PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

PEUGEOT 307 CC SOS- ΕΚΤΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ESP-AIRBAG ΟΔΗΓΟΥ

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Thodorikos (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 C.C 1.6 model 11 2004

Ένταξη: 23 Νοέ 2019
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Νοέ 2019, 23:32:55    Θέμα δημοσίευσης: PEUGEOT 307 CC SOS- ΕΚΤΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ESP-AIRBAG ΟΔΗΓΟΥ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρακαλώ την πολύτιμη βοήθεια σας επειδή είμαι σε αδιέξοδο.Συγκεκριμένα αγόρασα την 30 Σεπτεμβρίου ένα PEUGEOT 307 c.c 1600 model 11/2004.(χιλ113.000)
Επειδή το πήρα από την Θεσσαλονίκη από ιδιώτη που το είχε φέρει από Ιταλία έκανα έναν τυπικό έλεγχο σε ένα απλό συνεργείο.Το πρόβλημα που γνώριζα και μου είπε ο πωλητής ήταν ότι ανάβουν τα λαμπάκια του ESP και των AIRBAG και φταίνε οι αισθητήρες που κάνουν 150 ευρώ περίπου.Το αποδέχθηκα και αφαιρέσαμε το ποσό αυτό από την τιμή πώλησης.Δεν πήγα να το ελέγξω σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο-αντιπροσωπεία της PEUGEOT.

Μόλις το έφερα στην Αθήνα, με το τρένο, το πρωί εδώ στην Αθήνα διαπιστώνω ότι όταν ανάβω τα μεσαία φώτα δεν λειτουργούν τα φλάς και η κόρνα.Επίσης τα μεγάλα φώτα δεν ανάβουν.Σβήνοντας όλα τα φώτα λειτουργούν και τα φλάς και η κόρνα.
Πήγα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο και μου είπαν διακόπτης -φλασιέρα.Τιμή 400 ευρώ + 30 ευρώ τοποθέτηση.
Βρήκα μεταχειρισμένη COM2000, την έβαλα και μετά από δοκιμές 30 διακοπτών βρήκαμε αυτή που δούλευε σωστά.Δηλαδή φλάς σε όλες τις σκάλες, μεγάλα φώρα, ψεκασμός νερού υαλοκαθαριστήρων και κόρνα.
Τα λαμπάκια όμως του ESP και AIRBAG δεν έσβησαν.
Το πάω στο εξουσιοδοτημένο και μου λένε φταίει ο διακόπτης.Εαν στο παραγγείλουμε από την Γαλία, θα λυθεί το πρόβλημα.
Επιστρέφω πίσω στον μαγαζί με τα μεταχειριμένα ανταλακτικά και μου λέει , αποκλείεται.Κάθε μέρα βάζω τέτοια και παιζουν άμεσα και σβήνουν τα φωτάκια.
Πάω στον πρώτο ηλεκτρονικό και μου λέει ο διακόπτης - φλασιέρα είναι εντάξει, έχεις άλλα προβλήματα :
1) Αλλαγή εγκεφάλου airbug
2) Αλλαγή εγκεφάλου rollbar (δεν υπάρχει επικοινωνία μεταξύ των δύο εγκεφάλων)
3) Αλλαγή βαλβίδα stop φρένων (αυτό μου το είχε βρει και το εξουσιοδοτημένο)
Σύνολο : 2 μεταχειρισμένοι εγκέφαλοι μαζί με reset 280, βαλβίδα stop άλλα 40 ευρώ και εργασία 150 ευρώ, Σύνολο 470 ευρώ
Πάω στον δεύτερο ηλεκτρονικό και μου λέει ο διακόπτης - φλασιέρα είναι σχεδόν εντάξει , αλλά έχει δυο τρείς ασυμβατότητες,
Μπορεί να φταίει ο διακόπτης που δεν βλεπει το ABS τον αισθητήρα γωνίας τιμονιού
1) Πιθανώς ο διακόπτης δεν κάνει
2) Πιθανό πρόβλημα στο ABS.Το ABS δεν διαβάζει τον αισθητήρα γωνίας στο τιμόνι και για αυτο δεν δουλεύει το ESP
3) Αλλαγή εγκεφάλου AIRBUG κατά 90 %
4) Πρόβλημα επικοινωνίας εγκεφάλου AIRBUG με εγκέφαλο ROLLBAR.Συνήθως κατά 90 % δεν φταίει ο εγκέφαλος του rollbar.Μπορεί να χρειασθεί να βγάλουμε όλη την κονσόλα μπροστά να ψάξουμε
5)Δεν διαβάζει ο εγκέφαλος την εξωτερική θερμοκρασία και για αυτό δεν δουλεύει ο συμπιεστής clima .(το πρωί της συγκεκριμένης ημέρας μου έδειχνε ice alert και έδειχνε θερμοκρασία 2 όταν έχω είχε 11-12 βαθμούς.
6) Αλλαγή βαλβίδα stop φρένων
Λεφτα δεν μου λέει.Θα δούμε μου λέει.Πάμε ψάχνοντας...
Τρίτος ηλεκτρολόγος:
Όλά καλά.Επειδή όμως άλλαξες διακόπτη-φλασιέρα, χρειάζεται καλυμπράρισμα ο νέος διακόποτης επειδή δεν βλεπει τον αισθητήρα της γωνίας τιμονιού το ESP.

Ξαναπάω στο εξουσιοδοτημένο και μου ξαναλένε ότι ο διακόπτης-φλασιέρα μεταχειρισμένος που έβαλα δεν κάνει.Συγκεκριμένα βγάζει
Γισ το ESP , πρόβλημα στην συλλογή δεδομένων
Για το AIRBAG, ανοικτό κύκλωμα

ΤΟ εξουσιοδοτημένο μου ζητάει 430 ευρω για νέο διακόπτη από Γαλλία.
Εγώ το έβαλα μεταχειρισμένο 150 ευρώ (μπορώ να το γυρίσω πίσω για λίγε ημέρες ακόμη)

Τελικά φταίει ο διακόπτης για όλα αυτά ή το αυτοκόνητο έχει και άλλα προβλήματα, όπως μου τα βρήκαν οι άλλοι τεχνικοί και μόλις πάρω τον διακόπτη το καινούργιο μου πει μετά το εξουσιοδοτημένο , κοίτα φταίει κι αυτό, φταίει και το άλλο ;

Δεν υπάρχει τελικά στην Ελλάδα κάποιος να μου πει τελικα τι φταίει
Πρέπει δηλαδή να βάλω στην τσέπη μου 500 ευρώ και ότι γίνει και όπου πάω ;
Ένας άλλος φίλος, θέλει να πάω σε ένα ηλεκτρολόγο - ηλεκτρονικό στο Περιστέρι που επισκευάζει εγκεφάλους

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

ΤΙ ΝΑ ΚΆΝΩ ; ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ;

Υ.Γ Οι διαγνώσεις έγινα με laptop στην φυσούνα.Ο Δεύτερος ηλεκτρονικός κατάφερε με το λογισμικό της peugeot να παντρέψει την μεταχειρισμένη com2000 (φλασιέρα-διακόπτης) με τον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου και έτσι ο διακόπτης δουλεύει άψογα και έχω όλες τις ενδείξεις, ΕΚΤΟΣ ΟΜΩς ΑΠΌ ΤΑ ΛΑΜΠΆΚΙΑ ESP - AIRBAG ΟΔΗΓΟΥ -AIRBAG ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ

ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ :

ROLLBAR ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ
ΑΕΡΟΣΑΚΟΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ
ESP ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ
ABS ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ


ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ :

ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ.ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ
(εχει και υγραέριο πάνω που μπήκε πριν ένα χρόνο αξίας 800 ευρω από τον προηγ.ιδιοκτήτη με όλα τα χαρτια πιστοποιημενα).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Νοέ 2019, 13:33:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα Όπως είναι ακριβώς το αμαξι τι κωδικούς σφάλματος βγάζει;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Thodorikos (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 C.C 1.6 model 11 2004

Ένταξη: 23 Νοέ 2019
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Νοέ 2019, 22:57:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Τώρα Όπως είναι ακριβώς το αμαξι τι κωδικούς σφάλματος βγάζει;


Δεν γνωρίζω να σου πω.Δεν μου λένε οι ηλεκτρονικοί ηλεκτρολόγοι.
Σήμερα το απόγευμα που πήγα στον καλύτερο ηλεκτρονικό της Αθήνας,στο Περιστέρι,μου είπε :

"Το πρόβλημα είναι στο BSI.Για αυτό δεν μπορούν οι άλλοι δύο εγκέφαλοι να δουλέψουν.Δεν βλέπουν τον κεντρικό έλεγχο.Μου έδειξε το μήνυμα network error.".
Κάτι παρόμοιο μου είχε πει με άλλα λόγια συνεργείο Peugeot:
"Πρόβλημα στην συλλογή δεδομένων για το esp και ανοικτό κύκλωμα για το airbag".
Άφησα το αμάξι για να μου βάλουν μεταχειρισμένο εγκέφαλο BSI,σήμερα.Η πιθανότητα να τον επισκευάσουν,ελάχιστη.
Κόστος μεταχειρισμένου BSI μαζι με reset και μεταφορά δεδομένων,περίπου 250 ευρώ.
Οι υπόλοιποι ηλεκτρονικοί δεν μου είχαν μιλήσει για τον κεντρικό εγκέφαλο.Μονο για τους άλλους δύο.
Ποιος έχει δίκιο; Θα δείξει....
Εάν δεν φταίει ο κεντρικός θα φταίνε οι άλλοι δύο...
Εάν φταίνε όλοι, αλοιμονο μου...
Θα μου κοστίσει πολύ μετά κ δεν θέλω να το σκέφτομαι..

ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Thodorikos (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 C.C 1.6 model 11 2004

Ένταξη: 23 Νοέ 2019
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Νοέ 2019, 22:57:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Τώρα Όπως είναι ακριβώς το αμαξι τι κωδικούς σφάλματος βγάζει;


Δεν γνωρίζω να σου πω.Δεν μου λένε οι ηλεκτρονικοί ηλεκτρολόγοι.
Σήμερα το απόγευμα που πήγα στον καλύτερο ηλεκτρονικό της Αθήνας,στο Περιστέρι,μου είπε :

"Το πρόβλημα είναι στο BSI.Για αυτό δεν μπορούν οι άλλοι δύο εγκέφαλοι να δουλέψουν.Δεν βλέπουν τον κεντρικό έλεγχο.Μου έδειξε το μήνυμα network error.".
Κάτι παρόμοιο μου είχε πει με άλλα λόγια συνεργείο Peugeot:
"Πρόβλημα στην συλλογή δεδομένων για το esp και ανοικτό κύκλωμα για το airbag".
Άφησα το αμάξι για να μου βάλουν μεταχειρισμένο εγκέφαλο BSI,σήμερα.Η πιθανότητα να τον επισκευάσουν,ελάχιστη.
Κόστος μεταχειρισμένου BSI μαζι με reset και μεταφορά δεδομένων,περίπου 250 ευρώ.
Οι υπόλοιποι ηλεκτρονικοί δεν μου είχαν μιλήσει για τον κεντρικό εγκέφαλο.Μονο για τους άλλους δύο.
Ποιος έχει δίκιο; Θα δείξει....
Εάν δεν φταίει ο κεντρικός θα φταίνε οι άλλοι δύο...
Εάν φταίνε όλοι, αλοιμονο μου...
Θα μου κοστίσει πολύ μετά κ δεν θέλω να το σκέφτομαι..

ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Νοέ 2019, 00:33:39    Θέμα δημοσίευσης: Re: PEUGEOT 307 CC SOS- ΕΚΤΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ESP-AIRBAG ΟΔΗΓΟΥ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thodorikos έγραψε:

Πρέπει δηλαδή να βάλω στην τσέπη μου 500 ευρώ και ότι γίνει και όπου πάω

ΤΙ ΝΑ ΚΆΝΩ ; ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ;


Προφανώς το αυτοκίνητο πρέπει να το αγόρασες σε πολύ καλή τιμή για να μη σε πειράξουν τα λαμπάκια αερόσακου και ESP γιατί αυτά από μονα τους είναι πολύ σπουδαία παραπτώματα σε μια αγορά.

Τώρα εχεις δυο επιλογές, αν και με βάση την ιστορία σου μάλλον καταλαβαίνω προς ποια γέρνεις:
1. Να αρχίζεις να αντικαθιστάς κάθε πράγμα που χαλάει ή έχει χαλάσει με καινούργιο. Ώστε να ησυχάσεις μια και καλή.

2. Να προσπαθήσεις να παντρέψεις μεταχειρισμένα ανταλλακτικά, με την ελπίδα ότι όλα θα δουλέψουν.

Με την πρώτη ή με τη δεύτερη περίπτωση, φοβάμαι ότι 500 ευρώ δε θα σου φτάσουν για να τα φτιάξεις. Εύχομαι όμως κουράγιο και καλή επιτυχία.

Όπως εξηγώ σε πολλούς φίλους και πελάτες, επειδή αγόρασες ένα ακριβό αυτοκίνητο του 2004 σε φτηνή τιμή, δε σημαίνει ότι τα ανταλλακτικά του είναι εξίσου φτηνά με την τιμή αγοράς του ίδιου το 2019. Αν το είχες αγοράσει 30.000Ε το 2004 τότε θα σου φαινοταν πιο λογικό να δώσεις άλλα 2.000Ε για να το συμμαζέψεις.
Να έχεις και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο, μάλλον αποκλείεται.

Οπότε, ταπεινή μου γνώμη, βρες έναν εξειδικευμένο άνθρωπο να εμπιστευτείς και να κάνει όλη τη δουλειά σωστά. Διαφορετικά θα φας το χρόνο σου να περιστρέφεσαι σαν δορυφόρος ανάμεσα σε μάστορες με διαφορετικές γνώμες χωρίς να βγαλεις άκρη.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Thodorikos (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 C.C 1.6 model 11 2004

Ένταξη: 23 Νοέ 2019
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Νοέ 2019, 14:50:27    Θέμα δημοσίευσης: Re: PEUGEOT 307 CC SOS- ΕΚΤΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ESP-AIRBAG ΟΔΗΓΟΥ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Thodorikos έγραψε:

Πρέπει δηλαδή να βάλω στην τσέπη μου 500 ευρώ και ότι γίνει και όπου πάω

ΤΙ ΝΑ ΚΆΝΩ ; ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ;


Προφανώς το αυτοκίνητο πρέπει να το αγόρασες σε πολύ καλή τιμή για να μη σε πειράξουν τα λαμπάκια αερόσακου και ESP γιατί αυτά από μονα τους είναι πολύ σπουδαία παραπτώματα σε μια αγορά.

Τώρα εχεις δυο επιλογές, αν και με βάση την ιστορία σου μάλλον καταλαβαίνω προς ποια γέρνεις:
1. Να αρχίζεις να αντικαθιστάς κάθε πράγμα που χαλάει ή έχει χαλάσει με καινούργιο. Ώστε να ησυχάσεις μια και καλή.

2. Να προσπαθήσεις να παντρέψεις μεταχειρισμένα ανταλλακτικά, με την ελπίδα ότι όλα θα δουλέψουν.

Με την πρώτη ή με τη δεύτερη περίπτωση, φοβάμαι ότι 500 ευρώ δε θα σου φτάσουν για να τα φτιάξεις. Εύχομαι όμως κουράγιο και καλή επιτυχία.

Όπως εξηγώ σε πολλούς φίλους και πελάτες, επειδή αγόρασες ένα ακριβό αυτοκίνητο του 2004 σε φτηνή τιμή, δε σημαίνει ότι τα ανταλλακτικά του είναι εξίσου φτηνά με την τιμή αγοράς του ίδιου το 2019. Αν το είχες αγοράσει 30.000Ε το 2004 τότε θα σου φαινοταν πιο λογικό να δώσεις άλλα 2.000Ε για να το συμμαζέψεις.
Να έχεις και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο, μάλλον αποκλείεται.

Οπότε, ταπεινή μου γνώμη, βρες έναν εξειδικευμένο άνθρωπο να εμπιστευτείς και να κάνει όλη τη δουλειά σωστά. Διαφορετικά θα φας το χρόνο σου να περιστρέφεσαι σαν δορυφόρος ανάμεσα σε μάστορες με διαφορετικές γνώμες χωρίς να βγαλεις άκρη.



Ηδη ακολουθώ την συμβουλή σου Στέλιο.Το ψάχνειο μαστορας να βρεί άκρη.Δυστυχώς εμπιστεύτηκα των πωλητή όταν μου είπα ότι ανάβουν τα λαμπάκια λόγω ότι φταίνε οι αισθητήρες και ότι κοστίζουν 120 ευρώ,
Να του κάνω μήνυση ; Δεν θα βγεί πουθενά...
Το αγόρασα 3900 ευρώ πριν δυο μήνες με υγραέριο που μπήκε τον Ιούνιο του 2018, (αξίας 800 ευρώ).Έχω τα παραστατικά.
Προσπαθούμε να παντρέξουμε τα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά τώρα...
Ο ηλεκτρονικός ακόμη το ψάχνει ενώ στην αρχή μου είχε πεί ότι φταίει το BSI , ο κεντρικός εγκέφαλος, τώρα το έχει αναθεωρήσει...Το ψάχνει πολύ λεπτομερώς.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Thodorikos (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 C.C 1.6 model 11 2004

Ένταξη: 23 Νοέ 2019
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Δεκ 2019, 00:27:38    Θέμα δημοσίευσης: Ο ΓΑΜΟΣ ΠΕΤΥΧΕ... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατάφερε ο ηλεκτρονικός μου να επισκευάσει τον εγκέφαλο του rollbar , τον εγκέφαλο του airbug και να αντικαταστήσει τον κεντρικό εγκέφαλο, τον BSI , αφού τον βρήκε μεταχειρισμένο με τα ίδια νούμερα !!!
Στάθηκα τυχερός, πιστεύω.Έσβησαν όλα τα λαμπάκια.Όλα δουλεύουν άψογα.
Δεν υπήρχε περίπτωση να μου επισκευάσει εγκεφάλους η peugeot...
Θα τους πλήρωνα αδρά με εισαγωγή από Γαλλία.

Έμαθα λοιπόν όταν αγοράζω μεταχειρισμένο :
1) Ελέγχω τα μηχανικά μέρη με μηχανικό
2) Ελέγχω το αμάξωμα με φαναρτζή
3) Ελέγχω τα ηλεκτρονικά μέρη με ηλεκτρονικό.


Το τρίτο δεν το έκανα.Εμπιστεύτηκα τον ιδιώτη πωλητή που μου έλεγε ότι τα λαμπάκια του ESP και AIRBUG, φταίνε οι αισθητήρες.Κόστος επιπλέον 330 ευρώ.

Επιπλέον κόστος και ο διακόπτης φλασιέρα που όταν άναβες τα φώτα τα μεσαία , δεν δούλευαν τα φλας .Ούτε αυτό το δοκίμασα...Δεν πήγε το μυαλό μου.
Κόστος επιπλεόν άλλα 150 ευρώ (μεταχειρισμένο)
Τιμή peugeot 400 ευρω+30 ευρώ τοποθέτηση.

Α... αλλάζω και εξάτμιση επειδή το καζανάκι ράγισε και ακούγεται λίγο σαν αεροπλάνο...
Θα βάλω την ίδια την μαμίσια που δεν ακούγεται καθόλου.Την βρήκα stock 100 ευρώ. Στο εμπόριο βρήκα το καζανάκι noname (ΘΕΟΦΙΛΟΣ)τιμή 70 ευρώ τοποθετημένη.

Προτιμώ όμως την μαμίσια.


Ελπίζω αυτό το αμάξι που είναι μέσα στην καρδιά μου να μου κρατήσει άλλα δέκα χρόνια.
Ναι, θα το συντηρώ , θα το προσέχω πάρα πολύ...!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2125s (PHP: 61% - SQL: 39%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on