PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εξαγωγή (Εξατμίσεις - Καταλύτες - Χταπόδια)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 96, 97, 98  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 11:49:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μπορούσατε να μου πείτε τη γνώμη σας για την εξάτμιση αυτή που θέλω να βάλω? Embarassed Crying or Very sad


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 11:56:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassop26 έγραψε:
Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι να βάλω εξάτμιση ... ρώτησα στον Ποπάϋ και μου έδειξε μια έτοιμη για 206xs 1400 αλλά μόνο το πίσω καζανάκι..
Μου είπε πως κοστίζει 200€ και έχει 5 χρόνια εγγύηση. Η ερώτηση είναι τι αξίζει τελικά να βάλεις ?
Επειδή διάβασα όλα όσα γράφετε μέχρι στιγμής και δεν έχω καταλάβει ακόμα... αξίζει μόνο το καζανάκι ? Από τον καταλύτη και πίσω ? ή τελικά μαζί με τον καταλύτη?


Αν πραγματικά έχει 5 χρόνια εγγύηση (γραπτή ???) τότε 200 ευρώ είναι
ένα μέτριο ποσό για πίσω καζανάκι.
Το κυριότερο πρόβλημα με τις χειροποίητες εξατμίσεις είναι η αντοχή τους
στον χρόνο και η ποιότητα κατασκευής τους.
Αν παρέχεται ΣΙΓΟΥΡΗ εγγύηση για τα 2 παραπάνω, τότε δεν έχω κάποιο
λόγο να διαφωνίσω με την απόφασή σου.

Τώρα για το αν αξίζει, προσωπικά θα πώ ΝΑΙ αν είναι θέμα εμφάνισης,
και ΟΧΙ αν είναι θέμα ιπποδύναμης.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 12:08:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Τώρα για το αν αξίζει, προσωπικά θα πώ ΝΑΙ αν είναι θέμα εμφάνισης,και ΟΧΙ αν είναι θέμα ιπποδύναμης.


Για θέμα ιπποδύναμης τι αξίζει?


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 12:25:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχώς ότι αξίζει από θέμα ιπποδύναμης, δεν αξίζει από θέμα χρημάτων
στο συγκεκριμένο μοτέρ.
Θα πρέπει να σκάσεις γύρω στiς 300.000-500.000 δρχ. (ανάλογα το είδος
της κατασκευής) για να πεις ότι κάνεις κάτι στο θέμα της εξαγωγής
καυσαερίων.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 13:53:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια "πηδηξατε" κατι που ειπε ο τυπος του Ποπαυ... οτι η διατομη του σωληνα του 206 ειναι ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ μεχρι το τελικο. Αυτο μου το χει πει ιδιοκτητης αντιπροσωπειας Peugeot (αρκετα σχετικος μιας και φτιαχνει και αγωνιστικα) οταν μιλαγαμε για το τι μπορω να κανω στο 206 και μου πε τοτε σχετικα με τον 1400 κινητηρα: (Ειχα ρωτησει τι διαφορα ειχε ο 1400 ο 75αρης με τον 1400 τον 90αρη που εμπενε παλια στο 106)

Μου λεει.. Ο δικος σου ο κινητηρας εχει αλλη πολλαπλη εισαγωγης απο τον 90αρη και ειναι multipoint. Εσυ, μου λεει, χρειαζεσαι ενα ΤΕΛΙΚΟ καζανακι και το αμαξι θα παρει αλλο αερα... θα ροπιαζει πολυ καλυτερα χαμηλα και θα βελτιωθει πολυ. Επισης χρειαζεσαι βενζινη ψηλα γιατι στεγνωνεις. (Αυτο δεν συζητησαμε πως θα βελτιωνοτανε)

Οταν το βαλα το τελικο ειδα αρκετα μεγαλη διαφορα οχι στην ιπποδυναμη αλλα εκει που την χρειαζομαι - ΡΟΠΗ ΣΤΑ ΧΑΜΗΛΑ (δηλαδη Βασω φαντασου οτι πρακτικα αυτο σημαινει οτι το αμαξι στις 1000-3000 στροφες περιπου θα τραβαει αρκετα καλυτερα απο οτι τωρα και θα το βρεις αρκετα πιο ευκολο-οδηγητο με μικροτερη απαιτηση για κατεβασματα ταχυτητων οταν "κρεμαει" ο κινητηρας)

Οποτε αντι καποιος να δωσει 500 χιλιαδες για εξατμιση δεν παει να παρει ενα αλλο μοτερ να τελειωνει? Ακομα και τα 1600αρια τα 8βαλβιδα του Rallye με τα 105 hp τα βρισκεις απο 200-500 χιλιαδες....

Εγω σε συμβουλευω Βασω να το βαλεις και δεν θα απογοητευτεις ουτε απο εμφανιση-ηχο αλλα ουτε απο αποδοση. Δεν ειναι τοσο η θεαματικη αυξηση οσο η ουσιωδης αυξηση που βελτιωνει την οδηγησιμοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 14:34:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Εγω σε συμβουλευω Βασω να το βαλεις και δεν θα απογοητευτεις ουτε απο εμφανιση-ηχο αλλα ουτε απο αποδοση. Δεν ειναι τοσο η θεαματικη αυξηση οσο η ουσιωδης αυξηση που βελτιωνει την οδηγησιμοτητα.

Alex θα κλείσω ραντεβού μέχρι τέλος της εβδομάδας γιατί είναι από τα πράγματα που έχω σκοπό να κάνω στο τουτού μου Laughing Laughing
ευχαριστώ για τις συμβουλές σου Smile
και εσένα chataso Smile


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 19:27:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περισσοτερο να κοιταξεις το θεμα εμφανιση και οχι αποδοση.
Ετσι να βαλεις μονο το τελικο και οχι και μεσαιο και συρματινο καταλυτη Επισης να αναρωτηθεις κατα ποσο εισαι ετοιμη να υπομεινεις τον εξτρα θορυβο(ειναι γνωστο οτι τα χειροποιητα ειναι πιο βαρβαρα απο τα επωνυμα)
Η τιμη εαν το τελικο ειναι ολο αλουμινιο ειναι πολυ καλη και ο ΠΟΠΑΥ απο τα πιο γνωστα Χειροποιητα του χωρου
Να εχεις υποψη οτι εαν μετα απο καποια χρονια παραδωσει το πνευμα θα ειναι απο διαβρωση στις κολλησεις...
(Μην παρατησεις εκει το μαμισιο σου..Δεν ξερεις ποτε το ποτε θα σου χρειαστει....)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Σεπ 2002, 00:30:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexandros έγραψε:
Περισσοτερο να κοιταξεις το θεμα εμφανιση και οχι αποδοση.
Ετσι να βαλεις μονο το τελικο και οχι και μεσαιο και συρματινο καταλυτη Επισης να αναρωτηθεις κατα ποσο εισαι ετοιμη να υπομεινεις τον εξτρα θορυβο(ειναι γνωστο οτι τα χειροποιητα ειναι πιο βαρβαρα απο τα επωνυμα)
Η τιμη εαν το τελικο ειναι ολο αλουμινιο ειναι πολυ καλη και ο ΠΟΠΑΥ απο τα πιο γνωστα Χειροποιητα του χωρου
Να εχεις υποψη οτι εαν μετα απο καποια χρονια παραδωσει το πνευμα θα ειναι απο διαβρωση στις κολλησεις...
(Μην παρατησεις εκει το μαμισιο σου..Δεν ξερεις ποτε το ποτε θα σου χρειαστει....)



ρε αλεξανδρε χαλας το κλιμα και το χαρακτηρα του club, ακου εκει να κοιταξει την εμφανιση και οχι την αποδοση....
ρε προδοτη !!! στην πυρά ρε!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Σεπ 2002, 00:50:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όποιος θέλει να κοιτάξει την εμφάνιση της εξάτμισής του ας κολλήσει μία φαρδιά μπούκα πίσω στο καζανάκι του και να μην ξοδεύεται να αγοράζει βελτιωτικά καζανάκια.
Όσον αφορά το θέμα της απόδοσης νομίζω ότι ο Αλέξης μας κάλυψε: Ροπούλα χαμηλά και τίποτα άλλο... (Παίζεται και η ελαφριά μείωση της τελικής ταχύτητας εάν το τελικό καζανάκι παραείναι ελεύθερο)


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Σεπ 2002, 08:41:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το είπα και το ξαναλέω

FULL DEVIL SYSTEM!!!!!!!!!!!!!!!
άμα θέλετε μούρη ζωγραφίστε δύο φωτιές στις πόρτες αφήστε μούσια μέχρι το γόνατο και αρχίστε να χτυπάτε μπούγκι με το πόδι!!!!!!

"the blues has got ahold of me, i believe i am getting dizzy"
Billy Gibbons



GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Σεπ 2002, 16:42:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMIP έγραψε:



ρε αλεξανδρε χαλας το κλιμα και το χαρακτηρα του club, ακου εκει να κοιταξει την εμφανιση και οχι την αποδοση....
ρε προδοτη !!! στην πυρά ρε!!!!

Σιγα βρε :evilbat: που πεσατε να με :eating:
Το 1400 εχει η κοπελα γιατι να δωσει για ενα αλογο παραπανω 30000
επιπλεον?Να ειχε το διλιτρο μαλιστα οχι απλως Devil αλλα Αρχιντεβιλ Exclamation




Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αλεξ@νδρος στις Κυρ 03 Νοέ 2002, 02:55:04, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Σεπ 2002, 01:51:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το θεμα εξατμιση..... αχ αχ αχ

Λοιπον.... με χταποδι και εξατμιση που εχω + σκουπα ,vini αυριο οι photos, και συμφωνα με το " Υπολογιστής χ.α.ω & σ.α.λ. Κινητήρα " ειδα τελικεσ κοντα στα 195 χιλιομετρα

αυτα
Δευτρα βραδυ μου διαρηξανε το αυτοκινητο στην Ανω Πολη Θεσσαλονικης ευτυχως... πολυ μικρο το κακο... 1 σπσμενο τζαμι συνοδηγου και απςλεια διπλωματος




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
takhs 
Επισκέπτης







ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 22:32:18    Θέμα δημοσίευσης: σχετικα με εξατμησης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα απο κεφαλονια ειμαι νεω μελωσ και δεν κσερω τι γεινεται σε αυτο το side αν γεινεται να με ενειμερωσεις πως λειτουργη που μιλαται ολοι και που στελνω η λαβαινω e mail εχω ενα 206 color line 1 .4 75 ηποι με εξατμισει απο χταποδι μεχρι τελικω ανοξειδωτη χειροποιητη και μου στοιχησε 733 ευρω επισης θα ηθελα να μου πεισ πωσ παιρνω κωδικο ονωμα και επισεις πωσ και που στελνω λοιπες πληροφωριες για το 206 μου ευχαρειστω
Επιστροφή στην κορυφή
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Οκτ 2002, 11:10:10    Θέμα δημοσίευσης: Re: σχετικα με εξατμησης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

takhs έγραψε:
καλησπερα απο κεφαλονια ειμαι νεω μελωσ και δεν κσερω τι γεινεται σε αυτο το side αν γεινεται να με ενειμερωσεις πως λειτουργη που μιλαται ολοι και που στελνω η λαβαινω e mail εχω ενα 206 color line 1 .4 75 ηποι με εξατμισει απο χταποδι μεχρι τελικω ανοξειδωτη χειροποιητη και μου στοιχησε 733 ευρω επισης θα ηθελα να μου πεισ πωσ παιρνω κωδικο ονωμα και επισεις πωσ και που στελνω λοιπες πληροφωριες για το 206 μου ευχαρειστω


Φίλε Τάκη καλώς ήλθες στην παρέα των 206. Χαιρετισμούς και στην όμορφη Κεφαλονιά!
Αρχικά να σου πω ότι ήδη έχεις μάθει πω να κάνεις post....αφού όπως βλέπεις απαντώ σε μηνυμά σου.
Επίσης μπορεί να στέλνεις προσωπικά μηνύματα σε όποιο χρήστη θέλεις πατώντας το πλήκτρο PM που βλέπεις σε κάθε χρήστη. Τα μηνύματα αυτά είναι εντελώς προσωπικά και κανείς δεν τα διαβάζει εκτός από τον χρήστη που τα στέλνεις.

Περιμένουμε να μας αναλύσεις το σύστημα εξάτμισης που έχεις βάλει και τις εντυπώσεις σου από το 206 σου.

Αν έχεις φωτογραφίες από το 206 σου και κάποιες πληροφορίες μπορείς να τα στείλεις στο email: info@206club.gr και εμείς θα φροντίσουμε να τα περάσουμε στο site.

Αυτά!!!

Φιλιά στην Κεφαλονιά!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Οκτ 2002, 11:18:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλως ήλθες στην παρέα μας takhs.

Προφανώς είναι η πρώτη σου επαφή με Forum έστι;

Λοιπόν, για να σε βοηθήσουμε λίγο ο καθένας μας γράφει κάποιο θέμα που τον ενδιαφέρει ώστε να του απαντήσουν οι υπόλοιποι, ή διαβάζει αυτά που έχουν γράψει οι προηγούμενοι και άν έχει κάτι να προσθέσει απαντάει.

Ετσι απλά!

Πάντως οποιαδήποτε απορία έχεις, μπορείς ελεύθερα να ρωτήσεις και να σου απαντήσουμε!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Οκτ 2002, 23:39:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς ήρθες Τάκη, στο πιο φιλόξενο Forum του κόσμου. Παρεπιπτόντως εδώ θα μπορείς να μεταβιβάσεις, αλλά και να μάθεις, τα πάντα γύρω από το Peugeot 206!


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Darkvow (Λευτέρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.1 (8V) XN (2000)

Ένταξη: 06 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Οκτ 2002, 20:58:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geia sas mages einai molis h prwth fora poy grafw meta ap thn synanthsh.


File exw ki egw to 1.1 xt kai exw valei mia powerful h opoia einai kai se kalh timh 65.ooo drx. kai den kanei poly thoryvo.Kalh epilogh!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Οκτ 2002, 21:06:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Darkvow Καλως σε βρηκα στο Φορουμ Smile colors
Δικο σου ειναι το πολυ ωραιο πορτοκαλι (tangerine) που στις επομενες φωτο της συναντησης εξαφανιστηκε?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 19:45:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:

Όσον αφορά το θέμα της απόδοσης νομίζω ότι ο Αλέξης μας κάλυψε: Ροπούλα χαμηλά και τίποτα άλλο... (Παίζεται και η ελαφριά μείωση της τελικής ταχύτητας εάν το τελικό καζανάκι παραείναι ελεύθερο)


Μόλις γύρισα από το εξατμισάδικο. Έβαλα στο 106 μου ένα τελικό καζανάκι από ελληνική εταιρία, έδειχνε προσεγμένη κατασκευή.

Το θέμα είναι ότι ενώ είναι σχετικά ήσυχο ψηλά, στο ρελαντί κάνει πολύ θόρυβο!

Το κυριότερο όμως είναι, ότι ναι μεν χαμηλά τραβάει λίγο καλύτερα, αλλά έχασε την ευστροφία του! Δεν έχει καμία σχέση ο τρόπος που ανέβαζε στροφές πριν με τώρα. Είναι φυσιολογικό αυτό με τις ελεύθερες εξατμίσεις ή απλώς η δικιά μου έχει κακή σχεδίαση;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 20:00:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PetrosG έγραψε:
Miltellas έγραψε:

Όσον αφορά το θέμα της απόδοσης νομίζω ότι ο Αλέξης μας κάλυψε: Ροπούλα χαμηλά και τίποτα άλλο... (Παίζεται και η ελαφριά μείωση της τελικής ταχύτητας εάν το τελικό καζανάκι παραείναι ελεύθερο)


Μόλις γύρισα από το εξατμισάδικο. Έβαλα στο 106 μου ένα τελικό καζανάκι από ελληνική εταιρία, έδειχνε προσεγμένη κατασκευή.

Το θέμα είναι ότι ενώ είναι σχετικά ήσυχο ψηλά, στο ρελαντί κάνει πολύ θόρυβο!

Το κυριότερο όμως είναι, ότι ναι μεν χαμηλά τραβάει λίγο καλύτερα, αλλά έχασε την ευστροφία του! Δεν έχει καμία σχέση ο τρόπος που ανέβαζε στροφές πριν με τώρα. Είναι φυσιολογικό αυτό με τις ελεύθερες εξατμίσεις ή απλώς η δικιά μου έχει κακή σχεδίαση;



Εδώ ο καλός εξατμισάς!
Φαντάζομαι ότι μιλάς για το 106...?

Αν ναι...Το πρόβλημα είναι φανερό...
Το τελικό που έβαλες παραείναι ελεύθερο με αποτέλεσμα να χάσεις το back pressure που χρειάζεται το αυτοκίνητο για να δείξει την ευστροφία του.

Αν έβαζες μία Universal Επώνυμη δεν θα είχες αυτό το πρόβλημα. Το πρόβλημα δεν θα υπήρχε επίσης σε 106/1600 άφού αυτό βγάζει περισσότερα καυσαέρια...

Αν είναι φυσιολογικό ή όχι?
Φυσικά όχι...ένα καλό τελικό καζανάκι ελεύθερο δίνει και θόρυβο και μικρή βελτίωση (κυρίως στις χαμηλές και ροπή) αλλά δεν πρέπει να χαλάσει το αυτοκίνητο...

Αν έχεις βάλει FESTUS....σε ενημερώνω ότι ο κος FESTUS για τους πελάτες που ξέρουν δύο πράγματα τους κάνει "ειδικές" κατασκευές για τον κινητήρα...

Εχει βάλει συνάδελφος με 106/Gti και είναι μούρλια....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 96, 97, 98  Επόμενη
Σελίδα 3 από 98

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2225s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on