε κάποια σημεία για να την τραβάω.

Κατά τα άλλα, μιλάμε για εντελώς διαφορετική αίσθηση στο τιμόνι, ιδίως στα παλιά 206 που δεν έχουν δερμάτινο τιμόνι.

ΥΓ: Και ναι, το κάτω μέρος είναι τρυπητό Wink


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 15:52:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Skull έγραψε:


Το μαλλι πηγε 83ευρο με τοποθετηση και κεντημα....
Οσο τον εβλαπα παλικαρι πραμα να κενταει ελεγα οτι αξιζει τα λεφτα του... Laughing Laughing Laughing
Τα φουσκωματακια τα εχει!Βασικα μεσα στο κουτι ειχε δυο πλαστικα-ελαστικα κομματακια που κολληθηκαν με μια κολα και κεντηθηκαν απο πανω....


Το ίδιο (simoniracing) έχω πάρει και εγώ (σε γκρι-μαύρο), αλλά επειδή δεν υπήρχε κάποιος να μου το τοποθετήσει, αναγκάστηκα να το κάνω μόνος μου. Τελικά είναι αρκετά δύσκολο να το τοποθετήσεις και το κυριότερο χρειάζεται υπομονή και χρόνο.

Εγώ βέβαια, επειδή το έβαλα 1 μέρα πριν φύγω διακοπές το καλοκαίρι, το έβαλα πολύ βιαστικά, οπότε και η τοποθέτηση δεν είναι η καλύτερη δυνατή. Και εκτός των άλλων μου κόπηκε και η κλωστή 3 φορές στην μέση της διαδρομής Mad Οπότε στην επόμενη τοποθέτηση θα φροντίσω να έχω αγοράσει πιο ανθεκτική κλωστή.

Στα μείον η βελόνα που περιλαμβάνει...τουλάχιστον με την δική μου ήταν αδύνατο να ράψεις, οπότε αναγκάστηκα να δανειστώ από αλλού. Επίσης χρειάστηκα πένσα σε κάποια σημεία για να την τραβάω.

Κατά τα άλλα, μιλάμε για εντελώς διαφορετική αίσθηση στο τιμόνι, ιδίως στα παλιά 206 που δεν έχουν δερμάτινο τιμόνι.

ΥΓ: Και ναι, το κάτω μέρος είναι τρυπητό Wink


και εγω ασημιηθελα να βαλω,ειναι πολυ καλο,αλλα δεν μπορουσα να βρω...

Τσαο σου εχει τριφτει καθολου??

εμενα στην αριστερη μερια εκει που γινετε η αλλαγη δερματος χρωματος(απο μπλε σε μαυρο)εχει ενα εξογκοματακι και τρβετε συνεχια...

Επεισις μου εχει φυγει ενα μικρο κοματακι απο το μαυρο σημειο κατω ακριβως απο την αριστερη μερια που βαζω το χερι μου! Embarassed



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 16:52:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:

Τσαο σου εχει τριφτει καθολου??

εμενα στην αριστερη μερια εκει που γινετε η αλλαγη δερματος χρωματος(απο μπλε σε μαυρο)εχει ενα εξογκοματακι και τρβετε συνεχια...

Επεισις μου εχει φυγει ενα μικρο κοματακι απο το μαυρο σημειο κατω ακριβως απο την αριστερη μερια που βαζω το χερι μου! Embarassed


Στους 3 μήνες που το έχω, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.
Αναμενόμενο είναι να τρίβεται στα εξογκώματα (μήπως δεν είναι σφιχτά δεμένο?) αλλά να πω την αλήθεια δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο στο δικό μου. Ή τουλάχιστον κάτι που να με ενοχλεί έντονα.

Πάντως αν είχα κάνει καλύτερη τοποθέτηση θα ήμουν και πιο ευχαριστημένος.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 18:13:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Skull έγραψε:

Τσαο σου εχει τριφτει καθολου??

εμενα στην αριστερη μερια εκει που γινετε η αλλαγη δερματος χρωματος(απο μπλε σε μαυρο)εχει ενα εξογκοματακι και τρβετε συνεχια...

Επεισις μου εχει φυγει ενα μικρο κοματακι απο το μαυρο σημειο κατω ακριβως απο την αριστερη μερια που βαζω το χερι μου! Embarassed


Στους 3 μήνες που το έχω, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.
Αναμενόμενο είναι να τρίβεται στα εξογκώματα (μήπως δεν είναι σφιχτά δεμένο?) αλλά να πω την αλήθεια δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο στο δικό μου. Ή τουλάχιστον κάτι που να με ενοχλεί έντονα.

Πάντως αν είχα κάνει καλύτερη τοποθέτηση θα ήμουν και πιο ευχαριστημένος.






Να ακριβως.... Very happy

Στο 1 ειναι το εξωγκομα που ελεγα,δεν ειναι κακοτοποθετημενο,απλα ετσι ειναι το σχεδιο του!!Εκει λιγο προσοχη θελει,εχει ψιλογδαρθει και τωρα το προσεχω.Γιατι πολλες φορες για να κανω πολλους κυκλους το τιμονι σφιγκω την γροθια μου και το βαζω ακριβως σε εκεινο το σημειο με το ενα χερι για πιο γρηγορα!

Στο 2 ετσι ξεκαρφωτα μου εφυγε ενα κοματακι (πλαστικο??? Confused )!!!Στην ουσια εχει ξεκολησει το απο επανω γυαλιστερο μερος!!Αλλα εφτηχως δεν φαινετε πολυ!! Very happy



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 21:34:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω σκεφτεί πολλές φορές ότι ένα όμορφο τιμονάκι θα άλλαζε την όψη του εσωτερικού του 206. Ειδικά σε συνδυασμό με ανάλογες δερματίνες θα έκανε την καμπίνα καινούρια. Όμως υπάρχει ένα μείζον πρόβλημα: ο αερόσακος...

Έχω δει σε διάφορα sites βελτιώσεων aftermarket τιμόνια που διαθέτουν αερόσακο. Δουλεύουν όμως; Είναι ασφαλή; Παίζει ρόλο ο εγκέφαλος ή το multiplex στην αλλαγή τιμονιού-αερόσακου; Γνωρίζει κανείς κάτι για μια τέτοια αλλαγή;

Κακά τα ψέματα, ωραία η εμφάνιση αλλά πάνω από όλα η ασφάλειά μας Wink




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2004, 16:53:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω που προσπαθω εδω και δυο μερες να το αλλαξω και ολο κατι παει στραβα! Την πρωτη βλεπουμε οτι ο κωνος αφηνει πολυ κενο, μετα αφου το ξεπερναμε αυτο βλεπουμε οτι μεσα στον κωνο εχει μια αντισταση (αυτη μπερδευει τον εγκεφαλο για τον αεροσακο) ενω τα καλωδια του αεροσακου ειναι δυο! Τωρα παμε στην σημερινη μερα που αποφασισαμε να το βαλουμε με αναμενο το λαμπακι και θα παραγγελναμε και μια ακομα αντισταση. Αφου ταλειωνουμε την τοποθετηση του τιμονιου και παμε να το ξεκλειδωσουμε βλεπουμε οτι οπως το γυρνας πριν την επαναφορα κατι εβρισκε κατι εκανε εναν θωρυβο!!!!! Οποτε βγηκε παλι! Εχει δοκιμασει ή εχει βαλει κανενας τιμονη σε 1400 μοντελο 2003;;;;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2004, 19:10:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το τιμόνι που παιδεύεσαι να βάλεις έχει αερόσακο; Για πες μας περισσότερες λεπτομέρειες... Wink




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2004, 19:22:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λιγο ασχετο αυτο που θα πω παιδια αλλα αν ξερει κανεις θα με βοηθουσε απεριοριστα...
ο αδερφος μου εχει τρακαρει ενα ibiza και τωρα βγαζω διαφορα μερη για να τα δωδω ανταλακτικα... εχω κολησει στο τιμονι... το εχω κανει βιδεος οδο δεν γινεται αλλα τιπτοα... εκοψα σημερα τον αεροσακο και βλεπω οτι εχει σαν ταπα κατι... εχει κατι εσωχες οι οποιες τις χτυπησα με κατσαβιδι αλλα δεν ξεβυδωνει... ξερει κανεις αν χρειαζεται ειδηκο κλειδι να μην καθομαι να το καταχτυπαω ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1781s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on