PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Andoid Auto στο 208

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
earthcat 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 20 Ιούν 2020
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιούν 2020, 16:48:12    Θέμα δημοσίευσης: Andoid Auto στο 208 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα, αγόρασα το 208 2019 active και θελω να έχω το google maps στην οθονη μου. Εχω κατεβασει την εφαρμογη στο κινητο μου, αλλα οταν συνδεω το κινητο μου με το αυτοκινητο μεσω usb δεν γινεται τιποτα. Ξερει κανεις τι κανω λαθος;

Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
taskom (ΤΑΣΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 208 GTI 200H black (2015)

Ένταξη: 18 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 299

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Ιούν 2020, 10:29:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πες μας και ποιο τηλεφωνο εχεις γιατι καποια δεν παιζουν.
επισεις
Στο αμαξι εχεις την επιλογη mirrorlink ή android auto ?
Γιατι σε καποια μοντελα δεν το εχουν απο την αρχη και πρεπει να πας στην peugeot να την περασουν.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex Da (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 208 1.2 PureTech (83hp) 2019

Ένταξη: 12 Αύγ 2020
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Αύγ 2020, 23:40:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και απο μενα, εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με ακριβως το ιδιο μοντελο (208 19') συνδεση με Samsung Galaxy S7 Edge και με το Samsung A7 2018. Τα συνδεεω με usb και παιζει μονο την μουσικη που εχω στη συσκευη. Στην οθονη του αμαξιου δεν εμφανιζει ουτε το mirrorlink ουτε το android auto. Να μιλησω κι εγω με τη peugeot για καποια ενημερωση του λογισνικου της οθονης;

Ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Αύγ 2020, 16:22:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως ανέφερε και ο συνάδελφος παραπάνω, μάλλον θα πρέπει να πάτε αντιπροσωπεία για να δείτε τρόπο σύνδεσης και λίστα συμβατότητας...

(ΥΣ Επίσης, earthcat & Alex Da, όπως θα σας αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσετε από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alex Da (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 208 1.2 PureTech (83hp) 2019

Ένταξη: 12 Αύγ 2020
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Αύγ 2020, 14:26:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βεβαίως και θα περάσω απο το τοπικ.
Αναφορικά με το θέμα του auto android και του mirrorlink, κάλεσα την αντιπροσωπεια και μου είπαν οτι για να μην το έχει δεν το υποστηρίζει και με τα πολλά μου είπαν να ξανακαλέσω την άλλη δευτέρα που επιστρέφει απο άδεια το παιδί που ασχολείται.

Εχω και το μοντέλο 2008, ίδιας χρονολογίας και η αλήθεια είναι οτι το έχει προεγκατεστημένο και το κινητό μου είναι συμβατό, αλλά και σαν λογικσμικό δεν είναι ιδιο. Έχει άλλες δυνατότητες και λειτουργιες.

Μεγάλη απορία το έχω αν τελικά είναι θέμα αναβάθμισης...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex Da (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 208 1.2 PureTech (83hp) 2019

Ένταξη: 12 Αύγ 2020
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Σεπ 2020, 13:44:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους και πάλι,

Μιλήσα με πολλόυς ανθρώπους απο την Peugeot (με το customer service, με την αντιπροσωπεία που το αγόρασα, με άνθρωπο μέσα απο το service και με 2 πωλητές) και δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει αναβάθμιση λογισμικού και να αποκτήσω mirrorlink με σκοπό να συνδέσω android auto και τα σχετικά.

Το μοντέλο είναι του 19' και με βάση τον αριθμό πλαισίου του αμαξιού δεν το είχε προεγκατεστημένο. Έτσι μου είπαν πως θα πάει πάνω απο 1000ρικο για να το φτιάξω και με παρότρυναν σε aftermarket λύση που θα είναι οικονικότερη σίγουρα.

Ξέρει κανέις κανένα καλό μαγαζί να απευθυνθώ για πάρω καμία τιμή στην Αθήνα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Σεπ 2020, 14:53:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλήθεια τώρα;;; 1000 ευρώ;;; Shocked
"Είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι"


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
taskom (ΤΑΣΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 208 GTI 200H black (2015)

Ένταξη: 18 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 299

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Σεπ 2020, 19:21:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εαν θέλετε μονο android auto & carplay χωρίς gps εχω εαν θέλετε την δυνατότητα με πολυ ποιο μικρό κόστος απο αυτό της αντιπροσωπείας να σας βαλω στο αμάξι όπως εκανα και στο δικό μου...
Περισσότερα και τιμες σε π.μ

Επισεις μπορω να σας βαλω και με gps αλλα το κοστος ανεβενει αλλα και πάλι ειναι πολύ κάτω απο αυτο που σας λεει η αντιπροσωπεία.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chrisdim (Χρήστος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 308 1.6 diesel

Ένταξη: 26 Δεκ 2020
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Ιαν 2021, 09:02:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

taskom έγραψε:
Εαν θέλετε μονο android auto & carplay χωρίς gps εχω εαν θέλετε την δυνατότητα με πολυ ποιο μικρό κόστος απο αυτό της αντιπροσωπείας να σας βαλω στο αμάξι όπως εκανα και στο δικό μου...
Περισσότερα και τιμες σε π.μ

Επισεις μπορω να σας βαλω και με gps αλλα το κοστος ανεβενει αλλα και πάλι ειναι πολύ κάτω απο αυτο που σας λεει η αντιπροσωπεία.


Θα με ενδιέφερε να βάλω android auto με gps στο Peugeot 308 2016 active.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
taskom (ΤΑΣΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 208 GTI 200H black (2015)

Ένταξη: 18 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 299

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Ιαν 2021, 16:18:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Chrisdim έγραψε:
taskom έγραψε:
Εαν θέλετε μονο android auto & carplay χωρίς gps εχω εαν θέλετε την δυνατότητα με πολυ ποιο μικρό κόστος απο αυτό της αντιπροσωπείας να σας βαλω στο αμάξι όπως εκανα και στο δικό μου...
Περισσότερα και τιμες σε π.μ

Επισεις μπορω να σας βαλω και με gps αλλα το κοστος ανεβενει αλλα και πάλι ειναι πολύ κάτω απο αυτο που σας λεει η αντιπροσωπεία.


Θα με ενδιέφερε να βάλω android auto με gps στο Peugeot 308 2016 active.


Εχεις π.μ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Karanikolas1 (Νίκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 208 BlueHdi 1.6 75cc (2017)

Ένταξη: 31 Δεκ 2021
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 31 Δεκ 2021, 16:36:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

taskom έγραψε:
Εαν θέλετε μονο android auto & carplay χωρίς gps εχω εαν θέλετε την δυνατότητα με πολυ ποιο μικρό κόστος απο αυτό της αντιπροσωπείας να σας βαλω στο αμάξι όπως εκανα και στο δικό μου...
Περισσότερα και τιμες σε π.μ

Επισεις μπορω να σας βαλω και με gps αλλα το κοστος ανεβενει αλλα και πάλι ειναι πολύ κάτω απο αυτο που σας λεει η αντιπροσωπεία.


Θέλω να βάλω κι εγω android auto και ψάχνω τους τρόπους. Πως έβαλες εσύ; Εχω βρει κάποια after market πρόσθετα άλλα δεν ξέρω αν ταιριάζουν σε όλα τα 208. Το system version που έχει το δικό μου λεει 076A
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1676s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on