PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εξατμίσεις....
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Ιούν 2002, 20:38:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σου βρηκα μια χειροποιητη...

Laughing 8O


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Ιούλ 2002, 09:31:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

8O 8O Και τί μοντέλο είναι; F16; Mirage μήπως; 8O 8O

Α, ρε Αλέξανδρε μου έφτιαξες τη μέρα!!
Laughing


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιούλ 2002, 08:55:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον δεν έχετε καταλάβει μέχρι τώρα ότι είναι έξοδος κινδύνου! 8O



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Ιούλ 2002, 11:25:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Paidia den tha pistepsete ti kathomoun kai ekana shmera.. Ebgala ton yalobambaka apo to teliko me ena syrmatino tsigkeli pou to ebaza apo eksw pros ta mesa kai to trabaga.. Afto tha to kana kai gia kana... misawro.. Mazefthke ena bouno yalobambakas.. elega "poso exei re file..?" aaaxxaax apistefto skhniko alla eprepe na ginei.. Edw kai kana 3mhno parathrousa na fevgoun kommatia yalobambaka apo mesa apo thn eksatmish alla tora teleftea eixan mpoukwsei thn eksodo tou aera san koubari ena prama. To skhniko proklithike otan h eksatmish arxise na kopanaei ston profylakthra epeidh xalarwsan oi syndesmoi pou th sthrizoun kai h eksatmish mallon espase se kapoio shmeio mesa apo ta kopanhmata kai efage htta Smile Tespa to parakseno einai oti enw kathisa kai ton ebgala ton yalobambaka den einai kai poly pio thorybwdhs. ante 1-2 Db an yfistatai ki'olas kapoia afkshsh hxou. Diladh pio to nohma yparkshs tote? Koufo ...

Pantws me trwne ta xeria mou giati mou xei gemisei to xeri trima gyalioy ap'ton yalobambaka (par'olo pou prosexa pws ton epiana).. einai poly eknevristiko. Ta xw plynei 100 fores kai tipota. Pantws aksize afth h kinhsh giati tora teleftea tha xa xasei kai kana dyo alogakia me afto poy synebene kai to eniwtha oti to amaksi htan fhmwmeno apo pisw.

Hthiko didagma: Otan exoume ena problhma to lynoume en th gennesh giati mporei na mas prokalesei epakoloutha problhmata (sth dikh mou periptwsh ena sthrigmataki na baza gia thn eksatmish na mhn kopanaei kai den tha dialyotan mesa h eksatmish)

Afta....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Ιούλ 2002, 12:20:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρχηγέ μου,

Για να τον βαλουν τον υαλοβάμβακα στην εξάτμιση καποιον λογο θα είχαν.Ας πουμε back pressure?Ας πούμε gas flow?Αλλιως γιατι να ξοδεψουν χρόνο & χρήμα για να βαλουν μεσα τον υαλοβάμβακα?Αν δεις την εξατμιση εσωτερικά η ολη διαταξη ειναι τετοια που αν λειψει ο υαλοβαμβακας τα καυσαέρια στροβιλίζονται ανεξέλεγκτα μεσα στο καζανακι με αποτέλεσμα την λαθος ροή και την εξοδο τους με ταχύτητα πολυ κικρότερη της προβλεπόμενης με επακόλουθο την μείωση της απόδοσης.Μου φαίνεται οτι ήρθε η ωρα να δωσεις 20 χιλίαρικα να πάρεις ενα τελικό καζανάκι να κανεις την δουλεία σου


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Ιούλ 2002, 12:32:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:

Μου φαίνεται οτι ήρθε η ωρα να δωσεις 20 χιλίαρικα να πάρεις ενα τελικό καζανάκι να κανεις την δουλεία σου


Μάκη δεν μας τα λες καλά ή εγω δεν διαβάζω καλά, 20.000 δρχ ένα τελικό?

Από που???

Ποιος δίνει τέτοιες τιμές???

Γιατί εγώ το πλήρωσα τόσο ακριβά (επώνυμο) ???

Τόση μεγάλη διαφορά πλέον έχουν τα επώνυμα απο τα μή (επώνυμα).


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Ιούλ 2002, 13:07:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οντως υπαρχουν τετοιες διαφορες τιμες αναμεσα σε επωνυμα & μη.Αν κανεις ας πουμε μια βολτα απο Σπυρου Πατση ή απο Καλλαρη θα βρεις πολύ ωραία εξατμισούλα ελληνική PEBSA ή καπως ετσι σε ιδιο look και προδιαγραφές με τη μανίσια με οχι πανω απο 20-25 χιλιάδες.Θα σου κρατήσει 20-30 χιλίαδες χλμ & αντε παλι.Μηπως οι μανίσιες κρατάνε περισσότερο?21.000 χλμ στο rallye & θέλω εξάτμιση........


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Ιούλ 2002, 14:05:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Basika kai gw 25.000 thn ebala.. htan deftero xeri (1 month old mono) apo vts122. Aftos pou thn eftiakse mou pe oti tou kostise 50.000 na th ftiaksei.. (?) Tespa egw thn exw twra edw kai enamish xrono, den einai kai asxhma na sas pw thn alitheia.. E entaksei OTAN brw lefta tha thn alaksw.. (alitheia ginetai na thn anoiksw kai na thn episkevasw?) Prota thelw na alaksw ta amortiser mias kai ta mama ta tinaksan meta apo 3 xronia yphresias ek twn opoiwn to 1.5 xrono htan me xamhlwmeno amaksi. Exw na alaksw kai to deksi tampouro giati kanei 8aria h roda mou - einai strabomeno (kousouri apo trakarisma). Thelw kai ruleman gi'afton ton troxo giati to tampouro to xei dialysei.. A kai lastixa thelw :D ... Opws katalabate den apotelei proteraiothta... oso kai na kobei (pou den to eida na kobei) mia fora kalytero einai apo otan eixe ton yalobambaka kai to mpoukwne h apo tote pou forage to ergostasiako kazanaki...Entwmetaksy gia na mh skouriazei h eksatmish (sto mayro kommati ths, oxi thn anokseidwth apolhksh) exw parei ena mayro sprey "ths fwtias" - etsi legontai afta pou antexoun stis thermokrasies (kanoun gia eksatmiseis) kai thn bafw kathe fora pou blepw na emfanizontai deigmata skourias. Eidika to xeimwna einai xrhsimo giati edw eixe kalyfthei to amaksi me xionia kai molis liwsan eida kati skouries kai lew "a poulaki mou"... Ksyneis ligo thn palia mpogia kai th skouria kai DWSTOU ligo spray kai eisai arxontas ..

Meta tha paw na kanw ligo do-it-yourself kai sth sthriksh ths eksatmishs.. O eksatmisas tha thelei kamia 15ara euro toulaxiston na mou ftiaksei ta sthrigmatakia na mhn kopanaei pera dwthe.. alla egw tha to shkwsw me to gryllo kai tha parw syrmatosxoino kai tha th desw.. tha thn kanw TZET me 0 Euro kostos Smile Twra pou to skeftomai eimai toso cheap'is pou ama h peugeot eixe atoma san emena gia pelates tha to xe klisei to magazi.. Einai zhthma an tous exw dwsei panw apo 5.000drx gia service sta 3 xronia pou to xw..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Alex στις Πεμ 01 Αύγ 2002, 12:12:40, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Ιούλ 2002, 17:25:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες ενα ειναι το διδαγμα:
MΗΝΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΠΟΤΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ALEX(Η ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΑΜΑΞI)
Γιατι εχω την εντυπωση οτι το 206 του Αλεξ θα μοιαζει με αυτο του Ινδου της Διαφημισης? Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Ιούλ 2002, 23:36:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

axaxaax theos.. alla oxi kai'etsi re paidia Smile To amaksi einai se kalh katastash apla tou leipoun kapia lefta gia na erthoun sta isia kapws kapoia pragmatakia alla ti na kanw mou xoun fygei >8myria apo to 99 mexri shmera gia afto to amaksi.. Exei pesei kai to gam*** to xrhmatisthrio, asta na pane Smile

Entwmetksy twra thn ebgala mia bolta thn eksatmish .. petaei to ergaleio.. ! Einai ligo pio thorybwdhs otan katebainw tipota kathfores me 4-5k rpm xwris gkazi kai otan to skizw... alla mikres diafores oxi tipota spoudaio...Dokimasa kai thn Unleaded Extra kathws phga sto benzinadiko .. hmm.. panw katw ta idia me vpower kai nomizw eixe 0.74 .. kalh fash
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Αύγ 2002, 11:49:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eρώτηση!
Τι δουλειά έχει ο υαλοβάμβακας μέσα στην εξάτμιση?
Εχουν όλες οι εξατμίσεις υαλοβάμβακα?


Οσο για τις τιμές που αναφέρονται...πράγματι υπάρχουν τελικά και με 100άρες μπούκες από 20.000δρχ.!
Ο Ζαπατίνας έχει NO NAME Ελληνικές με 25.000δρχ και με 30.000-35.000δρχ τις BEDA! ! Και με τοποθέτηση...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Αύγ 2002, 12:03:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ap'oso kserw oi eksatmiseis panta kati exoun kapio yliko aporofhshs hxou.. tora oi fthines profanws exoun yalobambaka.. oi akribes den kserw alla den einai apithano na exoun kati pio ekseligmeno...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Αύγ 2002, 00:35:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Για να τον βαλουν τον υαλοβάμβακα στην εξάτμιση καποιον λογο θα είχαν.Ας πουμε back pressure?Ας πούμε gas flow?Αλλιως γιατι να ξοδεψουν χρόνο & χρήμα για να βαλουν μεσα τον υαλοβάμβακα?Αν δεις την εξατμιση εσωτερικά η ολη διαταξη ειναι τετοια που αν λειψει ο υαλοβαμβακας τα καυσαέρια στροβιλίζονται ανεξέλεγκτα μεσα στο καζανακι με αποτέλεσμα την λαθος ροή και την εξοδο τους με ταχύτητα πολυ κικρότερη της προβλεπόμενης με επακόλουθο την μείωση της απόδοσης.


Επειδή, ίσως κάποιοι εδώ μέσα βιάζονται και δεν διαβάζουν όλα τα post, κατέβασα το post του Μάκη του Ραλλάκια λίγο χαμηλότερα. Wink

Αυτό που ξέρω πάντως για τα τελικά καζανάκια, είναι ότι όσο ακριβότερο είναι τόσο πιο αθόρυβο είναι για την απόδοση που δίνει. Είδα και άκουσα (θα το οδηγήσω κιόλας, πού θα μου πάει Twisted evil ) ενός φίλου μου το Golf GTI 1.8T 2001 με 195 ίππους στον τροχό(!) με επώνυμο τελικό καζανάκι αξίας 200χιλιάδων που έκανε θόρυβο για μανίσιο...


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Αύγ 2002, 01:32:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαφώς και ναι Miltellas. Καλό είναι να ελευθερώσεις την εξαγωγή σου ως προς τελικό,αλλά δεν λέει να να έχεις 2ο ηχοσύστημα ενα μπρουμ μπρουμ να γκαρίζει και να σε χαλάει. Γι αυτό και σκέφτομαι κάπιο silencer από Sebring. Αθόρυβο και ποιοτικό. Όπως λέμε αθόρυβη δύναμη.



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Αύγ 2002, 07:22:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
pugsang έγραψε:
Για να τον βαλουν τον υαλοβάμβακα στην εξάτμιση καποιον λογο θα είχαν.Ας πουμε back pressure?Ας πούμε gas flow?Αλλιως γιατι να ξοδεψουν χρόνο & χρήμα για να βαλουν μεσα τον υαλοβάμβακα?Αν δεις την εξατμιση εσωτερικά η ολη διαταξη ειναι τετοια που αν λειψει ο υαλοβαμβακας τα καυσαέρια στροβιλίζονται ανεξέλεγκτα μεσα στο καζανακι με αποτέλεσμα την λαθος ροή και την εξοδο τους με ταχύτητα πολυ κικρότερη της προβλεπόμενης με επακόλουθο την μείωση της απόδοσης.


Επειδή, ίσως κάποιοι εδώ μέσα βιάζονται και δεν διαβάζουν όλα τα post, κατέβασα το post του Μάκη του Ραλλάκια λίγο χαμηλότερα. Wink

Αυτό που ξέρω πάντως για τα τελικά καζανάκια, είναι ότι όσο ακριβότερο είναι τόσο πιο αθόρυβο είναι για την απόδοση που δίνει. Είδα και άκουσα (θα το οδηγήσω κιόλας, πού θα μου πάει Twisted evil ) ενός φίλου μου το Golf GTI 1.8T 2001 με 195 ίππους στον τροχό(!) με επώνυμο τελικό καζανάκι αξίας 200χιλιάδων που έκανε θόρυβο για μανίσιο...



Καλημέρα....
Μilt μάλλον μιλάς για μένα...
Το post του Μάκη το διάβασα απλά αναρωτήθηκα γιατί μέχρι στιγμή δεν έχω πάρει είδηση που είναι ο υαλοβάμβακας μέσα στο τελικό.... Υπάρχει και ο τρόπος να φύγουν τα καυσαέρια με στροβιλισμό (οι περισσότερες βελτιωτικές έτσι είναι) και χωρίς την χρήση υαλοβάμβακα

Έτσι δηλαδή:


Οι βελτιωτικές εξατμίσεις αν τις δεις εσωτερικά όλες έχουν το ίδιο τρόπο λειτουργίας...Παίζοντας με την μορφή των κυψελών αλλάζει και ο ήχος εξόδου....
Τα Ελληνικά ελεύθερα δεν έχουν τίποτα μέσα για αυτό κάνουν και το τρελό θόρυβο....αλλά για αυτό αποτελούν και ρίσκο αφού μειώνουν στο ελάχιστο το backpressure....

Φαντάζομαι ότι υαλοβάμβακα έχουν οι απλές εξατμίσεις που δεν προορίζονται για βελτίωση....

Οσο για το Golf που αναφέρεις δεν είναι παράξενο....πήγαινε και εσύ και βάλε ένα REMUS CUSTOM FIT και θα δεις ότι δεν θα έχεις καθόλου ήχο....και θα σκάσεις και 130.000δρχ...Εγώ στο SWIFT που είχα και το είχα πάει στα 90 άλογα (ήταν 75) είχα βάλει REMUS πριν από 6χρόνια με 120.000δρχ και δεν είχε καθόλου, μα καθόλου θόρυβο....

Το ίδιο και με τις υπόλοιπες μάρκες...π.χ. POWERFUL, SEBRING, SUPERSPRINT....

Θόρυβο ως επί το πλείστον κάνουν τα όλα τα UNIVERSAL και τα CUSTOM FIT της DEVIL που είναι και ποιο ελεύθερα και προορίζονται για αγωνιστική χρήση...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Αύγ 2002, 09:36:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini yparxei ena kylindriko plegma mesa sthn eksatmish (sto mabro kommati prin to anokseidwto) kai gyrw apo afto brisketai o yalobambakas. Emena espase ena kommati mesa sto plegma gi'afto kai anameixthike me to air-flow kai xreiasthke na ton bgalw. Diaforetika den tha me peiraze. Pantws na sou pw thn alitheia: kai me, kai xwris den exei tipota trelles diafores. Tora ama eixa kana rallye xwris mesaio pou bgazoun TON APISTEFTO thorybo sto teliko isws na epeze megalo rolo.. Pantws kai mena elefthero kai malista xeiropoihto htan kai eixe yalobambaka mesa. Entwmetaksy palia eixa dei eksatmish apo rallye eleftherh kai ton eixe kanei KARBOUNO ton yalobambaka. Thn kounaga panw katw kai ebgene kameno trimma.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Αύγ 2002, 09:52:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Vini yparxei ena kylindriko plegma mesa sthn eksatmish (sto mabro kommati prin to anokseidwto) kai gyrw apo afto brisketai o yalobambakas. Emena espase ena kommati mesa sto plegma gi'afto kai anameixthike me to air-flow kai xreiasthke na ton bgalw. Diaforetika den tha me peiraze. Pantws na sou pw thn alitheia: kai me, kai xwris den exei tipota trelles diafores. Tora ama eixa kana rallye xwris mesaio pou bgazoun TON APISTEFTO thorybo sto teliko isws na epeze megalo rolo.. Pantws kai mena elefthero kai malista xeiropoihto htan kai eixe yalobambaka mesa. Entwmetaksy palia eixa dei eksatmish apo rallye eleftherh kai ton eixe kanei KARBOUNO ton yalobambaka. Thn kounaga panw katw kai ebgene kameno trimma.


Πολύ πιθανό Alex...η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι έχει μέσα μια εξάτμιση...ή γύρω-γύρω από το μεταλλικό πλέγμα....

Ομως όταν λένε ότι μια εξάτμιση είναι ελεύθερη τι εννοούν?
Οι ιδιοκατασκευές που είναι "τζούφιες" εντελώς, ο υαλοβάμβακας που είναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Αύγ 2002, 10:16:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν μπορω να φανταστω πως μια ελευθερη εξατμηση - ενας θεωρητικα λειος και ελευθερος σωληνας θα εμποδισει (στροβιλιζοντας ανεξελεγκτα) τα καυσαερια να βγουν, ενω ενας σωληνας με υαλοβαμβακα θα τα οδηγησει ισα στην εξοδο και μαλιστα με τη σωστη ροη.
Δεν το καταλαβαινω...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Αύγ 2002, 10:23:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως ξέρω ότι ο υαλοβάμβακας είναι για την μείωση του θυρύβου
και την καλύτερη κατακράτηση των σωματιδίων.
Όταν λέω κατακράτηση, αναφέρομαι στα υπολείματα των σωματιδίων που αντί
να πηγαινοέρχονται πέρα-δώθε στη σωλήνα, αυτά "μαγκώνουν" στον υαλοβάμβακα.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Predator 
Επισκέπτης







ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Αύγ 2002, 11:19:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως και το τελικό που έβαλε ο vini και ο pezomania κάνει πολύ διακριτικό θόρυβο και αποδίδει τα μέγιστα (όσο αφορά σε ροπές).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 4 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1556s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on