PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αλλαγή xειριστηρίου για νέο Cd player
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
klain (giorgos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) SpPk (2006)

Ένταξη: 08 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 211
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2004, 13:35:08    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Αλλαγή xειριστηρίου για νέο Cd player Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hey there κόσμε!
Χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη και τα τετριμμένα!
Περιμένω απο "γνωστό" αυτές τις μέρες ένα cd receiver της Kenwood με υποστήριξη mp3... Καλά ώς εδώ..
Αυτο που με προβληματίζει είναι το χειριστήριο... Θα μπορέσω να προσαρμόσω το ίδιο χειριστήριο που έχω στο τιμόνι με κάποιον αντάπτορα (η ακόμα καλύτερα χωρίς) στο καινούριο player? Η θα χρειαστεί να βγάζω βάζω καλώδια για να το αλλάξω με το remote που δίνει η kenwοod?
Το χέρι μου έχει προσαρμοστεί σε απίστευτο βαθμό στο υπάρχον εργοστασιακό χειριστήριο και θα μου κακοφανεί απίστευτα αν χρειαστεί να το αλλάξω... Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιος σχετικός adaptor και την τιμή του; Αν όχι θα εκτιμούσα πάρα πολύ άν μου λέγατε την διαδικασία που χρειάζεται για την αλλαγή! Είναι κάτι εύκολο η καλύτερα θα ήταν να το πάω σε κάποιον πιο "ειδικό"?
Αυτά...
Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
overgr (Σταύρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) CC (2002)

Ένταξη: 21 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 248
Τόπος: Παπάγου, Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2004, 13:41:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι υπάρχει κάποιος αντάπτορας, αλλά νομίζω ότι είναι σχετικά τσιμπημένος (νομίζω καμιά 100ή ευρώ...).

Ρώτα σε μαγαζιά που βάζουν κασετόφωνα ή στο www.caraudioforum.gr

Ότι μάθεις σχετικό γράψε το εδώ, γιατί ίσως ενδιαφέρει και άλλους.


Δες και στο http://www.connects2.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
klain (giorgos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) SpPk (2006)

Ένταξη: 08 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 211
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2004, 14:17:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ok.. thnx... Pefto me ta moutra sto diabasma kai tha enhmeroso gia to opoio symperasma... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Απρ 2004, 08:42:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pio montelo exeis?
epeidi to epsaksa kali douleia se afta ta themata kanei o kalogeropoulos alla pezei rolo to montelo pou exeis(an ipostirizei antaptora)kai defteron an o antaptoras pou bgenei gia to diko sou montelo radio-mp3 teriazei kai sto diko sou xeiristirio... apo oti ksero iparxoun polla montela gia polla xeiristiria tis peugeot kai gia polla radio-cd tis kenwood kai oti otan mpei den iparxei kanena prob.... pantos den sou leo sigoura..... pes mou to montelo kai otan prolavo tha sou apantiso... pantos to site tou kalogeropoulou exei stoixeia gia ola afta... an kai tha sou sinistousa na pareis kai na miliseis mazi tou gia na sou pei 100% ... min miliseis me kanenan texniko(o enas leei nai o allos oxi..) mila me ton kalogeropoulo.... elpizo na voithao kai sorry an fenete oti kano diafimisi apla den exo akousei apo kanenan na exei valei kai epeidi to epsaksa poli to thema kanenas den sou dinei egiisi eno o allos sou leei ama doulepsei tha to pliroseis.... antithetos oi alloi afou to anoiksoun sou lene plirose to giati ego mporei na min to pouliso...... Wink an thes kapoia pio sigekrimeni pliroforia stile mou pm na sou stilo to kinito mou...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
klain (giorgos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) SpPk (2006)

Ένταξη: 08 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 211
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Απρ 2004, 20:01:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hey there.. to KDC-M4524G pes mou kala nea na petao apo th xara mou :p
To ksero ti den einai kai poly soi montelo... to bazo prosorina... (an to balo) kai an einai na doso alla 150eyro gia na paro adaptor xilies fores na ta doso gia kati kalytero... Smile
Eimai thessalonikh opote dystyxos o kalogeropoulos apokleietai...
/me perimenei agoniodos Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Απρ 2004, 23:21:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλύτερα να πάρεις ένα καινούριο παρά να δώσεις Λ7 για φτιάξιμο αυτού που λές και πιθανώς να μην δουλεύει τόσο καλά όσο θα έπρεπε το joystick!!! Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Απρ 2004, 22:37:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

an telika doulepsei den tha exei kanena problem...
tha ton rotiso tin alli vdomada pou tha pao apo ekei na valo ego ton adaptora..... ama mpeis sto site tou www.kalogeropoulos.gr tha deis oti kapou exei projects apo alla aftokinita kai tha deis oti exei valei epitixestata ton adaptora se ena 206cc.... opote anameneis kai apo evdomada sou leo....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
klain (giorgos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) SpPk (2006)

Ένταξη: 08 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 211
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2004, 14:36:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είδα λιγάκι το site tou kalogeropoulou... Έχει πράγματι αντάπτορα kenwood-peugeot και απο ότι καταλαβαίνω και ελπίζω πρέπει να ταιριάζει και στο δικό μου... Είναι αντάπτορας για όλα τα kenwood και έχει περίπου 130 ευρώ... Το μόνο που σκέφτομαι τώρα είναι οι ενδείξεις στην οθόνη (την απλή χωρίς υπολογιστή ταξιδίου)... Έχω ακούσει πως υπάρχουν αντάπτορες (ίσως να το κάνει και ο συγκεκριμένος) που δείχνουν κανονικά και τις ενδείξεις στην οθόνη... Αν πράγματι γίνεται και αυτο.... Γιούπι! Laughing
(Στα παραπάνω παίρνω ώς δεδομένο οτί θα λειτουργήσει... να δούμε!)
Νικ7 ανυπομονώ! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2004, 19:29:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

e afou mpikes giati den ekanes kai ena kopo na mpeis na deis an grafei stis prodiagrafes tou tou 4524 an exei to simataki pou leei an sindeete i oxi anyway mpeno ego tora kai se ligaki tha sou apantiso na sou po an ginete....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2004, 19:31:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

telika opos leei sta stoixeia tou kenwood 4524g sto site http://www.kalogeropoulos.gr/Products/SpecificProduct.asp?PRODID=1084&BRANDID=2 sto meros pou exeei ta xaraktiristika tou sta agglika leei.... Infra Red & Hard Wired Remote Control Option... ara an ksereis kai agglika katalaveneis ti ennoei.... pantos ena tilefonaki den ine kako kai opos sou ksanaeipa mila me ton kalogeropoulo....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 19:10:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα JVC παντως που ρωτησα εδω Σαλονικα με 100 ευρω αλλαζουν μεσα την πλακετα ωστε να δουλευει το υπαρχον... Και γινεται πολυ γρηγορα η αντικατασταση του... Αλλα 100 ευρω μου φανηκαν πολλα και δεν το εκανα ακομα...


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 22:32:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και καλύτερα να μην το κάνεις κατά την ταπεινή μου γνώμη! Rolling eyes Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2004, 15:10:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
Στα JVC παντως που ρωτησα εδω Σαλονικα με 100 ευρω αλλαζουν μεσα την πλακετα ωστε να δουλευει το υπαρχον... Και γινεται πολυ γρηγορα η αντικατασταση του... Αλλα 100 ευρω μου φανηκαν πολλα και δεν το εκανα ακομα...



Στο service ρωτησες???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Απρ 2004, 19:59:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παιδες ρωτησα για το alpine 7894 που εχω το οποιο ειναι 4βολτο...και το εχω αναγκη για τον ενισχυτη και μου ειπαν 95 υερω. το ερωτημα ειναι ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ Η Γ*****Η Η ΟΘΟΝΗ ΤΙΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ εκει για μενα ειναι η κ@**α.............. το χειριστηριο καπως την βρισκεις την ακρη..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Απρ 2004, 03:46:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μα αφου βαζεις αλλη συσκευη, γιατι περιμενεις να δουλευει η οθονη του 206??? Λογικο ειναι να μην δουλευει. Αλλωστε τι την χρειαζεσαι αφου εχεις την οθονη του Alpine? Εμενα ισα ισα μου αρεσε που δεν χρησιμοποιειται πια η οθονιτσα του 206 ετσι ωστε να δειχνει συνεχεια τωρα πια την ωρα, την θερμοκρασια κτλ κτλ κτλ.

Οσο για τον προηγουμενο, οχι στο service δεν ρωτησα και δεν ειμαι και τρελλος για να ρωτησω, ακομα και αν μπορουν να το κανουν θα μου παρουν 3πλασια απο οτι εξω...


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Απρ 2004, 13:35:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
Οσο για τον προηγουμενο, οχι στο service δεν ρωτησα και δεν ειμαι και τρελλος για να ρωτησω, ακομα και αν μπορουν να το κανουν θα μου παρουν 3πλασια απο οτι εξω...


Στο service της JVC..... Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
klain (giorgos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) SpPk (2006)

Ένταξη: 08 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 211
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάϊ 2004, 20:16:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hey there....
Sorry που άργησα να απαντήσω αλλά ... δουλειές...
Τελικώς λόγω ονομαστικής εορτής τότε ο καλός μεγάλος αδελφός έκανε δώρο το Sony cdx-R3300 και έτσι το πρόβλημα εν μέρη έπαψε να υπάρχει... Εκέι που το έβαλα μου είπε πως υπάρχει αντάπτορ για προσαρμογή στο τιμόνι με 130ευρώ... Θα το βάλω λίαν συντόμως... απλά θέλω να μάθω ΑΝ υπάρχει περίπτωση έστω και με αντάπτορα πάνω στον αντάπτορα να επανέλθουν οι ενδείξεις στην οθόνη... Αν όχι τότε μου παρουσιάζεται το εξής "προβληματάκι" ... όταν για παράδειγμα ανοίξει η πόρτα κάνει τον κλασσικό ήχο και γράφει left door open π.χ... μετά όμως δεν επανέρχεται στην ημερομηνία αλλά κολλάει σε περίεργες φάσεις έχοντας μόνο ενα "n" στην οθόνη ή "oor open" κτλ... πράγμα αρκέτα εκνευριστικό... Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γι αυτό; Thnx prokatabolika...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
smaraghi 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.1 color line

Ένταξη: 07 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάϊ 2004, 20:44:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

klain (giorgos) Το ίδιο συμβαίνει πρόβλημα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
smaraghi 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.1 color line

Ένταξη: 07 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάϊ 2004, 20:53:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το έγραψα βιαστικά. Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
klain (giorgos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) SpPk (2006)

Ένταξη: 08 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 211
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Μάϊ 2004, 13:30:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα πάω κάποια στιγμή αυτές τις μέρες να βάλω το χειρηστήριο και θα ρωτήσω μήπως και γίνεται τίποτα... Ελπίζω ναι.. Μόλις γύρισα σπίτι καρατσατισμένος απο αυτό... Είναι πολύ lame κατάσταση Evil
Παρεπιπτόντως πανέμορφο τουτού... Ζαντούλες του Rc σας έρχομαι!!! Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2392s (PHP: 56% - SQL: 44%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on