PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μοτερ Υαλοκαθαριστηρων σε 407 1.8 2004 ;

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DragonHD 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Νοέ 2018
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Νοέ 2018, 18:29:40    Θέμα δημοσίευσης: Μοτερ Υαλοκαθαριστηρων σε 407 1.8 2004 ; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας
εδω και 20 μερες,πανω σε ταξιδι,διαπιστωθηκε οτι οι υαλοκαθαριστηρες απο το 407 μου,δουλευαν συνεχως σε μια σκαλα,απο το μοχλο δεν ακουγαν ουτε στο Man ουτε στο Auto και ,σβηνοντας το αμαξι αυτοι συνεχιζαν να δουλευουν.Η κινηση των υαλοκαθαριστηρων σταματουσε μονο εφοσο κλειδωνα το αμαξι μετα απο 1,4 εως 2 λεπτα.
Πηγα την επομενη στο συνεργειο της Peugeut της περιοχης μου και μο υειπαν οτι θελουν αλλαγη τα μοτερ των υαλοκαθαριστηρων.Βαλαμε 2 μεταχειρισμενα που μου προτειναν διοτι τα καινουρια ειχαν απαγορευτικο κοστος (150 ευρω το ενα)
Αφου παραγγειλαμε τα νεα μοτερ,τα αλλαξαμε και το προβλημα λυθηκε.Μετα απο μια εβδομαδα,και αφου το αμαξι δεν ειχε κανει ουτε 100χλμ κινησης,ξαφνικα,οταν πηγα να το βαλω μπροστα,ξαναεβγαλε το ιδιο προβλημα.Τρελαθηκα !!Επικοινωνησα με τον τεχνικο της Peugeut και μου ειπε πως θα πρεπει να αλλαχτουν παλι τα μοτερ και μου ειπε πως ειναι σιγουρος οτι αυτο ειναι το προβλημα,οταν του ειπα μηπως τελικα η βλαβη αυτη δεν ειναι απο τα μοτερ!! Εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλον παρομοιο θεμα βρε παιδια;Εχω πραγματικα εκνευριστει με αυτην την κατασταση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2018, 10:35:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπήρχαν καθόλου κωδικοί βλάβης στην BSI; Μου ακούγεται σαν limp home των υαλοκαθαριστήρων σε περίπτωση που χαθεί η επικοινωνία. Τα δικά σου τα μοτέρ τα κράτησες; Θα δοκίμαζα αυτά ξανά.

Έχεις βάλει μήπως aftermarket xenon;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DragonHD 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Νοέ 2018
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2018, 13:25:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ακουγεται κατι,και στην αντιπροσωπια που πηγα,και εβαλαν πανω το λαπτοπ μου ειπαν τα μοτερ.Ναι εχω εδω και χρονια φωτα χenon,μου τα ειχε περασει η αντιπροσωπια,φυσικα δεν ειναι γνησια,αλλα τα συνηθισμενα aftemarket κινεζικα που βρισκουμε παντου.Ομως τοσα χρονια δεν ειχα θεμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2018, 13:57:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βλέπω στα ιντερνετς πολλοί έκαψαν τον lin tranceiver των μοτέρ έχοντας αφτερμάρκετ ζήνον, το οποίο και ταιριάζει με τα συμπτώματά σου. Τι κωδικούς βλάβης είχε η bsi; Απώλεια επικοινωνίας με τους υαλοκαθαριστήρες;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DragonHD 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Νοέ 2018
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2018, 14:18:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο δεν το θυμαμαι,τι του εβγαλε οταν εβαλε το λαπτοπ της ΠΕΖΩ πανω,στην αντιπροσωπια.Αν του εβγαλε "Απώλεια επικοινωνίας με τους υαλοκαθαριστήρες" λετε να ειναι απο αυτο;
Μπορω να το μαθω παντως ,μολις μιλησω με τον τεχνικο.
Μου κανει εντυπωση ομως που τα after market xenon ταχω αρκετα χρονια,και τωρα εβγαλε αυτη τη βλαβη.
Και μια ερωτηση .Ο lin tranceiver στα μοτερ επισκευαζετε λετε;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2018, 14:44:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί τα ballasts να είναι στα τελευταία τους και να προκαλούν διάφορα ανεπιθύμητα αποτελέσματα γύρω τους.

Ο tranceiver είναι ο TJA1020, αν όντως τα έκλασε και μπορείς να τον βρεις στο εμπόριο τότε μένει να βρεις κάποιον ηλεκτρονικό να ξεκολλήσει τον παλιό και να κολλήσει τον καινούριο.

Τα συμπτώματα είναι μόνιμα ή παροδικά;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DragonHD 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Νοέ 2018
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2018, 15:11:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχως μονιμα.Περιμενω ειδοποιηση απο την αντιπροσωπια,να ξαναπερασουμε αλλα μοτερ.Προς το παρον εβγαλα την 30ρα ασφαλεια των υαλοκαθαριστηρων,αλλα οπως καταλαβαινεις η κυκλοφορια με το αμαξι ,χωρις τους υαλοκαθαριστηρες ειναι πλεον "δυσκολη".Λες να βγαλω εντελως τα ξενον και να βαλω τον συμβατικο φωτισμο που ειχα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2018, 16:00:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βγαλε τα ξενον απο πανω και δες πως θα παει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DragonHD 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Νοέ 2018
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2018, 17:02:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο θα κανω,διοτι εχει λογικη αυτο που μου λετε.Τα φωτα τα εχω στο AUTO και οταν καηκανε,και τις 2 φορες ηταν βραδυ οταν εβαλα το αμαξι μπροστα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DragonHD 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Νοέ 2018
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2018, 18:23:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα εβγαλα εντελως τα ξενον απο πανω,και εβαλα συμβατικο φωτισμο.Τωρα περιμενω την αντιπροσωπια να με ειδοποιησει να ξαναπερασουμε αλλα μοτερ υαλοκαθαριστηρων παλι,να δουμε,θα ξαναβγαλει το προβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Δεκ 2018, 11:36:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ασφαλειοθήκη έξω θέλει το αυτοκίνητο


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DragonHD 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Νοέ 2018
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιαν 2019, 18:46:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

action_peugeot έγραψε:
Ασφαλειοθήκη έξω θέλει το αυτοκίνητο

τι εννοεις με αυτο;Το BSM;Τελικα ξηλωσα τα Xenon και εβαλα τα κανονικα του φωτα,αλλαξαμε και τα 2 μοτερακια των υαλοκαθαριστηρων και ειμαι οκ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,133s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on