PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πατούρα σιδερένιας ζάντας

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Σεπ 2017, 20:37:59    Θέμα δημοσίευσης: Πατούρα σιδερένιας ζάντας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνωρίζει κάποιος για την μέθοδο αυτη σε σιδερένια ζάντα (δεν ειμαι σιγουρος οτι ονομάζεται ετσι);
Κατά πόσο επηρεάζει την ανθεκτικότητα της;
Έχω διαβάσει πως οι ζάντες κόβονται στην μέση και προστίθεται το επιθυμητό πλάτος. Αληθεύει; Λογικά ετσι αυξάνεται και το θετικό offset της;

Επίσης είναι δυνατό το πλάτος της ζάντας να αυξηθει κατα μόνο 1/1,5 ίντσα ή πρέπει να πας 2+ για να γίνει σωστή δουλειά;


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Γιαννης lemans (Γιαννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Le Mans

Ένταξη: 21 Σεπ 2017
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Σεπ 2017, 14:20:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπέρα φίλε...δεν ξέρω αν Ρωτάς απλά εγκυκλοπεδικα η κάτι έχεις στο μυαλό σου να κάνεις....το μόνο σίγουρο είναι πως κάτι τέτοιο είναι πολύ επικυνδινο αν θες να κάνεις στις ζάντες σου..καλυτερα κάτι έτοιμο και μελετημένο.... με το να πειράξεις την ζάντα θα αλλάξεις τις δυνάμεις που δέχεται και σε ποια μέρη τις δέχεται αυτές και υπάρχει κίνδυνος σε μια λακουβα να γίνει θρύψαλα..ασε που σίγουρα θα υπάρχει θέμα και στην ζυγοσταθμιση..Φυσικα και θα υπάρχει κόσμος που θα το έχει κάνει αλλά εμένα και εγγύηση να μ έδινε με απλές γνώσεις μηχανολογίας και λογικης δεν θα το έκανα...!!! Είναι σαν το άλλο που κόβανε τα ελατήρια για να χαμηλώσει το αμάξι..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Σεπ 2017, 19:58:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι Γιάννη κατάλαβα. Σαν ενναλακτικη το ρώτησα στην περιπτωση που δεν βρω αυτό που ψάχνω έτοιμο. Προφανώς αν υπάρχει τέτοια επικινδυνοτητα δεν θα το σκεφτώ καν. Απλως έχω δει κατα καιρους σε αγγελίες τετοιου ειδους σιδερενιες και ρωτησα απο απορια.


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Γιαννης lemans (Γιαννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Le Mans

Ένταξη: 21 Σεπ 2017
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Σεπ 2017, 22:37:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά έκανες φίλε μ και ρωτησες..καλυτερα να κάνεις υπομονή και να βρεις αυτό που ψάχνεις παρα κόψε ράψε... μάλλον θα θες να βγάλεις την ζάντα πιο έξω από ότι έχω καταλάβει...αυτο μπορείς να το κάνεις με αποστάτες αλλά και πάλι τα λεφτά που θα δώσεις να τους φτιάξεις βάζεις λίγα παραπάνω και παίρνεις μια ζάντα καινούργια με το offset που θες.


x-eed your limits
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Σεπ 2017, 23:18:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θελω να βρω 13x5.5. Και επειδή είναι πολύ δύσκολο σκεφτόμουν εναλλακτικές


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0944s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on