PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λάμπες led σε σύγχρονα Peugeot
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Μήτσος (Δημήτρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 gt

Ένταξη: 09 Αύγ 2018
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Σεπ 2018, 22:24:48    Θέμα δημοσίευσης: Λάμπες led σε σύγχρονα Peugeot Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια καλησπέρα, ειμαι καινούριος στο club. Ειμαι κατοχος ενός 207gt. Σημερα αγορασα ενα ζευγάρι φωτα led(πορείας) βγημα βολτα μολις νυχτωσε για να δω τι κανουν και τλκ τιποτα. Καλύτερα με τις μαμα τις λαμπες τις κιτρινες. Τα φαναρια μου ειναι με προτζεκτορα. Παιζει γι αυτο να μην βγαζουν τοσο φως? Χρειαζονται αλλες λαμπες led? Βοηθήστε με please


Μήτσος 207gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Σεπ 2018, 13:29:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μου μπορεις να γραψεις ποιες πηρες,γιατι σκεφτομαι να βαλω και εγω,μην την πατησουμε και οι δυο.
επισης αν καποιος εχει βαλει με καλα αποτελεσματα,ας γραψει ποιες ειναι.


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
antoniogt (stavros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207gt

Ένταξη: 22 Μάρ 2015
Δημοσιεύσεις: 67
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Οκτ 2018, 06:57:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και γω τις εβγαλα στο δικο μου.απλα σε φιλου rallye που δεν εχει προτζεκτορα με πολυ χειροτερες λαμπες απ αυτες που εβαλα εγω και εχει μια χαρα φως.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lagos911 (Alexis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 Rallye

Ένταξη: 23 Μάρ 2018
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2018, 02:33:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εβαλα προχτες και εγω ενος φιλου που ηταν στην ακρη αγορασμενες απο aliexpress. Hlxg Super Mini Size 12V Led H7 στα 10000 LM στα 17 ευρω το ζευγάρι. Εαν της παρετε απο Ελλαδα θα τις βρειτε πανω απο 50. Εδω 25 ευρω κανουν οι 3500 LM που δεν βλεπεις τιποτα.

Οι λαμπες ειναι εντυπωσιακες και βλεπεις μεγαλη διαφορα το βραδυ στο δρομο. Βασικα βλέπεις... γιατι αν νομιζεις οτι πριν εβλεπες εισαι γελασμενος.

Τωρα οσο αφορα την εγκατασταση... Τοσες πολλες παναγιες δεν εχω ξανα ριξει στην ζωη μου. Για να μπει η led βγαζεις το δαχτυλιδι και το μαγκωνεις με το σιδερακι και μετα παει και κουμπωνει η led εκει. Αλλα.... για να μπει η led στο δαχτυλιδι πρεπει να ειναι ακριβως στην ευθεια. Πραγμα που το ψυγειο απο την μια μερια και η ασφαλειοθηκη απο την αλλη δεν στο επιτρεπουν. Με τα πολλα τiς εβαλα. Οσο αφορα για τiw αλλες λαμπες σε περιπτωση διχρωμιας ανακαλυψα οτι τα μεγαλα φωτα δεν φορανε Η7. Ενας φιλος που ειπε για Η3. Τα προβολακια φορανε ενα εντελως διαφορετικο τυπο λαμπας που μοιαζει με αυτη του στοπ. Μαλλον δεν θα ασχοληθω αλλο με το θεμα λαμπα στο αμαζι. Και αυτες που καταφερα να τις βαλω παλι καλα.

Το θεμα can bus ή οχι δεν παιζει ρολο γιατι το 207 δεν αναφερει τις καμενες λαμπες. Οποτε οτι και να βαλατε θα παιξει.

Και μια φωτογραφία... https://i.imgur.com/zop1dP0.jpg
Νομιζω μπορειτε να καταλαβετε ποια ειναι η led.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alkis207 (alkis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Αύγ 2017
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Φεβ 2019, 17:09:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω ερωτησεις.

Α) το καπακι των λαμπων το εκλεισες μετα;
Β) τι χρωμα πηρες; 6000Κ? Πηρες τις χρυσές;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lagos911 (Alexis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 Rallye

Ένταξη: 23 Μάρ 2018
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Φεβ 2019, 00:51:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α) Ναι
Β) 8000Κ νομίζω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alkis207 (alkis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Αύγ 2017
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Φεβ 2019, 02:04:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lagos911 έγραψε:
Α) Ναι
Β) 8000Κ νομίζω


Δεν θα παθουν υπερθερμανση;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lagos911 (Alexis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 Rallye

Ένταξη: 23 Μάρ 2018
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Μάρ 2019, 22:48:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχω καποιο προβλημα εδω και καποιους μηνες που τις εχω βαλει πανω. Το καλοκαιρι ειναι κοντα οποτε εκει θα φανει αν εχει καποιο θεμα με την θερμοκρασια. Το καπακι ισως δεν πρεπει να βγει εντελως για το νερο. Οι περισσοτεροι κανουν τρυπες στο καπακι. Εγω δεν το πειραξα καθολου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
magakos (Alkis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Μάρ 2019, 01:11:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις περιμενω και εγω να τις δοκιμασω

Μεχρι στιγμης εχω αυτες
https://www.skroutz.gr/s/17144785/Nighteye-H7-A315-S2-9-32V-2%CF%84%CE%BC%CF%87.html

οι οποιες ειναι παρα πολυ καλυτερες (σε ολα τους) απο αυτες
https://www.skroutz.gr/s/16739736/H7-Can-Bus-COB-Led-Headlights-G5-9-36V-2%CF%84%CE%BC%CF%87.html

Θα δοκιμασω και αυτες που εχεις προτείνει να πω αποψη (νομιζω οτι με το 3ο σετ θα εχω μια ολοκληρωμένη άποψη).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lagos911 (Alexis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 Rallye

Ένταξη: 23 Μάρ 2018
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Μάρ 2019, 11:41:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α ναι δεν σου είπα το πιο σημαντικό....
Όταν ανάβεις τις led ίσως να έχεις καποια παράσιτα στο ραδιόφωνο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
magakos (Alkis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Μάρ 2019, 10:53:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο γνωριζουμε σε τι οφείλεται;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Μάρ 2019, 22:28:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

magakos έγραψε:
αυτο γνωριζουμε σε τι οφείλεται;
Στα παράσιτα!



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
magakos (Alkis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάρ 2019, 11:26:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και πως δημιουργούνται; Υπάρχει λύση για να μην ακουγονται στη κεραια;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Μάρ 2019, 19:23:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάπου έχεις διαρροή στο ρεύμα, θα πρέπει να το δει ηλεκτρολόγος!



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
magakos (Alkis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Μάρ 2019, 11:50:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ρωτησα γιατι αναφερουν οι Led λαμπες και οι χρηστες αυτων των λαμπων, οτι κανουν παρασιτα στο ραδιοφωνο.

Δηλαδη σαν να σου λεει ο κατασκευαστης της led λαμπας, οτι θα εχεις διαρροη ρευματος θελεις δεν θελεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Μάρ 2019, 16:44:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως έχω αλλάξει τις μαμά λάμπες αλογόνου ημέρας που είναι ταυτόχρονα και πρώτη σκάλα φώτα με λεντ χωρίς κανένα θέμα στο ραδιόφωνο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lagos911 (Alexis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 Rallye

Ένταξη: 23 Μάρ 2018
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Μάρ 2019, 13:38:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ βαζουν αντιπαρασιτικα στα καλωδια των led...
Καποιος αλλος μου ειπε για αλουμινοχαρτο στο καλωδιο της κεραιας...

Δεν εχω δοκιμασει ακομα τπτ...

Απλα το σβινω τα φωτα το βραδυ και σταματανε...

Ειμαι με προβολακια και ψειρες Cool Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Μάρ 2019, 21:20:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τραβας αλλη μια γειωση απο το - της μπαταριας στο σαζμαν (η) και στο σασι και λογικα εισαι ετοιμος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alkis207 (alkis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Αύγ 2017
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάρ 2019, 11:13:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lagos911 έγραψε:
πολυ βαζουν αντιπαρασιτικα στα καλωδια των led...
ιρες Cool Cool Cool


Αυτά πως ειναι; Που τα βρίσκει κανείς; 1η φορά τα ακούω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lagos911 (Alexis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 Rallye

Ένταξη: 23 Μάρ 2018
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάρ 2019, 11:52:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σίγουρα το έχεις ξανά δει... Συνήθως είναι στις άκρες καλωδίου από φορτιστή laptop αλλά και άλλων συσκευών



Σε μαγαζί με ηλεκτρονικά το βρίσκεις.
Οι περισσότεροι το λενε αντιπαρασιτικό άλλοι το λενε φεριτη.

https://www.alifragis.com.gr/search.php?searchstr=%CE%A6%CE%B5%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%82&s=Search
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0734s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on