PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 1124cc 8v κρατάει στροφές

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Μάϊ 2020, 18:40:28    Θέμα δημοσίευσης: 106 1124cc 8v κρατάει στροφές Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα στην ομάδα. Το αυτοκίνητο κρατάει στροφές. Πχ όταν το αφήνω κρατάει στις 1200 αντί στις 1000. και άμα ανάψει κρατάει στις 2000 στροφές και μετά από κανα διλεπτο πέφτει. Πάω στον μάστορα επειδή ακούγονται οι βαλβίδες λίγο, μου λέει έτσι τις έχει ρυθμίσει αυτός και ότι το αμάξι δεν έχει θέμα. Μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα αν κρατάει στροφές. Για πείτε παιδιά τι φταίει. Να πω σήμερα ότι το πήγα και για ξεκαπνισμα να δω μπας και έφταιγε αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mixanologos (Thodoris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye 8v 1997

Ένταξη: 29 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Μεταμόρφωση

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάϊ 2020, 08:07:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα. Στο δικό μου 1,6 εντοπίσαμε οτι είναι το μοτεράκι του ρελαντί. Το έχω παραγγείλει και περιμένω τώρα. Εμένα κρατρούσε ψηλά το ρελαντί και ώρες ώρες έπαιζε ανάμεσα σε 1000 και 2000 στροφές σαν να πατάς ξερόγκαζα.


R5GTT R.I.P.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάϊ 2020, 08:15:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα φίλε μου. Άλλαξα μοτεράκι ρελαντί πριν κάτι μήνες. Κάτι άλλο παίζει. Εκτός αν είναι μάπα το μοτεράκι που έβαλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mixanologos (Thodoris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye 8v 1997

Ένταξη: 29 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Μεταμόρφωση

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάϊ 2020, 08:22:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχώς αυτό μόνο με άλλο μοτεράκι μπορείς να το δεις. Πάντως δεν μου φαίνεται σωστό να κρατάει στροφές το αμάξι. Παίζει να είναι και βαλβίδα ψυχρής εκκίνησης αλλά αυτό νομίζω πρέπει να μπεί στον εγκέφαλο για να το δείς.


R5GTT R.I.P.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάϊ 2020, 08:28:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πήγα στον μηχανικό χθες μου λέει μια χαρά δουλεύει το μοτεράκι. Όταν το βάζω μπρος δεν μου τα κάνει αυτά. Όταν παω κάπου και μένω σταματημένος εκεί μου τα κάνει. Θα δούμε αν έχω νέα θα ξανά γράψω. Στο παρελθόν όταν έβαζα ταχύτητα μου τα έκανε αυτά. Τότε άλλαξα μοτεράκι ρελαντί.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάϊ 2020, 11:46:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το λοιπόν σήμερα που το ψαξα μόνος μου είδα ότι στην ντίζα του γκαζιού μπροστά το πλαστικό το κρατάει ένα σιρματακι. Απτην πίσω μεριά δεν το κράταγε τίποτα. Έβαλα ένα συρματάκι και τώρα το κρατάει μια χαρά το αυτοκίνητο στις 900 στροφές.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Ιούν 2020, 19:54:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξεχαστε ότι έχω πει. Μοτεράκι ρελαντί είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1557s (PHP: 40% - SQL: 60%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on