PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Φρένα & Δισκόπλακες - part 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Μάϊ 2013, 02:22:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
RoadRunner122 έγραψε:
Μη χολοσκάς. Το πιό πιθανό είναι να θέλει λίγο λαδάκι η ντίζα μεταξύ πεντάλ-σερβό.


Μακάρι, κι εγώ σ'αυτό ελπίζω γιατί ακούγεται απλά αυτός ο squeaky ήχος και τα φρένα δουλεύουν καλά. Με παραξένεψε, γιατί συνέβη 10χλμ αφού άλλαξα δίσκο.

Δεν πάει άλλο πάντως η γκαντεμιά, Οκτώβριο είχα τρόμπα βενζίνης, ένα καμμένο καλώδιο που έστελνε ρεύμα στην τρόμπα και αισθητήρα ρελαντί. Νοέμβριο ρουλεμάν πίσω άξονα. Δεκέμβριο πρόβλημα στον BSI, δε μου άναβε φώτα φρένων λόγω προβλήματος. Μάρτιο ντίζα γκαζιού, μου "χάλασε" ένα ταξίδι αυτή η βλακεία. 10 μέρες μετά βαλβίδα ψυχρής. Μ.Δευτέρα τσιμούχα ημιαξονίου, Μ. Πέμπτη 2 ώρες πριν κλείσουν τα συνεργεία (πάλι καλά), κάηκαν τα "καρβουνάκια" του δυναμό. Μια βδομάδα μετά το Πάσχα δίσκο/πλατώ. Βάλε και λάστιχα/σήμα/ασφάλειες, έχω χαλάσει κάπου ένα διχίλιαρο απ'το πουθενα!!!

Ε εντάξει, δεν παίζομαι πιστεύω. Crying or Very sad Dizzy2


Oh yeah, ο ήχος σταμάτησε ως εκ θαύματος από χτες. Η πρώτη ευχάριστη "έκπληξη" μετά από καιρό.

Μετά από λίγο ήμουν κάπως έτσι: Laughing Laughing Laughing




My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Μάϊ 2013, 10:24:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ορίστε ρε! Άδικα γκρίνιαζες, είδες??? Laughing


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Μάϊ 2013, 11:22:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Ορίστε ρε! Άδικα γκρίνιαζες, είδες??? Laughing


Όταν έχεις καεί και σε τρολλάρει κυριολεκτικά κάθε 12 μέρες το αμάξι, φυσάς κι όλο το Βόρειο Πόλο. Laughing Laughing


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Απρ 2014, 13:34:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπητοί κύριοι.

Κυρίες.

Και καλά μου παιδιά.

Όχι δε θα κάνω εισαγωγή για κουκλοθέατρο. Laughing Θα ρωτήσω για την πέδηση 5-10 πράματα κι όποιος γνώστης ξέρει, ας απαντήξει παρακαλώ.

Το καλοκαίρι περίπου είναι να αλλάξω δίσκους και τακάκια μπροστά.

1. Αφού θα αλλαχτούν και τα 2, σκέφτομαι (δεν είναι σίγουρο), να κάνω μια "αναβάθμιση", να βάλω μεγαλύτερες δαγκάνες φρένων για 266 δίσκο. Οι δαγκάνες ξέρω είναι ακριβούτσικες γενικά. Ωστόσο, έχω δει κατά καιρούς, διάφορους χρήστες εδώ μέσα, να αναφέρουν αυτό το site. Όπου παρατήρησα ότι οι δαγκάνες έχουν κατά μ.ο. κανά 50 ευρώ έκαστος για το 1.6, άρα ~100+- ευρώ το σετ. Καταρχήν, το θεωρείτε αξιόπιστο ως site; Και κατά δεύτερον, ΑΝ τελικά αποφασίσω (κι έχω χρήματα κιόλας εκείνη την περίοδο) να αλλάξω και δαγκάνες, μπορείτε να μου υποδείξετε κάποιο σετ; Το σκέφτομαι μόνο και μόνο, ότι αφού θα αλλαχτούν δίσκοι, "θεωρητικά" για να μην πάνε πεταμένα λεφτά και τζάμπα η αλλαγή, η επόμενη "ευκαιρία" για αναβάθμιση θα είναι μετά από τουλάχιστον 60.000 χλμ που θα φθαρούν οι δίσκοι. Ειδάλλως νωρίτερα, θα'χω πληρώσει τους 247 δίσκους χωρίς νόημα.

2. Μπορείτε να μου προτείνετε από Ντίνο ή από το παραπάνω site κάποιο σετ δίσκων και κάποιο σετ τακάκια και για την τρέχουσα κατάσταση (247 δίσκοι) και ΑΝ αλλάξω και δαγκάνες (266 δίσκοι); Τακάκια θέλω απλά να μη σφυράνε πολύ, την τελευταία φορά έτυχε ο μηχανικός να μου βάλει Valeo, ήταν αθόρυβα εντελώς μεν αλλά εκτιμώ υπάρχουν και καλύτερα στο φρενάρισμα δε. Όριο της τσέπης μου κανά 50άρι για το σετ.

3. Απρίλιο του 2011 είχα αλλάξει τελευταία φορά φρένα μπροστά και πίσω έγινε καθάρισμα και αντικαταστάθηκαν οι 2 πλαϊνές ασημένιες τάπες. Έκτοτε αυτές έχουν βγει 2-3 φορές (αλλαγή ρουλεμάν άξονα, άλλες εργασίες κτλ). Υποθέτω χρειάζονται αντικατάσταση ξανά ε; Όσον αφορά την πίσω πέδηση, Δεκέμβριο 2011, έχει τοποθετηθεί καινούριο σετ σιαγόνες-κυλινδράκια. Ζήτημα να'χω κάνει από τότε 20.000 χλμ. Χρειάζεται κάτι άλλο αλλαγή πίσω;

Sorry για το μακροσκελές του post, επεκτάθηκα λιγάκι για να γίνω σαφής. Όποιος έχει υπομονή, ας μου απαντήσει. Το αμάξι δεν έχει ABS. Σε οτιδήποτε προτείνετε, δώστε και link, αν μπορείτε. Μην κάνω καμιά πατατιά και παραγγείλω ό,τι να'ναι. Embarassed Razz

Thankssssssssss Laughing


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2014, 09:37:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα προτυνα δισκος bendix - τακακι textar.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Απρ 2014, 12:42:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Αγαπητοί κύριοι.

Κυρίες.

Και καλά μου παιδιά.

Όχι δε θα κάνω εισαγωγή για κουκλοθέατρο. Laughing Θα ρωτήσω για την πέδηση 5-10 πράματα κι όποιος γνώστης ξέρει, ας απαντήξει παρακαλώ.

Το καλοκαίρι περίπου είναι να αλλάξω δίσκους και τακάκια μπροστά.

1. Αφού θα αλλαχτούν και τα 2, σκέφτομαι (δεν είναι σίγουρο), να κάνω μια "αναβάθμιση", να βάλω μεγαλύτερες δαγκάνες φρένων για 266 δίσκο. Οι δαγκάνες ξέρω είναι ακριβούτσικες γενικά. Ωστόσο, έχω δει κατά καιρούς, διάφορους χρήστες εδώ μέσα, να αναφέρουν αυτό το site. Όπου παρατήρησα ότι οι δαγκάνες έχουν κατά μ.ο. κανά 50 ευρώ έκαστος για το 1.6, άρα ~100+- ευρώ το σετ. Καταρχήν, το θεωρείτε αξιόπιστο ως site; Και κατά δεύτερον, ΑΝ τελικά αποφασίσω (κι έχω χρήματα κιόλας εκείνη την περίοδο) να αλλάξω και δαγκάνες, μπορείτε να μου υποδείξετε κάποιο σετ; Το σκέφτομαι μόνο και μόνο, ότι αφού θα αλλαχτούν δίσκοι, "θεωρητικά" για να μην πάνε πεταμένα λεφτά και τζάμπα η αλλαγή, η επόμενη "ευκαιρία" για αναβάθμιση θα είναι μετά από τουλάχιστον 60.000 χλμ που θα φθαρούν οι δίσκοι. Ειδάλλως νωρίτερα, θα'χω πληρώσει τους 247 δίσκους χωρίς νόημα.

2. Μπορείτε να μου προτείνετε από Ντίνο ή από το παραπάνω site κάποιο σετ δίσκων και κάποιο σετ τακάκια και για την τρέχουσα κατάσταση (247 δίσκοι) και ΑΝ αλλάξω και δαγκάνες (266 δίσκοι); Τακάκια θέλω απλά να μη σφυράνε πολύ, την τελευταία φορά έτυχε ο μηχανικός να μου βάλει Valeo, ήταν αθόρυβα εντελώς μεν αλλά εκτιμώ υπάρχουν και καλύτερα στο φρενάρισμα δε. Όριο της τσέπης μου κανά 50άρι για το σετ.

3. Απρίλιο του 2011 είχα αλλάξει τελευταία φορά φρένα μπροστά και πίσω έγινε καθάρισμα και αντικαταστάθηκαν οι 2 πλαϊνές ασημένιες τάπες. Έκτοτε αυτές έχουν βγει 2-3 φορές (αλλαγή ρουλεμάν άξονα, άλλες εργασίες κτλ). Υποθέτω χρειάζονται αντικατάσταση ξανά ε; Όσον αφορά την πίσω πέδηση, Δεκέμβριο 2011, έχει τοποθετηθεί καινούριο σετ σιαγόνες-κυλινδράκια. Ζήτημα να'χω κάνει από τότε 20.000 χλμ. Χρειάζεται κάτι άλλο αλλαγή πίσω;

Sorry για το μακροσκελές του post, επεκτάθηκα λιγάκι για να γίνω σαφής. Όποιος έχει υπομονή, ας μου απαντήσει. Το αμάξι δεν έχει ABS. Σε οτιδήποτε προτείνετε, δώστε και link, αν μπορείτε. Μην κάνω καμιά πατατιά και παραγγείλω ό,τι να'ναι. Embarassed Razz

Thankssssssssss Laughing


Και πρόσφατα έμαθα και αυτό το site, όποιος ξέρει και επιθυμεί, συμβουλεύει.

http://www.fk-shop.de/en/home/

Ευχαριστώ!

//Έχει κανείς ιδέα, αν ο Ντίνος έχει δαγκάνες για 266 και πόσο περίπου; Όχι ότι καίγομαι άμεσα, προς το καλοκαίρι πάνε οι αλλαγές αυτές, απλά just for the info. Αν έχει κανά 80άρι τη μία, ε σιγά, να τον προτιμήσω αντί των λοιπών sites.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούλ 2014, 13:11:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αύριο λέω να παραγγείλω από Ντίνο δίσκους μπροστά και τακάκια.

Κατέληξα εν μέσω πολλών απόψεων (μόνο του B.M-SPORT Laughing Laughing Laughing ), να πάω σε δίσκους Bendix (Honeywell δε λέγονται πλέον και επίσης υπάρχουν/αξίζει να πάω σε τρυπητούς; ), αλλά σε τακάκι δεν ξέρω ακόμη με σιγουριά. Πρότεινε textar. Θέλω όπως είπα να μην πολυσφυρίζει στο φρενάρισμα και να είναι καλύτερο των valeo.

Επίσης, να παραγγείλω και δύο πίσω τάπες (τις ασημένιες) για να τις αλλάξω με τον καθαρισμό των ταμπούρων; Έχουν μπει-βγει 2-3 φορές συνολικά μετά από αλλαγές σε κυλινδράκια, ρουλεμάν άξονα κτλ. Ή δεν παθαίνουν τίποτα λέτε; Και κυλινδράκια χρειάζεται να αλλάξω; Τα έχω από 12/2011 και δεν έχω κάνει πάνω από 20.000-25.000 χλμ.

//Υγρά φρένων 0.5l δε χρειαζόμαστε, δλδ περίπου 2 μπουκαλάκια;


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούλ 2014, 14:20:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

προτείνω δίσκους & τακάκια bendix, τα textar γενικά δεν τα πάνε καλά με υψηλές θερμοκρασίες. To σφύριγμα συνήθως έχει να κάνει με τα 2 υλικά τριβής... θεωρητικά αν πάρεις ιδια μάρκα δισκους - τακάκια εχεις μικρότερες πιθανότητες σφυρίγματος.

Αν πάντως θες να μπεις σε φάση αναζήτησης ψάξε και για τα mintex 1144, είναι της κατηγορίας ferodo ds2500 αλλά πιο οικονομικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούλ 2014, 18:04:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πού είσαι συ βρε άνθρωπε??? Very happy


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούλ 2014, 21:32:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτήσω κάτι;

Χάζευα από περιέργια διάφορα.
Εδώ λέει σετ δισκόπλακες-τακάκια και κάνει 110 ευρώ.

Αλλά σκέτοι δίσκοι Bendix κάνουν κανά 35-40 και άλλο τόσο τα τακάκια Bendix. Δηλαδή 80 σύνολο το πολύ. Ποια η διαφορά;

Εγώ πέρα των άλλων ανταλλακτικών (φίλτρα, λάδια κτλ), θα ζητήσω ένα σετ δίσκους Bendix από Ντίνο και ένα σετ αντιστοίχως τακάκια Bendix, right? Εννοώ δηλαδή, δε χρειάζομαι τίποτε άλλο; Πχ μήπως το σετ έχει και τίποτε παρελκόμενα που είναι απαραίτητα, γι'αυτό είναι πιο ακριβό.

Ή Honeywell όπως λέγονται. Razz


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Ιούλ 2014, 16:12:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά για τις προτάσεις, τελικά πήρα τακάκια Bendix και δίσκους Sasic (καμιά σχέση με Sachs; είδα έχουν σχεδόν ίδιο λογότυπο). Μου τους πρότειναν οι ίδιοι και εγγυήθηκαν για τη λειτουργία τους και ότι θα είναι αθόρυβοι σε συνδυασμό με το τακάκι. Bendix δίσκους δεν είχανε και είπανε από Σεπτέμβρη και μετά αν φέρνανε, οπότε αυτός ήτανε ο λόγος που δεν πήρα.

Ρώτησα και για 266 δαγκάνες, περίπου τιμή 80 ευρώ η μία (τουλάχιστον με παλιό κοστολόγιο τόσο έκανε) και μόνο με παραγγελία από Γαλλία.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2014, 23:21:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:

Ρώτησα και για 266 δαγκάνες, περίπου τιμή 80 ευρώ η μία (τουλάχιστον με παλιό κοστολόγιο τόσο έκανε) και μόνο με παραγγελία από Γαλλία.


κατσε διοτι θα τρελαθο 80€ ο ενας δισκος 266;;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2014, 23:26:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

B.M-SPORT έγραψε:
TopGear έγραψε:

Ρώτησα και για 266 δαγκάνες, περίπου τιμή 80 ευρώ η μία (τουλάχιστον με παλιό κοστολόγιο τόσο έκανε) και μόνο με παραγγελία από Γαλλία.


κατσε διοτι θα τρελαθο 80€ ο ενας δισκος 266;;;;


Δαγκάνα, όχι δίσκος!

Με κάποια "παλιά" τιμή απ'όσο μου είπε, γιατί είχε ζητήσει κάποιος άλλος πελάτης πριν κανά εξάμηνο και την κοστολογούσανε τόσο τότε. Και μόνο με παραγγελία από Γαλλία γιατί δεν έχουν με αναμονή τουλάχιστον 1 μήνα.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2014, 06:48:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχουν και μεταχειρισμένες από RC με τακάκι και δίσκο σετ, στα 100 ευρώ περίπου και είναι και 283mm Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2014, 09:01:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Υπάρχουν και μεταχειρισμένες από RC με τακάκι και δίσκο σετ, στα 100 ευρώ περίπου και είναι και 283mm Very happy


Είχα ρωτήσει ενημερωτικά για 266 τον Ντίνο (αναλόγως και των οικονομικών βέβαια αν θα έπαιρνα), επειδή οι 283 δε μπαίνουν στο δικό μου που έχω 14" ζάντα... Crying or Very sad


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2014, 10:45:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχουν και ζαντες 16αρες οικονομικες Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
21 quadra (Παναγιώτης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (8V)

Ένταξη: 13 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Mεταμόρφωση

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Δεκ 2014, 18:05:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σύστημα φρένων και άκρων Peugeot Sport


imageupload
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Δεκ 2014, 21:24:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o vodafone λογαριασμος ειναι φανταζομαι για να δειξετε στο nido ποσο στοιχισαν τα χιλιαδες τηλεφωνηματα που ανταλλάσσατε???
λολ

ευγε αψογη δουλεια.
Θα χρειαστουμε συντομα τη βοηθεια σας για πλευστους δισκους πισω στο mr2 Που ειναι πολυ σπανιοι και εχουν 270+++ στο εμποριο οι απλοι!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
21 quadra (Παναγιώτης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (8V)

Ένταξη: 13 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Mεταμόρφωση

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2014, 08:07:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
o vodafone λογαριασμος ειναι φανταζομαι για να δειξετε στο nido ποσο στοιχισαν τα χιλιαδες τηλεφωνηματα που ανταλλάσσατε???
λολ

ευγε αψογη δουλεια.
Θα χρειαστουμε συντομα τη βοηθεια σας για πλευστους δισκους πισω στο mr2 Που ειναι πολυ σπανιοι και εχουν 270+++ στο εμποριο οι απλοι!!


Very happy Very happy Very happy Kαλές γιορτές
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
21 quadra (Παναγιώτης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (8V)

Ένταξη: 13 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Mεταμόρφωση

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2014, 12:16:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
o vodafone λογαριασμος ειναι φανταζομαι για να δειξετε στο nido ποσο στοιχισαν τα χιλιαδες τηλεφωνηματα που ανταλλάσσατε???
λολ

ευγε αψογη δουλεια.
Θα χρειαστουμε συντομα τη βοηθεια σας για πλευστους δισκους πισω στο mr2 Που ειναι πολυ σπανιοι και εχουν 270+++ στο εμποριο οι απλοι!!


Έχω υπό κατασκευή ένα cnc 5 αξόνων, εκεί να δείς τι θα φτιάχνουμε εδώ, σε λίγο καιρό θα ανεβάσω φωτό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Επόμενη
Σελίδα 27 από 28

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4478s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on