PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

P2279

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Νοέ 2020, 19:06:53    Θέμα δημοσίευσης: P2279 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα Εδώ και λίγες μέρες το αμαξί μου βγάζει check engine και σφάλμα
P2279 Βλάβη παροχής εισαγωγής αέρα : Συνάφεια και μπαίνει μπροστά το βεντιλατέρ στην μεγάλη σκάλα και σβήνει μετά απο 4-5 λεπτά αφοτου έχω σβήσει τον κινητήρα.Ξερουμε απο που μπορεί να προέρχεται?


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Soultanos THP 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 THP

Ένταξη: 21 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Νοέ 2020, 21:52:58    Θέμα δημοσίευσης: Re: P2279 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thodorisls έγραψε:
Καλησπέρα Εδώ και λίγες μέρες το αμαξί μου βγάζει check engine και σφάλμα
P2279 Βλάβη παροχής εισαγωγής αέρα : Συνάφεια και μπαίνει μπροστά το βεντιλατέρ στην μεγάλη σκάλα και σβήνει μετά απο 4-5 λεπτά αφοτου έχω σβήσει τον κινητήρα.Ξερουμε απο που μπορεί να προέρχεται?
κάπου έχεις διαρροη αερα στο κύκλωμα. Τσέκαρε κολαρα σωληνακια εισαγωγή αερα φιλτροκουτι



image hosting free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Νοέ 2020, 14:53:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: P2279 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Soultanos THP έγραψε:
thodorisls έγραψε:
Καλησπέρα Εδώ και λίγες μέρες το αμαξί μου βγάζει check engine και σφάλμα
P2279 Βλάβη παροχής εισαγωγής αέρα : Συνάφεια και μπαίνει μπροστά το βεντιλατέρ στην μεγάλη σκάλα και σβήνει μετά απο 4-5 λεπτά αφοτου έχω σβήσει τον κινητήρα.Ξερουμε απο που μπορεί να προέρχεται?
κάπου έχεις διαρροη αερα στο κύκλωμα. Τσέκαρε κολαρα σωληνακια εισαγωγή αερα φιλτροκουτι


εχει φιλτροχοανη το αμαξι. αρα να τσεκάρω κολάρα και σωληνακία που πηγαίνουν στην πολλαπλη?


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Soultanos THP 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 THP

Ένταξη: 21 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Νοέ 2020, 20:17:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι κανε και διαγραφή βλάβης να δεις αν την ξανά βγάλει μπορεί να ήταν σποραδικο σφαλμα. Φοράει πρόγραμμα ;



image hosting free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Νοέ 2020, 20:20:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Soultanos THP έγραψε:
Ναι κανε και διαγραφή βλάβης να δεις αν την ξανά βγάλει μπορεί να ήταν σποραδικο σφαλμα. Φοράει πρόγραμμα ;


την εχω κάνει διαγραφή και μου την έχει ξαναβγάλει κυρίως σε μεγάλες διαδρομές και δεν είναι σίγουρο οτι θα βγάλει check engine τις περισσότερες φορες απλά παίρνει μπροστά η μεγάλη σκάλα του βεντιλαντερ χωρίς λόγο και σβήνει όταν έχω σβήσει το αμάξι μετα απο 5-6 λεπτα. οχι δεν φοράει.


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Soultanos THP 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 THP

Ένταξη: 21 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Νοέ 2020, 20:23:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ότι ανάβει το βεντιλατερ σαν τρελό πάει να π ότι διαβάζει αστοχία. Μάλλον πρέπει να κάνεις επίσκεψη στο συναιργειο σου. Γιατί έτσι δεν γίνεται διάγνωση πολλά μπορεί να είναι



image hosting free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,131s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on