PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βλάβη p2191 k p2178

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Ηλιας Λάρισα (ΗΛΙΑΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 308 (16v) hdi (2008)

Ένταξη: 14 Δεκ 2017
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: ΛΆΡΙΣΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Δεκ 2017, 13:19:20    Θέμα δημοσίευσης: Βλάβη p2191 k p2178 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε ολους..ειμαι νεο μελος στην παρεα. Έχω ενα Peugeot 308 1.6 16v 150hp 2008 μοντελο και μου παρουσιάζει δυο βλαβες την p2191 και p2178..εχω αλλάξει την αντλία υψηλής που μου είπαν απο την αντιπροσωπεία αλλα παρολα αυτα η βλάβη συνεχίζει να παροθσιαζεται..μπορει καποιος να μου πει τι άλλο μπορεί να φταίει..Ευχαριστώ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Δεκ 2017, 17:47:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν πληρωσες την υψηλης και το προβλημα παραμενει , να πας να παρεις τα λεφτα σου πισω (φανταζομαι δεν ειναι και λιγα). Η νοοτροπια αλλαζω το μισο αμαξι μεχρι να βρω τι φταιει (και χρεωνω τον πελατη) ειναι γτπ.

Εγω θα σου ελεγα να κοιταξεις, Λ, ΜΑΦ, χρονισμα, μπουζι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Δεκ 2017, 20:09:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πάλι πίσω και να στο φτιάξουν... δεν μπορείς να πληρώνεις λεφτά για να κάνεις την "εις άτοπο επαγωγή"...


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ηλιας Λάρισα (ΗΛΙΑΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 308 (16v) hdi (2008)

Ένταξη: 14 Δεκ 2017
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: ΛΆΡΙΣΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιαν 2018, 16:34:12    Θέμα δημοσίευσης: Βλάβη p2191 k p2178 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα λεφτά μου τα πήρα πίσω δεν ειναι αυτο το θεμα.Απλα εχω αλλαξει τα μπουζι και στο διαγνωστικό ο λ και ο map γιατι maf δεν εχει μετράνε κανονικα.Αλλά παρολα αυτα το πρόβλημα υπαρχει.Τι άλλο να κοιτάξω.Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιαν 2018, 16:54:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η πρώτη βλάβη είναι από αχρονισια δείτε χρονισμο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιαν 2018, 20:50:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο διαγνωστικό όταν επιλέξεις παραμέτρους σε πραγματικό χρόνο θα μπορέσεις να δεις τι κάνει. Χωρίς διαγνωστικό θα αλλάζεις ανταλλακτικά χωρίς κανένα λόγο.


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
rallye207 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 28 Οκτ 2010
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Ιαν 2019, 00:17:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα τον τελευταίο καιρό μου εμφανίζει και μένα το σφάλμα 2191 (2 φορές τον μήνα) σε πορεία με 5η και 2.500 στροφές περίπου.Το αυτοκίνητο δεν χάνει απόδοση και τουρμπίζει κανονικά!Υπάρχει περίπτωση να είναι το χρόνισμα και ας τουρμπίζει?Τι προτείνεται να κοιτάξω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0709s (PHP: 66% - SQL: 34%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on