PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 2020 100ps allure automatic tuning

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
prodromos (prodromos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 208 allure auto 2020 100ps

Ένταξη: 13 Οκτ 2020
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: heraclion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Οκτ 2020, 16:17:25    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 2020 100ps allure automatic tuning Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα στην παρεα ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις!

Εχω το 208 το καινουργιο,το πηρα 10/1/2020 οταν ακομα καλα καλα δεν ειχε κυκλοφορησει αρκετα,εκανα ενα λαθος κατ εμε μιας και το γκαζι ολοι λιγο πολυ το θελουμε και το γουσταρουμε,το αγορασα με τα 100 αλογα.

Σε συζητηση που εχω κανει με οικο βελτιωσεων ο οποιος ειδικευεται σε τετοιους κινητηρες πολυ γνωστος στην αθηνα και με ασφαλεια στις μετατροπες του απο οσο γνωριζω,μου ειπε πανω κατω οτι θα ανεβουμε 35-40 αλογα με ασφαλεια.

Εγω αυτο που θα ρωτησω γιατι σαφως και θελω να βελτιωσω το αυτοκινητο ειναι το εξης μιας και παιζει το θεμα εγγυησης στην μεση,να προτιμησω αυτο η εναν παραλληλο εγκεφαλο ο οποιος υποσχεται χ ψ αλογα αλλα αν γινει κατι μπορεις να τον βγαλεις. Ευχαριστω εκ τον προτερων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Soultanos THP 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 THP

Ένταξη: 21 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Οκτ 2020, 16:45:41    Θέμα δημοσίευσης: Re: Peugeot 2020 100ps allure automatic tuning Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

prodromos έγραψε:
καλησπερα στην παρεα ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις!

Εχω το 208 το καινουργιο,το πηρα 10/1/2020 οταν ακομα καλα καλα δεν ειχε κυκλοφορησει αρκετα,εκανα ενα λαθος κατ εμε μιας και το γκαζι ολοι λιγο πολυ το θελουμε και το γουσταρουμε,το αγορασα με τα 100 αλογα.

Σε συζητηση που εχω κανει με οικο βελτιωσεων ο οποιος ειδικευεται σε τετοιους κινητηρες πολυ γνωστος στην αθηνα και με ασφαλεια στις μετατροπες του απο οσο γνωριζω,μου ειπε πανω κατω οτι θα ανεβουμε 35-40 αλογα με ασφαλεια.

Εγω αυτο που θα ρωτησω γιατι σαφως και θελω να βελτιωσω το αυτοκινητο ειναι το εξης μιας και παιζει το θεμα εγγυησης στην μεση,να προτιμησω αυτο η εναν παραλληλο εγκεφαλο ο οποιος υποσχεται χ ψ αλογα αλλα αν γινει κατι μπορεις να τον βγαλεις. Ευχαριστω εκ τον προτερων.
πρόγραμμα και εγγύηση το ξεχνάς εγγύηση και παραλιλος πάλι το ξεχνάς😉



image hosting free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
prodromos (prodromos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 208 allure auto 2020 100ps

Ένταξη: 13 Οκτ 2020
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: heraclion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Οκτ 2020, 16:51:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν βγει από πάνω ο παράλληλος σε περίπτωση ζημιάς πως θα ανιχνευθεί ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Οκτ 2020, 17:19:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To να πάθει κάτι χοντρό ο κινητήρας εντός της εγγύησης είναι πολύ δύσκολο αν όμως γίνει κάτι τέτοιο υπάρχουν, κάποιες έστω και λίγες, πιθανότητες να οφείλονται σε επαναπρογραμματισμό ή στον παράλληλο και αν πει ο χ ψ επιθεωρητής ή το ίδιο το εργοστάσιο αυτοψία πέρα από τις μέρες που θα μείνεις χωρίς αμάξι τους δίνεις λόγο να μη στο περάσουν...
Επίσης δεν είναι δύσκολο για κάποιο ειδικευμένο τεχνικό να καταλάβει αν το αυτοκίνητο ήταν πουσαρισμένο 40 άλογα επιπλέον..


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Soultanos THP 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 THP

Ένταξη: 21 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Οκτ 2020, 17:38:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ότι είπε ο από πάνω κάποια πράγματα φενονται ξεκάθαρα! Ιδικά για τα άτομα που φτιάχνουν και βλέπουν οχήματα εντός εγγύησης καθημερινά. Οπότε ότι κάνεις σκέψου το.



image hosting free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Οκτ 2020, 12:34:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτήσω/προτείνω κάτι;

Το μοτέρ που φοράει το 208, είναι το ίδιο (πιθανώς) που φοράει και η έκδοση με τα περισσότερα άλογα;

Δε μπορεί να ζητήσει από την αντιπροσωπεία, επαναπρογραμματισμό ώστε να αυξήσει την ιπποδύναμη;

Πχ πως η Ford έχει τον Ecotech που τον βγάζει με 125 άλογα και 155 στα 1000 κυβικά ή η BMW που η 116 και 118 βγάζουν 110 και 140 άλογα στα 1499 κυβικά, η Mercedes A Class στα 1300 κυβικά δίνει 109 και 136 άλογα ή άλλες λοιπές εταιρείες κτλ κτλ κτλ;

Βέβαια, θα τσούξει η τιμή λόγω Peugeot, αλλά αφενός θα παραμείνει εγγύηση, αφετέρου θα αυξήσει τα άλογα όπως επιθυμεί. Καλύτερα να τα στάξει (θα πληρώσει το λάθος του σαφώς), αλλά θα έχει το κεφάλι του ήσυχο και εντός εγγύησης.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Οκτ 2020, 15:29:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Να ρωτήσω/προτείνω κάτι;

Το μοτέρ που φοράει το 208, είναι το ίδιο (πιθανώς) που φοράει και η έκδοση με τα περισσότερα άλογα;

Δε μπορεί να ζητήσει από την αντιπροσωπεία, επαναπρογραμματισμό ώστε να αυξήσει την ιπποδύναμη;

Πχ πως η Ford έχει τον Ecotech που τον βγάζει με 125 άλογα και 155 στα 1000 κυβικά ή η BMW που η 116 και 118 βγάζουν 110 και 140 άλογα στα 1499 κυβικά, η Mercedes A Class στα 1300 κυβικά δίνει 109 και 136 άλογα ή άλλες λοιπές εταιρείες κτλ κτλ κτλ;

Βέβαια, θα τσούξει η τιμή λόγω Peugeot, αλλά αφενός θα παραμείνει εγγύηση, αφετέρου θα αυξήσει τα άλογα όπως επιθυμεί. Καλύτερα να τα στάξει (θα πληρώσει το λάθος του σαφώς), αλλά θα έχει το κεφάλι του ήσυχο και εντός εγγύησης.


den ειναι ιδια τα τουρμπο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Οκτ 2020, 20:28:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης σκέψου το και λίγο λογικά...
Θα έπαιρνες τόση διαφορά στα άλογα με τόσα λίγα χρήματα;;; Δεν θα το άφηνε η κατασκευάστρια αν ήταν τόσο εύκολο!!!
Εξ όσων γνωρίζω έχουν διαφορά και στο καπάκι και στους εκκεντροφόρους!!!

(ΥΣ Επίσης prodromos, όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
prodromos (prodromos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 208 allure auto 2020 100ps

Ένταξη: 13 Οκτ 2020
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: heraclion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Οκτ 2020, 16:55:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το προβλημα παιδια και το λαθος σε εισαγωγικα δεν ηταν οτι δεν ηξερα τι να αγορασω προφανως θα πηγαινα στα 130 αλογα αλλα τα λεφτα περα το 1.500 χιλιαρικο παραπανω που ηθελε το οποιο πραγματικα δεν ειχα προβλημα να δωσω,ηθελαν και αλλα 3.500 καπου εκει τελωνειο τα οποια σε καμια περιπτωση δεν τα εδινα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις παντως με βοηθησατε θα το ρισκαρω με προγραμμα και οχι παραλληλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Οκτ 2020, 21:17:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το 100αρι πντως με ενα προγραματισμο πρωτου σταδιου παει ευκλα 140 αλογα αποδεδειγμενα.... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Nikos tsagidis (Νικόλαος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 308 t9 1.6 hdi 2018

Ένταξη: 24 Φεβ 2019
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Οκτ 2020, 23:01:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και από μένα
Αν είναι το 1500 cc να ξέρεις ότι βγάζει κάτι θεματάκια όποτε θα την χρειαστείς την εγγύηση
Αν είναι το 1600 Μη φοβάστε τίποτα άντε να σου βγάλει στα 50.000 Χλμ δοχείο addblue
Για τα 140 άλογα που είπε ο φίλος πιο πάνω ισχύει ΑΛΛΑ το δικό σου είναι αυτόματο και δεν αντέχει ο ενεργοποίητης καί είναι ακριβός
Από κατανάλωση παντός θα πέσει 1 Με 1.5 λίτρο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Οκτ 2020, 21:17:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikos tsagidis έγραψε:
Καλησπέρα και από μένα
Αν είναι το 1500 cc να ξέρεις ότι βγάζει κάτι θεματάκια όποτε θα την χρειαστείς την εγγύηση
Αν είναι το 1600 Μη φοβάστε τίποτα άντε να σου βγάλει στα 50.000 Χλμ δοχείο addblue
Για τα 140 άλογα που είπε ο φίλος πιο πάνω ισχύει ΑΛΛΑ το δικό σου είναι αυτόματο και δεν αντέχει ο ενεργοποίητης καί είναι ακριβός
Από κατανάλωση παντός θα πέσει 1 Με 1.5 λίτρο


δεν εχει ενεργοποιητη...κανονικο αυτομτο ειναι και ειναι ακριβως το ιδιο με τα μεγαλαυτερα αδελφακια του απλα με αλλες κλιμακωσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1282s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on