PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Θεμα Ηλεκτρολογικο Peugeot 106 GTI

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
George69 (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 GTI (16V) (1998)

Ένταξη: 08 Μάρ 2020
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Καρδίτσα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Οκτ 2020, 23:32:38    Θέμα δημοσίευσης: Θεμα Ηλεκτρολογικο Peugeot 106 GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια καλησπερα μου κανει κατι παλαβα το αυτοκινητο εκει που πηγαινω μια χαρα ξαφνικα αναβει το λαμπακι του ABS και ταυτοχρονα εκεινη την στιγμη σβηνει και ξανα αναβει το ραδιο. Σαν να χανει την γειωση. Σας εχει τυχει κατι τετοιο; Ενας φιλος μου που ρωτησα μου λεει οτι φταιει ή το καντραν ή η ασφαλειοθηκη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Νοέ 2020, 16:09:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το abs συνήθως παίρνει ρεύμα απευθείας από την μπαταρία...
Επίσης υπάρχει περίπτωση το ράδιο να είναι συνδεδεμένο αντίστροφα στα ρεύματά του, να έχουν βάλει την μνήμη στο ρεύμα εκκίνησης και την τροφοδοσία στο συνεχές ρεύμα της μνήμης...
Πιθανολογώ ότι κάτι παίζει με την μπαταρία, ίσως με κάποιο πόλο της ή κάποιο καλώδιό της δεν κάνει καλή επαφή.
Μετά μάλλον είναι θέμα καλωδίωσης...


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
George69 (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 GTI (16V) (1998)

Ένταξη: 08 Μάρ 2020
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Καρδίτσα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Νοέ 2020, 07:18:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα αντωνη ευχαριστω για την απαντηση σου. Πριν καμια εβδομαδα εφτιαξα γειωσεις εξτρα (4) και εστρωσε για 3 μερες.Σημερα το πρωι μου το ξαναεκανε μια φορα.Υπαρχει καμια περιπτωση να τα κλανει σιγα σιγα ο κεντρικος διακοπτης; Μπαταρια και πολους αλλαξα οταν εφτιαξα τις γειωσεις.Το εκανε παλι προτου αλλαξω ολα αυτα.Επισης οταν κανει αυτο το πραγμα παρατηρω οτι οταν παταω φρενο ψιλοαναβει το λαμπακι της μπαταριας και γενικα το αμαξι εχει αρρυθμιες υπολειτουργει στις χαμηλες στροφες εννοω μολις εφτιαξα τις γειωσεις για 2-3 μερες δουλευε ρολοι και δεν αναβε καθολου το λαμπακι της μπαταριας!

Υ.Γ. Το ραδιο απλα σβηνει και ξαναναβει δεν κανει RESET!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Νοέ 2020, 14:33:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δες το ηλεκτρικο απο το διακοπτη στο τιμονι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2s (PHP: 37% - SQL: 63%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on