PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τελική ταχύτητα !!!!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Μάϊ 2005, 12:11:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό το1 , 2 , 3 , 4 είναι για την ένταση του αέρα και μόνο . Δεν αλλάζει τίποτα άλλο στο συμπιεστή για να σου κόψει ίππους . Το μόνο που μπορείς να πεις είναι από την κατανάλωση ρεύματος αλλά δεν νομίζω να επηρεάζει σε τόσο μεγάλο βαθμό την απόδοση του κινητήρα .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tsikis (Νικος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6

Ένταξη: 03 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 366
Τόπος: ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Μάϊ 2005, 20:42:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πληροφοριακά λέω πως για αεροδυναμικούς λόγους πρέπει να έχουμε κλειστή την ανακύκλωση ... και τη μουσική για τα ρεύματα !!
Wink Wink


http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5601n.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5608n.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5763.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/DSC03391.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
douf (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206xs 1.6/16v

Ένταξη: 08 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 92
Τόπος: Χαϊδάρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Μάϊ 2005, 11:01:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω τι κάνετε και βλέπετε 210-215-220,εγώ πάντος πάντα με 2 άτομα,με 100άρα βενζίνη και χωρίς βάρη περιτά,με σκούπα Simota kit και όλα τα άλλα μαμά και 37000 χλμ, το ανώτερο που έχω δει είναι 190-195 χλμ Rolling eyes Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Μάϊ 2005, 12:49:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εεεε μα και ελεγα οτι μονο το δικο μου δε παει Laughing
douf μια ερωτηση..
στο ανεβασμα εθνικη προς λαμια μετα την εισοδο στην αττικη οδο εχει μια ευθεια αρκετα ανηφορικη...εκει ποσα εχεις δει?
εμενα κολαει στα 180-185 και δεν ανεβαζει αλλο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Μάϊ 2005, 13:15:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
εεεε μα και ελεγα οτι μονο το δικο μου δε παει Laughing
douf μια ερωτηση..
στο ανεβασμα εθνικη προς λαμια μετα την εισοδο στην αττικη οδο εχει μια ευθεια αρκετα ανηφορικη...εκει ποσα εχεις δει?
εμενα κολαει στα 180-185 και δεν ανεβαζει αλλο...


Eγω 160κατι με το 8βαλβιδο 1400.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
elias (Ηλίας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 357
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2005, 07:50:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Αυτό το1 , 2 , 3 , 4 είναι για την ένταση του αέρα και μόνο . Δεν αλλάζει τίποτα άλλο στο συμπιεστή για να σου κόψει ίππους . Το μόνο που μπορείς να πεις είναι από την κατανάλωση ρεύματος αλλά δεν νομίζω να επηρεάζει σε τόσο μεγάλο βαθμό την απόδοση του κινητήρα .

Δεν ξέρω αλλά έχω την εντύπωση ότι όσο ανεβαίνει η κλίμακα τόσο κόβει το αυτοκίνητο. Με το A/C στο 4 είναι σαν να οδηγώ άλλο αυτοκίνητο. Μπορεί και κάποιος άλλος με A/C να μας πει την γνώμη του?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2005, 08:18:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

elias έγραψε:
Touristas έγραψε:
Αυτό το1 , 2 , 3 , 4 είναι για την ένταση του αέρα και μόνο . Δεν αλλάζει τίποτα άλλο στο συμπιεστή για να σου κόψει ίππους . Το μόνο που μπορείς να πεις είναι από την κατανάλωση ρεύματος αλλά δεν νομίζω να επηρεάζει σε τόσο μεγάλο βαθμό την απόδοση του κινητήρα .

Δεν ξέρω αλλά έχω την εντύπωση ότι όσο ανεβαίνει η κλίμακα τόσο κόβει το αυτοκίνητο. Με το A/C στο 4 είναι σαν να οδηγώ άλλο αυτοκίνητο. Μπορεί και κάποιος άλλος με A/C να μας πει την γνώμη του?

Όπως είπα σίγουρα θα επηρεάζεται η απόδοση λόγο μεγαλύτερων καταναλώσεων αλλά δεν νομίζω σε τόσο μεγάλο βαθμό . Εξάλλου πόσες φορές θα βάλεις τον ανεμιστήρα στο 4 , αφού εκεί δεν έχει απόδοση το Α/C.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2005, 12:17:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

douf έγραψε:
Δεν ξέρω τι κάνετε και βλέπετε 210-215-220,εγώ πάντος πάντα με 2 άτομα,με 100άρα βενζίνη και χωρίς βάρη περιτά,με σκούπα Simota kit και όλα τα άλλα μαμά και 37000 χλμ, το ανώτερο που έχω δει είναι 190-195 χλμ Rolling eyes Rolling eyes

Ωραία...!και νόμιζα ότι είχα εγώ το ποιό αργό 16άρι...υπάρχουν και χειρότερα... Laughing (πλάκα κάνω)

volvos έγραψε:
στο ανεβασμα εθνικη προς λαμια μετα την εισοδο στην αττικη οδο εχει μια ευθεια αρκετα ανηφορικη...εκει ποσα εχεις δει?
εμενα κολαει στα 180-185 και δεν ανεβαζει αλλο...

όπως φαίνεται και στην υπογραφή στα 192...>ΤΕΛΟΣ



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
douf (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206xs 1.6/16v

Ένταξη: 08 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 92
Τόπος: Χαϊδάρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2005, 22:44:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
εεεε μα και ελεγα οτι μονο το δικο μου δε παει Laughing
douf μια ερωτηση..
στο ανεβασμα εθνικη προς λαμια μετα την εισοδο στην αττικη οδο εχει μια ευθεια αρκετα ανηφορικη...εκει ποσα εχεις δει?
εμενα κολαει στα 180-185 και δεν ανεβαζει αλλο...



Στο συγκεκριμένο σημείο δεν έχει τύχει να τελικιάσω γιατί τις ώρες που περνάω δεν βολεύει,θα το 'χω υπόψιν όμως για δοκιμή και θα σου πω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2005, 23:12:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σταυρο αν εχεις δει 192 σε αυτο το σημειο της εθνικης σου χαριζω το 206 μου να πας να μου το καψεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2005, 06:52:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος







Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2005, 07:04:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:



Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil

Σε αυτή η θερμοκρασία του λαδιού είναι πολύ χαμηλά Rolling eyes Scratch
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2005, 07:13:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαλλον δεν προλαβε να ζεσταθει....!!!
και μενα οταν ειμαι εθνικη με 90-100 και παω να τελικιασω αργει λιγο να ανεβει....αλλα μετα.....στα 140 Shocked Exclamation Exclamation Exclamation


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2005, 07:14:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
μαλλον δεν προλαβε να ζεσταθει....!!!
και μενα οταν ειμαι εθνικη με 90-100 και παω να τελικιασω αργει λιγο να ανεβει....αλλα μετα.....στα 140 Shocked Exclamation Exclamation Exclamation
Με ένα ψυγείο λαδιού από rallye εσύ θα στρώσεις Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2005, 07:18:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τωωωρα....Next Year Exclamation Rolling eyes Very happy
Τωρα που το ανεφερες....ποσο κακο ειναι το να κρατας την τελικη για αρκετη ωρα?Ειναι κακο και λογω θερμοκρασιων ή μονο λογω μηχανικης καταπονισης?


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2005, 09:22:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα θερμικά φορτία είναι αυτά που κατ κύριο λόγο καταπονούν των κινητήρα
Γι’ αυτό και προσπαθούμε πάντα να έχουμε ένα αρκετά καλό σύστημα ψύξης για να μπορούμε να κρατάμε την θερμοκρασία σε λογικά επίπεδα .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2005, 10:25:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταλαβα!
ΥΓ:Θεωρια του "χαουζ" λεγεται..... Wink


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:11:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
σταυρο αν εχεις δει 192 σε αυτο το σημειο της εθνικης σου χαριζω το 206 μου να πας να μου το καψεις.

Παναγιώτη αυτά τα χιλιόμετρα τα έχω δεί ενώ ήμουν με ποιό πολλά Έ και σιγά σιγά έκοβε , πάντως στα 192περίπου έμεινε σταθερό δέν έπεσε άλλο.
Τώρα το τελευταίο που έγραψες χωρίς πλάκα δέν χρειάζεται ούτε κάν χιουμοριστηκά να το αναφέρεις,πιστέυω ότι οι περισσότεροι με 16άρια είμαστε σε αυτά τα επίπεδα,ΔΕΝ είναι δυνατόν να έχουνε δεί 220-225 με ΜΑΜΑ μοτέρ...ήμαρτον!!



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:17:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω με τα 60αρια λαδια ειχα ξεχασει τι σημαινει να ανεβαινει η θερμοκρασια λαδιου κοντα στο 140 Cool Cool Cool Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:29:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelογιαννος έγραψε:




Πού το βρήκες το Diesel ρε??Και τελικιασμένο...??



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 5 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1955s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on