PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αγωνιστικός Καταλύτης -> Πάνω ή Κάτω?

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DimitrisK207 (Dburn)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 THP

Ένταξη: 16 Σεπ 2019
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Οκτ 2020, 16:12:25    Θέμα δημοσίευσης: Αγωνιστικός Καταλύτης -> Πάνω ή Κάτω? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά,

Θα ήθελα να ρωτήσω, τι είναι καλύτερη λύση για μια ολόσωμη εξάτμιση σε 207 rallye με καταλύτη, δηλαδή να μπει αγωνιστικός καταλύτης μετά το σπιράλ ή να μπει στο dp?

Ξέρω ότι πολλοί λέτε να μπει μετά αλλά έχει κόψε-ράψε η επιλογή αυτή με την προέκταση του λάμδα που με φοβίζει κατά πόσο θα γίνει σωστή δουλειά και δε θα πάει άκλαφτος ο 2ος Λ . Όσον αφορά την δεύτερη λύση να μπει δηλαδη dp με αγωνιστικό καταλύτη, είναι τόσο χειρότερο από άποψη θερμοκρασιών;

Επίσης, ο καταλύτης δεν πρέπει να είναι τόσο όσο κοντά για να δουλεύει σε υψηλές θερμοκρασίες; Το να τον βάζουμε μετά το σπιράλ είναι απόλυτα σωστό απο πλευράς λειτουργίας του καταλύτη;

Ευχαριστώ πολύ

ΥΓ: Δε θέλω να ακούσω σχόλια για decat.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Οκτ 2020, 20:21:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο λ δεν χρειαζεται προελταση ειτε με καταλυτη στο dp ειτε χωρις σβηνει απο το προγραμα και δεν εχεις θεματα....τωρα οσον αφορα το χωροταξικο καλο ειναι ν απει απο κατω για να εχεις λιγοτερη σχετικα συσωρευμενη θερμοτητα στο χωρο της μηχανης.αποδωτικα εναι σχεδων το ιδιο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimitrisK207 (Dburn)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 THP

Ένταξη: 16 Σεπ 2019
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Οκτ 2020, 15:17:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
ο λ δεν χρειαζεται προελταση ειτε με καταλυτη στο dp ειτε χωρις σβηνει απο το προγραμα και δεν εχεις θεματα....τωρα οσον αφορα το χωροταξικο καλο ειναι ν απει απο κατω για να εχεις λιγοτερη σχετικα συσωρευμενη θερμοτητα στο χωρο της μηχανης.αποδωτικα εναι σχεδων το ιδιο


Φίλε το αμάξι δεν έχει πρόγραμμα αυτή τη στιγμή και δεν προορίζεται να μπει πρόγραμμα άμεσα, γι'αυτο και ρώτησα ποια από τις 2 λύσεις είναι η καλύτερη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Οκτ 2020, 18:35:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αναβει τσεκ με σφαλμα p0420 και απλα το αγνοεις προβλημα δεν θα δημιουργησει στην λειτουργεια....οτι αφτερ μαρκετ καταλυτη βαλεις οπου και να μπει θα αναψει...αλλα ερωτηση γιατι να κανεις ολα αυτα αν δεν θα αλαξεις ρυθμηση να εκμεταλυτεις τις αλαγες?αστο ως εχει και ολα καλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimitrisK207 (Dburn)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 THP

Ένταξη: 16 Σεπ 2019
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Νοέ 2020, 15:23:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
αναβει τσεκ με σφαλμα p0420 και απλα το αγνοεις προβλημα δεν θα δημιουργησει στην λειτουργεια....οτι αφτερ μαρκετ καταλυτη βαλεις οπου και να μπει θα αναψει...αλλα ερωτηση γιατι να κανεις ολα αυτα αν δεν θα αλαξεις ρυθμηση να εκμεταλυτεις τις αλαγες?αστο ως εχει και ολα καλα


Μάλιστα, ευχαριστώ. Εύλογη ερώτηση έτσι όπως το έθεσα πιο πάνω Laughing Θα μπει πρόγραμμα αργότερα, απλώς θέλω να μπουν όλα πάνω πρώτα σιγά σιγά και μετά. Δηλαδή, να μπει και ένα κούλερ και έπειτα να προγραμματιστεί μια και καλή.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0573s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on