PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 1,3 8v

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Grigoris Hatz (Grigoris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 8v

Ένταξη: 29 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Σεπ 2017, 04:19:19    Θέμα δημοσίευσης: 206 1,3 8v Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρεις κάποιος αν μπαίνει το μοτέρ 1,3 8ν από rallye σε 206 '03?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Σεπ 2017, 10:01:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε βάσεις ταιριάζει, τα ηλεκτρικά ίσως παιδέψουν στο πάντρεμα αλλά ρωτάω γιατί ένα μοτέρ πολύ παλιότερο κι όχι ένα από 1.6 8ν (πχ από xsara picasso) που θα είναι πολύ νεότερο λιγότερο σκισμένο και ποολυυύ ροπάτο..;


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Grigoris Hatz (Grigoris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 8v

Ένταξη: 29 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Σεπ 2017, 11:43:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nik_psa έγραψε:
Σε βάσεις ταιριάζει, τα ηλεκτρικά ίσως παιδέψουν στο πάντρεμα αλλά ρωτάω γιατί ένα μοτέρ πολύ παλιότερο κι όχι ένα από 1.6 8ν (πχ από xsara picasso) που θα είναι πολύ νεότερο λιγότερο σκισμένο και ποολυυύ ροπάτο..;
γιατι εχει μεγαλυτερο τεκμηριο,ο κυριος λογος ειναι αυτος ,το ειχα σκεφτει και το 16αρι το 8ν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Σεπ 2017, 12:54:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και ποιος σου είπε ότι δηλώνεται το 13άρι σε καρότσα 206;


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Grigoris Hatz (Grigoris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 8v

Ένταξη: 29 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Σεπ 2017, 14:14:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nik_psa έγραψε:
Και ποιος σου είπε ότι δηλώνεται το 13άρι σε καρότσα 206;
αν το δηλωσω 14αρι ομως ουσιαστικα ειναι τα ιδια λεφτα με 16αρι σωστα; αρα 16αρι ειναι η μονη λυση αν κανω μετατροπη αποτι καταλαβα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Σεπ 2017, 14:42:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν το πρόβλημα σου είναι το τεκμήριο τότε το 14αρι έχει λιγότερο
αν το πρόβλημα σου είναι το σήμα τότε 14αρι με 16αρι λογικά είναι το ίδιο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Σεπ 2017, 17:00:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και γιατι να δηλωσεις κατι?δεν φαινεται καμια αλλαγη και 1.6 να βαλεις...τα νουμερα του κορμου ειναι πισω απο τον καταλυτη και δεν μπορεις να τα δεις με το μοτερ πανω στο αυτοκινητο και οπτικα ειναι ολοιδια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Σεπ 2017, 18:25:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ισχύει... Όλα τα 8ν μοιάζουν από πάνω... Δύσκολο να καταλάβεις διαφορά αν δεν τα έχεις ξαναδεί!!!


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Grigoris Hatz (Grigoris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 8v

Ένταξη: 29 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Σεπ 2017, 20:49:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Και γιατι να δηλωσεις κατι?δεν φαινεται καμια αλλαγη και 1.6 να βαλεις...τα νουμερα του κορμου ειναι πισω απο τον καταλυτη και δεν μπορεις να τα δεις με το μοτερ πανω στο αυτοκινητο και οπτικα ειναι ολοιδια

εχω παρει την αποφαση μου εδω και καποιες μερες μαγκες μου...Θα βαλω 16αρι 8β απο ραλλακι και να δουμε αποτελεσμα πως θα ναι..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Σεπ 2017, 22:37:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Grigoris Hatz έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
Και γιατι να δηλωσεις κατι?δεν φαινεται καμια αλλαγη και 1.6 να βαλεις...τα νουμερα του κορμου ειναι πισω απο τον καταλυτη και δεν μπορεις να τα δεις με το μοτερ πανω στο αυτοκινητο και οπτικα ειναι ολοιδια

εχω παρει την αποφαση μου εδω και καποιες μερες μαγκες μου...Θα βαλω 16αρι 8β απο ραλλακι και να δουμε αποτελεσμα πως θα ναι..


Άντε με το καλό... Εκτός από τα προφανή (φρένα, κλπ), έλεγξε αν επαρκεί το κύκλωμα ψύξης σου... Wink


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Σεπ 2017, 16:24:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Grigoris Hatz έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
Και γιατι να δηλωσεις κατι?δεν φαινεται καμια αλλαγη και 1.6 να βαλεις...τα νουμερα του κορμου ειναι πισω απο τον καταλυτη και δεν μπορεις να τα δεις με το μοτερ πανω στο αυτοκινητο και οπτικα ειναι ολοιδια

εχω παρει την αποφαση μου εδω και καποιες μερες μαγκες μου...Θα βαλω 16αρι 8β απο ραλλακι και να δουμε αποτελεσμα πως θα ναι..

Πεταμενα λεφτα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Grigoris Hatz (Grigoris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 8v

Ένταξη: 29 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Σεπ 2017, 20:10:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Grigoris Hatz έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
Και γιατι να δηλωσεις κατι?δεν φαινεται καμια αλλαγη και 1.6 να βαλεις...τα νουμερα του κορμου ειναι πισω απο τον καταλυτη και δεν μπορεις να τα δεις με το μοτερ πανω στο αυτοκινητο και οπτικα ειναι ολοιδια

εχω παρει την αποφαση μου εδω και καποιες μερες μαγκες μου...Θα βαλω 16αρι 8β απο ραλλακι και να δουμε αποτελεσμα πως θα ναι..

Πεταμενα λεφτα...
Για καποιους πεταμενα λεφτα,για αλλους καπως ετσι νιωθουν οτι ανταμοιβονται οι κοποι τους..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Σεπ 2017, 21:00:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Grigoris Hatz έγραψε:
Pughell έγραψε:
Grigoris Hatz έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
Και γιατι να δηλωσεις κατι?δεν φαινεται καμια αλλαγη και 1.6 να βαλεις...τα νουμερα του κορμου ειναι πισω απο τον καταλυτη και δεν μπορεις να τα δεις με το μοτερ πανω στο αυτοκινητο και οπτικα ειναι ολοιδια

εχω παρει την αποφαση μου εδω και καποιες μερες μαγκες μου...Θα βαλω 16αρι 8β απο ραλλακι και να δουμε αποτελεσμα πως θα ναι..

Πεταμενα λεφτα...
Για καποιους πεταμενα λεφτα,για αλλους καπως ετσι νιωθουν οτι ανταμοιβονται οι κοποι τους..


Επειδή έχω κάνει μετατροπή παλαιότερα (2009), και ευτυχώς μέχρι στιγμής έχω σταθεί τυχερός, μήπως να δεις την εναλλακτική να πάρεις κάτι έτοιμο, να βάλεις τα πράγματα σου πάνω (πχ αν έχεις καλό σαλόνι), και να πουλήσεις αυτό που έχεις;;;
Έχουν πέσει πολύ οι τιμές στα μεταχειρισμένα πλέον, και η μετατροπή μπορεί να αξίζει οριακά...


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Σεπ 2017, 20:57:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Grigoris Hatz έγραψε:
Pughell έγραψε:
Grigoris Hatz έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
Και γιατι να δηλωσεις κατι?δεν φαινεται καμια αλλαγη και 1.6 να βαλεις...τα νουμερα του κορμου ειναι πισω απο τον καταλυτη και δεν μπορεις να τα δεις με το μοτερ πανω στο αυτοκινητο και οπτικα ειναι ολοιδια

εχω παρει την αποφαση μου εδω και καποιες μερες μαγκες μου...Θα βαλω 16αρι 8β απο ραλλακι και να δουμε αποτελεσμα πως θα ναι..

Πεταμενα λεφτα...
Για καποιους πεταμενα λεφτα,για αλλους καπως ετσι νιωθουν οτι ανταμοιβονται οι κοποι τους..

Ανταμοιβη ειναι να κανεις κατι που να αξιζει τον κοπο,πχ κανα JP4...

Με το να βαλεις τον J2 επανω και να μην μπορεις να δουλεψεις με τα σωστα παρελκομενα γιατι τα ηλεκτρικα σου δεν το υποστηριζουν,κανεις πισωγυρισμα,δεν πας μπροστα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1899s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on