PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πως "ελαφρυνουμε" τις φωτογραφιες για upload???

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 17:57:01    Θέμα δημοσίευσης: Πως "ελαφρυνουμε" τις φωτογραφιες για upload??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε πολυ αργει να μου εμφανιζει τις εικονες που εχω αναιβασει.... Crying or Very sad

Χαρακτηριστικο της υπογραφης μου ειναι οτι εχω διαβασει το topic και η φοτο ακομα κατεβαινει! Crying or Very sad

Τι να κανω??? Confused

Σε εσας καλα φαινετε ή εγω εχω το προβλημα??? Confused


ΟΙ αλλοι τι εχουν κανει στις φοτογραφιες της υπογραφης τους και με το που ανοιγω το topic φαινετε???



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 18:28:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετατρέπεις την εικόνα από BMP σε JPG (JPEG) Wink Wink


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 18:34:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Μετατρέπεις την εικόνα από BMP σε JPG (JPEG) Wink Wink


Και αν επειτρεπετε...πως το κανεις αυτο??? Confused



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 20:02:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την ανοίγεις είτε με το Paint των Windows είτε με τον Internet Explorer και τη σώζεις ξανά σαν .jpg. Αν έχεις ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας (π.χ. Photoshop) μπορείς να αλλάξεις και τις διαστάσεις ή την ανάλυση για να την ελαφρύνεις ακόμα περισσότερο.




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Μάρ 2004, 12:33:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Την ανοίγεις είτε με το Paint των Windows είτε με τον Internet Explorer και τη σώζεις ξανά σαν .jpg. Αν έχεις ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας (π.χ. Photoshop) μπορείς να αλλάξεις και τις διαστάσεις ή την ανάλυση για να την ελαφρύνεις ακόμα περισσότερο.


οk!Θα το προσπαθησω! Very happy



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Μάρ 2004, 17:40:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραια φανταζομαι τωρα ειναι καλητερα η φοτο στην υπογραφη μου ε???

Απο 112KB εγιναν 10KB!!!! Shocked


Πολυ καλο! Very happy

Ευχαρηστω!



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Μάρ 2004, 21:42:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικά για το πως μικραίνει μια φωτογραφία το έχω γράψει και εδώ. Απλά και εύκολα από τα windows. Χωρίς παραπανίσια προγράμματα. Razz Wink Laughing Laughing Laughing

http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=2710


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Μάρ 2004, 17:26:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kovac έγραψε:
Γενικά για το πως μικραίνει μια φωτογραφία το έχω γράψει και εδώ. Απλά και εύκολα από τα windows. Χωρίς παραπανίσια προγράμματα. Razz Wink Laughing Laughing Laughing

http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=2710


Ρε Χρηστο σε εμενα δεν το ειχες πει παλι??? Very happy

Οχι πως δεν το εφαρμοζω αλλα παλι ειναι βαριες οι φοτο!
Με αυτην την μετατροπη απο bmp σε jpg ειναι μιαχαρα! Very happy



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Μάρ 2004, 00:32:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
Ρε Χρηστο σε εμενα δεν το ειχες πει παλι??? Very happy


Τώρα που το λες... Laughing Laughing Laughing
Αφού είναι κι έτσι μια χαρά, τότε οκ! Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Μάρ 2004, 14:03:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kovac έγραψε:
Skull έγραψε:
Ρε Χρηστο σε εμενα δεν το ειχες πει παλι??? Very happy


Τώρα που το λες... Laughing Laughing Laughing
Αφού είναι κι έτσι μια χαρά, τότε οκ! Wink



Very happy



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Panikos (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 GTI 1600 16v

Ένταξη: 24 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 22
Τόπος: ΑΝΩ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2004, 21:36:28    Θέμα δημοσίευσης: βοηθεια!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΩΣΤΕ ΜΕ! Silly ΦΟΡΤΩΝΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ VILLAGEPHOTOS ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ URL, ΤΟ ΚΑΝΩ COPY PASTE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΑΛΛΟ SITE ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ?


2fast2furious
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BUBA (Alexandros)
Μέλος
Μέλος


206 GTi 2.0 (2002)

Ένταξη: 30 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 162
Τόπος: Παπάγου/Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2004, 22:36:25    Θέμα δημοσίευσης: Re: βοηθεια!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PANIKOS έγραψε:
ΣΩΣΤΕ ΜΕ! Silly ΦΟΡΤΩΝΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ VILLAGEPHOTOS ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ URL, ΤΟ ΚΑΝΩ COPY PASTE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΑΛΛΟ SITE ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ?


Kai εγω την πατησα ετσι μολις εβαλα photo χθες στην υπογραφη μου απο Village Photos, απο οτι φαινεται εχει καποιου ειδους limit οσον αφορα τον αριθμο των request που μπορει να δεχτει ανα ημερα για καθε image!!
Μολις δοκιμασα και στο http://photos.yahoo.com και δειχνει να δουλευει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2004, 23:30:58    Θέμα δημοσίευσης: Re: βοηθεια!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PANIKOS έγραψε:
ΣΩΣΤΕ ΜΕ! Silly ΦΟΡΤΩΝΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ VILLAGEPHOTOS ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ URL, ΤΟ ΚΑΝΩ COPY PASTE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΑΛΛΟ SITE ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ?


Το villagephotos.com έχει όντως περιορισμό στο bandwidth και αν τον ξεπεράσεις τότε τα link σου δε δουλεύουν για 24 ώρες. Δοκίμασε στο www.xpphotoalbum.com. Δίνει 100MB χώρου και μέχρι τώρα δεν έχει τέτοιου είδους προβλήματα. Οι φωτό στην υπογραφή μου είναι φορτωμένες εκεί και δεν υπήρξε μια μέρα που να μην εμφανίστηκαν σωστά Wink




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2004, 02:48:38    Θέμα δημοσίευσης: Re: βοηθεια!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
PANIKOS έγραψε:
ΣΩΣΤΕ ΜΕ! Silly ΦΟΡΤΩΝΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ VILLAGEPHOTOS ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ URL, ΤΟ ΚΑΝΩ COPY PASTE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΑΛΛΟ SITE ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ?


Το villagephotos.com έχει όντως περιορισμό στο bandwidth και αν τον ξεπεράσεις τότε τα link σου δε δουλεύουν για 24 ώρες. Δοκίμασε στο www.xpphotoalbum.com. Δίνει 100MB χώρου και μέχρι τώρα δεν έχει τέτοιου είδους προβλήματα. Οι φωτό στην υπογραφή μου είναι φορτωμένες εκεί και δεν υπήρξε μια μέρα που να μην εμφανίστηκαν σωστά Wink


Κι εγώ από το xpphotoalbum τις "κατεβάζω"! Very happy
Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα και έχει αποδειχτεί η καλύτερη λύση! Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,219s (PHP: 54% - SQL: 46%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on