PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αλλαγή φωτισμού στην κεντρική κονσόλα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Petros-GTi (Petros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 GTi (2004)

Ένταξη: 21 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 19:00:59    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Αλλαγή φωτισμού στην κεντρική κονσόλα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά μετά από πολλά forums που διάβασα σχετικά με την αλλαγή φωτισμού στην Κεντρική κονσόλα από πορτοκαλί σε μπλε, αποφάσισα να ασχοληθώ και εγω.Αρχικα άλλαξα το πορτοκαλί πλαστικό με ένα λευκό το οποίο το έκοψα από έναν πλαστικό φάκελο, και πρόσθεσα δυο λεπτά φύλλα μπλε ζελατίνας. Το αποτέλεσμα όμως ήταν ναι μεν να γίνει μπλε ο φωτισμός, αλλά να σκουρύνει υπερβολικά και στο φως της μέρας να μην σχεδόν φαίνετε τίποτα.Τελικά δοκίμασα να κάνω το εξής : Έκοψα ένα κομμάτι φίλου από ένα τετράδιο μπλε (το απλό μαθητικό τετράδιο) και αφαίρεσα το χαρτί που έχει στην πίσω επιφανεια.Το επόμενο πρόβλημα ήταν ότι το λεπτό φύλλο πλαστικού να μην στέκεται πίσω από την οθόνη υγρών κρυστάλλων και να πέφτει στο κενό μεταξύ Οθόνης και εκεί που έχει τις τρεις λάμπες φωτισμου.Με λίγη κολλά UHU (αυτή που είναι για χαρτί) και με μια μπατονετα και πολύ προσεχτικά έβαλα κολλά στις άκρες του πλαστικού κολλώντας έτσι το φύλλο στην οθόνη υγρών κρυσταλων.Το αποτέλεσμα ήταν αυτό που ακριβώς φανταζομουνα!.Τελειο μπλε φως και στην οθόνη αλλά και στα γραμματα.Και επίσης δεν σκούρυνε σχεδόν καθόλου σε σχέση με το πορτοκαλί (φαίνετε άνετα στο φως της ημέρας).Όποτε μάγκες μην χάνετε τον χρόνο σας βάζοντας ζελατινες,Αλλα δοκιμάστε απλό τετραδιακι και θα με θυμηθείτε !!!.Το επόμενο βήμα είναι να αλλάξω την χρώμα στην οθόνη του auto clima και βέβαια πάλι με τον ίδιο τρόπο. Very happy Very happy

[img]http://www.xpphotoalbum.com/data/500/7825logo3.jpg?7631[/img]


"Some people enter our lives,
leave quickly and soon are forgotten.
Others enter our lives and leave
footprints on our hearts,
and we are never, ever the same."
Peugeot 206 Gti 1.6 16V


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Petros-GTi στις Τετ 14 Απρ 2004, 18:23:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 19:13:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου μας πρίζωσες που μας πρίζωσες δεν βάζεις & καμιά φωτογραφία; Rolling eyes Smile Wink
Και κατα τη διάρκεια της μέρας & της νύχτα αν μπορείς... Rolling eyes Embarassed

Χρήστοοοοοοοοοοοοο (kovac) για διάβασε να μαθαίνεις... Laughing Razz Laughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Petros-GTi (Petros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 GTi (2004)

Ένταξη: 21 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 19:40:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω τραβήξει φωτογραφίες αλλά δεν ξέρω πως να τις βάλω ! Any help ?? Embarassed Embarassed Confused


"Some people enter our lives,
leave quickly and soon are forgotten.
Others enter our lives and leave
footprints on our hearts,
and we are never, ever the same."
Peugeot 206 Gti 1.6 16V
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 19:57:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόνε!! Θα πας σε ένα site όπου σου δίνουν κάποιο χώρο για να μπορείς να ανεβάσεις τις δικιές σου φωτογραφίες!! Wink
Ένα απο αυτά είναι το:
villagephotos ή το: xpphotoalbum
Διαλέγεις & παίρνεις Wink
Αντε! Ανυπομονούμε να τις δούμε!! Very happy Wink


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Petros-GTi (Petros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 GTi (2004)

Ένταξη: 21 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 19:59:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το βρήκα! Very happy Very happy


Στην πραγματικότητα είναι ακόμα καλύτερες Shocked Very happy




"Some people enter our lives,
leave quickly and soon are forgotten.
Others enter our lives and leave
footprints on our hearts,
and we are never, ever the same."
Peugeot 206 Gti 1.6 16V


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Petros-GTi στις Δευ 05 Απρ 2004, 00:15:36, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Petros-GTi (Petros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 GTi (2004)

Ένταξη: 21 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 20:07:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος





"Some people enter our lives,
leave quickly and soon are forgotten.
Others enter our lives and leave
footprints on our hearts,
and we are never, ever the same."
Peugeot 206 Gti 1.6 16V


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Petros-GTi στις Δευ 05 Απρ 2004, 18:14:13, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Petros-GTi (Petros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 GTi (2004)

Ένταξη: 21 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 20:20:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΧΑΧΑ μου αρεσει που εχω και δικια μου ιστοσελιδα και δεν ηξερα πως να ανεβασω εικονες Shocked Shocked Embarassed Embarassed Very happy Very happy



"Some people enter our lives,
leave quickly and soon are forgotten.
Others enter our lives and leave
footprints on our hearts,
and we are never, ever the same."
Peugeot 206 Gti 1.6 16V


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Petros-GTi στις Δευ 05 Απρ 2004, 00:17:47, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 20:48:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πετρακι σορι που θα σε απαγοητευσω αλλα πρεπει να δεις εδω για τις φοτογραφιες σου γιατι εμεις δεν βλεπουμε τιποτα...εκτως και αν την ανοιξουμε σε αλλη σελιδα! Crying or Very sad

Παντως πολυ ωραια εκανες την κονσολα οπως επεισις και την σελιδα σου...
(κατι ασχετο με ποιο προγραμα την εκανες???) Very happy



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Petros-GTi (Petros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 GTi (2004)

Ένταξη: 21 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Απρ 2004, 00:00:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος





"Some people enter our lives,
leave quickly and soon are forgotten.
Others enter our lives and leave
footprints on our hearts,
and we are never, ever the same."
Peugeot 206 Gti 1.6 16V


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Petros-GTi στις Τετ 14 Απρ 2004, 18:24:55, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Απρ 2004, 00:03:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fixed Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Petros-GTi (Petros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 GTi (2004)

Ένταξη: 21 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Απρ 2004, 00:25:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
Πετρακι σορι που θα σε απαγοητευσω αλλα πρεπει να δεις εδω για τις φοτογραφιες σου γιατι εμεις δεν βλεπουμε τιποτα...εκτως και αν την ανοιξουμε σε αλλη σελιδα! Crying or Very sad

Παντως πολυ ωραια εκανες την κονσολα οπως επεισις και την σελιδα σου...
(κατι ασχετο με ποιο προγραμα την εκανες???) Very happy


Ευχαριστώ για την βοήθεια, τώρα οι φωτογραφίες βγαίνουν κανονικά!.
Όσο για την ιστοσελίδα την έχω φτιάξει με το DreamWeaver το 6 και έχω βάλει και μερικά Java Scripts Very happy Onfire



"Some people enter our lives,
leave quickly and soon are forgotten.
Others enter our lives and leave
footprints on our hearts,
and we are never, ever the same."
Peugeot 206 Gti 1.6 16V
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Απρ 2004, 02:14:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mick206 έγραψε:
Χρήστοοοοοοοοοοοοο (kovac) για διάβασε να μαθαίνεις... Laughing Razz Laughing


Έχω αλλάξει το χρώμα της οθονούλας από το Δεκέμβρη. Απλά άργησα να ανεβάσω φωτογραφία επειδή δεν είχα ψηφιακή. Wink
http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=1554&start=80

Και εδώ η φωτογραφία:
http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=1554&start=120

Και θα ξαναπω (συμφωνώντας με τον Πέτρο) πως στις φωτογραφίες χάνει αρκετά.

Και όπως είπα και στον Πάνο (Judger) στο chat μια μέρα, ετοίμαζα ένα HOW-TO για την οθονούλα (μιας και βρήκα χρόνο τώρα το Πάσχα) και αφού βρήκα τρόπο να φύγει η πρασινίλα που έχουν τα γράμματα. Very happy
Οπότε αν είναι βγάζουμε φωτογραφίες από το δικό σου Πέτρο και από το Clima σου...γιατί εμείς με το A/C Confused Confused ...δεν έχει τέτοια κόλπα. Very happy Wink

Υ.Γ.:Καλό θα ήταν οι moderator, αφού μεταφέρουν στο τόπικ "Αλλαγή φωτισμού στο ταμπλό" όσα γράφτηκαν εδώ (αφού υπάρχει ήδη τέτοιο τόπικ), να κλειδώσουν και αργότερα να διαγράψουν το συγκεκριμένο.


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kovac στις Δευ 05 Απρ 2004, 07:04:53, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Απρ 2004, 02:48:35    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλαγή φωτισμού στην κεντρική κονσόλα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Petros-GTi έγραψε:
Τελικά δοκίμασα να κάνω το εξής : Έκοψα ένα κομμάτι φίλου από ένα τετράδιο μπλε (το απλό μαθητικό τετράδιο) και αφαίρεσα το χαρτί που έχει στην πίσω επιφανεια.


Καλή φάση! Very happy
Να προσέξεις μόνο να μη λιώσει/ζαρώσει/μαζέψει, γιατί:
Skull έγραψε:
Εγω αλλαξα μονο του ρολογιου με δυο κοματια ζελατινας και με ενα κοματι χοντρο πλαστικο με αποτελεσμα την μερα να μην φαινετε η ωρα και τοσο και μετα απο μιας βδομαδας χρησεις η ζελατινα να εχει ανοιξει(τσαλακωθει) πιθανον απο την ζεστη!


αλλά δε νομίζω να πάθει τίποτα, γιατί αν θυμάμαι καλά (από τα χρόνια του σχολείου που καίγαμε τα βιβλία στο τέλος της χρονιάς... Twisted evil Twisted evil Twisted evil ) αυτό (το μπλέ μέρος) δύσκολα έπαιρνε φωτιά. Very happy


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Απρ 2004, 08:21:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xristo tha se maloso
afou sou exo pei re opote erxese athina kai thes na kanoume fotografisi tha ferneis tis kopeles apo to spiti mou tha ftiaxno ta skinika kai tha tin kanoume..... psifiaki pezei..... ti pedevese... tora pou pira kai epanafortizomenes mpataries pou kratane oooooooooooooores...
opote thes pantos meta to pasxa kanonise na aneveis kai kanonise na ftiaksoume kai tin dikia mou othonoula.... tha paro ego mple tetradiooooo..... perimeno minima i tilefono....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1984s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on