PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 Rc δισκοπλατο LUK
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιούλ 2017, 14:09:40    Θέμα δημοσίευσης: 207 Rc δισκοπλατο LUK Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει βάλει κανείς το εν λόγω δισκοπλατο;;
Το έβαλα πριν 20 μέρες και λόγω ευγένειας δεν θα περιγράψω την εμπειρία μου. Αφενός τρίζει μετά το συμπλεκταρισμα αφετέρου μυρίζει με το που ζοριστεί λίγο και πρέπει να έχει φαγωθεί μιας και πιάνει πάνω α πάνω. Έχει 300χλμ ο δίσκος και μου τον περνάνε εγγύηση αλλά φοβάμαι μήπως δώσω αλλά 100ε περαστικά τζάμπα και τρέχω πάλι σε 2 βδομάδες.. Είναι 1ο στάδιο το αμάξι να ενημερώσω και ο προηγούμενος άλλαχτηκε στα 115κ οπότε δεν του κάνω και ιδιαίτερα κακή χρήση.


Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
antoniogt (stavros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207gt

Ένταξη: 22 Μάρ 2015
Δημοσιεύσεις: 67
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιούλ 2017, 14:34:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τον ιδιο δεν εχω αλλα valeo που εβαλα πριν 2000 χιλιομετρα τα ιδια μου κανει απο την πρωτη μερα απλως χωρις να μυριζει.οποιους ρωτησα το μονο που μου ειπαν ειναι οτι ισως ειναι ελαττωματικο το σετ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιούλ 2017, 17:30:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eσυ πηγες το δισκο πλατο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιούλ 2017, 19:20:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι από ελτρεκα. Και μου το άλλαξε ο Γιάννης στον Παβλιδη οπότε θεωρώ την περίπτωση λάθος τοποθέτησης αρκετά απίθανη.


Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιούλ 2017, 20:11:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oχι απλα το λεω για να το χουν οι επομενοι στο μυαλο τους μια τοσο χρονοβορα εργασια δεν αξιζει το ρισκο του φθηνοτερου ανταλακτικου,δηλαδη να το αγορασεις εσυ και να χεις την ευθυνη εσυ,παρα την πολυ καλη τιμη στο βαλε βγαλε,θα ειχες βαλει γνησιο μ αυτα τα λεφτα που θα δωσεις και που ελπιζω να μην εχει ξανα θεμα γιατι αν μπλεξεις με τετοια φαση κλαφτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Ιούλ 2017, 14:30:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιωργο δεν διαφωνω σε αυτο απλα πιστευα οτι ο LUK θα ειναι αντιστοιχης ποιοτητας με τον γνησιο αν οχι καλυτερος. Σε αλλο αυτοκινητο που ειχα αλλαξει τον αυθεντικο με LUK ηταν καλυτερος. Γι αυτο αναρωτιεμαι αν ηταν ελαττωματικο το κομματι η απλα δεν την παλευει με την παραπανω δυναμη του 1ου σταδιου σε rc και ρωταω αν τον εχει βαλει κανεις αλλος εδω.


Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Ιούλ 2017, 17:27:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arvas έγραψε:
Γιωργο δεν διαφωνω σε αυτο απλα πιστευα οτι ο LUK θα ειναι αντιστοιχης ποιοτητας με τον γνησιο αν οχι καλυτερος. Σε αλλο αυτοκινητο που ειχα αλλαξει τον αυθεντικο με LUK ηταν καλυτερος. Γι αυτο αναρωτιεμαι αν ηταν ελαττωματικο το κομματι η απλα δεν την παλευει με την παραπανω δυναμη του 1ου σταδιου σε rc και ρωταω αν τον εχει βαλει κανεις αλλος εδω.


Υπαρχουν 2 luk η μαλλον υπηρχαν γιατι ο πρωτος ειναι σε καταργηση
623 3221 00 στα 220-230 ευρω και 235 διαμετρο
623 3325 00 στο 150αρη ευρω και 230 διαμετρο

το ιδιο παιζει και με sachs
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Ιούλ 2017, 18:25:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω ποιος από τους 2 είναι . 1 έδινε η Ελτρεκα με τον κωδικό πλαισίου μου. Και είναι και ο ίδιος για το 150αρι μοτέρ.


Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιούλ 2017, 08:02:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Luk μπήκε στο δικό μου, ο φτηνός, η μοναδική φορά που δεν επέλεξα εγώ το ανταλλακτικο που μπήκε επάνω στο αυτοκίνητο. Δεν έχω πρόβλημα με μυρωδιά ή πατιναρισμα αλλά είναι τραγικά απότομος, λες και δεν έχει ελατηρια επάνω του, στις αλλαγές ειδικά σε 1η και 2α, ακούγεται αυτό το μεταλλικό κρακ, καθόλου ελαστικότητα. Έχω ξενερώσει, δεν ξέρω τι φοράει γνήσιο (Valeo?) , αλλά θα τον πλήρωνα όσο και να είχε.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιούλ 2017, 12:01:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάκη είσαι βελτιωμένος; δεν θυμάμαι. Και αν ναι πόσο;


Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιούλ 2017, 12:21:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι πολλά Δημήτρη, ένα προσεγμένο πρώτο στάδιο. Γύρω στα 190



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιούλ 2017, 18:39:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά κι εγώ αυτόν έχω. Τον 2ο κωδικό. Θα πάω μια βόλτα από το Γιάννη να δω μήπως είναι καμιά άλλη μλκια για αρχή και μετά βλέπουμε.


Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιούλ 2017, 20:05:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε περημενω όπως πάντα με καφέ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιούλ 2017, 18:10:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπέρα σε όλους, μετά από καιρό ξανα γράφω. Φοράω τον LUK καμια 40αρα χιλιάδες χιλιόμετρα εκ των οποίων τα 15.000 με 350+ άλογα και 50+ κιλά ροπή. Σασμάν έκοψα ο δίσκος όμως δε πατίναρε ούτε μύρισε ούτε ακούστηκε. Μετά από πολλαπλές καρπαζιές το τελευταίο 6μηνο πλεόν μετα το 1.45 πίεση (330 άλογα περίπου) πατινάρει, ειδικά στο 1.9 πατινάρει άσχημα σε φλατ αλλαγή 3η-4η. Προσωπικά θεωρώ οτι για το κανιβαλισμό που έχει δεχθεί και πολύ άντεξε.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιούλ 2017, 21:16:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
καλησπέρα σε όλους, μετά από καιρό ξανα γράφω. Φοράω τον LUK καμια 40αρα χιλιάδες χιλιόμετρα εκ των οποίων τα 15.000 με 350+ άλογα και 50+ κιλά ροπή. Σασμάν έκοψα ο δίσκος όμως δε πατίναρε ούτε μύρισε ούτε ακούστηκε. Μετά από πολλαπλές καρπαζιές το τελευταίο 6μηνο πλεόν μετα το 1.45 πίεση (330 άλογα περίπου) πατινάρει, ειδικά στο 1.9 πατινάρει άσχημα σε φλατ αλλαγή 3η-4η. Προσωπικά θεωρώ οτι για το κανιβαλισμό που έχει δεχθεί και πολύ άντεξε.


Ο luk του 140ευρου?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιούλ 2017, 00:47:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν 3 χρονια δε θυμάμαι ποσο τον εβαλα. Παντως ειχε 2 και πηρα τον ακριβό


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιούλ 2017, 12:53:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Πριν 3 χρονια δε θυμάμαι ποσο τον εβαλα. Παντως ειχε 2 και πηρα τον ακριβό


Τα παιδια πιο πανω εχουν τον φθηνο luk,αν και πλεον εχει καταργηση τον ακριβο που πηρες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιούλ 2017, 18:23:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Πριν 3 χρονια δε θυμάμαι ποσο τον εβαλα. Παντως ειχε 2 και πηρα τον ακριβό


Επιτέλους και κάποιος που επιλέγει τα ακριβότερα ανταλλακτικά αντί για τα φτηνότερα. Το συνηθες είναι να γίνεται το ανάποδο και μετά να το μαθαίνουμε εδώ μέσα από τα κλάμματα και τα παράπονα.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Ιούλ 2017, 21:03:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
marios_207_GT έγραψε:
Πριν 3 χρονια δε θυμάμαι ποσο τον εβαλα. Παντως ειχε 2 και πηρα τον ακριβό


Επιτέλους και κάποιος που επιλέγει τα ακριβότερα ανταλλακτικά αντί για τα φτηνότερα. Το συνηθες είναι να γίνεται το ανάποδο και μετά να το μαθαίνουμε εδώ μέσα από τα κλάμματα και τα παράπονα.





Στέλιο το κωδικο του φθηνού τον έδινε και στα ατμοσφαιρικά οπότε έφαγε ακυρο.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Ιούλ 2017, 21:14:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
marios_207_GT έγραψε:
Πριν 3 χρονια δε θυμάμαι ποσο τον εβαλα. Παντως ειχε 2 και πηρα τον ακριβό


Επιτέλους και κάποιος που επιλέγει τα ακριβότερα ανταλλακτικά αντί για τα φτηνότερα. Το συνηθες είναι να γίνεται το ανάποδο και μετά να το μαθαίνουμε εδώ μέσα από τα κλάμματα και τα παράπονα.


Otan μιλαμε δεν ακουει κανεις......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2364s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on