PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πρόβλημα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
tsono (θεοδωρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 06 Μάρ 2020
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2020, 09:41:35    Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειά σας είμαι καινούργιος εδώ αλλά σας παρακολουθώ και αποφάσισα να πω το πρόβλημα μου μήπως βρω άκρη. Έχω ένα 207rally το πήρα καινούριο τον Αύγουστο του 2008 έχει 91000 χλ. Εδώ και 2 μήνες έβγαλε antipollution fault και σταμάτησε η τουρμπίνα το πήγα σε γνωστό σας και καλό συνεργείο. Κάναμε χρονισμό καθαρισμό βαλβίδες αλλάξαμε ένα μοτερακι ψύξης καθαρισμό Dow pipe αλλαγή αλυσίδας μαζί με τα υπόλοιπα. Μετά από μια εβδομάδα ξανασταματισε η τουρμπίνα μου λέει θέλει appdate OK 25 2 20 κάνουμε appdate στην πεζω χανιαδακης και πήρα ένα άλλο αυτοκίνητο κοινώς πέταγε. Την καθαρή Δευτέρα πήγα Χαλκίδα όλα καλά 200 220 για πλάκα γύρισα και την επόμενη μέρα μέχρι σήμερα δεν δουλεύει η τουρμπίνα δεν πάει καθόλου και δεν υπάρχει κανένα σφάλμα Τα νεύρα μου!!!! Μπορεί να μου πει κάποιος τι είναι? Σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsakatta (J.T.RC)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 RC

Ένταξη: 28 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 13
Τόπος: ATHINA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Απρ 2020, 11:55:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαιρετω... και γω εχω ισως το ιδιο προβλημα. με ενα 207 Rc
μοντελο 2008 το εχω απο τοτε με 97.000χλμ
ο εγκεφαλος εβγαλε τρόμπα βενζινης
αλλαξαμε και το αμαξι πεταγε... ειχα ξεχασει οτι πηγαινε τοσο μετα απο χρονια...
αλλα μετα απο μερες τα ιδια και δε βρισκουμε και δε βγαζει τιποτα.
μου λενε να αρχισουμε να πεταμε απο πανω και μονο ετσι θα βρουμε...
καταλυτη μεχρι εγκεφαλο και bca
εχω μεινει πολυ πισω σε ενημερωση γυρω απ το αμαξι και γι αυτο ρωταω μηπως καποια απ τα παιδια ξερουν κατι εμπειρικά γιατι ειναι κριμα να μη βγαινει ακρη...
ενα αμαξι που δσν ανεβαινει ανηφορα εκτος 1ης με τεζα 4000 στροφες και μπερδευει φουλ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!


peugeot & χαος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsono (θεοδωρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 06 Μάρ 2020
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Απρ 2020, 12:28:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τωρα εχω αλλαξει την ν75 και δουλεψε σωστα για 15 μερες εκτοτε μια δουλευη και μια οχι παρατηρω οτι σταματαει να δουλευη αν εισαι π χ στο φαναρη και πας να ξεκινησεις χαλαρα δηλ αλλες φορες του ανεβαζω λιγο και μετα ξεκειναω αν δεν το κανω σταματαει να δουλευη η τουρμπινα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Απρ 2020, 09:02:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπορεις να δεις τι γινεται με τα τριμς σου?( ltft )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Απρ 2020, 19:39:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω και εγώ παρόμοια θέματα. Μένω Αγγλία τώρα και έχω χαλάσει £2000 το τελευταίο καιρό σε διάφορες εργασίες αλλά ακόμα δεν είναι εντάξει. Τα τριμς είχαν ξεφύγει +28%, άλλαξε διάφορα και στο τέλος ελενξε χρονισμό που είχε ξεφύγει οπότε άλλαξε όλα τα ανταλλακτικά, αλυσίδα κτλ κ χρονισε. Τώρα τα trims είναι κάπου - 18% και έχω και εγώ αυτή την έλλειψη απόδοσης που κ που. Σαν μια να τούρμπιζει κανονικά και μια όχι.

Νομιζω ότι αν πατήσω προοδευτικά το γκάζι και σχετικά αργά αποδίδει πιο καλά, αλλά αν το πατήσω δυνατά για να φύγει γρήγορα σα να μη τούρμπιζει όπως πρέπει. Είχε ελέγξει τα πάντα κ μου λέει ίσως είναι η βαλβίδα πίεσης του τούρμπο, αν και την άλλαξε με καινούργια.. Τώρα με τα μέτρα απομόνωσης δε μπορώ να πάω πάλι, αλλά με έχει τρελάνει κ μένα μετά από τόσα λεφτά.

Σκέφτομαι μήπως είναι αντλία βενζίνης, αλλά δεν έχει βγάλει κανένα κωδικό και το πλούσιο μειγμα τώρα αντί για στεγνό είναι άλλο κουλο..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1765s (PHP: 51% - SQL: 49%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on