PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

κλασικη περιπττωση βλαβης ( αξονας 206 )

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
steliosAa (ΣΤΕΛΙΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 8v

Ένταξη: 18 Οκτ 2016
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιαν 2018, 19:33:25    Θέμα δημοσίευσης: κλασικη περιπττωση βλαβης ( αξονας 206 ) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδια , εδω και 5-6 μηνες εχω ενα προβληματακι με το αυτοκινητο , που δεν εδωσα πολυ βαση γιατι απο τοτε εχω κανει και μολις 1000-1500 χιλιομετρα

το προβλημα ειναι ο αξονας του ..

τυχαια σε εναν ελενχο του αυτοκινητου μου ειπαν οτι υπαρχει προβλημα στον πισω δεξια τροχο ( κουναει λιγο αριστετρα δεξια ) .

το θεμα ειναι οτι ολοι μου λενε για μεταχειρισμενο αξονα , μου αποκλειουν τυχον επισκευη του ητε ρουλεμαν ητε ολοκληρου ..


και ψαχνοντας ειδα οτι ολα τα 206 106 κτλ.. εχουν το ιδιο προβλημα, οποτε και τα μεταχειρισμενα παλι την ιδια καταληξη θα εχουν ..

ξερει κανεις καπιος αξιοπιστο μηχανηκο στην αθηνα ( κυριως δυτικα ) για να γινει πιο σωστος ελεγχος του αξονα ? γιατι οι πιο πολοι μηχανικοι πλεον ασχολουνται μονο με λαδια φιλτρα , τα ευκολα λεφτα δηλαδη , και σε τετοιες δουλειες σου λενε συνηθως οτι τους συμφεφει ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιαν 2018, 21:04:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνωμη μου, μακρυα απο μεταχειρισμενο... Και να τον ελεγξεις και να δειχνει καλος, σε 6μηνο μπορει να θελει κι αυτος επισκευη. Καλυτερα κανε επιδιορθωση τον δικο σου με 2πλα καινουρια ρουλεμαν σε καθε τροχο (καποιοι εχουν αναφερει και 3πλα), για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!! Ειναι μπελαλιδικη δουλεια και θα μεινεις καποιες μερες χωρις αυτοκινητο, αλλα το κανεις και ξενοιαζεις για αρκετα χλμ.

Σου ειπαν για μεταχειρισμενο γτ ειναι βγαλε-βαλε και τελειωνει σε μια μερα, ενω η επισκευη σε κραταει πισω απο αλλα

Καλο ειναι να πας και σε ευθυγραμμισα να σου πει αν εχει αρπαξει ο δικος σου, ουτως ωστε αν χρειαζεται και τορνο


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
steliosAa (ΣΤΕΛΙΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 8v

Ένταξη: 18 Οκτ 2016
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιαν 2018, 21:52:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατι μου ειπαν οτι μπορει να εχει παρει και πιρους.. γιαυτο ρωταω καπιον που να ξερει μηχανικο με εμπειρια σε αυτο το κοματι , η τι μπορουμε να κανουμε γενικα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
steliosAa (ΣΤΕΛΙΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 8v

Ένταξη: 18 Οκτ 2016
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Ιαν 2018, 15:43:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καμια βοηθεια ? καποιον γνωστο μηχανηκο κατα δυτικα προαστεια να δει το αυτοκινητο ξερουμε ? ( να εχει εμπειρια σε αξονες κτλ.. )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Ιαν 2018, 17:36:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

steliosAa έγραψε:
καμια βοηθεια ? καποιον γνωστο μηχανηκο κατα δυτικα προαστεια να δει το αυτοκινητο ξερουμε ? ( να εχει εμπειρια σε αξονες κτλ.. )


http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=10187&start=240


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAXO N2 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


CITROEN SAXO GROUP N2

Ένταξη: 15 Δεκ 2017
Δημοσιεύσεις: 53
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Ιαν 2018, 19:17:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν σε βολευει κορυδαλλο στειλε pm.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Ιαν 2018, 15:44:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=10187&start=240
Εδώ υπάρχουν χορογραφίες από άξονα που έχω φτιάξει με τέσσερα ρουλεμάν σε κάθε ψαλίδι και τα καινούρια πλέων άκρα


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1324s (PHP: 57% - SQL: 43%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on