PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τρακάρισμα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιαν 2019, 17:22:07    Θέμα δημοσίευσης: Τρακάρισμα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα καλά μπήκε η χρονιά πήγαινα στον φανοποιό να μου βάλει ένα θόλο και έτσι όπως κάνω αριστερά να μπω στο συνεργείο μου πέφτει μια γρια. Ξενέρωσα πολύ άσχημα δεν έχω ξανά τρακάρει.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιαν 2019, 18:29:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η γρια περπατωντας επεσε πανω σου? γιατι αυτο ειναι πολυ λαιτ ζημια το καλο ειναι οτι εγινε μπροστα στου φανοποιου χααχχαχα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιαν 2019, 19:24:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ήταν με χιλιόμετρα. Το δικό της πιο πολύ ζημιά έπαθε. Έμενα να φανταστείς ο καθρέφτης με το τρακάρισμα έφυγε πάνω και τον ξανά έβαλα στην θέση του. Η συμπεριφορά της με πείραξε. Πήγε να βγει και από πάνω. Ο δρόμος είναι άνοδος κάθοδος και αντί να περιμένει να στρίψω με έκανε προσπεράσει. Και οδηγούσε με παντόφλες και δεν τις είπαν τίποτα...... Ότι να ναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Ιαν 2019, 18:42:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...άσχετο αλλά...ωραία δουλίτσα με τα φρυδάκια των πίσω θόλων στο 5πορτο! Cool Cool Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Ιαν 2019, 16:04:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όλα τα βλέπεις Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιαν 2019, 17:40:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπόν παιδιά το θέμα εχει ξεφύγει. Αυτη δεν παίρνει την ευθύνη και η δικιά μου ασφαλιστική δεν της είπε τίποτα.... θα τους χέσω αύριο. σε δρόμο διπλής κατεύθυνσης, 11 μέτρα δρόμος είχα περάσει απέναντι η δεξιά λωρίδα άδεια αν είναι δυνατόν με κάνει προσπέραση απτήν αριστερή λωρίδα και πέφτει πάνω μου. δηλαδή αν ερχόταν άλλος θα ήταν μούρη με μούρη. ήθελα να ξέρα τι πληρώνω... το βλέπω νομικά να κινούμε από δω και πέρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Ιαν 2019, 20:09:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimpeugeot1 έγραψε:
λοιπόν παιδιά το θέμα εχει ξεφύγει. Αυτη δεν παίρνει την ευθύνη και η δικιά μου ασφαλιστική δεν της είπε τίποτα.... θα τους χέσω αύριο. σε δρόμο διπλής κατεύθυνσης, 11 μέτρα δρόμος είχα περάσει απέναντι η δεξιά λωρίδα άδεια αν είναι δυνατόν με κάνει προσπέραση απτήν αριστερή λωρίδα και πέφτει πάνω μου. δηλαδή αν ερχόταν άλλος θα ήταν μούρη με μούρη. ήθελα να ξέρα τι πληρώνω... το βλέπω νομικά να κινούμε από δω και πέρα.


Υποτίθεται η ασφαλιστική, διενεργεί ερώτημα προς την άλλη ασφαλιστική, αν αποδέχεται την ευθύνη για το συμβάν μέσω του πελάτη της. Αν θυμάμαι καλά, αυτή η διαδικασία δηλαδή της επικοινωνίας με την αντίθετη πλευρά και ερώτησης για το συμβάν, επαναλαμβάνεται μέχρι 3 φορές.

Αν εσύ στην υπογεγγραμένη δήλωση στο κουτάκι "ποια πλευρά ευθύνεται", σημείωσες "η άλλη πλευρά" και δεν έβαλες "δε γνωρίζω" ή "εγώ", θα έπρεπε η ασφαλιστική σου να πράξει το παραπάνω (εκτός αν έχει ήδη αποδεχθεί κάποια πλευρά την ευθύνη κατά τη διάρκεια του συμβάντος).

Αλλά ακόμα κι έτσι, αν η πλευρά του υπαίτιου για το συμβάν αρνείται να πράξει κάτι τέτοιο, δε μπορεί να κάνει και πολλά η εταιρεία σου (τι να έκανε άλλωστε, να τους έβριζε εφόσον ηχογραφούνται και κλήσεις ή να τους απειλούσε), κινούνται νομικές διαδικασίες για τη διεξαγωγή δίκης, η οποία όμως μπορεί να γίνει και σε 2-3 χρόνια. Δυστυχώς, τέτοιες καταστάσεις διαιωνίζονται στην Ελλάδα και λόγω των συσσωρευμένων υποθέσεων, όλα πηγαίνουν πίσω χρονικά. Καλό σε κάθε περίπτωση, θα ήταν να υπάρχει και βεβαίωση Τροχαίας, ώστε να έχεις περισσότερα στοιχεία υπέρ σου ή αν καταγράφεται η κυκλοφορία από κάμερες στην περιοχή του συμβάντος.

Ειδάλλως, αν εξακολουθήσει και το παίζει τρελή και αν το δικαστήριο θεωρήσει ότι δεν υπάρχουν επαρκή στοιχεία για να βγάλει αποτέλεσμα, θα εκδόσει απόφαση για από κοινού αποκατάσταση του κόστους ζημιών σε ποσοστά 50-50. Αν πάλι, σε δικαιώσει, θα το κάνει και θα λάβεις αποζημίωση έπειτα από χρόνια.

Αυτά μου είχαν αναφέρει και μένα από τη δική μου εταιρεία (Interamerican), ωστόσο δεν οδηγηθήκαμε μακρυά, ανέλαβε η άλλη πλευρά την ευθύνη 10 μέρες αργότερα.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Ιαν 2019, 20:45:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όλος ο κόσμος λέει οτι έχω δίκιο ακόμα και οι αστυνομικοί το είπαν άσχετο που ήταν μπροστά γιατί εκεί που έγινε το συμβάν είναι η τροχαία και δεν πήραν θέση μην τους τραβάμε για μάρτυρες. εγώ κοντεύω να χάσω την μπάλα με αυτή την παράνοια που υπάρχει. ο εκτιμητής σήμερα είπε ότι η περίπτωση μου είναι από τις πιο δύσκολες και θα χάσω το δικαστήριο λέει μάλλον.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Ιαν 2019, 23:55:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimpeugeot1 έγραψε:
όλος ο κόσμος λέει οτι έχω δίκιο ακόμα και οι αστυνομικοί το είπαν άσχετο που ήταν μπροστά γιατί εκεί που έγινε το συμβάν είναι η τροχαία και δεν πήραν θέση μην τους τραβάμε για μάρτυρες. εγώ κοντεύω να χάσω την μπάλα με αυτή την παράνοια που υπάρχει. ο εκτιμητής σήμερα είπε ότι η περίπτωση μου είναι από τις πιο δύσκολες και θα χάσω το δικαστήριο λέει μάλλον.


Δεν πήρε θέση η Τροχαία για να μην χρειαστεί μαρτυρία; Τι πράγματα είναι αυτά; Θα μπορούσε να συντάξει έκθεση ατυχήματος και να ξεκαθαρίσει άμεσα το ζήτημα. Εγώ απορώ γιατί ο εκτιμητής σου αναφέρει ότι ενδέχεται να το χάσεις.

Εκτός εάν σε δρόμο διπλής κατεύθυνσης όπως λες, έπιασες αριστερά επιχειρώντας να κόψεις κάθετα λωρίδα με ενιαία διαγράμμιση...Από την άλλη, κι αυτή εάν το έκανε αυτό, επιχειρούσε να προσπεράσει σε δρόμο που απαγορεύεται η προσπέραση (εφόσον ισχύει αυτό που σου είπα επάνω για τη διαγράμμιση του οδοστρώματος).


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιαν 2019, 09:00:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να σου δώσω να καταλάβεις τι έγινε. Ο δρόμος είναι άνοδος και κάθοδος εγώ κατεβαινα και αυτή ήταν από πίσω ΜΟΥ. Εγώ είχα βγάλει φλας για να μπω αριστερά στο συνεργείο και αυτή με έκανε προσπέραση και έπεσε πάνω μου. Εγώ δεν ήμουν ούτε στην δεξιά λωρίδα ούτε στην μέση την ώρα που με χτύπησε. Ήμουν στην αριστερή σε 2 δεύτερα έμπαινα συνεργείο. Το πεζοδρόμιο δεξιά μέχρι το συνεργείο αριστερά είναι 10 μέτρα απόσταση. Αυτη αντί να περάσει από δεξιά όπως κάνει κάθε λογικός άνθρωπος εφόσον έχεις χώρο να περάσεις από δεξιά, πέρασε από αριστερά δηλαδή αν δεν έπεφτε σε μένα θα έπεφτε στα παρκαρισμένα οχήματα των αστυνομικών γιατί όπως είπα είναι η τροχαία απέναντι απτό συνεργείο. Ο δρόμος κάτω δεν έχει διαχωριστική γραμμή που να μην μου επιτρέψει να στρίψω. Αυτη δήλωσε ότι τον είδα ότι πηγαίνει αργά άλλα ήταν με αλαρμ. ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ. Τώρα ο εκτιμητής μπορεί να λέει μλκιες γιατί μέσα στις καλύψεις μου είναι και η νομική προστασία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιαν 2019, 16:43:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimpeugeot1 έγραψε:
Για να σου δώσω να καταλάβεις τι έγινε. Ο δρόμος είναι άνοδος και κάθοδος εγώ κατεβαινα και αυτή ήταν από πίσω ΜΟΥ. Εγώ είχα βγάλει φλας για να μπω αριστερά στο συνεργείο και αυτή με έκανε προσπέραση και έπεσε πάνω μου. Εγώ δεν ήμουν ούτε στην δεξιά λωρίδα ούτε στην μέση την ώρα που με χτύπησε. Ήμουν στην αριστερή σε 2 δεύτερα έμπαινα συνεργείο. Το πεζοδρόμιο δεξιά μέχρι το συνεργείο αριστερά είναι 10 μέτρα απόσταση. Αυτη αντί να περάσει από δεξιά όπως κάνει κάθε λογικός άνθρωπος εφόσον έχεις χώρο να περάσεις από δεξιά, πέρασε από αριστερά δηλαδή αν δεν έπεφτε σε μένα θα έπεφτε στα παρκαρισμένα οχήματα των αστυνομικών γιατί όπως είπα είναι η τροχαία απέναντι απτό συνεργείο. Ο δρόμος κάτω δεν έχει διαχωριστική γραμμή που να μην μου επιτρέψει να στρίψω. Αυτη δήλωσε ότι τον είδα ότι πηγαίνει αργά άλλα ήταν με αλαρμ. ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ. Τώρα ο εκτιμητής μπορεί να λέει μλκιες γιατί μέσα στις καλύψεις μου είναι και η νομική προστασία.


Είχα καταλάβει ακριβώς τι συνέβη, απλά σκέφτηκα πρωτίστως τη διαγράμμιση. Προφανώς, αν κάποιος έχει κάνει μαλ@$@# και είναι ασυνείδητος και ευθυνοφοβικός, θα πει και ό,τι να'ναι ψέμματα για να μη φανεί ότι φταίει.

Λάθος της Τροχαίας που δεν συνέταξε έκθεση, εφόσον είδαν το περιστατικό. Χωρίς να είμαι βέβαιος, ολόκληρη Τροχαία και δε θα διαθέτει κάμερες για τους περιβάλλοντες χώρους; Δεν υπάρχει περίπτωση να αναζητηθεί υλικό από εκεί και να τη γλεντήσεις, έστω και καθυστερημένα στο δικαστήριο; Για να αποδειχθεί η βλακεία της κι η προσπάθειά της να κουκουλώσει πράγματα.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιαν 2019, 17:15:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αύριο που θα σχολάσω απτήν δουλειά θα περάσω να δω αν είχε κάμερες στην τροχαία. Που δεν νομίζω. Άκου τι είπε ο εκτιμητής μιλάμε για παράνοια. Μου είπε ότι έπρεπε να περιμένω να με προσπεράσει. Άκου τι είπε. Δηλαδή αν είχα 30 αυτοκίνητα πίσω μου θα έπρεπε να με προσπεράσουν και μετά να στρίψω αριστερά. Αν ανεβεναν και καμιά 10 αριά αυτοκίνητα και εγώ κατεβαινα και ήθελα να στρίψω αριστερά θα περίμενα όπως πρέπει να περάσουν αυτά και μετά να με προσπεράσουν και 30 αυτοκίνητα που σε κατοικημένη περιοχή απαγορεύεται η προσπέραση και μετά να στρίψω εγώ. Μιλάμε για παράνοια. Χθες είδα τον αστυνομικό του είπα ότι έκανε αρνητική και μου λέει έφταιγε καθαρά αυτή. Ήθελα να του πω γιατί δεν το έγραψες και με γμνε έτσι τώρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giorgos_pso (Giorgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Scirocco 1.4tsi

Ένταξη: 26 Ιούλ 2019
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Αύγ 2019, 09:18:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
...άσχετο αλλά...ωραία δουλίτσα με τα φρυδάκια των πίσω θόλων στο 5πορτο! Cool Cool Cool



τι ωραια δουλιτσα;;;Με τις βιδες που τα στηριζουν στα φτερα;;Ετσι ειναι οι ωραιες μερακλίδικες δουλειές;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1978s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on