PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μελλοντική αγορά 3008

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
lion26 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Σεπ 2018
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Σεπ 2018, 13:25:35    Θέμα δημοσίευσης: Μελλοντική αγορά 3008 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα θα ήθελα τι γνώμη - γνώσεις σας όσον αφορά το 3008 από θέματα αξιοπιστίας μηχανικών προβλημάτων σέρβις κλπ......για τους βενζινοκινητήρες κυρίως..... ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Σεπ 2018, 09:23:51    Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική αγορά 3008 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lion26 έγραψε:
Καλησπέρα θα ήθελα τι γνώμη - γνώσεις σας όσον αφορά το 3008 από θέματα αξιοπιστίας μηχανικών προβλημάτων σέρβις κλπ......για τους βενζινοκινητήρες κυρίως..... ευχαριστώ πολύ


Καλημέρα για το καινούριο 3008 ή το προηγούμενο μοντέλο ?Για το προηγούμενο που έχω(1.6 Turbo έκδοση Allure) μπορώ να σου πώ αν θές.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
lion26 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Σεπ 2018
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Σεπ 2018, 12:49:27    Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική αγορά 3008 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κυρίως για το new 3008 αλλά ότι εμπειρία έχεις από το προηγούμενο..... ευχαρίστως να την ακούσω.......μιας και με ενδιαφέρει το νέο μοτέρ (1.6 με 180hp)..... ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Σεπ 2018, 10:32:03    Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική αγορά 3008 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lion26 έγραψε:
Κυρίως για το new 3008 αλλά ότι εμπειρία έχεις από το προηγούμενο..... ευχαρίστως να την ακούσω.......μιας και με ενδιαφέρει το νέο μοτέρ (1.6 με 180hp)..... ευχαριστώ


Έχω 118.000 χιλιόμετρα ,μηχανικά μέχρι στιγμής δεν έχει βγάλει κάτι το επιλήψιμο εκτός απο το λάδάκι που καίει συνήθως τους ζεστούς μήνες το οποίο και συμπληρώνω ,τα ΄σερβις του γίνονται όλα στην ώρα τους ,τα λάδια αλλάζονται και αυτά στα πλαίσια που δίνει ο κατασκευαστής,τα ανταλακτικά είναι λίγο τσιμπιμένα όπως στα περισσότερα Γαλλικά .Καποια πλαστικα μέρη στον χώρο του κινητήρα ίσως θα έπρεπε να είχαν καλύτερη ποιότητα ,όπως η τάπα για το νερό για τα τζάμια κλπ που μου έμεινε στο χέρι .Στο δρόμο είναι άψογο ,είναι καθαρά αμάξι για ταξίδια ,άνετο,το έχει στις στροφές(βοηθάει πολύ το τρίτο ελατήριο πίσω στις κλήσεις) ,μπορεί να σε πάει και λίγο πιο περα σε καμιά εκτός δρόμου διαδρομή κυρίως λόγο ύψους .Αν πάρεις έκδοση με το GripControl πρόσεχε μην το υπερεκτιμήσεις ,είναι για Light καταστάσεις OXI 4X4,στο λέω γιατί έχω κολήσει σε χωματόδρομο ο οποίος μετα απο νεροποντή έγινε λάσπη .Επίσης αν επιλέξεις πάρε με πανόραμα ,στο δικό μου το έχω καταευχαριστηθεί,ηδικά τον χειμώνα είναι τέλειο .
Ελπίζω να βοήθησα .
Υ.Γ. Το καινούριο 3008 είναι πανέμορφο και απο μεσα και απο έξω ,αν το βρείς κάνε το test drive είναι φοβερό και στην οδήγηση.
Πίστεύω όμως οτι οι πλούσιες εκδόσεις του είναι αρκετά ακριβές για την κατηγορία αυτή, γνώμη μου.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vasil80 (Βασιλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 3008 1.6 thp (2011)

Ένταξη: 01 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Σεπ 2018, 23:12:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για το προηγουμενο μοντελο (thp 156) οσα ειπε ο gr13 ισχυουν...το grip control για να δουλεψει καπως θελει λαστιχα 4 εποχων ή χειμερινα καπως, με καλοκαιρινα δρομισια δεν ειναι να το εμπιστευεσαι ( σε αμμο εχω κολλησει ας πουμε,σε παγο βοηθησε ελαφρως αλλα με ασφαλτινα λαστιχα).

παρε οπωσδηποτε το μοτερ με το τουρμπο γιατι ειναι βαρυ αμαξωμα,προβληματα μηχανικα ποναει εκει που πονανε τα thp, βαλε το μαντρα να σου δωσει εγγυηση για αντλια υψηλης/χρονισμο/μην χανει πιεση (ή ελεγξε τα πριν την αγορα)

πολυ καλο αυτοκινητο,καλοι χωρου,ξεκουραστο στα ταξιδια γενικα ειμαι ικανοποιημενος. Επισης βολευει το head up display αν εχεις επιλογη...

ωραιο το νεο 3008 αλλα πανακριβο..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0929s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on