PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Larveros 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Μάρ 2019
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάρ 2019, 14:47:22    Θέμα δημοσίευσης: ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας
Είμαι νέος στο PSCLUB και μελλοντικά νέος κάτοχος ενός peugeot 5008. Έχω παραγγείλει το αυτοκίνητο εδώ και 2 μήνες σχεδόν, αρχικά μου έιχαν πεί οτι ο χρόνος παραλαβής είναι απο 2 έως 3 μήνες.Σήμερα κατόπιν δικού μου τηλεφωνήματος(το οποί έκανα διότι δεν είχα καμία ενημέρωση) με ενημέρωσαν ότι θα μπει στη γραμμή παραγωγής το Μάιο και θα το παραλάβω τον Ιούνιο διότι το αυτοκίνητο έχει μεγάλη ζήτηση και το εργοστάσιο δεν μπορεί να την καλύψει άμεσα. Τονίζω οτι το αυτοκίνητο δεν έχει μπει σε παραγωγή ούτε έχει αριθμό πλαισίου επίσης τους εξήγησα ότι για μένα αυτό σημαίνει επιπλέον κόστος και ταλαιπωρία για την οικογένειά μου καθόσον είμαι πολύτεκνος. Μέχρι στιγμής δεν μου έχουν κάνει κάποια πρόταση και μου ανέφεραν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου ξανά. Θα ήθελα να αναφέρω ότι έχω δώσει προκαταβολή και δέν έχω άλλο αυτοκίνητο αλλά ένα ενοικιαζόμενο για να καλύπτω τις ανάγκες μου.Μπορώ να ακυρώσω τη παραγγελία?ή κάποια συμβουλή πως να το χειριστώ απο και πέρα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάρ 2019, 20:04:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπορεις να απαιτησεις αυτοκινητο μεχρι να ερθει το δικο σου....απο κει και περα αν ακυρωσεις θα χασεις την προκαταβολη....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Larveros 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Μάρ 2019
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάρ 2019, 22:00:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, πιστεύω να δεχτούν να μου δώσουν αυτοκίνητο για την εξυπηρέτησή μου και να μην αδιαφορήσουν. Παντώς και εγώ πιστεύω οτι είναι δύσκολο να δεχτούν να μου επιστρέψουν την προκαταβολή αν και δεν τους εμπιστεύομαι όσον αφορά την ημερομηνία παραγωγής -παράδοσης του αυτοκινήτου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάρ 2019, 22:14:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δε μπορείς να αποδείξεις εγγραφη δέσμευση από την πλευρά τους για 2μηνη παράδοση του αυτοκινήτου από την ημέρα πληρωμής της προκαταβολής, θα σε γράψουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι.

Καλά είναι όλα στα λόγια αλλά αν δεν το δεις γραμμένο πουθενά τοτε δεν έχεις πραγματικό τρόπο παρά μόνο γκρινιάζοντας.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Larveros 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Μάρ 2019
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάρ 2019, 22:25:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχεις δίκιο αλλά πραγματικά κρίμα γιατί δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάρ 2019, 22:36:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Larveros έγραψε:
Έχεις δίκιο αλλά πραγματικά κρίμα γιατί δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση...


Την επόμενη φορά θα ξέρεις τί να ζητήσεις.
Σου συνιστώ όμως να τους κλαφτείς και να τους γκρινιάξεις αρκετά γιατί συνήθως πιάνει. Μπορεί να μην είναι υποχρεωμένοι, αλλά είναι άνθρωποι.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Larveros 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Μάρ 2019
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάρ 2019, 22:45:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό λέω και εγώ να κάνω πιστεύω να πετύχω κάτι και να μη ξεφύγει η παράδοση πέρα απο τον Ιούνιο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Larveros 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Μάρ 2019
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάρ 2019, 22:19:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα μίλησα ξανά τόσο με τον αντιπρόσωπο όσο και με τα κεντρικά της Peugeot. Ο αντιπρόσωπος μου απάντησε οτι θα ξαναμιλήσει με τους υπεύθυνους στα κεντρικά από την επόμενη εβδομάδα και θα με ενημερώσει ενώ απο τα κεντρικά της Peugeot μου δήλωσαν ότι δεν πρόκειται να προβούν σε άλλη ενέργεια και εαν έχω κάποιο πρόβλημα να το διευθετήσω με τον αντιπρόσωπο που έκανα την παραγγελία. Ανθρώπινη πλευρά και κατανόηση δεν υπήρξε παρόλο που τους εξήγησα ότι ζημιώνομαι για τον έξτρα μήνα που θα περιμένω(και αυτό δεν είναι σίγουρο). Συμπεριφορά απαράδεκτη και πραγματικά έαν το γνώριζα δεν θα είχα προχωρήσει στην αγορά. Τέλος να αναφέρω ότι απο έρευνα που έκανα σε φόρουμ του εξωτερικού οι εκει Dealers γνώριζαν τις καθυστερήσεις στη γραμμή παραγωγής του 5008(4 έως 6μήνες).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάρ 2019, 08:46:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

oti θεμα αντιπροσωπου ειναι γεγονος...εμενα πχ επειδη επρεπε να δωσω το αυτοκινητο που θα επαιρναν σαν ανταλαγη ωρητερα απο οτι θα ερχοταν το καινουριο μου παραχωρησαν μοινοι τους ενα αυτοκινητο απο αυτα που εχουν στα μεταχειρησμενα τους και κινηθηκα μεχρι που παρελαβα το αλλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on