PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ενδιαφέρον για αγορα 208 gt line

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιαν 2019, 19:26:39    Θέμα δημοσίευσης: Ενδιαφέρον για αγορα 208 gt line Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα.
Ενδιαφερομαι για την αγορά του νέου gt line με το μηχανικο 6αρι σασμαν.
Εχω παρει προσφορές απο 3 αντιπροσωπείες στην Αθηνα, οι οποιες είναι πανω κατω το ιδιο (με απόσυρση του 306 xr που εχω βγαίνει 17.650)
Η επιλογή μου είναι ως έξτρα λευκο παστελ χρωμα και ηλιοροφη.
Πιστεύετε αξίζει, δοδεμενου οτι σε 6 μηνες βγαινει το καινουριο;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιαν 2019, 13:21:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

περημενε γιατι ναι μεν θα εχεις καινουριο αυτοκινητο
αλλα παραλληλα και παλιο και οταν ερθει η στιγμη να το δωσεις θα χασεις πολλα απο κει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιαν 2019, 23:40:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το εχω στο μυαλό μου αυτό και θελω να περιμένω μήπως παίξει καλυτερη προσφορά τους επομενους μήνες.
Υπάρχουν όμως και μερικά αλλα...
1) Δεν ξερω αν θα συνεχιστεί το πρόγραμμα απόσυρσης και ανταλλαγης, 1100 ευρώ ειναι αυτά.
2) Επειδή θελω ηλιοροφη, δυστυχώς δεν υπαρχουν ετοιμοπαράδοτα, οπότε ουτως ή αλλως θα πρέπει να περιμενω ενα τριμηνο. Βάλε και ενα τριμηνο ακομα αν ειναι να κανω υπομονη για να πέσει κιαλλο η τιμη, θα φτασω εξάμηνο και δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι μεχρι τοτε το 306 μου δεν θα με εχει ξεπαραδιασει, με τις βλαβες που βγαζει συνεχως.
3) Συνήθως καλες εκπρωσεις γίνονται στα ετοιμοπαράδοτα. Σε εμένα, επειδη θα γινει παραγγελια, δεν ξερω κατά πόσο θα μου προσφερουν καλη έκπτωση.
4) Τα αντιστοιχα Polo, Fiesta και Ibiza ειναι πιο ακριβά, με τα 2 πρώτα αρκετα πιο ακριβά θα ελεγα.

Όλα αυτα τριγυρνάνε στο μυαλο μου και σε συνδιασμό με το ότι δεν μου περισσεύουν κιολας τα λεφτά, με εχουν κανει τέρμα αναποφασιστο.
Γι αυτο αν καποιος εχει βρεθεί σε αναλογο διλλημα, θα με ενδιέφερε η εμπειρια του
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Φεβ 2019, 23:05:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι κάποιος συμφορουμίτης, κάτοχος του gt line ή έχει προσωπική εμπειρία ώστε να μας πει τις εντυπώσεις του;
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Φεβ 2019, 09:38:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγγνωμη, θα δωσεις τοσα πολλα λεφτα για ενα μικρο αυτοκινητο?


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Φεβ 2019, 21:07:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Συγγνωμη, θα δωσεις τοσα πολλα λεφτα για ενα μικρο αυτοκινητο?


Καλησπέρα.
Δυστυχώς δεν εχω βρει κατι καλύτερο στη κατηγορία αυτή, σε εξοπλισμό, ιππους-μηχανή, εκτός από Ρίο και i20, που δεν μου αρέσουν.
Επισης, παιρνουν και το σαραβαλακι μου, χωρις να κανω καμια διαδικασια ή να πληρωσω κάτι.
Η αληθεια ειναι οτι η τιμη ανεβηκε 1200€ λογο πανοραμικης (αλλαζει το τελος ταξινόμησης), αλλά καλως ή κακως είναι τπ κόλλημα μου.
Τα υπολοιπα σουπερ μίνι βγαινουν πιο ακριβα, ενω τα αυτοκίνητα της πιο μεγαλης κατηγοριας είναι σε "γυμνές" entry-level εκδόσεις.
Βέβαια, υπάρχει το ενδεχόμενο να μην εχω ζυγισει σωστα τα πράγματα, οποτε οποιαδήποτε πρόταση καλοδεχουμενη.
Η χρήση ειναι 80% Αθηνα και 20% εθνικη και επαρχια.
Υ.Γ. Με ενα νεο προωθητικο μου εριξαν τη τιμή στα 17000.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Φεβ 2019, 09:57:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ibiza fr 1.5 150 ps με 15500 δεν σου αρεσει?


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2019, 22:39:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Το ibiza fr 1.5 150 ps με 15500 δεν σου αρεσει?


Έπαθα κατάθλιψη στο εσωτερικό του.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2019, 22:40:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οδήγησα το 208 gt line 1.2, 110hp, χειροκινητο, σε 2 διαφορετικές αντιπροσωπείες την ιδια μέρα.
Το αυτοκίνητο μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις.
Μέσα πολύ καλή ποιότητα και συναρμογή.
Με κερδισαν το τιμόνι και τα καθίσματα, ενώ βρήκα εύκολα και την καταλληλη θεση οδηγησης (1,83μ).
Το έξω μου αρέσει πολύ, αν και αυτό ειναι υποκειμενικό.
Τώρα στα της βόλτας.
Πολύ καλή απόκριση στο γκάζι και εξαιρετικά φρένα, σε σημείο που φοβόμουν να τα πατήσω.
Περάσαμε επίτηδες πανω απο λακκούβες και παρά τους 17αρηδες τροχους οι αναρτήσεις ήταν αποτελεσματικές.
Θόρυβος χαμηλός και κύλιση άνετη.
Στα 10-15 λεπτά δεν πρόλαβε να ψυξει την καμπίνα ο κλιματισμός ( ήταν ζεστή μερα). Δεν ξερω αν αυτό ειναι νορμάλ.
Γενικά, το αυτοκίνητο με άφησε πολύ ικανοποιημένο και σε σχεση με το 306 25ετιας, που εχω τώρα, η διάφορες ειναι χαοτικές.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2019, 22:43:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τα φώτα του, τη νυχτα, σε σκοτεινές διαδρομές είστε ικανοποιημένοι;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,125s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on