PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βερνίκι αποκατάσταση

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
alkidamas47 (ΑΛΚΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 206 + (PLUS) mod 2010

Ένταξη: 01 Ιαν 2020
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Φεβ 2021, 09:08:17    Θέμα δημοσίευσης: Βερνίκι αποκατάσταση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βερνίκι αποκατάσταση

καλημέρα. Εχω το 206+ μεταχειρισμένο το πήρα 5ετίας, το έχω εγώ άλλα 5 χρόνια έκελισε 10ετία

εδώ και 1 χρόνο άρχισε να μου πετάει φλουδες το διαφανές βερνίκι μόνο. Ξεκίνησε από ουρανό, καπό μηχανής. Επεκτείνεται όσο περνά ο καιρός.

Σε φανοποιεία που απευθύνθηκα μου είπαν δεν αποκαθίσταται μόνο το βερνίκι, πως τρίβεται κανονικά και πάει για βαφή εξ αρχής όλο το αμάξι.

Κόστος γύρω στα 1000 ευρώ, είναι ασύμφορο σε σχέση με την εμπορική του αξία, εκτός αν γουστάρω να το φτιάξω και να το κρατήσω.

Γνωρίζει κανείς ανα αποκαθίστατιαι μόνο το βερνίκι που λογικά το κόστος θα είναι πολύ μικρότερο ?


alkidamas47
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Φεβ 2021, 16:50:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To 90% των περιπτώσεων που έχει σκάσει το βερνίκι, συνήθως γίνεται επειδή έχει κάνει πρόβλημα το χρώμα...
Αν περάσεις βερνίκι από πάνω, το πιθανότερο είναι ότι δεν θα σου αντέξει ούτε ένα καλοκαίρι...
Μάλλον αναπόφευκτο το βάψιμο...
Για πιο φθηνά, μπορείς να το βάφεις σταδιακά...

(ΥΣ Επίσης alkidamas47, όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Φεβ 2021, 16:54:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βαψιμο ή αυτοκόλλητο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1184s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on