PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Επιλογή εξατμισης για 206 1.400
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 18:17:12    Θέμα δημοσίευσης: Επιλογή εξατμισης για 206 1.400 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια θα μπω για service το Σαββατο και αλλαζω και εξατμιση και τελευταια στιγμη σκεφτηκα να ψαξω! Ειδα στο φορουμ αλλα ολοι μιλατε για Devil, οι οποιες απο οτι διαβασα κανουν περισσοτερο θορυβο, κατι που δεν θελω... Ψαχνω μια που να κανει λιγο θορυβο (οχι ενοχλητικο) αλλα να ακουγεται οτι φορας εξατμιση...(ελπιζω να με καταλαβαινετε τι θελω).. Πηγα σε ενα μαγαζι εδω Θεσσαλονικη και ειχε Powerfull και ειδα μια ωραια universal στρογγυλη γυρω στα 150 ευρω και αλλη μια με διπλη μπουκα γυρω στα 170 ευρω (τελικη τιμη χωρις τοποθετηση) + 20-30 ευρω η εργασια για την τοποθετηση... Τι λετε? Του εξηγησα του παιδιου και μου ειπε οτι κανουν λιγο θορυβο και οτι ειναι αρκετα καλες.

Διαβασα και για L&W εδωμεσα, Θεσσαλονικη που να ψαξω????? Λεφτα δεν θελω να δωσω πανω απο 200 ευρω γιατι εκτος του service θα αλλαξω και αμορτισερ (Monroe Reflex θα βαλω οπως ειχατε προτεινει παλιοτερα)... Λοιπον παιδια λιγη βοηθεια για να την κανω την δουλεια γρηγορα...


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 20:17:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε Μακη το τελικο ειναι για ομορφια και μονο! Very happy

Πανε σε ενα μαγαζι και διαλεξε την ομορφοτερη και παρε!


Να σου υπενθυμισω οτι οσο πιο μεγαλη μπουκα εχει η εξατμιση τοσο λιγοτερο ηχο βγαζει!Για αυτο βουρ στα 101χιλιοστα,μελετημενο χωραει οπως-οπως και αφηνει και λιγο κενο! Wink

Να προσεξεις τις μαιμουδες και να ζητησεις εγγυηση!

Εγω εχω remus και ειμαι ευχαρηστημενος! Very happy

Τωρα μαγαζι δεν ξερω!ΑΥΤΑ! Very happy

καλοφορετη!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 21:25:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:


Να σου υπενθυμισω οτι οσο πιο μεγαλη μπουκα εχει η εξατμιση τοσο λιγοτερο ηχο βγαζει!Για αυτο βουρ στα 101χιλιοστα,μελετημενο χωραει οπως-οπως και αφηνει και λιγο κενο! Wink


Τότε γιατί η Devil μου που είναι 102mm μετά τις 3000 και μέχρι τις 4000 στροφές χαλάει κόσμο; Δεν παίζει ρόλο η μπούκα στο θόρυβο μιας εξάτμισης αλλά το καζανάκι, δηλαδή το πόσο ελεύθερο είναι αυτό ή όχι.
Πάντως ταιριάζει κουτί αν και η οβάλ μπούκα ταιριάζει ακόμα καλύτερα. Τώρα για το αν είναι μόνο για μούρη, θα διαφωνήσω γιατί με τη δικιά μου είδα διαφορά (όχι μεγάλη αλλά αντιληπτή).




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 22:45:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια αυτην εδω ελεγα : http://www.maxdrive.gr/Powerful/page_01.htm .. Τελικα σε αυτο το μαγαζι πηγα, Max Drive στην Θεσσαλονικη... Ξερετε κανενα αλλο? Ο pughell νομιζω εχει ενα αλλα δεν ξερω που ειναι.. Αν πατε σε αυτο το σιτε, εχουνε την εξατμιση με την διπλη μπουκα απλα ειναι universal, δηλαδη δεν εχει τα σιδερακια για να κατσει κουτι στο 206... Εκεινη που ειανι για 206 εχει διπλα λεφτα...

Και τελος, το σιτε της powerful ποιο ειναι?


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 22:53:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
Παιδια αυτην εδω ελεγα : http://www.maxdrive.gr/Powerful/page_01.htm .. Τελικα σε αυτο το μαγαζι πηγα, Max Drive στην Θεσσαλονικη... Ξερετε κανενα αλλο? Ο pughell νομιζω εχει ενα αλλα δεν ξερω που ειναι.. Αν πατε σε αυτο το σιτε, εχουνε την εξατμιση με την διπλη μπουκα απλα ειναι universal, δηλαδη δεν εχει τα σιδερακια για να κατσει κουτι στο 206... Εκεινη που ειανι για 206 εχει διπλα λεφτα...

Και τελος, το σιτε της powerful ποιο ειναι?


1/ αμα βαλεις με διπλή μπουκα δε θα χωραει στο κενο και θα θελει κοψιμο ο προφυλακτηρας.θα δειχνε ωραίο αλλα θα πρεπει να εχεις την διμπουκη παντα αλλιώς θα πρεπει να αλλαξεις προφυλακτηρα
2/ αμα ψηνεσαι για διμπουκη, εχω μια Universal Sebring προς πώληση. Φορεμένη 2-3 μερες. Θα στην αφησω καλα λεφτα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 22:58:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eχω κ εγω το μαμα του 1.4 ! Αν θες πε με ! Confused Laughing Laughing



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 23:16:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ξερω οτι θελει κοψιμο, το κανουν αυτοι με λαζερ νομιζω, κατι τετοια, ενα ειδικο εργαλειο μου ειπε εχουν...Τεσπα το θεμα ειναι οτι η εξατμιση θα μεινει τουλαχιστον 2-3 χρονια πανω... Αρα δεν με νοιαζει... Ασε που το πισω μερος ειχε φαει και μια πανω σε ενα βαρελι (thanx to my brother) και εχει μπει λιγο μεσα (δεν φαινεται αν το δεις, πρεπει να το εχεις διπλα διπλα με 206 για να δεις οτι η δικια μου πισω ποδια ειναι λιγο πιο μεσα στο κατω μερος της...)...Αρα σε 2-3 χρονια βαζω καινουργια αν αλλαξω τοτε εξατμιση... Site της Powerful ομως παιδια...?????????


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 23:21:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
Το ξερω οτι θελει κοψιμο, το κανουν αυτοι με λαζερ νομιζω, κατι τετοια, ενα ειδικο εργαλειο μου ειπε εχουν...Τεσπα το θεμα ειναι οτι η εξατμιση θα μεινει τουλαχιστον 2-3 χρονια πανω... Αρα δεν με νοιαζει... Ασε που το πισω μερος ειχε φαει και μια πανω σε ενα βαρελι (thanx to my brother) και εχει μπει λιγο μεσα (δεν φαινεται αν το δεις, πρεπει να το εχεις διπλα διπλα με 206 για να δεις οτι η δικια μου πισω ποδια ειναι λιγο πιο μεσα στο κατω μερος της...)...Αρα σε 2-3 χρονια βαζω καινουργια αν αλλαξω τοτε εξατμιση... Site της Powerful ομως παιδια...?????????


Ok τοτε...την θες την sebring?? Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 05:38:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειμαι Θεσσαλονικη ρε man, κι ετσι κι αλλιως δεν ειναι μεγαλη η τιμη για να παρω κατι μεταχειρισμενο! Ειναι και η τοποθετηση στην μεση, οποτε... Μεταχειρισμενα δυσκολα θα βαλω... Τεσπα thanx παντως... Εγω σιτε της Powerful ψαχνω...


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STAMOS (STAMOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1.4 XS SR

Ένταξη: 28 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΠΕΥΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 08:43:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

remus και ησυχη? Shocked η δικια μου 3000-4000 φωναζει πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sotamax (Σωτήρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


307Χs 1.4 16v(2004)

Ένταξη: 03 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 09:46:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνε και προς Θέρμη μεριά είναι ενα καλό κατάστημα μπαίνωντας μετά το φαναρι...
Έχει παρα πολλά πράγματα για το 206 και από εξατμίσεις έχει και Ποπάι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 17:37:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Skull έγραψε:


Να σου υπενθυμισω οτι οσο πιο μεγαλη μπουκα εχει η εξατμιση τοσο λιγοτερο ηχο βγαζει!Για αυτο βουρ στα 101χιλιοστα,μελετημενο χωραει οπως-οπως και αφηνει και λιγο κενο! Wink


Τότε γιατί η Devil μου που είναι 102mm μετά τις 3000 και μέχρι τις 4000 στροφές χαλάει κόσμο; Δεν παίζει ρόλο η μπούκα στο θόρυβο μιας εξάτμισης αλλά το καζανάκι, δηλαδή το πόσο ελεύθερο είναι αυτό ή όχι.
Πάντως ταιριάζει κουτί αν και η οβάλ μπούκα ταιριάζει ακόμα καλύτερα. Τώρα για το αν είναι μόνο για μούρη, θα διαφωνήσω γιατί με τη δικιά μου είδα διαφορά (όχι μεγάλη αλλά αντιληπτή).


Και εγω σου λεω πως δεν ειναι 102 γιατι η τρυπα την ειχαμε μετρισει με εκεινο το μικρο μετρο για χιλιοστα και ηταν 103 αν θυμαμε καλα ή 102!
Την εχεις μετρησει???

Βαζω και στοιχημα ειναι μικροτερη... Twisted evil

Και για την τρυπα εγω θα βαλω μια εξατμιση ελευθερας 10 χιλιοστα και ελα να δουμε ποιανου θα χαλαει κοσμο! Wink



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 17:48:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε kavaliotis οσο και να εψαξα site της Powerful δεν βρηκα... Sad Γιατι κολλησες στις Powerful ομως??? Δεν ειναι και ο,τι καλυτερο...Στις απαιτησεις που εχεις θα σου προτεινα L&W!!! Ο θορυβος της εξατμισης εξαρταται απτο καζανακι, οσο πιο μεγαλο ειναι (=περισσοτερο μονωτικο) τοσο πιο αθορυβο!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την netblaster στις Πεμ 18 Μάρ 2004, 18:08:09, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 18:06:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρε παρε εκει τον βασιλια της εξατμισης====>REMUS και μην το σκεφτεσε λεπτο! Shocked

Δεινει και την περισσοτερη εγγυηση απο ολες τις αλλες!
Αυτο δεν σουλεει κατι! Wink



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 18:14:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Φιλε kavaliotis οσο και να εψαξα site της Powerful δεν βρηκα... Sad Γιατι κολλησες στις Powerful ομως??? Δεν ειναι και ο,τι καλυτερο...Στις απαιτησεις που εχεις θα σου προτεινα L&W!!! Ο θορυβος της εξατμισης εξαρταται απτο καζανακι, οσο πιο μεγαλο ειναι (=περισσοτερο μονωτικο) τοσο πιο αθορυβο!!! Wink


Φιλε μου αν ηξερα που να ψαξω για L&W θα το ειχα κανει... Στο μαγαζι που πηγα ειχε μονο Powerful και Sebring...Θα παω αν ειναι μια βολτα και στην Θερμη που ειπε ο φιλος να δω τι παιζει...


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 20:05:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
zzzleepy έγραψε:
Skull έγραψε:


Να σου υπενθυμισω οτι οσο πιο μεγαλη μπουκα εχει η εξατμιση τοσο λιγοτερο ηχο βγαζει!Για αυτο βουρ στα 101χιλιοστα,μελετημενο χωραει οπως-οπως και αφηνει και λιγο κενο! Wink


Τότε γιατί η Devil μου που είναι 102mm μετά τις 3000 και μέχρι τις 4000 στροφές χαλάει κόσμο; Δεν παίζει ρόλο η μπούκα στο θόρυβο μιας εξάτμισης αλλά το καζανάκι, δηλαδή το πόσο ελεύθερο είναι αυτό ή όχι.
Πάντως ταιριάζει κουτί αν και η οβάλ μπούκα ταιριάζει ακόμα καλύτερα. Τώρα για το αν είναι μόνο για μούρη, θα διαφωνήσω γιατί με τη δικιά μου είδα διαφορά (όχι μεγάλη αλλά αντιληπτή).


Και εγω σου λεω πως δεν ειναι 102 γιατι η τρυπα την ειχαμε μετρισει με εκεινο το μικρο μετρο για χιλιοστα και ηταν 103 αν θυμαμε καλα ή 102!
Την εχεις μετρησει???

Βαζω και στοιχημα ειναι μικροτερη... Twisted evil

Και για την τρυπα εγω θα βαλω μια εξατμιση ελευθερας 10 χιλιοστα και ελα να δουμε ποιανου θα χαλαει κοσμο! Wink


Ρε συ, το είπες και μόνος σου: ελευθέρας. Εκεί είναι το ζουμί. Μπορεί να έχεις ελευθέρας με μπούκα 10mm και να κάνει περισσότερο θόρυβο από μια μη ελεύθερη με 200mm Wink

Όσο για τη διάμετρο δεν τη μέτρησα ποτέ. Απλώς λέω 102mm γιατί τόσο λένε τα τεχνικά χαρακτηριστικά της εξάτμισης...




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
TiMoRiS (Argiris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Mini Cooper S R56

Ένταξη: 06 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 420
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2004, 23:53:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια μπορει στο 1.4 16v να μπει εξατμιση RC!Ξερεται τιμη?


Κατι ασχετο: υπαρχει καπιο cd με αξεσουαρ για 206?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Μάρ 2004, 09:34:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Skull έγραψε:
zzzleepy έγραψε:
Skull έγραψε:


Να σου υπενθυμισω οτι οσο πιο μεγαλη μπουκα εχει η εξατμιση τοσο λιγοτερο ηχο βγαζει!Για αυτο βουρ στα 101χιλιοστα,μελετημενο χωραει οπως-οπως και αφηνει και λιγο κενο! Wink


Τότε γιατί η Devil μου που είναι 102mm μετά τις 3000 και μέχρι τις 4000 στροφές χαλάει κόσμο; Δεν παίζει ρόλο η μπούκα στο θόρυβο μιας εξάτμισης αλλά το καζανάκι, δηλαδή το πόσο ελεύθερο είναι αυτό ή όχι.
Πάντως ταιριάζει κουτί αν και η οβάλ μπούκα ταιριάζει ακόμα καλύτερα. Τώρα για το αν είναι μόνο για μούρη, θα διαφωνήσω γιατί με τη δικιά μου είδα διαφορά (όχι μεγάλη αλλά αντιληπτή).


Και εγω σου λεω πως δεν ειναι 102 γιατι η τρυπα την ειχαμε μετρισει με εκεινο το μικρο μετρο για χιλιοστα και ηταν 103 αν θυμαμε καλα ή 102!
Την εχεις μετρησει???

Βαζω και στοιχημα ειναι μικροτερη... Twisted evil

Και για την τρυπα εγω θα βαλω μια εξατμιση ελευθερας 10 χιλιοστα και ελα να δουμε ποιανου θα χαλαει κοσμο! Wink


Ρε συ, το είπες και μόνος σου: ελευθέρας. Εκεί είναι το ζουμί. Μπορεί να έχεις ελευθέρας με μπούκα 10mm και να κάνει περισσότερο θόρυβο από μια μη ελεύθερη με 200mm Wink

Όσο για τη διάμετρο δεν τη μέτρησα ποτέ. Απλώς λέω 102mm γιατί τόσο λένε τα τεχνικά χαρακτηριστικά της εξάτμισης...


Ρε σεις...ελεος...
Δηλαδη όσο πιο μικρη τρύπα εχει το τελικο τόσο μεγαλυτερος ο θόρυβος??!! Τότε μάγκες το μαμα θα εκανε διαολεμενο ήχο!!!!! Μη λέτε ότι σας κατεβαίνει. Ο θόρυβος εξαρτάται από τα υλικά της επένδυσης που εχει το καζανακι και απο το κατα πόσο ειναι ελευθερο. Όχι από το αν ειναι μεγαλη ή μικρή η μπούκα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Μάρ 2004, 09:43:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πες τα ρε Πέτρο! Αυτός ο Skull μονίμως αντιδραστικό στοιχείο Laughing




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Μάρ 2004, 12:44:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον πολυ μου την μπαινετε εσεις οι δυο και θα σας απαντησω για να ηρεμισετε!

Για το μαμα τελικο:προτου βγουνε τα ρυποι απο την εξατμιση περνανε απο εναν λαβυρινθο,ας το πουμε ετσι,οπου φιλτραρετε και τελος παντων γινετε "κατι" ετσι ωστε να μην ακουγετε...

Φια τις αλλες εξατμισης οπως REMUS:το καζανακι(=λαβυρινθος) αυτο δεν υπαρχει αλλα,τουλαχιστον στην δικια μου,ειναι ενας μεγαλος σωληνας οπου γυρο-γυρο υπαρχουν κατι πραγματακια σαν φιλτρκια!
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ!!!! Shocked


Στο μηχανακι μου παλια που ειχα sebring επειδη ειχε τοιχοματα,για να γινετε ο λαβυρινθος,αναβαμε μια κροτιδα και την ριχναμε μεσα οταν ακομα ηταν καινουργεια ετσι ωστε να τα σπασουμε και να ακουγετε πιο πολυ! Very happy

Ε ρε τι μαγκακι ημουν παλια....τσου ρε! Twisted evil


Καταλαβατε παιδια????
ΠΟλυ μπακαλικα το εξηγησα αλλα ετσι μονο μπορω!

Και για να το καταλαβετε πιο καλα στην θεση του τελικου βαλτε ενα σωληνα σκετο 10χιλ. και εναν 100χιλ.(οι εξατμισης μας)! Wink

Τα ξερω αυτα απο το μηχανακι που συνεχεια πειραματιζομουν και εφτιαχνα διαφορες εξατμισης ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ!Ποτε εβαζα λεπτο σωληνα ποτε εβαζα κουτι απο σπρευ(καταλαβενετε τις extreme καταστασεις!)! Very happy


Και μην επυμενετε πολυ γιατι θα ξεθαψω παλια συζητηση μου μεσα στο forum και θα το βουλωσετε εντελως! Razz



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0807s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on