PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Φρένα & Δισκόπλακες - part 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Οκτ 2002, 14:21:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikel έγραψε:
Τελικα ρε ****** πια Ferodo εβαλες???


Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer


Keep Drinking mate!!
:beigedead:



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Οκτ 2002, 14:29:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά δεν ξέρω ποια μου έβαλε , εκείνο που ξέρω είναι οτι είναι μαλακά και ότι μέχρι στιγμής έιναι άψογα,,,,χαίρομαι να φρενάρω ειληκρινά, σε αντίθεση με πριν που κάθε φορά μου έσπαγαν τα νεύρα με το τσιριχτό τους....αν θελετε μπορώ να τον ρωτήσω......
Επισης πιστεύω ότι αν ο τυπάς ήθελε να βγάλει χρήματα θα μου μίλαγε για εκκεντροφόρους και τέτοια απο την αρχή που θα τα κανε και ο ίδιος και δεν θα με έστελνε στον εξατμισα.......και στην peugeot sport για σκούπα....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Νοέ 2002, 13:08:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Τα Bendix τύπου AS για 1.4 που έβαλε φίλος του Club δεν θορυβούν και δηλώνει πλέον ευχαριστημένος. Από ότι φαίνεται έχει κυκλοφορήσει κάποια ελαττωματική παρτίδα για 1.4 γιατί τα προηγούμενα που είχε εκτός του ότι σφύριζαν, είχε αποκολληθεί το υλικό τους από την βάση τους, χώρια που στην εμφάνιση έμοιαζαν καμμένα.


Εγώ από τα Bendix AS-FM197 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τα φρεναρίσματα, αλλά όχι από θόρυβο.

Πριν από 3 περίπου βδομάδες έβγαλα τα παλιά Bendix AS-FM197, τα οποία έπιαναν πολύ καλά, αλλά έτριζαν.

Εβαλα ξανά τα ίδια. Σε απόδοση είναι εξίσου εντυπωσιακά με τα προηγούμενα, αλλά έχουν αρχίσει και τρίζουν πάλι.

Θα είμαι πολύ γκαντέμης αν έχω πάρει δύο ζευγάρια από ελλατωματική παρτίδα.

Μήπως τελικά δεν φταίνε τα τακάκια για το τρίξιμο ?


Τσαφ...τσουφ...τσαφ...τσουφ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Νοέ 2002, 14:45:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχουν περάσει 2 εβδομάδες από τότε που άλλαξα τα μπροστινά τακάκια και έβαλα τα Ferodo και μεχρι στιγμής δεν έχει ακουστεί το παραμικρό....από θέμα τριξίματος....συνεχίζω να είμαι ευχαριστημένος ......Στρώθηκαν και μπορώ να ΄πω ότι είναι άψογα....και ελπίζω έτσι να συνεχίσουν.... Cool Cool Cool Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Νοέ 2002, 18:41:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω για τα EBC GreenStuff που εβαλα πριν 2-3 εβδομαδες μπορω να πω, πως ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τα φρεναρισματα που μου προσφερουν και δεν τριζουν καθολου (τουλαχιστον μεχρι τωρα Twisted evil )



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Νοέ 2002, 22:25:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο σκονη τι κανουν? Παραγουν τιποτα η ειναι καθαρες οι ζαντες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 01:11:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειλικρινα φιλε Αλεξ εχω να πλυνω τοσο πολυ καιρο το αυτοκινητο που δεν μπορω να σου απαντησω Embarassed



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 04:31:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ady έγραψε:

Μήπως τελικά δεν φταίνε τα τακάκια για το τρίξιμο ?


Πιθανότατα τότε να είναι θέμα ασυμφωνίας του υλικού των Bendix AS με τους δίσκους σου (όσον αφορά την ηχητική πλευρά). Τα αντίστοιχα Bendix AS για το δικό μου 206, για δεύτερη φορά αποδεικνύονται άψογα, τόσο στην απόδοση-αντοχή, όσο και στον ανύπαρκτο θόρυβο.

Την επόμενη φορά δοκίμασε ή τα μπλε Bendix (ακριβότερα) ή τα Ferodo που άλλοι που τα δοκίμασαν δηλώνουν ευχαριστημένοι. Θα δοκίμαζα ευχαρίστως και τακάκια Valeo, καθ'ότι έχω άριστες εντυπώσεις από το σχεδόν αγωνιστικό R5ATurbo που είχα.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Φεβ 2003, 19:08:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πλησιάζω τα 30.000 χλμ. και τα τακάκια μου είναι ακόμα μια χαρά. Τουλάχιστον έτσι μου είπε ο Στόικος (εξουσιοδοτημένο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη). Υπολογίζω όμως οτι σε λίγο θα τα αλλάξω, είτε χρειάζεται άμεσα είτε όχι. Οπότε ή τα Valeo θα βάλω (αφού λέτε οτι είναι καλά), ή θα αφήσω την φαντασία του μηχανικού να καλπάσει... Shocked Smile.
Αυτό που θέλω όμως να πώ είναι πως στα απότομα φρεναρίσματα απο πολύ μεγάλες ταχύτητες (200+) ακούω έναν έντονο βόβμο. Σας έχει τύχει και σε 'σας; Παλιότερα μου άναβε και το λαμπάκι του χειροφρένου (χαμηλή στάθμη υγρού) αλλά ο Στόικος συπλήρωσε το δοχείο με υγρά και δεν μου άλλαξε τα τακάκια. Έπραξε σωστά ή....κλάιν μάιν;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Φεβ 2003, 19:28:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Εγώ πλησιάζω τα 30.000 χλμ. και τα τακάκια μου είναι ακόμα μια χαρά. Τουλάχιστον έτσι μου είπε ο Στόικος (εξουσιοδοτημένο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη). Υπολογίζω όμως οτι σε λίγο θα τα αλλάξω, είτε χρειάζεται άμεσα είτε όχι. Οπότε ή τα Valeo θα βάλω (αφού λέτε οτι είναι καλά), ή θα αφήσω την φαντασία του μηχανικού να καλπάσει... Shocked Smile.
Αυτό που θέλω όμως να πώ είναι πως στα απότομα φρεναρίσματα απο πολύ μεγάλες ταχύτητες (200+) ακούω έναν έντονο βόβμο. Σας έχει τύχει και σε 'σας; Παλιότερα μου άναβε και το λαμπάκι του χειροφρένου (χαμηλή στάθμη υγρού) αλλά ο Στόικος συπλήρωσε το δοχείο με υγρά και δεν μου άλλαξε τα τακάκια. Έπραξε σωστά ή....κλάιν μάιν;


οταν αναβει το λαμπακι του χειροφρενου σημαινει πως εχεις χαμηλη σταθμη υγρου;; τι υγρου;;;
για εξηγησε λιγο γιατι δεν το ξερω αυτο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Φεβ 2003, 20:41:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
Δημήτριος έγραψε:
Εγώ πλησιάζω τα 30.000 χλμ. και τα τακάκια μου είναι ακόμα μια χαρά. Τουλάχιστον έτσι μου είπε ο Στόικος (εξουσιοδοτημένο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη). Υπολογίζω όμως οτι σε λίγο θα τα αλλάξω, είτε χρειάζεται άμεσα είτε όχι. Οπότε ή τα Valeo θα βάλω (αφού λέτε οτι είναι καλά), ή θα αφήσω την φαντασία του μηχανικού να καλπάσει... Shocked Smile.
Αυτό που θέλω όμως να πώ είναι πως στα απότομα φρεναρίσματα απο πολύ μεγάλες ταχύτητες (200+) ακούω έναν έντονο βόβμο. Σας έχει τύχει και σε 'σας; Παλιότερα μου άναβε και το λαμπάκι του χειροφρένου (χαμηλή στάθμη υγρού) αλλά ο Στόικος συπλήρωσε το δοχείο με υγρά και δεν μου άλλαξε τα τακάκια. Έπραξε σωστά ή....κλάιν μάιν;


οταν αναβει το λαμπακι του χειροφρενου σημαινει πως εχεις χαμηλη σταθμη υγρου;; τι υγρου;;;
για εξηγησε λιγο γιατι δεν το ξερω αυτο.


Υγρου φρενων θελει να πει αν καταλαβα καλα Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Lord Cypher 
Μέλος
Μέλος


206 QS

Ένταξη: 15 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 187
Τόπος: Το Στέκι του Πετράν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Φεβ 2003, 21:32:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
...........Αυτό που θέλω όμως να πώ είναι πως στα απότομα φρεναρίσματα απο πολύ μεγάλες ταχύτητες (200+) ακούω έναν έντονο βόβμο. Σας έχει τύχει και σε 'σας;.....


Shocked Shocked Shocked Μήπως κάνω κάτι λάθος? Μήπως το τουτού μου έχει κανά κρυφό κουμπάκι overboost:?: Όχι δεν μου έχει τύχει να πιάσω ποτέ τα 200 Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Idea DimiP ,φέρε το συρματόσκοινο ρεεεεεε..... Μπάς και τρέξω λίγο παραπάνω Exclamation Exclamation Exclamation



Remember... No Obstacles... Only Challenges...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Φεβ 2003, 22:04:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για το θεμα με τα τακακια θα ηθελα να προσθεσω οτι
1.τα valeo ειναι αυτα που βαζει η μαμα peugeot (οπως και ολα τα φαναρια-προβολακια,οργανα κτλ ειναι valeo στα peugeot)με την μονη διαφορα οτι αν τα βρειτε στο εμποριο παραγωνται σε διαφορετικη χωρα απο αυτα που βαζει η peugeot και εχουν διαφορα στην ποιοτητα αλλα και στην τιμη (σχεδον διπλασια της αντιπροσοπειας).ΑΛΛΑ τα περισσοτερα συνεργεια που ειναι 'μαγκες' τα παιρνουν απο εμπορους και τα πουλανε στην τιμη peugeot.
αυτο το ξερω γιατι δουλεψα στο μαγαζι καλου μου φιλου και δεν παει το μυαλο σας ποσοι εξουσιοδοτημενοι παιρνουν τακακια valeo απο το μαγαζι του. τα valeo επισης πληροφοριακα τα εισαγει η Γ.Ε.Μ.Μ.Α στην ελλαδα που εισαγει και bilstein (o ενας απο τους 3 εισαγωγεις).
2.τα τακακια παιζει ρολο στην αποδοση τους μετα και ΠΟΙΟΣ θα τα βαλει.αν δεν ξερει τοτε αντε γεια.οτι τακακι και να βαλεις σκ**α θα δουλεψει.αυτο το εχω δει να συμβαινει στο αμαξι πολλες φορες δηλ να φευγω απο τον φρενα και να πηγαινω σε αμορτισερα και μολις ακουμπαει τα φρενα να μην πιανουν καλα.
3.για τους Αθηναιους εχω να προτεινω ενα συνεργειο ΦΡΕΝΩΝ και μονο οι οποιο φτιαχνουν απο σχολικα μεχρι και Lamborghini και απλα δεν συγκρινονται...εχουν σχεδον τα παντα μεσα στο μαγαζι (οχι κατσε να το παραγγειλω) και ξερουν τι ταιριαζει (μαρκα) στο καθε αμαξι και το κυριοτερο δεν σου πιανουν τον κ...ο.εγω το καλοκαιρι εβαλα ATE powerdisks χαραχτες με τακακια και υγρα racing μπλε ολα μαζι με εργατικα 125 ευρω.επισης σωληνακια αεροπορικου τυπου κανουν γυρω στα 90-100 (bfgoodrich)ευρω και τα δινουν με εγγυηση εφορου ζωης! και μιλαμε για τραγικες διαφορες στο φρεναρισμα
οποιος ενδιαφερεται να μου πει να του δωσω διευθηνση και τηλεφωνο


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Φεβ 2003, 22:47:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν ανάβει το λαμπάκι σημαίνει ότι τα τακάκια σου θέλουν άλλαγμα.Τώρα αν στην αντιπροσωπεία σου συμπληρώσουν υγρό δεν θα κάνουν τίποτα άλλο παρά να αυξήσουν την πίεση που θα υπάρχει στο κύκλωμα των φρένων!Άρα όταν συμπληρώνεις υγρό κατά κάποιο τρόπο "κρύβεις" την φθορά από τα τακάκια!
Αν είμαι λάθος διορθώστε με!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Φεβ 2003, 00:08:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μισο λεπτο για να καταλαβω!
οταν αναβει το λαμπακι του χειροφρενου σημαινει πως η σταθμη των υγρων φρενων ειναι χαμηλη η σημαινει πως χρειαζομαι τακακια;
και αν οντως χρειαζομαι τακακια που το ξερει το αμαξι αυτο ; εχουν τα τακακια η οι δαγκανες αισθητηρες ;;;
με μπερδεψατε !!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Φεβ 2003, 00:46:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ ξέρω, όπως και έχω δει άλλωστε στο αυτοκίνητο του πατέρα μου, οτι πίσω από τα τακάκια υπάρχει ένα καλωδιάκι του συστήματος φρένων, το οποίο όταν έχει φθαρεί πολύ το τακάκι, κάνει σώμα με το υπόλοιπο σώμα του τακακιού και όταν πατάς φρένο ανάβει μια λυχνία στο ταμπλό που σου λέει "αδερφέ, φρένα". Τώρα δεν ξέρω αν είναι το ίδιο λαμπάκι για αυτό το πράγμα και για την απώλεια πίεσης στο σύστημα πέδησης (νομίζω πως όχι, αν ήταν έτσι θα άναβε μαζί και το STOP), αλλά αν είσαι υποψιασμένος, ή ξέρεις τι παίζεται με τα τακάκια σου, ξες τι φταίει.



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Φεβ 2003, 10:49:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε DIMIP θα συμφωνησω με το SLASH περι καλωδιιων και υγρων φρενων.Αν θυμαμαι καλα στο 306 μια φορα που το επαθα αρχησε το φως απο το χειροφρενο να αναβει περιοδικα οταν παταγα φρενο και οσο το αφηνα και δεν πηγαινα για φρενα ηρθε η στιγμη οπου το φως δεν εσβηνε.....


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
1.1 i love you (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


C3 1.6 Elegance

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 233
Τόπος: Πόρτο-Ράφτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Φεβ 2003, 11:37:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Smile Smile Παιδιά μη τρελαίνεστε.Όταν ανάβει το λαμπάκι του χειρόφρενου ή θέλουν συμπλήρωμα τα υγρά(αν η στάθμη είναι στην ένδειξη minimum) ή αλλαγή τα τακάκια, ή και τα δύο.Πάντως στα Peugeot-Citroen(δεν γνωρίζω για τις άλλες μάρκες) όταν έχεις τα παραπάνω προβλήματα δεν ανάβει το STOP.Αν ανάψει αυτό τότε......πάμε για συνεργείο Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Φεβ 2003, 18:51:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ νομίζω ότι το STOP δεν ανάβει αλλά και ξέρω ότι σε έναν τουλάχιστο τροχό έχει αισθητήρα για τα τακάκια!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
1.1 i love you (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


C3 1.6 Elegance

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 233
Τόπος: Πόρτο-Ράφτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Φεβ 2003, 21:52:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNIS206 έγραψε:
Εγώ νομίζω ότι το STOP δεν ανάβει αλλά και ξέρω ότι σε έναν τουλάχιστο τροχό έχει αισθητήρα για τα τακάκια!
Cool Cool Cool Ετσι ακριβώς είναι. Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Επόμενη
Σελίδα 3 από 28

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2206s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on